Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2011., 14:02   #1
Zanima me....

E ovako prvo pozz svima
Davno sam cuo nesto u vezi neke kao sile u zraku
Da kada su americki bombarderi leteli da bacaju bombe negdje u japan kina ili tako ness da su se veoma brze vracali. Na pocetku je se mislilo da jeto zbog manjeg tereta i da su mogli brze da lete. Kasnije je jedan komandir u vojsci poceo to izucavati i misli se da je slao preko tog bombe koje su padale u Ameriku ali posto amerika to normalno nije otrkida (padanje bombi na njih) on je odustao.
Pa Zanima me dali neko zna ness vise o tom.....
mewle4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 16:12   #2
Quote:
mewle4 kaže: Pogledaj post
E ovako prvo pozz svima
Davno sam cuo nesto u vezi neke kao sile u zraku
Da kada su americki bombarderi leteli da bacaju bombe negdje u japan kina ili tako ness da su se veoma brze vracali. Na pocetku je se mislilo da jeto zbog manjeg tereta i da su mogli brze da lete. Kasnije je jedan komandir u vojsci poceo to izucavati i misli se da je slao preko tog bombe koje su padale u Ameriku ali posto amerika to normalno nije otrkida (padanje bombi na njih) on je odustao.
Pa Zanima me dali neko zna ness vise o tom.....
Probaj uguglati mlazne struje.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 16:48   #3
Te struje idu i iznad bermudskog trokuta i vrlo vjerojatno su bile jedanput uzrok uništavanja aviona ili famoznog "letenja neprirodnim brzinama".
Alsam Lud is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 22:19   #4
Quote:
mewle4 kaže: Pogledaj post
E ovako prvo pozz svima
Davno sam cuo nesto u vezi neke kao sile u zraku
Da kada su americki bombarderi leteli da bacaju bombe negdje u japan kina ili tako ness da su se veoma brze vracali. Na pocetku je se mislilo da jeto zbog manjeg tereta i da su mogli brze da lete. Kasnije je jedan komandir u vojsci poceo to izucavati i misli se da je slao preko tog bombe koje su padale u Ameriku ali posto amerika to normalno nije otrkida (padanje bombi na njih) on je odustao.
Pa Zanima me dali neko zna ness vise o tom.....
Nema ti tu ništa nadnaravno radi se o zračnoj struji koja se obično nalazi od 10-15 km iznad zemlje puše smjer zapad-istok prema godišnjem dobu se te struje pomiču od ekvatora prema polovima i obratno

Inače to su otkrili japanci u ww2 a ne ameri to ti njih nije puno diralo jer su imali neograničene resurse(gorivo) oni su to tek skužili poslje rata u komercijalnim letovima
Uglavnom japanski piloti su skužili da kad lete sa zapada na istok da su trošili manje goriva jer ta struja ima brzinu između 300-600km/h pa ih je praktički gurala
I naravno našlo se je i pametnijih japanaca koji su se malo kužili u zračne struje pa su opremili balone sa bombama i poslali ih za ameriku matematičkim proračunima su pokušali odrediti smjer struje i ispuštanje bombi iznad naseljenih mjesta to im je u par slučajeva i uspijelo ali ameri da se ne proširi panika okrivljuju loše pilote kanadskog ratnog zrakoplostva da slučajno nehotično ispuštaju bombe po americi
Nešto humanijie iskorištenje te struje su putnički letovi i naravno avanturistički letovi motornim jedrilicama na solarni pogon i balonima da se obiđe zemlja
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:32.