Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2012., 00:07   #41
Pa ga poslalo u Gruziju ili Nagornji Karabah....tako nekako.
A cuj jadna je nasa politika sa ovakvim likovima....
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 01:02   #42
Quote:
IQ007 kaže: Pogledaj post
čitam tamo na nekom forumu ovo:

Uostalom, ova epizoda sa Stierom je osobni obračun iz epohe MVP - iz kojeg je Milanović izbačen jer nije bilo razumijevanja tamo za njegovu prepotenciju. Nema to veze sa sadašnjom politikom!

jel zna netko nešto više o tome, neku konkretniju i provjerenu info? meni je nešto u magli samo to da Milanović jest radio u MVP (pod Sanaderom?) pa da ovaj nešto nije bio zadovoljan njime....?
Čini mi se da je u MVP radio pod Tuđmanom tamo negdje 1993. godine.
Cromanst is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 07:22   #43
Quote:
Cromanst kaže: Pogledaj post
Čini mi se da je u MVP radio pod Tuđmanom tamo negdje 1993. godine.
Pa ako se ne varam Milanovića je za posao intervjuirao Sanader - tadašnji zamjenik ministra VP.
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 11:26   #44
Quote:
Cromanst kaže: Pogledaj post
Čini mi se da je u MVP radio pod Tuđmanom tamo negdje 1993. godine.
ma, dobro, pod Tukijem, ofkors al ga je Sanki intervijuiral, kak i amjee kaže.

glede Nagorno Kharabaha, to je bila misija od 45 days, da odmah to riješimo, nije bio u Afganistanu na godinu dana na prvoj liniji fronte..
zgodno mi je ono gdje on negdje kaže da se ne voli hvalit s tim Nagorno K. jer, iako je bilo opasno, kaže naš hrabriša, jer, kretali su se po miniranom terenu - a ja ću samo dodat, nije on šetao po min.poljima nego su ga vozili u APC iliti armoured protected carrieru tj. oklopnom vozilu - to je ništa prema onome što su naši dečki prolazili u to vrijeme na fronti u RH.

nego, Račan ga je brzo maknuo s pozicije glasnogovornika, valjda se nije pokazao dobar za to..

sve u svemu, onaj ad hominem na Stiera, to je bilo dno dna. ono, nek' cijeli svijet zna da sam te JA gurao kod šefa, JA sam za tebe ovo i ono...da nije bilo mene ti bi bio nitko i ništa..skoro da je to rekao.
odvratno. ako je itko imao imalo sumnje u nezrelost Milanovića, ova crtica sa Stierom, najbolje pokazuje da je ON u pubertetu (a ne EU).
IQ007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 15:31   #45
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Super. Hvala na ovom linku. Da nisam vidio ovo pomislio bi da je ono što nam je servirano na televiziji bilo točno. Na televiziji, odnosno na svim televizijama, pogotovo na onom perverznom neoliberanom smeću od rtl-a, servirano nam je kako je Milanoviću Stier postavio pitanje, nešto kao da ne srljamo kao guske u maglu ratificirati sporazum, a sad se vidi da je to bio odgovor na Milanovićevo odbijanje odgovora na pitanje i muljanje, iskorištavanje vremena, još minutu i 20 sekundi, da bi po njegovom vlastitom priznanju pričao bez reda, zbrda zdola.
A Stierovo pitanje ja jasno. Milanović je u Rijeci na skupu socijalista rekao da je za rat krivo osamostaljenje republika, znači Hrvatske, Slovenije, BiH.
Ne velikosrpska agresija, nego pravo naroda na samoodređenje.

Mene to ne čudi. To objašnjava zašto komunisti nisu na 25. 6. 1991. glasali za samostalnu Hrvatsku, unatoč 95% na referendumu. Njima srbadija ima pravo na ekspanziju i agresiju, a Hrvatska, Slovenija i Bosna nemaju pravo na samoodređenje, iako su u tim državama narodi na referendumu glasali za samostalnost.

Zato Milanoviću preostaje samo vrijeđati dijasporu, izvlačiti se, uvlačiti u to pitanje most i ratifikaciju, a ta pitanja su beznačajna u odnosu na ovo što ga je Stier pitao, a Milanović uz uvrede odbio odgovoriti.

Reci ti meni, i svi vi koji branire Milanovića i govorite kako je on to nekog rasturio, slažeš li se s ovim što je Milanović izjavio u Rijeci ili ne slažeš?
Je li za rat kriva velikosrpska agresija kao što tvrdi Stier, ili je za rat kriva odluka o samostalnosti, kao što kaže Milanović?

I kad se Milanović poziva na Tuđmana, ja znam kako bi Tuđman, da je živ odgovorio na ovo pitanje koje sam ja postavio tebi i svima vama, a Stier Milanoviću. I siguran sam da bi Tuđmanovo mišljenje bilo dijametralno suprotno od Milanovićevog.
TheCNK is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 16:18   #46
Ljudi ne nasjedajte na Milanovićeve spinove - koji su vjerovatno rezultat promišljanja Zinke Bardić.

Svojim napadom na Stiera Milanović mu je de facto uradio reklamu - pitanje je da li Stier želi tu reklamu, i kako će Karamarko tu reklamu shvatiti. A da je riječ o promišljenoj strategiji pokazuje i njegov slijedeći istup kada je na sjednici Vlade nahvalio Kosorovu. Stiera je izdvojio napadom (za koji on vjeruje da će ga dio HDZ-eovaca doživjeti kao reklamu), a Kosorovu je izdvojio pohvalama.

U principu i jedno i drugo imaju svrhu stvaranja dodatnog razdora u HDZ-eu, ali i još nešto: Oni koji su čitali i proučavali Macchiavellijevog Vladara brzo će uočiti kako je Milanović zapravo ovim signalizirao da se ne boji ni Stiera ni Kosorove, odnosno da i o jednome i o drugoj ima loše mišljenje, skoro pa potcjenjivačko. Jer iz mase neprijatelja verbalno se uvijek izdvajaju - pa se komplimentiraju ili ismijavaju/napadaju, po potrebi i nahođenju - samo oni od kojih ti prijeti najmanja opasnost.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 20:56   #47
Davor Stier



što znate o njemu i gdje ga u budućnosti vidite ili na kojoj poziciji biste ga voljeli vidjeti?

meni je donedavno bio potpuno nepoznata osoba. tek mi je u posljednje vrijeme upao u oko. djeluje mi suvislo i nije kompromitiran (barem ja nisam upućena), pa mi se čini kao persepktivan kadar hdz-a na kojeg bi trebalo više promovirati.meni se on sviđa. griješim li?

i koliko je ovome za vjerovati? znate li nešto zanimljivo?


....u HDZ-u mišljenja oko Stiera podijeljena. Dok su jedni iznenađeni usponom čovjeka za kojeg “do jučer nisu ni znali”, drugi ga hvale kao vrlo sposobnog.

- Stier je ozbiljan političar. Obrazovan je, govori nekoliko jezika, uporan je i vrlo samozatajan - opisuju ga u krugu bliskom premijerki. S druge strane, oni koji ga poznaju još iz vremena dok je radio u Ministarstvu vanjskih poslova kažu kako je to samo djelomice istina.

- Stier jest obrazovan i marljiv, ali nikada nije pripadao prvoj ligi diplomata - kaže jedan od naših sugovornika, dodajući da je Stier, prije svega, odan šefovima.

- Stier je, zapravo, pomalo poltronski tip, ali je istodobno i vrlo lukav. Jednostavno je znao dobro iskoristiti prilike kako bi napredovao u karijeri - opisali su ga oni koji ga bolje poznaju, ističući kako se vrlo lako odrekao Sanadera.
kotulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 21:10   #48
Špijunčina njemačkog BND-a u HR. Pričuva, već ofucnog, volksdojčera Šeksa.
Plačen eurima, iz sive emisije, tiskare u Frankfurtu.

Zadnje uređivanje Qarwa Yaku : 15.02.2013. at 21:15.
Qarwa Yaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 21:28   #49
Quote:
Qarwa Yaku kaže: Pogledaj post
Špijunčina njemačkog BND-a u HR. Pričuva, već ofucnog, volksdojčera Šeksa.
Plačen eurima, iz sive emisije, tiskare u Frankfurtu.
Kakiš bez veze, ako je rođen izvan HR, ne valja?! Ima perspektivu, diplomatsko iskustvo, još se treba dokazati na domaćoj sceni
jakovcev is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 21:49   #50
Quote:
Konačno u Hrvatskoj imamo političara koji može utjecati na politiku velikih europskih zemalja! Davor Stier je taj hrvatski Henry Kissinger, čovjek koji jednim telefonskim pozivom preokreće stavove najvećih svjetskih sila. Barem ako je vjerovati Zoranu Milanoviću i njegovoj ekipi, a zapravo, zašto im ne bi vjerovali? Ide tako Stier prošli tjedan Bogovićevom i ispred Cvjetnog trga iznenada zastane. Gleda Stier šarenilo Cvjetnog trga, izloge, reklame pa golemi Shoping centar Cvjetni pa tisuće stolova prepunih dokonih Zagrepčana koji po cijeli dan besposleno sjede i ispijaju skupa pića. Zacijelo je kada je vidio na što liči Cvjetni trg, sav taj skupi i lažni glamur trulog Zapada shvatio koliko mu nedostaje njegova piktoresna Argentina i bijeli Buenos Aires grad. Ne zna Stier da je i Cvjetni nekad tako izgledao. Kako je preteča svih tih glamuroznih, elitnih, ekskluzivnih i do neba skupih dućana bio tek jedan usamljeni albanski prodavač kestenja, kukuruza, kikirikija i koštica. Zavisno o godišnjem dobu. Kako je prije sadašnje plohe od, čini se, osmerokutnih cigla nekada imao jednostavnu asfaltnu bazu s malim cvjetnim placom u sredini. Sve to Stier ne zna. I Milanović zna da Stier to ne zna, jer on nije imao sreće kao Zoran, nego se rodio u tamo nekoj Argentini.

I stoji tako Stier na kraju Bogovićeve promatra gužvu kad mu prilazi jedan od dežurnih žicera kojemu se gemišti isparavaju s lica. Započne žicer svoju uvježbanu priču kako je već dvije i po godine bez posla i tada se Stier iznenada, revolveraški maši mobitela. Pronađe u imeniku ime Norberta Lammerta predsjednika Bundestaga i stisne call. Možda je jednom zazvonilo. 'Norbert' izgovorio je Stier tako oštro da se žicer poplašio i nestao. S druge se strane začulo 'Jawohl Herr Stier'! Zapravo to 'Jawohl Herr Stier' je bilo jedino što se čulo s druge strane za vrijeme razgovora. Stier je odlučno i oštro obavijestio šefa njemačkog parlamenta kako je upravo donio odluku da Njemačka ne ratificira pristupni ugovor Hrvatske. Norbert je samo kimao glavom, ponovio ono svoje Jawohl, a na kraju se čuo tek oštri pozdrav udaranja petama. Nakon razgovora na Stierovom se licu pojavio smiješak te je bezbrižno, rekli bi, rasterećeno zakoračio na Cvjetni trg.

Iako Milanović nije slušao ovaj razgovor njemu je kristalno jasno kako je Stier sve to učinio jer ne poznaje Hrvatsku, a i zbog svog porijekla. Bez sumnje je Milanović mislio na Stierovog prastrica ustaškog pukovnika Ivu Stiera koji je poslije rata čak napisao i priručnik o protugerilskom ratovanju. Zna dobro Milanović gdje je i kako stjecao to znanje. Jer stvari su jasne k'o bistra voda! Zna se tko su Nijemci i tko su ti kojima je pripadao brat Stierovog djeda. Zna to Milanović i zato okolo po svijetu priča kako je Hrvatska zemlja paradoksa. I to, prije svega, jer su njeni najmoćniji političari poput Davora Stiera toliko euroskeptični da se ne mogu suzdržati. Zato neumorno s ključnim europskim političarima rovare protiv Hrvatske, a sve samo kako se ne bi ratificirao taj nesretni pristupni ugovor. Zna Milanović da je sve to zbog hadezeovske političke zavisti što oni nisu na vlasti pa sada svim silama drukaju protiv, samo kako bi SDP srušili s vlasti. Zna Milanović da se tom trendu pridružila i provjerena Tuđmanovka Doris Pack. Bistar je Milanović. Svuda je on stjecao iskustva s ljudima, a najviše kada je nekih davnih dana od vrata do vrata prodavao 'zdrave' usisavače na vodeni filter.

To što se Hrvatskoj u Izvješću o monitoringu predbacuju neke tehničke sitnice poput katastrofalnog pravosuđa ili škandaloznog zakona o HRT-u pa o sukobu interesa pa tamo nešto spominju korupciju za Milanovića nije problem. Problem je, dakako, Stier i njegove lobističke sposobnosti. Siguran je Milanović da Stier ne zna engleski jer da zna onda bi Hrvatskoj zatvorio vrata i u Velikoj Britaniji. Doduše to što se po kuloarima šuška o nekakvom englesko-izraelskom koncernu kojemu je Zoranova vlada obećala Croatia osiguranje ne treba shvatiti ozbiljno. Pogotovo jer ti isti govore kako je jedan njemački koncern bio vrlo zainteresiran za Croatia osiguranje. Ali to su, naravno, besmislice! Tko je ikada čuo da se državna politika civiliziranih zapadnih zemalja ravna prema tako prizemnim stvarima kao što je profit! I onda u tome vidjeti englesko 'da' i njemačko 'ne'. Svašta! Zna Zoran da nije stvar u tome, nego je stvar u Stieru. Isto tako i te priče kako su se Nijemci još dodatno uvrijedili što je Hrvatska otkantala njihovu potjernicu pa ne želi izručiti Josipa Perkovića i ostalu ekipu bivših jugoslavenskih agenata koje se sumnjiči za ubojstvo Stjepana Đurekovića su također besmislice. Zašto bi se jedna uređena i civilizirana zemlja u kojoj je dominantna vladavina prava uvrijedila ako im jedna mala država koja se stalno poziva na partnerstvo i savezništvo ispjevano u pjesmici 'Danke Deutschland' uvrijedila zbog nepoštivanja njenog pravnog sustava? Koješta! Stvar je u Stieru, njegovom prastricu i ideološkim jatacima u njemačkom CDU, poput Doris Pack koji Hrvatsku ne mogu ni smisliti ako njom ne vlada HDZ.

Zato pitanje svih pitanja nije zašto je Njemačka dovela u pitanje ratifikaciju i tradicionalno dobre odnose s Hrvatskom, nego zašto je Stier dao takve naputke svojim njemačkim poslušnicima?
http://www.dnevno.hr/vijesti/komenta...skih-sila.html
Qarwa Yaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 23:02   #51
Quote:
Qarwa Yaku kaže: Pogledaj post
Špijunčina njemačkog BND-a u HR. Pričuva, već ofucnog, volksdojčera Šeksa.
Plačen eurima, iz sive emisije, tiskare u Frankfurtu.
Ni manje ni vise,
ti iz neba pa u rebra.
Onda je jako los spijun ako ti znas za njega...

Dobro je,obicno svi za CIA rade.....

Kazes Seksa, sad folksdojcer, ja citao da je Zidov....sta je istina??
I sta spijunira sta se prica u sredisnjici....hahahahha,al si me nasmijo...
svaka ti cast..

Mislim da ipak za Stasi radi.....oni su ipak bila jaca sluzba....od BND a...

Zadnje uređivanje realist : 15.02.2013. at 23:07.
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 15:18   #52
Čovjek kojeg se napada da je hrvatski nacionalist, a ne za korupciju, i zato želim da bude što utjecajniji u HDZ-u, da izbacimo lopove a vratimo nacionaliste
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 15:25   #53
meni se sad nešto čini da stier nije dovoljno zanimljiv.
kao da javnost za njega ne zna pa im onda kao anonimac nije zanimljiv, ili da kao osoba nije dovoljno karizmatičan. to zaključujem i po ovoj temi. ima jako malo čitanja.

i meni se sviđa što ga napadaju za nacionalizam. to mu je samo plus. jedino me malo brine njegova uloga u pregovorima sa slovenijom i bosnom i hercegovinom oko granice. ne znam što mu se tu točno zamjera? ispada kao da je radio protiv nacionalnih interesa.
to me malo brine.
kotulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 15:30   #54
Covjek je provodio zacrtanu politiku...
ako je to bilo protiv HR pitajte to sefove..ne njega...
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 15:37   #55
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Covjek je provodio zacrtanu politiku...
ako je to bilo protiv HR pitajte to sefove..ne njega...

koliko sam ja shvatila, njega se optužuje da je kreirao tu politiku i na taj način prikupio bodove kod jadranke kosor. možda nisam dobro razumjela.

znaš li ti koja je točno bila njegova uloga u pregovorima sa slovencima?
kotulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 15:39   #56
Quote:
kotulica kaže: Pogledaj post
koliko sam ja shvatila, njega se optužuje da je kreirao tu politiku i na taj način prikupio bodove kod jadranke kosor. možda nisam dobro razumjela.

znaš li ti koja je točno bila njegova uloga u pregovorima sa slovencima?
Stvarno neznam,nisam ga nesto previse pratio...
Cisto onako povrsno, al tesko da on sam moze krojiti vanj.politiku...

Ako sta imas napisi,stvarno nisam previse upoznat.
Alo ovo sta ga optuzuju za BND...mislim glupost na kvadrat...
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 15:44   #57
ne mogu ni ja pisati jer nisam dovoljno upoznata. ovo što sam čitala, čitala sam na nepouzdanim stranicama (jutarnji, index itd.) pa ništa ne vjerujem. zato vas i pitam.

možda navrati neki forumaš koji bolje poznaje cijelu situaciju, pa nešto zanimljivo i napiše.
kotulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 02:57   #58
nek se vrati otkud je došao
Alfa157 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 05:17   #59
Quote:
TheCNK kaže: Pogledaj post
Je li za rat kriva velikosrpska agresija kao što tvrdi Stier, ili je za rat kriva odluka o samostalnosti, kao što kaže Milanović?


http://www.youtube.com/watch?v=6enUPJ9vvGM
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 17:23   #60
Izgleda da se zbližio sa don Grubišićem na putovanju na molitveni doručak, tako da sada traže sobu za molitvu u Saboru....
__________________
- Danas je najvažnije da muškarac ima posao. Ljudi koji ne rade jako su dosadni i drugima i sebi. Morate biti strastveni, angažirani i pridonositi zajednici, ali i svijetu - dizajner Tom Ford.

I cheated myself, Like I knew I would, I told you I was trouble,You know that I'm no good....
no good is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:22.