Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2015., 22:50   #1261
Pozdrav! Ne znam gdje da zapocnem.. uglavnom nisam ni znala da postoji bolest cupanja kose.. prije par dana sam tek otkrila. Moja kosa izgleda grozno. Nesvjesno cupam kosu i to je dovelo do ge mjere da sam si pocupala dobar dio kose s 2 ili 3 sloja.. mogu sakriti rupu sto sam si napravila.. Nisam znala da nas i.a toliko dok nisam pocela guglati. Zanima me kako ubrzati rast kose? Nisam imala vremena citati sve na forumu nemojte se ljutit zbog tog mog pitanja. Samo trazim pomoc.
Lolica144 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 00:32   #1262
Evo i mene :)

Preletila sam preko 2 zadnje stranice i vidim da je ovdje ekipa koja se zna ocito vec dulje vremena, pa vas molim da mi dopustite da se ubacim

Vodim borbu s TTM-om vec 13 godina (sada imam 25). Nisam tek sad saznala da je to nesto od cega pate i drugi ljudi, ali tek sam sada odlucila povezati se sa zajednicom jer vise ovako, sama, zaista ne mogu.

Bilo je perioda kada uopce ne bih cupala, ali zadnji takav bio je otprilike 2012. Tada se potreba vratila, jaca nego ikad. Pokusala sam s metodom brijanja glave - u pocetku je muka jer mi ruke lete prema glavi i ne nalaze nista, a onda se okrenem noktima. Ni to nije dobro, znam, ali to mi je sada ipak sekundarno posto grizem nokte cijeli zivot (ali nikada skroz do kraja) i drustveno je prihvacenije, nitko me zbog toga nece ismijavati i ponizavati. I nakon kojeg tjedna priviknem se da nema cupkanja. Medjutim, cim kosa izraste dovoljno duga da ju mogu uhvatiti prstima, cijela prica krece ispocetka. Ponekad ni ne docekam tu fazu, vec uzmem pincetu i s njom cupkam jednu po jednu Osim TTM-a, patim i od trihofagije i to onog oblika koji podrazumijeva otkidanje i gutanje dlacnog folikula kose. Odvratno, znam. Ali mislim da vam ne moram objasnjavati vise... Uz to, prije otprilike 5 godina ustanovljena mi je sklonost depresiji. To je vise od obicnog "beda", to su faze u kojima mi se ne jede, ne komunicira, ne izlazi, ne gledaju filmovi, ne slusa glazba... Razdoblje potpunog crnila i nezainteresiranosti. Kombinirana s TTM-om nije bas bajna.

Ako postoje ljudi koji su jos u fazi borbe, ili oni koji su odmaknuli stepenicu dalje, voljela bih da mi pomognu i odgovore na post, ili mi se obrate na inbox.. Nitko u mojoj blizini ne zna za moje stanje, pretesko mi je o tome pricati s njima.

Stvarno nisam znala na koji nacin bih napravila svoj entrance ovdje, a ne zelim u prvi post bacati milijun pitanja. Ostavit cu to za kasnije ukoliko netko zeli i moze podijeliti svoje vrijeme samnom
JennyMay is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 21:00   #1263
Želim vam dobrodošlicu na ovu temu , žao mi je što se upoznajemo na ovakav način, ali nadam se da vam je drago od kada ste shvatile da niste same na ovom svijetu s ovim stanjem, jedne jedine čudakinje, kao što smo sve to mislile kao uplašena djeca od 10, 12 godina kad smo postale žrtve ove zvijeri..

Kako pomoći ne znam ni sama.. zadnjih mjesec dana nosim umjetne trepavice na oba oka, a obrve skoro u potpunosti crtam. Bilo je super jedno vrijeme, ali počeo je faks, morala sam se sa strane nositi s dečkovom depresijom, mama je prestala raditi, i odjednom nisam više imala vremena u glavi da se nosim s trichom..

Sve one vizualizacije onog odvratnog praseta iz angry birds-a (tako sam zamisljala svoj trich, kao tu gicu koja mi se uvijek iznova ruga, sprda i govori mi da sam slaba i da će mi zbog toga sad počupati sve obrve i trepavice) imale su koristi neko vrijeme, stvarno.. bila sam si predivna.. I odjednom nisam više imala vremena svako malo zamišljati tu gicu, kako je mlataram s palicom, umjesto toga u glavi su mi bile crni misli o financijskoj situaciji u obitelji, o nikakvoj budućnosti, o tome što se mom dragom mota po glavi i hoće li me ostaviti sutra ili preksutra..

I gica se probila, razbila je moju palicu, i počupala je sve obrve, a da joj riječi nisam rekla..

Čak me nije ni dirnulo.. jer jednostavno nisam imala snage išta joj reći ili je probati udariti.. A ona je samo čupala i čupala..

Čak nisam imala snage ni otiči po ricinusovo ulje do apoteke, toliko mi je bilo dosta svega..

Jučer sam ga kupila.. danas je moj prvi dan bez da sam počupala nešto.. (kao da uopće imam što počupati..)

jennyMay, ne brini ako nitko ne zna za tvoje stanje, nemoj se uopće osjećati kao da moraš to ikome reći, ja sam uvijek mislila da bi bilo dobro da svojima kazem s čime se borim, ali uvjerena sam, čak štoviše ZNAM da bi to pogoršalo stvari, mama bi pila još više tableta za tlak, stalno bi plakala.. sestra bi vrištala na mene, a stari me ne bi mogao ni pogledati. Ne želim to ni njima ni sebi..

Pričaj tu, vodi dnevnik o tome..kad kreneš čupati ulogiraj se i pisi, netko će već pročitati..i sretno..sretno i meni.. idemo ispočetka..
Charlote080 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 22:16   #1264
Pozdrav! Dva tjedna je prošlo odkad sam si počupala onoliko kose.. naime nisam ju više ni pipnula da ju počupam, samo se počešljam, ali sam toliko opterećena da neće više narasti da sanjam kako mi kosa ispada i imam rupe, vidi se da je počelo rasti ali jako se vidi ako ne namjestim dobro kosu... Molim vas, ima li tko savjet kako ubrzati rast kose? Imala sam tako lijepu kosu i onda je došlo to čudovište na razgovu me psihić gledao kao neku frikušu i da prvi put čuje za to, dao mi normabele i to je to..
Lolica144 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 23:12   #1265
Definitivno si kupi ricinusovo ulje, nekih 50-100 ml ti ne košta više od 30 nigdje.. to što češće umasiraj u tjeme (pogotovo tamo gdje su ti rupe), zatim mlijeko, ono potiče folikule da se obnove, samo uzmi na gazu malo mlijeka i utapkaj.

raspitaj se još u apoteci za biotin (tablete), to je baš za rast kose, ja to nikad nisam pila, tako da ne znam da li ih ima u svim ljekarnama i koliko se kreću cijene, ali uglavnom vidim da su ljudi prezadovoljni njima
Charlote080 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 23:59   #1266
Bok ljudi, vidim da se vi ovdje vec jako dobro poznajete i pomazete jedni drugima, a ja sam tek sad saznala da moj problem ima ime. Naime, ja ovaj problem imam od osnovne škole (sad imam 21) i uvijek ga dobro skrivam. u osnovnoj sam si iščupala ogromnu rupu na tjemenu, što je mama brzo skužila kada me išla šišati (mama je frizerka)... uspaničila se i naravno nije znala o čemu je riječ, uplašila se da mi je sama kosa otpala uslijed neke bolesti...nakon toga više nije bilo čupanja rupa u tjemenu, samo veeelikog broja pojedinačnih vlasi.
ja nemam nikakve stresove u životu, imam pojedinim problema pometenih pod tepih, ali s mojim životom je sve u redu... ja bih rekla da je moje čupanje nekako povezano s OCD-om (kojeg u drugim situacijama nemam), jer ja čupam samo dlake na kojima su mi se rascvali vrhovi... oduvijek sam htjela imati lijepu i njegovanu kosu, i jednostavno sam oduvijek čupala te rascvale vlasi... imam jako gustu kosu pa se moja bolest ne kuži, osim kada na javnim mjestima ne mogu to prestati raditi..(u srednjoj školi su neki primijetili i smatrali su me čudakinjom i ismijavali me). nisam znala da nas ima više, sada mi je nešto lakše kada znam da nisam neka luđakinja koja se ne može kontrolirati.... uvijek sam mislila: ako sam mogla prestati gristi nokte mogu prestati čupati vlasi... nadam se da će doći i taj dan.
Hexi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 14:03   #1267
bok, prije svega moje frendice-ljepotice s Foruma i Fejsa, a onda i nove cure!! kako ste? kod mene čupanje prestalo pa rekoh da vidim kak vama ide? Syd, Char i MalaDalmatinko, hoćemo si opet osnovat grupu na fejsu i dodat nove cure tamo pa da malo opuštenije pričamo i pomažemo si? Syd, ti si naš vođa i starosjedilac ovdje, mislim da bi opet mogla napravit grupicu i ubacit nas. nikako da te pitam - što nam je bilo s prošlom grupom? puse svima, držite mi se
Luchita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 09:54   #1268
Definitivno nam treba grupica tamo, ondje stalno visim.. a tu mi tako često šteka, i na kraju kad dođem malo pričati o svom danu o tome kako mislim da ću početi čupati ponovno..nasekiram se i odem.

Grupa se makne automatski čim admin deaktivira fejs
Charlote080 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 13:35   #1269
curke danas pravim grupu i dodajem vas.nove ak želite na grupu na fejsu javite mi se na pp mi smo dokaz da se manje čupa ak smo aktivne na tajnoj grupi i svakodnevno si pružamo podršku
__________________
"Vrlo malo razumiju oni koji razumiju samo ono sto se moze objasniti."
sydney is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 21:19   #1270
Pozdrav curke... evo skoro mjesec dana prošlo a da si nisam počupala kosu ponovno.. Vidim počela je rast ali jako sporo... Toliko sam opterećena time da si ne čupam kosu, kako sporo raste, da ju noću sanjam, točnije imam noćne more! Strah me da si po noći ne bih počela čupati kosu koliko mi se ta misao ukorijenila u podsvijest. Imam 20 godina i dečka s kojim sam u vezi, a koji je tek sada saznao za to. Uz mene je i kad je vidio da mi fali kose ostao je tu, nije se pokupio i otišao, ali mene to toliko izjeda da će si naći neku koja ima lijepu kosu, koja ne pati od trihotilomanije. Ali opet tješim se kako mjesec dana nisam čupala kosu! Što je veliki napredak jer sam prije neprestano nešto petljala po kosi. Hvala što postoji ova tema na forumu i što postojite tu za nas koji smo tek saznali da je to bolest.
Lolica144 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 15:26   #1271
Char, gdje si nestala s Facea?
Luchita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 16:15   #1272
Prije par godina sam si cupala kosu, ali nije bilo toliko izrazeno. Kad bih citala knjigu ili nesto, ruke bi mi samo odletile, a nisam toga ni bila svjesna dok nisam vidjela krevet pun kose. Kupila sam si tangle jr (to je, prakticki, igracka) i kad radim takve stvari, obicno ga drzim u ruci, ruke mi zauzete i nema cupanja. Ali kao sto rekla, nikad nisam isla do neke velike mjere, niti svaki dan.

Pogledaj te si to, koliko god glupo zvucalo, to malo cudo me uvijek smiri.
A i kasnije mi je psihijatar rekao da je odlicno za takve stvari.
__________________
"You can cry mercy all you want, but nobody is listening. It's just you screaming into a void."~
learntofly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 11:54   #1273
Deaktivirala sam fejs, smatram se ovisnikom koji stalno nešto pregledava, čita, priča na chatu.. pa sam se odlučila maknuti dok mi traju ispitni rokovi da se ne ometam
Vratim se čim završe
Charlote080 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 10:03   #1274
Bokić!
Evo me nakon par godina opet tu . Bavila sam se naravno sa svojom bolešću. Ameri imaju suport grupe na samo dopisivanje nego i druženje. Upravo citam najnoviju knjigu ( naručila sa TlC.com) gdje su opisane životne priče raznih osoba sa mojom bolešću . Uglavnom druženje sa osobama istim kao mi pomaže a najbolje nas razumiju .Ako je kod nas osnovana nekakva takva grupa molim da mi javite. A ako ne ja predlažem da se probamo o mi nekako organizirati. Na stranicama prije par godina napisala sam o sebi. Mogu ponoviti ponovo jer sam neke stvari osvjestila.
andreja123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 18:24   #1275
evo samo brzinski šaljem poruku novim curama: javite se našoj Sydney na pp imenima i prezimenima da vas doda u gupu na fejsu, tamo nas je samo 6 pa čisto da nas bude više, a i lakše ćemo komunicirati i uupoznavati se Char, jedva čekam da opet dođeš na fejs!!
Luchita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 20:09   #1276
http://selfie-inspiration.diply.com/...65-years/97195
lirla is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 01:49   #1277
Uspjeh i Neuspjeh

Sa zadovoljstvom mogu reci da kosu takao nisam od kad sam zadnji put pisao ovdje,ali sa ne zadovoljstvom mogu reci da sam poceo da cupam stidne dlake.Nadam se da je samo odredjeni period u pitanju.Poz za staru ekipu i za novajlije :*
miki2211 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 00:12   #1278
ne cupam kosu
ali volim pokoju dlacicu sa tijela...noge prsa ramena intimna zona
jel to ova bolest ili navika???
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2015., 00:57   #1279
Zeljko i ja intimnu zonu i dan danas al za to se ne brinem mnogo a i nije zavisno puno. Ako to redovno radis onda jeste trihotilomanija. E sad za druge djelove tijela bas i nez jel normalno.
miki2211 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2016., 23:49   #1280
Pozdrav cure i momci,
Sve ste se prebacile na fejs pa je ova grupa neaktivna ili ste pobijedile ovaj poremećaj?
Imam potrebu da se malo javim tu jer sam posljednjih mjeseci masakrirala kosu. Najviše navečer dok čitam, gledam tv ili surfam. Sva tenzija je u mojim prstićima koji onda bjesomučno povlače vlasi. Nisam ni primijetila a tjeme mi se dobrano ogolilo. Prije nekih dva tjedna sam ručnim ogledalom ugledala ogromnu rupu na glavi.
Odlučila sam se malo pozabaviti time, tj. pokušavati prevladati poremećaj. Od tada, znači već neka dva tjedna nisam počupala nijednu vlas. Njegujem kosu i vidim već puno antenica.
Svakog dana bilježim dane prošle bez čupkanja. Navečer često mobitelom fotografiram ogoljena područja te pratim napredak i analiziram postojeće stanje.
Već barem 5 godina nisam slobodno hodala puštene kose među ljudima. Uvijek je svezana da prikrijem rupe, razrijeđenja ili kratke pramenove što strše.
Ova metoda zvijeri me ne privlači. Pretpostavljam da ne treba vizualizirati nekog drugog da to radi jer smo ipak mi sami koji čupkaju, povlače, vrte kosu...Uvijek je neki razlog iza toga naravno.
Trenutno sam dosta smirena pa mi dobro ide suzdržavanje. Što će biti kad nekakav stres nastupi na scenu ne znam. Nadam se da ću se onda nekako uspjeti oduprijeti nagonu, a tenzije prazniti na neki drugi način. Prerano je da se radujem (ali ipak to radim).
danas sam kupila nekakve igračkice za ruke da se zabave kad me uhvati želja.
Čitamo se još.
sf girl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:48.