Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Kuhinja bez mesa

Kuhinja bez mesa Vegetarijanstvo, veganstvo, makrobiotika i ostala bezmesna prehrana

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 09.03.2010., 14:33   #1
Soja i žitarice, za i protiv

Ne znam da li već postoji ta tema, ako da, preusmjerite me molim.
Dakle soja, velehvaljena u vegeterijanstvu a i šire koliko sam čitala u makrobiotici namirnica br. 1. Preporučuje ju i koristi u svojoj kuhinji i Oshawa i Kushi, ali zato Hollingsworth u svojoj knjizi Preuzmite kontrolu nad svojim zdravljem između ostalog kaže da je soja vrlo pogubna za ljudski organizam zbog fitoestrogena kojima remeti prirodnu hormonalnu ravnotežu organizma kao i sposobnosti da tijekom rasta povlači sav aluminij iz tla i ugrađuje ga u sebe, što je opet štetno za konzumaciju. Kaže ona i još puno toga, dok koliko mi se čini makrobiotičari je baš hvale zbog fitoestrogena jer su to prirodni estrogeni...
Nadalje sa žitaricama ista stvar, makrobiotičari preporučuju prehranu cjelovitim žitaricama, čak štoviše konzumacija isključivo žitarica najbolja je dijeta za ljudski organizam, dok opet Hollingsworth izbacuje žitarice iz ljudske prehrane zbog glutena i činjenice da se "čovječanstvo nije imalo vremena prilagoditi" obzirom da se žitaricama "ljudi hrane tek nekoliko tisuća godina".
Ako ima netko kompetentan, tko je čitao sve svu ti literaturu i zna o čemu se radi, molim da da svoje mišljenje jer sam ga ja upravo izgubila.
ANTEA65 is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:02.