Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2017., 19:23   #6141
Pravilnik o prijevozu putnika u javnom prijevozu, clanak 33. je jasan.
Vozac tu nije kriv.
Ako nekome smeta pravilnik neka se zali osobama koje su ga krojile. To vozac nije.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Old 24.09.2017., 22:20   #6142
A da se prestanete svercati? Uopce mi nije jasno zasto vi koji se svercate ne idete pjeske, biciklom, kako god. Jel dodjete na benzinsku, natocite benzin i odete bez da platite, jer ste u svom autu i imate pravo slobodno se kretati?

A bjezanje necu niti komentirati, ili poticanje da zene nose suzavce...

I da, ne radim u ZET-u, samo posteno placam svoju godisnju kartu, a time i vase svercanje.
Cepin40 is offline  
Old 24.09.2017., 22:24   #6143
Ti ne plaćaš švercanje jer s njime ili bez njega, ZET dobiva novac od svih građana grada Zagreba kroz razne poreze i prireze. Sve i da svi ljudi kupuju karte za vožnju, rupa će i dalje biti jer ZET je rupa bez dna. I to je činjenica.
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Old 24.09.2017., 22:26   #6144
Quote:
miki1988 kaže: Pogledaj post
Ti ne plaćaš švercanje jer s njime ili bez njega, ZET dobiva novac od svih građana grada Zagreba kroz razne poreze i prireze. Sve i da svi ljudi kupuju karte za vožnju, rupa će i dalje biti jer ZET je rupa bez dna. I to je činjenica.
Al to nije tvoja briga. Onda nemoj platiti kruh koji kupis u konzumu, jer su i oni na teret drzave,...
Cepin40 is offline  
Old 24.09.2017., 22:27   #6145
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Al to nije tvoja briga. Onda nemoj platiti kruh koji kupis u konzumu, jer su i oni na teret drzave,...
Wow, kakve paralele ti vučeš, to nema veze s ničime.
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Old 24.09.2017., 22:33   #6146
Quote:
miki1988 kaže: Pogledaj post
Wow, kakve paralele ti vučeš, to nema veze s ničime.
Kako nema? Meni je svercanje isto kao kradja.
Cepin40 is offline  
Old 24.09.2017., 22:37   #6147
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Kako nema? Meni je svercanje isto kao kradja.
tebi, meni nije
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Old 24.09.2017., 22:42   #6148
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Kako nema? Meni je svercanje isto kao kradja.
Objasnio sam ti primjerom, pa ponavljam:
-ti kupiš godišnju kartu, daješ novac ZET-u
-ostali ljudi koji kupuju karte, ovisno o vrsti karata, daju svoj novac ZET-u
-da svi, uključujući one koji se švercaju, daju novac za kartu, rupa bi još uvijek postojala u proračunu ZET-a
-kroz poreze i prireze, te ostala davanja, svi mi krpamo te dugove, bez obzira kupovali mi karte ili ne

Shvaćaš li sada? Ti ne krpaš one koji se švercaju, ti krpaš dug poduzeću koje je rupa bez dna i koji troše enormne novce na ionako prevelike plaće u ZET-u i neefikasnu i sporu uslugu koju mi nećemo nikada svesti na nulu. A dug nisu napravvili oni koji se švercaju, dug su napravili nesposobni ljudi koji su kroz razne malverzacije i nepromišljene poteze doveli ZET u dug iz kojeg se vjerojatno par desetljeća, ako ne i više, neće izvući barem na pozitivnu nulu. Ako si i dalje ustrajan u tome da ti krpaš te švercere i njihovo švercanje, bojim se da onda zaista, ali zaista nemaš pojma o svemu što se događa u ZET-u i oko njega, te zašto ne ljudi zaista ne žele davati dodatne novce koji ionako idu iz njihovih džepova da se krpaju tuđi dugovi.
Ja kartu kupujem, polusatnu, taman mi je za posao, nemam problema s time, kupujem jer ne želim se zajebavati i ok mi je za ono što sam platio. Ali itekako shvaćam ljudi koji neće plaćati bilokakvu kartu jer im je dosta svega. Pa ti vidi...
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Old 24.09.2017., 23:22   #6149
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Pravilnik o prijevozu putnika u javnom prijevozu, clanak 33. je jasan.
Vozac tu nije kriv.
Ako nekome smeta pravilnik neka se zali osobama koje su ga krojile. To vozac nije.
Ima i jedan zakon u coloradu koji brani da susjedu posuđuješ usisavač, pa kakvo smeće bi morao biti da isti revno provodiš...ili braniš onog koji to čini!?
Goc-369 is offline  
Old 25.09.2017., 00:42   #6150
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
A sto mogu unutra, recimo da nemam kartu i ne zelim im dati osobnu,
sto mi mogu?
Ništa

Jedino mogu "zvati" policiju. Pod navodnicima je jer tako često prijete, ali ih ne zovu na kraju.
__________________
"Since we cannot change reality, let us change the eyes which see reality."
StephanieM is offline  
Old 25.09.2017., 00:46   #6151
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
A da se prestanete svercati? Uopce mi nije jasno zasto vi koji se svercate ne idete pjeske, biciklom, kako god. Jel dodjete na benzinsku, natocite benzin i odete bez da platite, jer ste u svom autu i imate pravo slobodno se kretati?

A bjezanje necu niti komentirati, ili poticanje da zene nose suzavce...

I da, ne radim u ZET-u, samo posteno placam svoju godisnju kartu, a time i vase svercanje.
ha gle on tebe nema pravo zarobiti u vozilu, povlaciti za ruku ili ikako fizicki napasti, pogotovo ak je zena u pitanju te ljige znaju jos zesci bit nego prema muskima, kolka seljacina moras bit prema zenama se onako ponasati, ovaj danas slucaj sa psom je isto dokaz kakvi seljacine rade u zetu...

a miki ti je dobro napisao, zet kao firma sluzi isto da se uhljebe nestrucni kadrovi i izvuce lova iz proracuna, da svi placaju karte stanje bi bilo potpuno isto kao i danas, vani u uredjenim gradovima javni prijevoz je i bolje organiziran i nema malverzacija kao kod nas pa se isplati ulozit novac u kartu i poboljsat uslugu dodatno
random101 is offline  
Old 25.09.2017., 08:26   #6152
Ha ha ha. Nece placati jer im je dosta svega? Daj ne budi naivan. Nece placati jer im prolazi.
Imam oko sebe brdo ljudi koji se svercaju i ne razmisljaju u dubinu, o problemima u zetu,vec se jednostavno svercaju, jer mogu i jer je ocito drustveno prihvatljivo.
Takvi ne bi placali ni struju, ni vodu,... da im sljedeci mjesec ne ugase, tako da vam price sluze samo za opravdavanje.
Cepin40 is offline  
Old 25.09.2017., 11:09   #6153
Quote:
StephanieM kaže: Pogledaj post
Jedino mogu "zvati" policiju. Pod navodnicima je jer tako često prijete, ali ih ne zovu na kraju.
Baš me zanima što kažu policajci kad ih se nazove od njihove strane.
exodus175 is offline  
Old 25.09.2017., 12:09   #6154
i mene. ali mene stvarno zanima.
gdje bih to mogla saznati?
Trickie Q. is offline  
Old 25.09.2017., 21:34   #6155
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Ha ha ha. Nece placati jer im je dosta svega? Daj ne budi naivan. Nece placati jer im prolazi.
Imam oko sebe brdo ljudi koji se svercaju i ne razmisljaju u dubinu, o problemima u zetu,vec se jednostavno svercaju, jer mogu i jer je ocito drustveno prihvatljivo.
Takvi ne bi placali ni struju, ni vodu,... da im sljedeci mjesec ne ugase, tako da vam price sluze samo za opravdavanje.


neće plaćati jer je zet toliko nesposoban da boli glava. danas linija 210 ostala, pretpostavljam bez jednog busa (inače voze dva) i preskakala jedan polazak. Naaaaaravno da nije bilo nikakve obavijesti neg si sam moral saznati tako da čekaš 20min bus ko budala na kiši, ujutro sa dvogodišnjim djetetom. Imaju svoj web stranicu, imaju fejs, hebo ih ja, imaju i radio, al ne, niko ništ! I to cijeli dan, ajd ujutro, pa do podneva pošalju još jedan bus za zamjenu il poprave taj koji fali, al ne; al cijeli ibogi dan je tako bilo. Kako znam? vraćala sam se sa gore spomenutom dvogodišnjakinjom iz vrtića pa je u 14:55 opet sfalio bus. Ne dešava se često, fala svemiru, al ono, tak kad se desi, popiz***u sekundi. Na onom info telefonu, ženska nema pojma, ispričava se, kao da, jedna linija je u kvaru, a eto, da tako je, na pitanje da li će tako biti i sutra, isto nema pojma. Pa ti dođi na vrijeme na posao/školu/faks...

I onda ti to plaćaj.
Noise is offline  
Old 25.09.2017., 22:45   #6156
Quote:
miki1988 kaže: Pogledaj post
Objasnio sam ti primjerom, pa ponavljam:
-ti kupiš godišnju kartu, daješ novac ZET-u
-ostali ljudi koji kupuju karte, ovisno o vrsti karata, daju svoj novac ZET-u
-da svi, uključujući one koji se švercaju, daju novac za kartu, rupa bi još uvijek postojala u proračunu ZET-a
-kroz poreze i prireze, te ostala davanja, svi mi krpamo te dugove, bez obzira kupovali mi karte ili ne
Tom logikom puno toga ne treba plaćati.
Kroz proračun se grade ceste pa svejedno moraš plaćati cestarinu i porez na ceste kod tehničkog.
Proračunom se izgradila željeznica i time se dobivaju novci i dalje- plaćaš kartu ako bi se vozio.
I tako dalje i bliže- a u svemu tome se da naći malverzacija i dugova koji bi se mogli spriječiti.

Ne govorim da je ZET super i da ovaj dio s propustima nije istina- no meni isto taj argument da ne plaćam jer sam sve već platio kroz porez ne drži vodu pošto nije baš primjenjiv na slične situacije.
Quote:
Noise kaže: Pogledaj post
neće plaćati jer je zet toliko nesposoban da boli glava. danas linija 210 ostala, pretpostavljam bez jednog busa (inače voze dva) i preskakala jedan polazak. Naaaaaravno da nije bilo nikakve obavijesti neg si sam moral saznati tako da čekaš 20min bus ko budala na kiši, ujutro sa dvogodišnjim djetetom. Imaju svoj web stranicu, imaju fejs, hebo ih ja, imaju i radio, al ne, niko ništ! I to cijeli dan, ajd ujutro, pa do podneva pošalju još jedan bus za zamjenu il poprave taj koji fali, al ne; al cijeli ibogi dan je tako bilo. Kako znam? vraćala sam se sa gore spomenutom dvogodišnjakinjom iz vrtića pa je u 14:55 opet sfalio bus. Ne dešava se često, fala svemiru, al ono, tak kad se desi, popiz***u sekundi. Na onom info telefonu, ženska nema pojma, ispričava se, kao da, jedna linija je u kvaru, a eto, da tako je, na pitanje da li će tako biti i sutra, isto nema pojma. Pa ti dođi na vrijeme na posao/školu/faks...
Ima linija koje tjednima ne voze jer fali jedan bus- pošaljem mail da barem napišu jer i ja već znam da ne vozi, ali ne.
Napravit će se redizajn stranice i novi portal- no na njemu neće pisati kad ne vozi nešto.
Isto tako je prije koji mjesec bio ogroman zastoj u Savskoj zbog kvara tramvaja- no na sada.zgh.hr promet teče bez ikakvih problema.
Ne znam zašto ne ažuriraju te stranice ako su već platili redizajn i kao žele da ih ljudi koriste.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Old 25.09.2017., 23:28   #6157
Jeste ikada vidjeli da se one staklene ograde ili nadstrešnice na stanicama peru?
Ja jesam danas,nisam siguran jesam li ukopno vidio do 3 puta ,prije možda dva puta.
Dakle prizor totalno nadrealan,kao iz top liste nadrealista.
zacky is offline  
Old 26.09.2017., 00:49   #6158
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Tom logikom puno toga ne treba plaćati.
Kroz proračun se grade ceste pa svejedno moraš plaćati cestarinu i porez na ceste kod tehničkog.
Proračunom se izgradila željeznica i time se dobivaju novci i dalje- plaćaš kartu ako bi se vozio.
I tako dalje i bliže- a u svemu tome se da naći malverzacija i dugova koji bi se mogli spriječiti.
Porez na ceste i ostala davanja na tehničkom naplaćuju se samo vlasnicima vozila, i to je svojevrstan porez na luksuz (posjedovanja auta).
Porez i prirez se, međutim, naplaćuju svim zaposlenim građanima, pa i onima koji ne koriste ZET, tako da analogija uopće ne stoji.

A što se ovog pranja tiče, to mi je zapravo sasvim ok. Ako su ih već i platili, onda ih treba i održavat. A čistoća je dio toga. Nevjerojatno, ali istinito: kiša nije dovoljna.
slinava smrt is offline  
Old 26.09.2017., 06:14   #6159
Da, ali porez od kojeg dio ide za ceste se naplaćuje svima zaposlenima koriste li ceste ili ne.
Ako želiš i stvarno koristiti ceste- plaćaš cestarinu za određene i imaš posebna davanja na tehničkom.

Za HŽ novci dolaze od poreza svih zaposlenih (malo bolji primjer pošto je korištenje vlaka lakše izbjeći nego ceste ).
Ako se hoćeš voziti- plaćaš kartu.

Za ZET dolaze od poreza svih zaposlenih + prireza Zagrepčana.
Ako se hoćeš voziti- plaćaš kartu.
Jedina razlika koju vidim je da je ZET lokalan pa ide i novac od prireza, ali ne znam ima li nešto slično (osim javnog prijevoza) u drugim gradovima gdje prirez ide na nešto što drugi gradovi nemaju.

Bio je neki članak (ne mogu ga naći više) gdje je lijepo objašnjeno zašto moramo plaćati usluge koje smo platili već kroz porez.
Zaključak je bio da (iako bi se ovo moglo krivo protumačiti ) porezi nisu toliko visoki da smo s njima isplatili cijelu uslugu.
Npr. nismo kroz poreze otplatili skroz ceste i sva buduća održavanja.
Sad, pitanje je koliko je ok nadoplatiti i to sve- no meni to objašnjenje ima smisla.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Old 26.09.2017., 13:57   #6160
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Ima linija koje tjednima ne voze jer fali jedan bus- pošaljem mail da barem napišu jer i ja već znam da ne vozi, ali ne.
Napravit će se redizajn stranice i novi portal- no na njemu neće pisati kad ne vozi nešto.
Isto tako je prije koji mjesec bio ogroman zastoj u Savskoj zbog kvara tramvaja- no na sada.zgh.hr promet teče bez ikakvih problema.
Ne znam zašto ne ažuriraju te stranice ako su već platili redizajn i kao žele da ih ljudi koriste.
pa azuriranje tih stranica nikad nije bilo namijenjeno nama nego da se izvuce neka lova iz proracuna, namjestio se natjecaj, to je neka firma bliska bandicu obavila i na kraju su svi profitirali osim nas, tak se rade svi poslovi u gradu vec n godina, mislis da se njima da kak spada vodit sustav, bitno je derat gradjane dokle ide
random101 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:35.