Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2015., 04:33   #121
Quote:
kor-im kaže: Pogledaj post
jesi prošla šta devedesetih?

mislim ja ne poznajem odraslu osobu iz bosne koja nema neke traume, bilo ovakve ili onakve
U ratu u BiH nisam mnogo toga prošla, ali borila sam se jedno vrijeme za Izrael (IDF), i bila sam ranjavana od strane Palestinaca. Međutim nemam neke traume, niti imam iskustva koja bih mogla povezati sa snovima.

Nekad su vojnici imali namjere da uhvate nekog Palestinca kako bi ga mučili, ali ja nisam učestvovala u tome.

I dan danas pojedini Muslimani se maskiraju kao npr. Kršćani ili Jevreji kako bi saznali neke stvari o meni. Ali ja to ne dozvoljavam. Naučila sam dosta toga, i znam ih prepoznati.
Klaudie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 09:08   #122
Quote:
Klaudie kaže: Pogledaj post
U ratu u BiH nisam mnogo toga prošla, ali borila sam se jedno vrijeme za Izrael (IDF), i bila sam ranjavana od strane Palestinaca. Međutim nemam neke traume, niti imam iskustva koja bih mogla povezati sa snovima.

Nekad su vojnici imali namjere da uhvate nekog Palestinca kako bi ga mučili, ali ja nisam učestvovala u tome.

I dan danas pojedini Muslimani se maskiraju kao npr. Kršćani ili Jevreji kako bi saznali neke stvari o meni. Ali ja to ne dozvoljavam. Naučila sam dosta toga, i znam ih prepoznati.
Imaš li PTSP il drugo utvrđeno pish.oboljenje?
katarina32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 09:34   #123
Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post

Pogledati, prije toga, pravila podforuma Psihologija i prestati s cyberdijagnostikom.
Pa većina postova na ovoj temi su cyberdijagnostika. Samo što je moje malo preciznije, i uzima u obzir i rečeno na drugom topicu, a to je da na javi to nikad ne bi učinila jer postoje društvene sankcije za takvo ponašanje.

Pravi je savet da treba potražiti pomoć stručnjaka, te da to što je ispričala na netu treba nekom ispričati u ordinaciji.

Ukoliko cela priča nije fejk, ofkors.
U tom slučaju i moj odgovor ne treba shvatiti ozbiljno.
Dalaj Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 09:56   #124
Quote:
Klaudie kaže: Pogledaj post
U ratu u BiH nisam mnogo toga prošla, ali borila sam se jedno vrijeme za Izrael (IDF), i bila sam ranjavana od strane Palestinaca. Međutim nemam neke traume, niti imam iskustva koja bih mogla povezati sa snovima.

Nekad su vojnici imali namjere da uhvate nekog Palestinca kako bi ga mučili, ali ja nisam učestvovala u tome.

I dan danas pojedini Muslimani se maskiraju kao npr. Kršćani ili Jevreji kako bi saznali neke stvari o meni. Ali ja to ne dozvoljavam. Naučila sam dosta toga, i znam ih prepoznati.
Ti si budna uvjerena da se nikoga ne bojis i da od nikoga nisi ugrozena,uvjerena si da prepoznas neprijatelja,kako sama kazes a podsvijest ti porucuje drugo.Mislim da se u snu javljaju tvoji pravi osjecaji,strah!
A traume moguce da imas al nisi svjesna isto tako!Zar nemaju branitelji koji boluju od PTSP-a takve ili slicne snove?Mislim,zar ne sanjaju direktno prozivljeno u ratu i ono sto bi moglo biti povezano sa ratom,mogucu radnju?!
Ove teorije o tome da si psihopat su malo moguce jer da si psihopat nasla bi nekoga iz okoline za zrtvu i mucila,pritom uzivala i kao pravi psihopat samu sebe uvjerila da nisi uradila nista do sljedeceg puta a ne pisala po forumu!
Tu po BIH bi bar trebalo biti ljudi koji jako dobro znaju protumaciti san,mozes naci nekoga sigurno tko ce ti znati reci puno vise od nas
luda umjetnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 10:28   #125
Quote:
Klaudie kaže: Pogledaj post
Nekad su vojnici imali namjere da uhvate nekog Palestinca kako bi ga mučili, ali ja nisam učestvovala u tome.
Nisi ucestvovala u namjerama?

Nije ti tesko palo borit se s takvim suborcima?

Rekao bi da snovi mucenja gotovo sigurno imaju veze s tom situacijom.

Quote:
I dan danas pojedini Muslimani se maskiraju kao npr. Kršćani ili Jevreji kako bi saznali neke stvari o meni. Ali ja to ne dozvoljavam. Naučila sam dosta toga, i znam ih prepoznati.
Pogotovo s obzirom na ovo iznad: projiciranje mozda te namjere svojih suboraca u svoje neprijatelje sto generira paranoju ovakve vrste?
addx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 10:39   #126
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Nisi ucestvovala u namjerama?

Nije ti tesko palo borit se s takvim suborcima?

Rekao bi da snovi mucenja gotovo sigurno imaju veze s tom situacijom.
Da ovo je i meni palo na pamet al @addx je to bolje sročio...
katarina32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 19:23   #127
Quote:
ciaan kaže: Pogledaj post
Sta ti brijes, kakvo mucenje kriminalaca? Malo si previse gledala Dextera. Sto se tice snova, mozda si sadist ili psihopat pa ti to pase. Moze se raditi i o potisnutoj mrznji. Alternativnije objasnjenje bi bilo da mozda telepatski primas necije misli bilo od mucitelja ili zrtve.
Zar je moguce citanje misli? To me je oduvijek zanimalo. Bila bih zahvalna na odgovoru.

Slazem se sa time da ti vjerojatno podsvijest salje neke poruke. Pokusaj ili sama ili uz neciju pomoc prokuziti o cemu se zapravo radi.
__________________
Prolaze ljudi, ali stoje sati
Free like a wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 18:57   #128
Quote:
luda umjetnica kaže: Pogledaj post
Mislim da se u snu javljaju tvoji pravi osjecaji,strah!
Pogrešno misliš, u ovom snu nema nikakvog straha:

Quote:
Klaudie kaže: Pogledaj post
Dakle prije nekoliko dana sam postala lucidna (svjesna da sanjam). Ustala sam i izašla iz spavaće sobe, napustila stan i hodala vani. Bio je mrak u snu. Poslije nekoliko trenutaka primjetim nekog prosjaka koji je na koljenima. Star čovjek koji djeluje vrlo siromašno. Prljav, sa pocijepanom gardarobom. Klasični prosjak. U ovom trenutku mi je došlo da se malo igram, jer sam svjesna da nije prava osoba, već je samo što amerikanci zovu "dream character".

Prišla sam njemu i počela ga provocirati, pa sam ga udarila nogom u glavu, poslije čega je krvario iz nosa i počeo plakati. Što se je dalje dogodilo nije bitno, ali bilo je zabavno u svakom slučaju.

Mislim, ja sam osoba koja ovo nikada nebi učinila u stvarnosti, ali kada imam lucidne snove onda osjetim neku slobodu i mogu da se opustim.

Dakle, nema straha, samo svesnog uživanja u svesnom mučenju nekoga.
Dalaj Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 08:31   #129
Snovi kao prednost

Svi znamo sto su snovi zato nema potrebe za dodatnim pojasnjavanjem . (ako neko ne zna nek pita ) Postoje dobri i losi sni , kratki i dugi , realni i nerealni oni su proizvod naseg mozga najcesce sanjamo o onome o cemu razmisljamo ili ono sto smo prozivjeli . ( iako ni to ne mora bit pravilo) No, sad vas pitam je li moguce da snovi mogu posluzit kao prednost u necemu cega se nemozemo sjetit. Primjer jucer sam razmisljao koji bi to mogao bit program koji se sluzi za upravljanje bazama podataka nije bila rijec o exellu nego o accessu stalno sam to imao u podsvijesti , ali se nisam mogao sjetit . Ali kad sam zaspao utonuo sam u san i u jednom se pojavim u skolskoj klupi u razredu , profesor je stalno mlio neke gluposti sve dok nisam opazio da je spomenio naime htio je da u accesu napravimo neke tablice . Ja sam odmah shvatio da je sve to san jer nije imalo nimalo smisla , ali eto bar mi je san pomogao da se sjetim kako se zove program. Sad vas pitam da li vi mislite da snovi mogu bit u nekim slucajevima prednost ili je pak to sve sama slucajnost i proizvod mog i vaseg mozga ?
markan678 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 10:13   #130
Quote:
markan678 kaže: Pogledaj post
Postoje dobri i losi sni...
Po čemu je neki san dobar ili loš?
činovnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 18:52   #131
Quote:
činovnik kaže: Pogledaj post
Po čemu je neki san dobar ili loš?
Pod lose sam mislio nocna mora.
markan678 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 23:11   #132
Quote:
markan678 kaže: Pogledaj post
Svi znamo sto su snovi zato nema potrebe za dodatnim pojasnjavanjem . (ako neko ne zna nek pita ) Postoje dobri i losi sni , kratki i dugi , realni i nerealni oni su proizvod naseg mozga najcesce sanjamo o onome o cemu razmisljamo ili ono sto smo prozivjeli . ( iako ni to ne mora bit pravilo) No, sad vas pitam je li moguce da snovi mogu posluzit kao prednost u necemu cega se nemozemo sjetit. Primjer jucer sam razmisljao koji bi to mogao bit program koji se sluzi za upravljanje bazama podataka nije bila rijec o exellu nego o accessu stalno sam to imao u podsvijesti , ali se nisam mogao sjetit . Ali kad sam zaspao utonuo sam u san i u jednom se pojavim u skolskoj klupi u razredu , profesor je stalno mlio neke gluposti sve dok nisam opazio da je spomenio naime htio je da u accesu napravimo neke tablice . Ja sam odmah shvatio da je sve to san jer nije imalo nimalo smisla , ali eto bar mi je san pomogao da se sjetim kako se zove program. Sad vas pitam da li vi mislite da snovi mogu bit u nekim slucajevima prednost ili je pak to sve sama slucajnost i proizvod mog i vaseg mozga ?
Jesi li siguran da si postavio pitanje na pravom pdf-u ?
Oni na pdf psihologija ( pretpostavljam) bi dali konkretnije odgovore , ovdje će rasprava najvjerojatnije kreniti u smjeru - što su to snovi...a što stvarnost itd.
Orah is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 17:18   #133
mogu, isto ko odlazak na wc. ja se tamo uvijek sjetim neceg briljantnog ili tek pred spavanje, tu mi dodje kreativnost.
treba mogu malo odmora od razmisljanja, pa se on pravo pokrene i vidi ono na sta je bio corav sve vrijeme.
seronjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 17:45   #134
Quote:
markan678 kaže: Pogledaj post
No, sad vas pitam je li moguce da snovi mogu posluzit kao prednost u necemu cega se nemozemo sjetit.
Ne nužno snovi, nego spavanje, točnije, REM faza spavanja, ona u kojoj se javljaju snovi.

Psihologija bi opisani događaj objasnila ovako: budući da ti je problem s bazom podataka bio stalno na pameti (ne bismo to nazvali podsviješću nego nekim pozadinskim procesima, slično kao na računalu ), to je nešto što ti se pojavilo i u snovima. Obično sanjamo stvari koje nas na neki način muče ili o kojima intenzivno razmišljamo. Mozak za vrijeme spavanja "preslaguje" informacije, radi nešto analogno defragmentaciji diska kakvu radi računalo. Zbog toga snovi često nemaju nekog smisla niti logike, jer se fragmenti informacija spoje na različite zanimljive načine.
Snovi, odnosno REM faza spavanja služi i za tzv. konsolidaciju memorije, ukratko, pomaže dosjećanju i pamćenju - informacija ćemo se bolje sjećati ako ih se pokušamo dosjetiti nakon prospavane noći.

Odgovor na tvoje pitanje je: da i da. Snovi jesu slučajan produkt neuralne aktivnosti, ali faza u kojoj se javljaju može nam biti itekako korisna.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 21:10   #135
Nema dobrog i loseg sna, sve je to jezik podsvjesti
Svjetlosni is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 15:36   #136
Ružni snovi me strašno iscrpljuju :(

Pozdrav svima,
neznam ima li tko isti problem sličan mome,,,ali ružni snovi me strašno iscrpljuju...svaku noć,ali baš svaku noć sanjam i uglavnom su to noćne more...često sanjam sina koji je nakon razvoda odlučio ostati s ocem,zbog te situacije liječim depresiju i teško se nosim s tim...znam da zbog toga ružno sanjam,znam da je to uzrok mojih noćnih mora i strahova...inače nikad ne sanjam djecu koja su ostala sa mnom...neznam što da učinim,mogu li što učiniti da ti snovi prestanu? strašno sam potresena nakon tih snova,kao da su stvarni,,,nerijetko i plačem nakon buđenja
TenaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 15:47   #137
Snovi su pokušaj tvoje podsvjesti da obradi stresne događaje i informacije kako bi našli neko rješenje, način da smanjimo stres u tom i takvim slučajevima. No nekad je to previše emocionalno te se dogodi ovo što se tebi događa, možda bi ti razgovori s nekime od povjerenja pomogli, ili sa stručnom osobom.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 01:54   #138
ako nista ne pomogne vrijeme ce to rjesiti .. mozda ne prestanu ali ces se nazalost naviknuti .. ko zna zasto .. psihoterapija zvuci logicno
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 16:29   #139
Poznato. Mene podsvijest trola sve u 16.
Kad i razriješim neke unutarnje konflikte i počnem se osjećati dobro u vezi sebe ili općenito dobro- evo sna da me vrati na početak. I to baš neki znakoviti, meaningful, emocijama i simbolikom nabijen san koji me tjera da o njemu razmišljam danima i posljedično vraća loš osjećaj.
Ne znam zašto moja glava uvijek mora biti protiv mene.
Doll Fetish is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 21:21   #140
Zgodna promjena, jutro su me probudile riječi u glavi "Have no fear". I baš me držao taj dobar osjećaj.
Mantram si to kroz dan.
Doll Fetish is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:09.