Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2011., 10:09   #41
Gdje naći "šifre porezna uprave" koje traži program kod formiranja obrazaca?
__________________
Čovjek koji ne pravi greške, obično ne radi ništa..
moira_67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 10:05   #42
Na PM
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 10:25   #43
Jel smo onda svi obveznici PDV-obvezni imati e-poreznu ili samo firme koje imaju preko 800.000 kn prihoda?
Da li je izglasan taj zakon ili se još čeka?
kakodane is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 10:56   #44
Jeste citali .....

FINA naplaćuje javnu objavu godišnjih financijskih izvješća !
Medo_74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 11:27   #45
Quote:
kakodane kaže: Pogledaj post
Jel smo onda svi obveznici PDV-obvezni imati e-poreznu ili samo firme koje imaju preko 800.000 kn prihoda?
Da li je izglasan taj zakon ili se još čeka?
Obveznici su veliki i srednji poduzetnici, te od malih oni sa UP preko 800.000 i stupa na snagu 01.01.
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 11:44   #46
Quote:
Medo_74 kaže: Pogledaj post
Jeste citali .....

FINA naplaćuje javnu objavu godišnjih financijskih izvješća !
Katastrofa
valjda sada slijedi i naputak na koji način elektroničkim putem predavati nestandardnu dokumentaciju (bilješke i odluku o raspodjeli), a možda neće ni biti obavezna
Ali sada naplaćuju i gledanje javnih podataka kao da idemo u kino
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 12:11   #47
Quote:
vlado3 kaže: Pogledaj post
Katastrofa
valjda sada slijedi i naputak na koji način elektroničkim putem predavati nestandardnu dokumentaciju (bilješke i odluku o raspodjeli), a možda neće ni biti obavezna
Ali sada naplaćuju i gledanje javnih podataka kao da idemo u kino
Ja sam do sada sve predalavala preko e-fine, i bilješke i sve što je trebalo..A kako naplaćuju gledanje javnih podataka?
Evo članak:
" FINA naplaćuje javnu objavu godišnjih financijskih izvješća

Ponedjeljak, 14.11.2011.


Prema Pravilniku o vrstama i visini naknada Financijskoj agenciji za usluge javne objave godišnjih financijskih izvještaja i izdavanja dokumentacije iz Registra godišnjih financijskih izvještaja (Nar. nov., br. 126/11.), Financijska će agencija od 1. siječnja 2012. naplaćivati naknade za javnu objavu godišnjih financijskih izvješća.

Prema čl. 2. toč. 1. i čl. 3. st. 2. navedenoga Pravilnika, naplaćuju se naknade poduzetnicima za javnu objavu dokumentacije za financijska izvješća zaprimljene u Registru i to one dokumentacije koja se dostavlja na papiru ili u elektroničkom obliku na nekom od nositelja podataka.

Naknade za uslugu javne objave dokumentacije za javnu objavu financijskih izvješća zaprimljene u Registru putem internetskog servisa naplaćuju se iz državnog proračuna u skladu s čl. 2. toč. 1. i čl. 3. st. 1. Pravilnika.

Zanimljivo je da se u dosadašnjoj praksi objave godišnjih financijskih izvješća nisu naplaćivale naknade od poduzetnika nego se takva naknada prema Pravilniku iz 2009. (Nar. nov., br. 12/09.) financirala iz državnog proračuna bez obzira na način dostave ili na nositelje podataka. "

Ha!! Znači da se mojim firmama neće naplaćivati jer ja sve šibam preko e-finine kartice..Blagoslovljena bila :-)
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 12:39   #48
Quote:
vitas kaže: Pogledaj post
Ja sam do sada sve predalavala preko e-fine, i bilješke i sve što je trebalo..A kako naplaćuju gledanje javnih podataka?
....... Znači da se mojim firmama neće naplaćivati jer ja sve šibam preko e-finine kartice..Blagoslovljena bila :-)
Ima cjenik za gledanje ...
A reci mi, ti imaš fininu karticu i ovlasti za sve klijente? Koliko je mjesečna naknada po klijentu?
Ja je koristim samo za e-poreznu do sada
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 12:46   #49
Quote:
vitas kaže: Pogledaj post
Ja sam do sada sve predalavala preko e-fine, i bilješke i sve što je trebalo..
Bilješke i odluke si skenirala pa poslala s dokumentacijom ili kako?
__________________
Čovjek koji ne pravi greške, obično ne radi ništa..
moira_67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 12:52   #50
Evo da citiram prijašnji post, o cijeni dodatnih ovlaštenja na fina kartici: "... ukoliko se po istoj kartici radi za više firmi ( sa punomoći) onda se za svaku punomoć plaća dodatnih 2,5-12 kn /po punomoći- cifra ovisi o ukupnom broju punomoći-što više to jeftinije. i opet ova plaćanja su samo za servise fine (regos, statistički, fina plaćanje),...u praksi jedna firma 50 kn mjesečno, 3 firme 86 kn, 101 firma 302,5 kn . taj račun može biti veći samo ako se taj mjesec uzima bon-1, prijepis statističkog, ili tako nešto što se inače plaća fini ( a opet povoljnije nego na šalteru)"
__________________
Čovjek koji ne pravi greške, obično ne radi ništa..
moira_67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 13:30   #51
Quote:
vlado3 kaže: Pogledaj post
Ima cjenik za gledanje ...
A reci mi, ti imaš fininu karticu i ovlasti za sve klijente? Koliko je mjesečna naknada po klijentu?
Ja je koristim samo za e-poreznu do sada
"Dodatna ovlaštenja naplaćuju se prema sljedećoj skali:
FINA e-kartica - dodatna ovlaštenja*
do 10 ovlaštenja
12,00 kn/ovlaštenje
od 11 do 30 ovlaštenja
10,00 kn/ovlaštenje
od 31 do 50 ovlaštenja
7,00 kn/ovlaštenje
51 do 100 ovlaštenja
5,00 kn/ovlaštenje
101 i više ovlaštenja
2,50 kn/ovlaštenje
Primjer obračuna: Ako imate ukupno 35 ovlaštenja obračun naknade bit će sljedeći: 35 korisnika x 7,00 kn što ukupno iznosi 245,00 kn. "

A di ti je taj cijenik za gledanje? Ja gledam javnu objavu tak da se ulogiram sa korisničkim imenom i lozinkom i gledam kaj hoću..Ajme, pa neće mi valjda sad poslati neki račun za to? Mislim, tak gledam već godinu dana sigurno pa nikad nisu niš naplatitli
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 13:32   #52
Quote:
moira_67 kaže: Pogledaj post
Bilješke i odluke si skenirala pa poslala s dokumentacijom ili kako?
Možeš skenirati ili samo prebaciti u pdf format..Uglavnom mora biti u pdf-u..dovoljan je digitalni potpis kojim potpišeš kad šalješ dokumentaciju pa sam žig i potpis nije bio potreban..barem do sada nije bio potreban
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 13:34   #53
Quote:
moira_67 kaže: Pogledaj post
Evo da citiram prijašnji post, o cijeni dodatnih ovlaštenja na fina kartici: "... ukoliko se po istoj kartici radi za više firmi ( sa punomoći) onda se za svaku punomoć plaća dodatnih 2,5-12 kn /po punomoći- cifra ovisi o ukupnom broju punomoći-što više to jeftinije. i opet ova plaćanja su samo za servise fine (regos, statistički, fina plaćanje),...u praksi jedna firma 50 kn mjesečno, 3 firme 86 kn, 101 firma 302,5 kn . taj račun može biti veći samo ako se taj mjesec uzima bon-1, prijepis statističkog, ili tako nešto što se inače plaća fini ( a opet povoljnije nego na šalteru)"
Svakako je povoljnije..samo treba izračunati koliko se vremena uštedi a da ne govorim ako nešto ne štima na obrascu pa moraš ponovno nositi.. A prijave na zdravstveno i mirovinsko..Ta kartica je stvarno u svakom pogledu prava stvar..koristim ju valjda već 4 godine i još joj nisam našla manu..
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 15:10   #54
Quote:
vitas kaže: Pogledaj post
Svakako je povoljnije..samo treba izračunati koliko se vremena uštedi a da ne govorim ako nešto ne štima na obrascu pa moraš ponovno nositi.. A prijave na zdravstveno i mirovinsko..Ta kartica je stvarno u svakom pogledu prava stvar..koristim ju valjda već 4 godine i još joj nisam našla manu..
Opet moji problemi s ePoreznom... u poreznoj je predana i obrađena punomoć za klijenta, ali ja još uvijek nemogu do PKK za njegov OIB... gospon na poreznoj kaže da su kod njih ovlaštenja dodjeljena i da nebi trebalo biti problema, ali ja nemogu ništa za taj OIB raditi...

Jel moram ja slati preko ePorezne još kakav zahtjev??? ili je dovoljno samo predati punomoć?

jer su ovlaštenja dodjeljena prije 2 dana, ali ja nemogu ništa...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 20:41   #55
Koliko se ja sjećam dok sam se vratio iz porezne već je šljakalo. Da li ne možeš otvoriti nekog od klijenata ili nisi niti jednog uspio otvoriti?
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 20:55   #56
Quote:
vlado3 kaže: Pogledaj post
Koliko se ja sjećam dok sam se vratio iz porezne već je šljakalo. Da li ne možeš otvoriti nekog od klijenata ili nisi niti jednog uspio otvoriti?
sebe mogu, a za dvojicu za koje sam predao punomoći nemogu uopće otvoriti... tj. neznam uopće kak bi to trebalo izgledati... jel bi njihovi OIB-i trebali biti negdje navedeni - recimo u ovlaštenjima ili sl.

Znam samo kad tražim PKK, nemogu je dobiti... kaže da nemam ovlaštenje

a lik u poreznoj kaže da imam ovlaštenje...

Jel bi na ono ekranu "ovlaštenja poslovnog subjekta" trebali biti izlistani OIB-i svih klijnata za koje imam ovlaštenje ili....???
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 23:07   #57
ja samo upišem OIB klijenta za kojeg tražim PKK, pa potpis itd....,
ne mogu pomoći , sorry
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 00:59   #58
Quote:
vlado3 kaže: Pogledaj post
ja samo upišem OIB klijenta za kojeg tražim PKK, pa potpis itd....,
ne mogu pomoći , sorry
hvala, i ja tako upišem pa neće... budem sutra zvao ponovno da vidim u čemu je problem...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 07:47   #59
odes na pkk, uneses oib, potpis, posalji i onda bi se trebala pojaviti pkk...
tako je barem kod mene
jel ti izbaci neku poruku ili se nista ne dogada??
rossonero_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 08:29   #60
Quote:
VTi underhood kaže: Pogledaj post
Opet moji problemi s ePoreznom... u poreznoj je predana i obrađena punomoć za klijenta, ali ja još uvijek nemogu do PKK za njegov OIB... gospon na poreznoj kaže da su kod njih ovlaštenja dodjeljena i da nebi trebalo biti problema, ali ja nemogu ništa za taj OIB raditi...

Jel moram ja slati preko ePorezne još kakav zahtjev??? ili je dovoljno samo predati punomoć?

jer su ovlaštenja dodjeljena prije 2 dana, ali ja nemogu ništa...
E, meni je ženska prije parm mjeseci rekla da svaki put kad nosim punomoć moram donijeti i karticu i onda ju ona pikne kod sebe u čitač i sve sredi..u roku 24 sata sve radi..
E, sad baš gledam..imaš dolje ovlaštenja poslovnog subjekta..pa tamo ukucaj oib za te klijente kod kojih šteka, pošalji i onda ćeš dobiti popis za šta si sve ti sa svojom karticom ovlašten..ja kod svih imam sva ovlaštenja..možda si posebno navodio pa si nešto izostavio na punomoći.. Ja označim DA kod upravljanja ovlaštenjima i to znači da možeš sve neograničeno vrijeme pa i otkazati uslugu
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:10.