Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2007., 00:17   #1
Karcinom / rak prostate

Ocu mi je prije nekoliko dana dijagnosticiran karcinom prostate, slabo diferencirani.
Još ne znamo u kojem je stadiju.

Može li me netko malo uputit u problematiku?
felis23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 00:37   #2
otidi na doktor.hr mozda nesto nades ili medicina.hr ima dosta stvari,
meni je nedavno isto nesto trebalo nasao sam dosta odgovora.
drz se!
Tihotar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 00:40   #3
tj. nema tamo nista .... upisi samo na google o bolesti naci ces.
Tihotar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 01:31   #4
Quote:
felis23 kaže:
Ocu mi je prije nekoliko dana dijagnosticiran karcinom prostate, slabo diferencirani.
Još ne znamo u kojem je stadiju.

Može li me netko malo uputit u problematiku?
Ako je karcinom slabo diferenciran, ne piše mu se dobro.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 08:46   #5
piggy malo empatije.. ne tako.
a za pravilan odabir liječenja trebalo bi znati da li je bolest ograničena samo na organ, postoji li zahvaćenost LN te prisutnost metastaza... malo više informacija.
strangelove is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 10:53   #6
Da jasno mi je slabo diferencirani najgori tip... no još ne znamo koliko je uznapredovao. U ponedjeljak ulazi u bolnicu na daljnje pretrage pa ćemo vidjet...
Probala sam guglat...no ništa pametno što donekle nisam znala nisam pronašla.
Dal je netko bio možda u situaciji?
felis23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 11:18   #7
Quote:
felis23 kaže:
Da jasno mi je slabo diferencirani najgori tip... no još ne znamo koliko je uznapredovao. U ponedjeljak ulazi u bolnicu na daljnje pretrage pa ćemo vidjet...
Probala sam guglat...no ništa pametno što donekle nisam znala nisam pronašla.
Dal je netko bio možda u situaciji?
To što je slabo diferencirani ništa ne znači! Ljudi su se i iz takvih situacija izvlačili, tako da ovi šta vole pisat kako se nekome crno piše, mogu to doma govorit svojoj babi!
Moja mama ima tumor na mozgu i po pametnim dr. je već odavno trebala biti na onome svijetu, a još je tu sa nama, s tim da je onaj prognozer odapeo prije nego je njoj, po njemu, istekao rok trajanja.
U medicini ništa nije sigurno i čovjek nije rezervna građa, zato nemojte previše ni tražiti po Internetu. Ono što trebate znati već znate, a kad nalazi budu potpuni dat će mu se terapija koja je najbolja za njega. Ostalo je na njemu i vama da izborite i izgurate.
Želim vam svu snagu svijeta i bit će dobro!
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 17:47   #8
Quote:
strangelove kaže:
piggy malo empatije.. ne tako.
a za pravilan odabir liječenja trebalo bi znati da li je bolest ograničena samo na organ, postoji li zahvaćenost LN te prisutnost metastaza... malo više informacija.
U pravu si, ali mala primjerdba, nediferencirani karcinom? Ej ženo!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 20:39   #9
Quote:
Piggy kaže:
U pravu si, ali mala primjerdba, nediferencirani karcinom? Ej ženo!
Što time želiš reći?
felis23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 00:07   #10
karcinom prostate

Molio bih da mi se jave oni koji imaju bilo kakvih informacija o nekim novijim terapijama karcinoma prostate. Postoje li možda neki prirpdni pripravci koji mogu pomoći u tretmanu bolesti?
lion10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 04:30   #11
Kod karcinom prostate vrlo važne su godine muškarca i u kojem stadiju je karcinom pa prema tome malo više podataka.

Čest je slučaj da bolesnici umiru s karcinomom prostate a ne od njega.
Sigurno ima novih istraživanja no nema smisla pisati o njima dok malo opširnije ne opišeš slučaj.

Rađena su neka istraživanja u svezi prehrambenih navika i rezultati su pokazali da hrana s puno masnoće može biti jedan od uzroka nastanka karcinoma prostate.
Inače trendovi u smjeru prehrane idu prema vegetarijanskoj prehrani.
sarkom is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 21:04   #12
pri sprijecavanju karcinoma pomaze caj od koprive,treba ga piti pola litre na dan.kroz par mjeseci ce se vidjeti promjene,jedite puno domaceg paradajza i brusnica.
alco is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 21:31   #13
Quote:
alco kaže: Pogledaj post
pri sprijecavanju karcinoma pomaze caj od koprive,treba ga piti pola litre na dan.kroz par mjeseci ce se vidjeti promjene,jedite puno domaceg paradajza i brusnica.
s tim da koprivu ne treba piti navečer i nije dobro kombinirati sa puno čajeva osim sa nekim čajevima za bubrege u kojima ima silicija.Poslije tri tjedna napraviti pauzu od dva tjedna.U tom periodu piti neki drugi pripravak.Većina domaćih travara ne dijeli ovakvo mišljenje.
lepina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 10:22   #14
Quote:
sarkom kaže: Pogledaj post

Rađena su neka istraživanja u svezi prehrambenih navika i rezultati su pokazali da hrana s puno masnoće može biti jedan od uzroka nastanka karcinoma prostate.
Inače trendovi u smjeru prehrane idu prema vegetarijanskoj prehrani.

Dakle, nisu radjena neka istrazivanja nego postoje ozbiljne studije o tome, koje izdaju medicinska sveucilista na osnovi znanstvenih istrazivanja potvrdjenih znanstvenim metodama.... dakle ne ono "primjetio moj doktor kod dva pacijenta". O istome se moze puno procitati ako se prate medicinska izdanja u Americi sa priznatih sveucilista i bolnica npr. "John Hopkins". Ono sto je lose, (ali nije za kritizirati) jest da doktori koji ne prate struku jer ne stignu ili ne znaju engleski ili ih same nije jako stalo... svejedno, ima jako puno dr (specijalisti) u Hrv koji ne znaju da je dokazana povezanost crvenog mesa i mlijecnih proizvoda u velikim kolicinama sa nastankom raka prostate (osim ostalih cinbenika). Moj je otac imao rak prostate pa smo iskopali sve sta je na tu temu u znanosti objavljeno...

Ako vas zanima reci cu vam ime knjige koja je na engl i koja donosi rezultate tih istarzivanja. Ne kazem da crveno meso kao takvo i mljecni proizvodi sami od sebe izazivaju rak, ali kod povisenog PSA uklanjanje svog mesa i mlijeka iz prehrane dovodi do znacajnih poboljsanja. Nakon 6 mjeseci takve dijete, ponovno pogledajte PSA. Moj otac imao je PSA visok za operaciju, operiran je i nakon operacije mu se PSA ponovo poceo povecavati (iako je uklonjena prostata). Bili smo jako u strahu i tad smo nasli svu tu literaturu o kojoj Vam govorim. Iako se godinu dana povecavao, nakon primjene stroge dijete vratio se na normalu.

Takodjer, ako Vam je psa toliki da je stanje za operaciju ili da neprestano raste kroz periode svakako da trebate specijalistu urologa, ali vam preporucam ono sto sam ja procitala, a moglo bi vam pomoci pored svega sto vam doktor kaze.
m_milica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 10:25   #15
Npr u Turskoj je broj muskaraca sa rakom prostate nekoliki puta manji nego u cijeloj Europi. Razlog je sto oni jako vole i jedu puno vise nego u ostatku Europe bucine sjemenke koje su za prostatu odlicne.
m_milica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 10:48   #16
Takodjer, ista statistika je pokazala da se cesto u istoj kuci, gdje muskarac ima rak prostate, nadje njegova supruga sa rakom dojke. Tome pomaze sto imaju zajednicki jelovnik... pored genetskih i ostalih predispozicija. Hrana jako utjece na nase zdravlje.

Vrlo je jednostavno zamisliti sta bi se desavalo s autom da mu ulijevate osim benzina i malo vose, pa malo deterdjenta, pa malo jogurta ili neke druge tekucine... a istovremeno je tesko zamislivo da nas organizam isto ima zahtjeve...

(Inace ja nisam vegetarijanac, ne hranim se makrobioticki niti ista slicno jer sam uvjerenja da svaka dob i svaka osoba ima svoj tip prehrane, a kako sam jos mlada (ili tako o sebi mislim) i nemam zdravstvenih problema jedem sve..)
m_milica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 11:16   #17
Ako sam napisao neka istraživanja sigurno mi nije intencija bila pozivati se na ustanove tipa bolnice John Hopkins koja je onak sad i u SAD-u vrlo inn.(Proglašena najboljom bolnicom u USA u 2006 g)

Izvlačiti statistike iz Turske ili nalaziti povezanost u raku prostate i dojke u zajedničkom kučanstvu malo mi je neozbiljno.
Jasno nam je svima da kada smo bolesni nastojimo se snači na sve načine tražiti po netu čitati knjige no nije dobro biti previše "informiran"

Tvrditi da ste iskopali "sve kaj je u znanosti objavljeno" u svezi teme je nažalost zavaravanje i sebe i drugih
sarkom is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 12:13   #18
Quote:
sarkom kaže: Pogledaj post
Izvlačiti statistike iz Turske ili nalaziti povezanost u raku prostate i dojke u zajedničkom kućanstvu malo mi je neozbiljno.
Pa ok, ja uglavnom prihvacam ako je ljudima cudno, neozbiljno i sl. Samo sto je steta sto ljudi ne pitaju koji je izvor informacije nego prvo kazu da je neozbiljno. Ako sam ja lijecnik i bavim se znanoscu te laboratorijski pokazem nekakvu statistiku, ne vidim razloga da taj dogogodisnji projekt i istrazivanje bude okarakteriziran sa "neozbiljno". Ili?


Steta je takodjer sto lijecnici nemaju vremena, a cesto ni mogucnosti pratiti istrazivanja. Sve o cemu sam govorila (ukljucujuci i tursku statistiku koju nisu objavili, usput budi receno, Turci) su pisana izdanja medicinske literature objavljena u medicinskim strucnim casopisima (mahom iz USA), potkrijepljena znanstvenim istrazivanjima sa brojevima, tablicama i opisom. Nista od navedenog nisam prenijela s nekog foruma ili rekla-kazala mjesta. Jer meni to nije prihvatljivo. Meni je OK ako su potpisnici lijecnici/znanstvenici sa univerziteta koji se time godinama bave na projektima koji to istrazuju. I meni je to ok, jer se ne radi o popularno znanstvenom tekstu kakve se moze naci u knjizari "kako sam pobijedila rak" i slicne price...


Quote:
sarkom kaže: Pogledaj post
Tvrditi da ste iskopali "sve kaj je u znanosti objavljeno" u svezi teme je nažalost zavaravanje i sebe i drugih
Naravno da nisam nasla sve, niti to tvrdim. Ali sam nasla i potrudila se vise nego je to uobicajeno. Reci, tko treba biti potpisnik da vjerujes njegovom istrazivanju?
m_milica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 13:50   #19
Ne postavlja se tu pitanje tko bi trebao biti potpisnik nekog rada nego se pokušavaju napraviti poveznice.Vjeruj mi nije jednostavno to tak kak se nama čini.

Mi smo ljudi obični s više ili manje znanja iz medicine i obično uvijek iz stručnih radova izvlačimo ono kaj se nama čini bitno.
Svakako se slažem s tobom da kada smo osobno mi u pitanju ili nam netko drag znamo biti kritični prema lječnicima slažem se ponekad s potpunim pravom no po nekad smo ipak malo prekritični.

Osobno mene malo iritira vrlo usko povezivanje USA i stručnih radova.
Svakao između ljudi postoji razlika pa evo ti više vjeruješ znanstvenim istraživanjima s brojevima,tablicama slikama etc. no zanemaruješ neke činjenice.Primjer tko financira ta istraživanja i na koji način se rade??
Vjerojatno znaš da se vrlo lagano prema potrebi ovog ili onog čimbenika statistika i podaci mogu prilagoditi i kao takvi se servirati.

Meni osobno su draže priče ljudi iz susjedstva s foruma koji obično o svemu pišu i pričaju na jedan human način i osim njihove bolesti ili bolesti njihovih najdražih nisu opterečeni da će im zbog neke krive riječi ili navoda biti ukinuta ogromna financijska sredstva koje pojedine kompanije koje apsolutno nemaju veze s medicinom ulažu u visokoumna "naručena istraživanja"

Sigurno je da ne odbacujem znanstvena istraživanja no pokušavam filtrirati koliko mi to dopušta znanje.
sarkom is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 14:49   #20
Quote:
sarkom kaže: Pogledaj post
Svakao između ljudi postoji razlika pa evo ti više vjeruješ znanstvenim istraživanjima s brojevima,tablicama slikama etc. no zanemaruješ neke činjenice.Primjer tko financira ta istraživanja i na koji način se rade??
Ako je znanstveno istrazivanje rezultiralo time da je cokolada Milka zdrava, onda mi je jasno da je Milka platila takvo istrazivanje. Kao i svako drugo istrazivanje koje ustanovi da je neki proizvod dobar i zdrav. To je nedvojbeno.

Ali ovdje se ne propagira nista i ne prodaje nista. Informacija da je strogo vegetarijanstvo za ovu bolest pomoglo ljudima je informacija koja ne prodaje povrce, vec sluzi ljudima koji od te bolesti boluju i njihovim lijecnicima da im pomognu. U istrazivanju sudjeluju ljudi koje placa bolnica da ispitaju sta uzrokuje neku bolest. Tko placa dr.Neki sa Salate da istrazuje sto uzrokuje neku bolest? Drzava, bolnica. Mozda je potkupljen, ali zasto bi bio? Kome bi to bilo u interesu? Konacno, na cemu je nastalo dostignuce znanosti ako ne na ovakvim istrazivanjima.

Iako je puno toga u interesu profita, mogu razmisljati i glavom pa vidjeti drzi li vodu ono sto mi govore. A kod mene su u prednosti cim mi nista ne prodaju.


Quote:
sarkom kaže: Pogledaj post
Meni osobno su draže priče ljudi iz susjedstva s foruma koji obično o svemu pišu i pričaju na jedan human način i osim njihove bolesti ili bolesti njihovih najdražih nisu opterećeni da će im zbog neke krive riječi ...
OK, to je osobni dio price... ja prihvacam da je nekome nesto draze.
Ono o cemu ja govorim je da je steta da iako je znanost stvari dokazala, one ljudima nisu dostupne i mnogi kojima bi to moglo biti od pomoci ih nemaju.
m_milica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:26.