Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2015., 23:48   #4441
Bome i ja znam tako ponekad otupit.
Drone is offline  
Old 22.02.2015., 14:17   #4442
Naišla sam na jedan zgodan animirani filmić o borbi s depresijom pa pogledajte... Na engleskom je... Sori ak je bilo...

http://themindunleashed.org/2015/02/...hed-light.html
Scarletmoon is offline  
Old 23.02.2015., 12:53   #4443
Baš sam pogledao taj filmić o velikom crnom psu....razumio sam šta on predstavlja i čitav filmić je kao priča o meni.....samo,nije mi jasno kako je taj tip tako brzo i pomoću glupih stvari (trćanje-moš mislit) se izvukao iz toga ??
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Old 24.02.2015., 01:49   #4444
Što ako pronađeš osobu koja te na trenutke može maknuti od crnih misli,ljenosti i uspije te nasmijati i to sve bude na trenutke a kad se osamim i vratim u život kakav zapravo vodim opet mi ništa nema smisla... Probala sam sa svime ali jednostavno ne ide...tablete ne pomažu,štetnja isto,više mi meditacija nema smisla,gubim razum i volju... Tako se želim izbaviti iz ovoga jer izludila već jesam
Lost-soul is offline  
Old 24.02.2015., 07:49   #4445
Quote:
Miligram kaže: Pogledaj post
Baš sam pogledao taj filmić o velikom crnom psu....razumio sam šta on predstavlja i čitav filmić je kao priča o meni.....samo,nije mi jasno kako je taj tip tako brzo i pomoću glupih stvari (trćanje-moš mislit) se izvukao iz toga ??
Fizička aktivnost nije čarobno rješenje, al mnogima pomaže u određenoj mjeri. Nekome više, nekome manje.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Old 24.02.2015., 09:18   #4446
Mislim da je filmic izvrstan. Lijepo i jednostavno poucava kako je moguce suociti se, prihvatiti i nositi s depresijom.
Ja vjerujem, premda sam i sam vrlo tesko i nerado poceo uzimati antidepresive, da su oni izvanredna i prijeko potrebna pomoc u borbi s depresijom. Katkad s njima treba biti vrlo strpljiv i izdrzati brojne neugodne nus pojave cak i nekoliko tjedana dok ne pocne spasonosno djelovanje. Ako ni nakon 4 do 5 tjedana ne dodje do poboljsanja i tada je potrebno ostati hrabar i priseban i uz savjetovanje sa specijalistom zatraziti drugaciju terapiju. Antidepresiva ima jako puno vrsta i gotovo je nemoguce, ako je kod osobe posrijedi problem depresije, da se nece pronaci odgovarajuci antidepresiv koji osobu moze doslovno preporoditi. A onda kad dodje do bitnog poboljsanja i vracanja zivotne energije treba biti mudar pa ciniti sve da bi se ojacalo i unaprijedilo kvalitet zivota. Teziti za zdravijom prehranom, posvetiti se u granicama mogucnosti redovito nekoj tjelesnoj rekreaciji, posvetiti druzenju s dobrohotnim i pozitivnim osobama, ponovo pronaci aktivnosti ili hobije koji ispunjavaju itd., itd. U biti ciniti sve sto je u vlastitoj moci da se prevenira ponovni pad.
Berigoj is offline  
Old 24.02.2015., 09:32   #4447
Pozdrav svima. Vidim da na ovoj temi konačno mogu naći nešto za sebe. Prije 2,5 godine sam prvi put otišla kod psihijatra zbog straha, Direktan povod je bio jedan događaj na službenom putu kada navečer nisam mogla zaspati od straha da ću umrijeti. Dijagnoza je bila anksioznost, depresija i disforičnost. Terapija je bila musar i cipralex. zadnjih godinu dana nisam ništa uzimala sve do prije 1' dana kada sam imala čudan osjećaj u prsima, strahove, glavobolje i vrtoglavice. Jedan dan nakon izlaska s posla odjednom vrućina u prsima, trnci u rukama i nogama te osjećaj da ću se onesvijestiti. Kako radim u blizini srčane stanice otišla sam da mi izmjere tlak koji je naravno bio normalan. Nazvala sam dr. opće orakse koja me je vratila na terapiju koju uzimam već deset dana. Simptomi su ublaženi ali su još uvijek tu. Od povremenog straha da glavobolja (više kao pritisak u sljepoočnicama) te vrtoglavice. Već sam zaboravila koliko treba da terapija u potpunosti počne djelovati i da se simptomi povuku.
željkica1 is offline  
Old 24.02.2015., 19:49   #4448
Quote:
željkica1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.
Već sam zaboravila koliko treba da terapija u potpunosti počne djelovati i da se simptomi povuku.
Grubo, oko mjesec dana, plus minus ovisno o osobi.

Koja je doza Misara ?

Cipralex pretpostavljam 10 mg ?!

Dok Cipralex proradi bit će vrijeme prestati sa Misarom.
Misar je anksiolitik, benzodiazepin..ništa specijalno, klasika.
Terapija je OK jedino eto, ne pretjerivati s Misarom.
Bluzara stari is offline  
Old 25.02.2015., 09:51   #4449
Quote:
Bluzara stari kaže: Pogledaj post
.

Koja je doza Misara ?

Cipralex pretpostavljam 10 mg ?!

Terapija je OK jedino eto, ne pretjerivati s Misarom.
Misar je najmanja 0,25 a cipralex da 10 mg.
Glavobolje i propadanja su simptomi privikavanja?
željkica1 is offline  
Old 25.02.2015., 14:36   #4450
Quote:
željkica1 kaže: Pogledaj post
Misar je najmanja 0,25 a cipralex da 10 mg.
Glavobolje i propadanja su simptomi privikavanja?
Da, glavobolje mogu biti posljedica navikavanja na lijek.
Što su propadanja ?
Bluzara stari is offline  
Old 25.02.2015., 16:33   #4451
Quote:
Bluzara stari kaže: Pogledaj post


Da, glavobolje mogu biti posljedica navikavanja na lijek.
Što su propadanja ?
a ne znam kako bi opisala vrtoglavica ali ne onako da ne mogu hodati. krivo sam se izrazila a i mučnine imam od danas. zvala sam dr rekla je da krenem uzimati pola tablete. kad sam prije 2 god krenula kod psihićke i kad mi je dala cipralex počela sam s pola tablete a ova meni ruknula odmah cijelu
željkica1 is offline  
Old 25.02.2015., 19:03   #4452
Kako se rijesiti depresije i odvratnog osjecaja da nisi dovoljno dobar, da nisi dovoljno vrijedan. Kad imas osjecaj kao da si nitko i nista? Da su drugi bolji od tebe, a ti si samo nekakav jadnik?

Henson is offline  
Old 25.02.2015., 20:32   #4453
Quote:
Henson kaže: Pogledaj post
Kako se rijesiti depresije i odvratnog osjecaja da nisi dovoljno dobar, da nisi dovoljno vrijedan. Kad imas osjecaj kao da si nitko i nista? Da su drugi bolji od tebe, a ti si samo nekakav jadnik?

Tako kako si ti napisao, nikako. Naravno da mora postojati nekakav razlog za takva, dosta loša mišljenja o sebi.

Inače, nije istina da si niko i ništa, da nisi dovoljno vrijedan a pogotovo ne jadnik.
Drugi su bolji od tebe..po čijoj to ocjeni ? Tvojoj ?
To je kao objektivno ?

Evo jedan primjer - ti si jedan od rijetkih koji piše - nitko ! Uglavnom svi pišu -niko , pa sam i ja počeo jer mislim da me ne kuže.

Iako to tebi i mnogima ne znači ništa, meni dovoljno govori.
Znači, jednu pozitivnu stvar smo našli, pravopis ili tipkanje na koje se obraća pažnja. Koncentriraš se na takve banalne stvarčice, vjerujem da ima još gomila koječega što ti znači, bez obzira što je to.

Kao što vidiš, ne gledam ostale, nego tebe.
Ti vrijediš onoliko koliko TI misliš da vrijediš, ne s obzirom na druge, nego ti kao TI.
Bluzara stari is offline  
Old 25.02.2015., 20:37   #4454
Quote:
željkica1 kaže: Pogledaj post
a ne znam kako bi opisala vrtoglavica ali ne onako da ne mogu hodati. krivo sam se izrazila a i mučnine imam od danas. zvala sam dr rekla je da krenem uzimati pola tablete. kad sam prije 2 god krenula kod psihićke i kad mi je dala cipralex počela sam s pola tablete a ova meni ruknula odmah cijelu
Ti prvo provjeri svoj tlak, vjerojatno je nizak, ne stalno ali povremeno.
kada se naglo ustaješ i slične kretnje.
To može biti posljedica lijekova.

Mučnine možeš riješiti sa Kontrolokom ( Controloc, valjda...), lagane su a dobre su, meni pomažu.

To što ti je ova ''ruknula'' cijelu nema nikakve veze, to je relativno mala doza.

Moraš se strpiti, nema druge. Nakon mjesec ili tu negdje bi se već morala vidjeti određena promjena, možda i duže malo.
Do tada ili će ti lijekovi ''sjest'' ili nisi za taj ad.
Bluzara stari is offline  
Old 25.02.2015., 22:40   #4455
Quote:
Bluzara stari kaže: Pogledaj post
Tako kako si ti napisao, nikako. Naravno da mora postojati nekakav razlog za takva, dosta loša mišljenja o sebi.

Inače, nije istina da si niko i ništa, da nisi dovoljno vrijedan a pogotovo ne jadnik.
Drugi su bolji od tebe..po čijoj to ocjeni ? Tvojoj ?
To je kao objektivno ?

Evo jedan primjer - ti si jedan od rijetkih koji piše - nitko ! Uglavnom svi pišu -niko , pa sam i ja počeo jer mislim da me ne kuže.

Iako to tebi i mnogima ne znači ništa, meni dovoljno govori.
Znači, jednu pozitivnu stvar smo našli, pravopis ili tipkanje na koje se obraća pažnja. Koncentriraš se na takve banalne stvarčice, vjerujem da ima još gomila koječega što ti znači, bez obzira što je to.

Kao što vidiš, ne gledam ostale, nego tebe.
Ti vrijediš onoliko koliko TI misliš da vrijediš, ne s obzirom na druge, nego ti kao TI.
Malo mi je se teško izraziti o svojim stanjima, tj. naći prave riječi.

Jednostavno se osjećaš tako, jednostavno kroz cijeli život si negdje sa strane, imaš osjećaj manje vrijednosti. Nekad su ta stanja gora, nekad malo bolja...no uvijek je taj prokleti osjećaj da nigdje ne pripadaš, da nisi dovoljno dobar ni u čemu, odnosno da ne vrijediš nekog kurca. Boriš se i patiš, i hoćeš biti zadovoljan sam sa sobom,sa svojim životom, biti sretan a ne možeš.
Henson is offline  
Old 26.02.2015., 09:24   #4456
Thumbs up

Quote:
Bluzara stari kaže: Pogledaj post
Ti prvo provjeri svoj tlak, vjerojatno je nizak, ne stalno ali povremeno.
kada se naglo ustaješ i slične kretnje.
To može biti posljedica lijekova.

Mučnine možeš riješiti sa Kontrolokom ( Controloc, valjda...), lagane su a dobre su, meni pomažu.

To što ti je ova ''ruknula'' cijelu nema nikakve veze, to je relativno mala doza.

Moraš se strpiti, nema druge. Nakon mjesec ili tu negdje bi se već morala vidjeti određena promjena, možda i duže malo.
Do tada ili će ti lijekovi ''sjest'' ili nisi za taj ad.
zvala sam dr pa mi je prepolovila dozu a i tlak sam mjerila nešto je niži. hvala na savjetima
željkica1 is offline  
Old 26.02.2015., 12:32   #4457
Quote:
Henson kaže: Pogledaj post
Malo mi je se teško izraziti o svojim stanjima, tj. naći prave riječi.

Jednostavno se osjećaš tako, jednostavno kroz cijeli život si negdje sa strane, imaš osjećaj manje vrijednosti. Nekad su ta stanja gora, nekad malo bolja...no uvijek je taj prokleti osjećaj da nigdje ne pripadaš, da nisi dovoljno dobar ni u čemu, odnosno da ne vrijediš nekog kurca. Boriš se i patiš, i hoćeš biti zadovoljan sam sa sobom,sa svojim životom, biti sretan a ne možeš.
Iako si postao svoja mišljenja na psihokauču mislim da je kod tebe problem motivacije.
Bolestan nisi, potrebe za neku terapiju nema, možda jednim dijelom na neku psihoterapiju tek toliko da vidiš na koje načine shvatiti svoja ograničenja u nekim željama.

I tu je osnovni problem, čini mi se. Nismo svi za sve. Ako nešto ne možeš ili ne uspijevaš uzeti, dobiti, napraviti to ne znači za nisi ni za kur....
Smjesti sebe u neke realne okvire, shvati da ti je tu mjesto i živi u skladu s tim.
Svako od nas, ali baš svako zna nešto o.....nečemu.
Ti sebe još izgleda nisi pronašao ali nisi ''rupa'' od čovjeka, nešto je ušlo u tebe, za nešto si pokazao interes, možda ne u potpunosti svjesno ali izbij si iz glave teorije da ne vrijediš, to jednostavno nema veze s istinom.

Svaki sljedeći post koji krene na način..''ali ja sam stvarno jadnik i propalica...'' mislim da neću imati potrebe pisati.
Bluzara stari is offline  
Old 27.02.2015., 19:08   #4458
krenula sam napisati svoju pricu jer ne znam gdje da trazim vise izlaz, al procitavsi zadnjin par stranica na ovu temu nemam vise potrebu.

svi smo u istim govnima.

svima nam u principu trebaju ovih par savjeta
ili psihic
ili psihic i tablete
neko kome je stalo i razumije

ja sam u teen. godinama bolovala od manicne depresije. tablete mi nisu pomogle, a ni psihoanaliticarka. autosugestijom sam uspjela suzbiti crne misli. sama bez icije pomoci. valjda su ti tinejdjerski problemi sami od sebe prosli...

sad sam nakon 6-7 godina opet depresivna. puno je ozbiljnije od prvog puta, sad su u pitanju stvarni problemi.. ne mogu se vise boriti sa ovim usranim zivotom.
znam da nemam muda za samoubojstvo ali to mi stalno dolazi kao jedini izlaz.. prestala sam gledati na tu ideju kao hrabru, ili kukavicku, vise ne znam sta da uopce mislim o samom samoubojstvu, sama cinjenica da mi redovno prolazi kroz glavu je dovoljno nezdrava i bolna itd.

ne zelim u psihica, znam unaprijed sto mi imaju za reci, i mislim da sam korak ispred njih nekako, tako to sve dozivljavam..
tablete nema sanse da opet pocnem piti. no way
nevjernik sam, znaci za svecenike ne zelim niti cuti...

ne znam. vjerujem da samo trebam jos malo hrabrosti i sve ce nestat u djelic sekunde.
...ne znam za nijedan drugi nacin, jer svaki dan pada mi teze i svako malo desi se jos nesto sto me baci jos dublje.
samo na ovom psihokaucu htjela sam postat na jedno pola tema jer se pronalizim...
kako se ovaj put iscupat... sve hobije sam odbacila i uopce me strah icim se pocet bavit da mi zaokupi misli. konobarit cu valjda do kraja zivota uz svu svoju inteligenciju. fuj. gadim se sama sebi
Laterus is offline  
Old 28.02.2015., 19:50   #4459
Quote:
Laterus kaže: Pogledaj post
konobarit cu valjda do kraja zivota uz svu svoju inteligenciju. fuj. gadim se sama sebi
Hey, ja sam bio konobar.

Možda razgovarati s nekim, ne zvanično potkovan psiho..i ostalim naukama nego, ono..neobavezna spika.
Gle, čovjek se zainteresira jbg...
Bluzara stari is offline  
Old 01.03.2015., 21:24   #4460
da se razumijemo ne podcjenjujem konobare, brat mi je vrhunski.
al ja mrzim svaku sekundu na poslu... i van posla mrzim sto se sutra moram tu vratiti. al nemam izbora jer mi donosi najvise para.

svi kazu da ne znaju sta ja trazim vise od zivota, kao imam posao.
i kao da mi oduzimaju pravo na emocije. i kao da sam ja kriva sto se osjecam tako... ali to je punodublje od toga. ne mogu si usmjerit misli drugacije, i emocije. da mogu pa ne bi se jadala.

jesam li ja jedina koja zapravo preispituje sebe?

i tako, od tog jadanja i poziva u pomoc izgubila sam sve prijatelje. al ono sve.. nikom se ne da zamarat s tudjim brigama pogotovo kad mi njihove floskule ne uspjevaju rijesit problem.

imam osjecaj da nitko ne shvaca sta je depresija, sta mi je u glavi. niti se mogu zamisliti u mojoj kozi.
to je nekako kao kad gledam nekakvu emisiju o anoreksiji na tveu i netko do mene kaze jbt pa ova je premrsava sta si ona umislja.... pa u tome je i stvaaaaaar. umisljaaa, ne treba joj govoriti premrsava si jer je boli uho za toooooo

ne znam dakle s kim da razgovaram, nema tih osoba u mom zivotu... ne bih bila sad tu da je drugacije... cak se zbog ovih postova osjecam malo jaduckavo..
Laterus is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:53.