Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2017., 21:24   #3121
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Kao sto rekoh, kad vec placamo red je da nademo veta koji ce nas saslusati koliko god teorije bile blesave.

Kad je mom nedavno dijagnosticirana luksacija patele potao sam veta da li ke moguce da se to vuce vec koju godinu na sto je rekao nema sanse. Literatura kaze da se obicno pokaze u prvoj godini, a ja se prisjetio kako mi se odmah ucinilo jos na pocetku da mi nekako cudno trci, kao da povremeno izbaci sapu.

I onda sam nasao snimku videa na telefonu kad je imao oko pola godine da trci upravo na karakteristican nacin, samo je imao puno dlake pa treba znati sto gledati.
vidiš, tak nešto me izluđuje, ta sigurnost kojom lupe dijagnozu u 5 sec (ok. ne kažem da su svi takvi) a u najmanju ruku bilo bi pošteno da kažu, NAJVJEROJATNIJE NIJE ali dajte da još vidimo...ili, pratite malo pažljivije kretanje peseka i onda mi TOČNO opišite kako to izgleda, itd.

na koncu, to bi bilo i realno, zar ne? jer, svak' se može zajebat kod dijagnoze (isto vrijedi i za ljude)..

tak sam i ja izgubila više od mjesec i pol dana s dijagnozom fu***ng giardija a izgleda, tj. sad sam već sasvim sigurna da to nije bilo. dakle, već je mogla bit temeljito pregledana (u Heinzelovoj) i operacija je već mogla bit obavljena a ona oporavljena (barem većim dijelom)...čisti shit. užasno sam ljuta.

čekam još nalaze gušterače (još cca 10-tak dana), proučavala sam malo po netu, gledala sam čak i rak gušterače, to je malo rubno (po simptomima) i jedino mi je toga užasna frka.

a ak je kronična upala gušterače - a mogla bi bit jer je dosta povećana - to se da hendlat s terapijom
IQ0007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 01:44   #3122
Ovo sam slučajno vidjela da daju psu za čiji život se bore. ne znam gdje to nabaviti, možda pitati veterinara ili vet apoteci. http://www.viyorecuperation.com/

Jeli sa oslićem manje povraćala?
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 09:07   #3123
IQ0007 sad sam se sjetila nečega. Royal canin ti ima prašak koji se razmuti u vodi i daje se na špricu, kalorijski i vitaminima mijenja obrok. Ja sma to davala miciju pred kraj.

Nema ga u ponudi skoro nigdje. U Zg ga možda imaju na zalihi u Vet Viziji ili kako se već zovu. Ako nemaju možeš kontaktirati RC, odgovaraju na mail pa im reći da ti pošalju (poslat će ti u tu veterinarsku, ne znam jel ljekarna ili ambulanta pa digneštamo i platiš). U kutiji imaš 10 vrećica. Jedna vrećica ti se miješa u deci i pol mlake vode i kalorijski mislim ima 200 kcal. Može se davati na sondu ako je potrebno.

Jako dobra stvarčica (ja sam si jednu mačku s time spasila kad je bila bolesna i nije jela, nažalost micija ništa nije moglo spasiti zbog tumora ali mu je pomoglo tih zadnjih par dana pogotovo kad je povraćao sve jer je manja količina klope koja se uvali a dost je kalorično), ne znam zašto je nemaju svuda u ponudi, ja sam se namučila dok nisam nabavila. Imala sam osjećaj ko da okolo tražim drogu a ne zamjenski obrok za živine.

To ti je ovo: http://www.royalcanin.com.hr/proizvo...port-pas-macka. Ako budeš uzimala obavezno napomeni instant diet, jer postoje i suha i mokra u konzervama i vrećicama iz te linije, meni nije pasalo jer je on povraćao i trebalo mi je nešto što nije količinski puno a što je kalorično i napucano vitaminima i mineralima.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 10:11   #3124
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Ovo sam slučajno vidjela da daju psu za čiji život se bore. ne znam gdje to nabaviti, možda pitati veterinara ili vet apoteci. http://www.viyorecuperation.com/

Jeli sa oslićem manje povraćala?
thx. pogledala sam sad, pitat ću danas veta za to.

jutros sam opet doživjela šok, opet je povraćala (sluz i svijetla krv, ne puno, onak u točkicama ali..

s oslićem nije ali jest 1x ...ali isto tako sama je htjela (jedno 2x) piceka pa prvo nije povraćala a jučer evo je....
IQ0007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 10:15   #3125
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
IQ0007 sad sam se sjetila nečega. Royal canin ti ima prašak koji se razmuti u vodi i daje se na špricu, kalorijski i vitaminima mijenja obrok. Ja sma to davala miciju pred kraj.

***
vitaminima i mineralima.
hvala. pitat ću i za to. nije mi leglo ovo 'pred kraj'..ali razumijem da nisi ništa loše mislila..

ja sad idem pogledat 'čir želuca kod pasa'...palo mi je na pamet da ja UOPĆE to nisam gledala?! ...toliko sam bila fokusirana na te razne giardije, bolesti crijeva, tumore slezene, gušterače...ovo, ono..a ni vet to nije spominjao...

EDIT: sad sam skužila da sam gledala, još u početku. ugl. po simptomima (onim standardnim) to ne bi bilo to..

Zadnje uređivanje IQ0007 : 04.09.2017. at 10:36.
IQ0007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 21:55   #3126
Rasprava o mogućim problemima s kralježnicom prebačeni na odgovarajuću temu.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 20:43   #3127
PITANJE:

dao mi je vet injekcije za doma, za prek vikenda da ne trošim na taxi opet..

netko je negdje prije napisao (didi, mislim?) kak se injekcija daje, malo podignem kožu (s dva prsta) i onda uštrcam ispod kože?

samo da utvrdim gradivo pa nek mi netko javi. thx.
IQ0007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 21:51   #3128
Quote:
IQ0007 kaže: Pogledaj post
PITANJE:

dao mi je vet injekcije za doma, za prek vikenda da ne trošim na taxi opet..

netko je negdje prije napisao (didi, mislim?) kak se injekcija daje, malo podignem kožu (s dva prsta) i onda uštrcam ispod kože?

samo da utvrdim gradivo pa nek mi netko javi. thx.
Nisam ja. LeeLoo je pisala o tome. Ako su u pitanju potkožne injekcije onda tako, ako treba u mišić (intramuskularno), to je već osjetljivije, ali se može. Kod ljudi znam, a kod pasa mislim, ali se ograđujem, da se obično daje u bedreni mišić koji u svakom slučaju treba prethodno izmasirati.

Zar ti vet nije dao upute? Jesi li bar gledala kako on to radi?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 22:02   #3129
Ovisi koje injekcije kako Didi kaze.

Ove sto se potkozno daju nategnes kozu i probijes jednu stranu (pazi da slucajno ne probijes obje jer propadne injekcija s obzirom da ti iscuri - moji imaju strasno tanku kozu pa se i veterinarima tu i tamo dogodi da im probije na drugu stranu).
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 08:40   #3130
Evo sve su ti curke rekle (s time da mi nikada svojima nismo davali u mišić, to bi ipak prepustila vetovima).

Zgrabiš za šiju (može i niže uz kičmu al kod šije ima najviše kože), onako malo deblje čopiš kožu i podigneš i lagano zabiješ iglu i ušpricaš sadržaj. Kad završiš malo protrljaj to mjesto pod prstima, kaže vetica da ih tako zna manje boliti ako ih ih pecka to što si dala. Ako je controloc/peptoran u pitanju oni ti ne peku, moj mici ne bi ni skontao da je išta dobio.

Imaš na yt-u tih filmića kako to izgleda ako ovako napisano ti nije baš full jasno. Tako sam ja za šećer, jesam ja čitala kak se to vadi, al sam na kraju našla na yt-u i pogledala par filmića i uspjela. Prije toga sam pikala pa neće, pa stišćem to nesretno uho pa niš ne izlazi dok nisam uzela yt i pogledala.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 12:44   #3131
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Evo sve su ti curke rekle (s time da mi nikada svojima nismo davali u mišić, to bi ipak prepustila vetovima).

Zgrabiš za šiju (može i niže uz kičmu al kod šije ima najviše kože), onako malo deblje čopiš kožu i podigneš i lagano zabiješ iglu i ušpricaš sadržaj. Kad završiš malo protrljaj to mjesto pod prstima, kaže vetica da ih tako zna manje boliti ako ih ih pecka to što si dala. Ako je controloc/peptoran u pitanju oni ti ne peku, moj mici ne bi ni skontao da je išta dobio.

Imaš na yt-u tih filmića kako to izgleda ako ovako napisano ti nije baš full jasno. Tako sam ja za šećer, jesam ja čitala kak se to vadi, al sam na kraju našla na yt-u i pogledala par filmića i uspjela. Prije toga sam pikala pa neće, pa stišćem to nesretno uho pa niš ne izlazi dok nisam uzela yt i pogledala.
hvala svima na pojašnjenjima. radi se o prazinon plus. ne daje se u mišić nego onak' samo pod kožu. gledala sam kako on to radi, ne čini se teško no ipak ću pogledat i na youtube...

EDIT: jučer je pojela malo govedine (izmiksane), prije toga vrlo malo one paste. . kasnije je kakala, i stolica je bila konzistentnija, s malo sluzave krvi. i tak sam ja baš bila happy e, da bi onda jutros, oko 4 hrs povraćala, onak' pjenasto s par kapljica tamnije krvi) ali ipak....povraćala je. jbg.

muči me to, kak da joj nabildam kilažu kad pojede samo mrvice toga? sad je već počela spoticat se, npr. na onaj prag kad ide u drugu sobu, ak ga ne prekorači odmah...očito od slabosti.
ne mogu to gledat...

a opet, ako joj idem davat na špricu (hranu) da možda malo više pojede, to opet nije garancija da neće povratit...

Zadnje uređivanje IQ0007 : 09.09.2017. at 12:56.
IQ0007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 15:51   #3132
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Evo sve su ti curke rekle (s time da mi nikada svojima nismo davali u mišić, to bi ipak prepustila vetovima).

Zgrabiš za šiju (može i niže uz kičmu al kod šije ima najviše kože), onako malo deblje čopiš kožu i podigneš i lagano zabiješ iglu i ušpricaš sadržaj. Kad završiš malo protrljaj to mjesto pod prstima, kaže vetica da ih tako zna manje boliti ako ih ih pecka to što si dala. Ako je controloc/peptoran u pitanju oni ti ne peku, moj mici ne bi ni skontao da je išta dobio.

Imaš na yt-u tih filmića kako to izgleda ako ovako napisano ti nije baš full jasno. Tako sam ja za šećer, jesam ja čitala kak se to vadi, al sam na kraju našla na yt-u i pogledala par filmića i uspjela. Prije toga sam pikala pa neće, pa stišćem to nesretno uho pa niš ne izlazi dok nisam uzela yt i pogledala.

pogledala sam par filmića, a na ovom mi se najbolje vidi (jer je mali peso pa se ženska nije pogubila u naborima i sl.) a i čuje što priča..

https://www.youtube.com/watch?v=3CCFjjlJnVs
IBD patients are the only contraindicated patients for Viyo Recuperation.

usput, pogledala sam ono što si mi prije rekla (za viyo) ugl. neću to tražit po apotekama jer je kontraindikacija IBD....a to još nije isključeno dok ne dođe nalaz gušterače..

sad ću joj s malo vode razmutit ovu a/dpastu pa na špricu, kak si ono prije mi rekla jer opet neće jest..
IQ0007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 17:54   #3133
Našla sam 4 mačića tri su dobro dok jednome se jedno oko zatvara i gnoji.Sa čime to očistiti ,imam tobrex mast doma ,dali to može pomoći?
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 08:56   #3134
Sa fiziološkom otopinom očistiš prvo oko i onda joj staviš kapi ili mast, šta već imaš. To možeš 3-4 puta dnevno kapati/mazati.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 17:58   #3135
Ok ,to već radim ,stanje se popravlja.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 21:42   #3136
Quote:
Aese kaže: Pogledaj post
Ovisi koje injekcije kako Didi kaze.

Ove sto se potkozno daju nategnes kozu i probijes jednu stranu (pazi da slucajno ne probijes obje jer propadne injekcija s obzirom da ti iscuri - moji imaju strasno tanku kozu pa se i veterinarima tu i tamo dogodi da im probije na drugu stranu).
je, hvala i tebi. uspjela sam, doduše, prvu injekciju sam nešto zeznula tj. pola mi je iscurilo (jer sam gledala na youtube ono, znaš kad malo pustiš da štrcne, valjda da se vidi da stvar radi....) drugu sam već bolje odradila.

usput, danas sam rezignirana. doslovce. dam joj onu a/d pastu, htjela je jer je očito gladna....i za dva, dva i pol sata - proljev (i opet krv); srećom, nije povraćala. ali razmišljam sad, pa nije dosta 2 hrs da se stvar probavi...ili je? odnosno, ak je sve pokakala pitanje je kol'ko je uopće od toga apsorbirala. nakon više sati, idem ja njoj dat smixano (tu pastu) s vrlo malo vode u šprici. ista stvar, s tim što je to pokakala još i brže. sve me to navelo na pomisao da je možda ŽELUDAC taj koji ne funkcionira...jel on je primaran za probavljanje hrane, jel tak?

btw.nalaze za gušteraču još čekam, računam negdje sutra-prekosutra.

rezignirana sam. imam osjećaj da mi se gasi. danas sam se rasplakala u vet. ljekarni (kad sam išla po tu pastu), pa neki dan kod frendova, pa na cesti, pa doma...ovo, ono...moram se sabrat pod hitno.

EDIT: još da dodam: ne vjerujem više u nikakva čudotvorna sredstva, nagli oporavak, kurkumu, đumbir, ovo, ono...ona ipak ima 13 godina.

EDIT2. i evo, opet, dok ovo tipkam, suze mi same od sebe idu...ne znam kako da se smirim...samo kad ju pogledam ovak mršavu, kako leži, goli kostur, tuga me pregolema obuzme...

EDIT3: još samo ovo da vam kažem pa vas više neću davit, ionak mi ne možete pomoći...ponekad ju uhvatim da ne spava nego ima širom otvorene oči i samo gleda, nekad mi se pogled čini tužan a nekad onak' kao da gleda u prazno......zato me ponekad naprosto strah pogledat je u oči jer imam osjećaj kao da ona kuži da je frka

Zadnje uređivanje IQ0007 : 11.09.2017. at 21:55.
IQ0007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 21:54   #3137
IQ0007 pratim cjelu tvoju pricu i stvarno ti nije lako treba sve to izdrzat i kroz to prolazit
Nije ni cudo da se rasplaces tesko je to gledat kad ti tvoj pas pred ocima se pati i gasi
Ja sam trenutno u toj fazi samo s mojom je drugi problem plus toga ima samo godinu i pol i isto po par puta na dan se isplacem ko luda ,ono gledas ju a bespomocan si,ne zna onaj ko to nije prosao kako je to
Ja sam se jutros kod vet isplakala ko kisna god,smirivali me svi tamo
Drz se sta drugo da ti kazem
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 22:00   #3138
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
IQ0007 pratim cjelu tvoju pricu i stvarno ti nije lako treba sve to izdrzat i kroz to prolazit
Nije ni cudo da se rasplaces tesko je to gledat kad ti tvoj pas pred ocima se pati i gasi
Ja sam trenutno u toj fazi samo s mojom je drugi problem plus toga ima samo godinu i pol i isto po par puta na dan se isplacem ko luda ,ono gledas ju a bespomocan si,ne zna onaj ko to nije prosao kako je to
Ja sam se jutros kod vet isplakala ko kisna god,smirivali me svi tamo
Drz se sta drugo da ti kazem
o bože moj, pa što je malićkoj....pa samo god. i sitno ima??? oprosti ako si negdje prije napisala (dijagnozu) a ja zaboravila...jer sam već luda.

desilo mi se ne jednom da pročitam neki savjet od npr. didi, leelou i od još nekih od drage ekipice koja mi je pomagala sa savjetima...i onda za 5 min. TOTALNO zaboravim što je pisalo...i moram se vraćat i 'listat' forum...itd.
IQ0007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 22:06   #3139
Quote:
IQ0007 kaže: Pogledaj post
o bože moj, pa što je malićkoj....pa samo god. i sitno ima??? oprosti ako si negdje prije napisala (dijagnozu) a ja zaboravila...jer sam već luda.

desilo mi se ne jednom da pročitam neki savjet od npr. didi, leelou i od još nekih od drage ekipice koja mi je pomagala sa savjetima...i onda za 5 min. TOTALNO zaboravim što je pisalo...i moram se vraćat i 'listat' forum...itd.
kod moje je nesto sa kicmom ,svaki vet prica svoje a bila kod 4 do sada,uglavnom ima bolove sirota,tablete ni injekcije ne pomazu danas je dobila kortikosteroid injekciju i konacno ju nakon toliko dana popustilo
Sad me strah sta ce biti kad prestane djelovat a kortik.se ne moze bas tako cesto davat

Ako ima tko iskustva sa kortik.injek.nek nesto kaze jesu tako stetne,nuspojave koje su itd?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 22:18   #3140
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
kod moje je nesto sa kicmom ,svaki vet prica svoje a bila kod 4 do sada,uglavnom ima bolove sirota,tablete ni injekcije ne pomazu danas je dobila kortikosteroid injekciju i konacno ju nakon toliko dana popustilo
Sad me strah sta ce biti kad prestane djelovat a kortik.se ne moze bas tako cesto davat

Ako ima tko iskustva sa kortik.injek.nek nesto kaze jesu tako stetne,nuspojave koje su itd?
ček' sad sam bila na temi: bolesti srca i krvnih žila, jesam ja to dobro zapamtila da ti je jedan pesek već umro??

a btw. na istoj temi Andrej1 piše kak je njegov pesek doživio 15,5 god.!! ja živnula al sam se brzo sabrala, nit je ista dijagnoza, nit je isti tip psa....al' eto, razveselilo me da je bio s ljubimcem tako lijepi broj godina. (to bi u mojem slučaju ak se malićka ipak izvuče bilo još fine: dvije i pol godinice...baš bi to bilo super

za bolesti kičme ti je super ona veterinarka Dani..zaboravila sam prezime (ordinac. kod Hipodroma), hrpu pasa ( i mačića i konja...) digla je na noge...(i ja sam išla kod nje na terapije prije par godina zbog kičme jer mi je malićka znala 'zaštekat'...dg. je bila: progresivna skolioza
IQ0007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:23.