Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2009., 19:17   #21
a da? meni moj nije dao.
__________________
UZMI VELIKI EKSER PA RADOSCU NAORUZAN ZAKUCAJ SVAKI SVOJ OSMEH DA NIKAD NE BUDES TUZAN
ožujska is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 19:28   #22
Jovane..

Prilično je zbunjujuće da roditelji i djeca
- unatoč velikoj bliskosti zbog nekih istih gena.. odgoja.. zajedničkog stanovanja.. -
djelomično su vrlo daleki
- također zbog nekih različitih gena.. nekih drugih odgoja.. različitog života izvan onog zajedničkog.. različitih uloga -
i ne razumiju se u mnogo mnogo toga.

Dobri roditelji često imaju dobre odnose sa djecom i blisko razgovaranje, povjeravanje..
.. ali i to ima granice.
Što ne mora značiti neprijateljstvo.
Jednostavno: odrastanje.
mali oblak is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 10:41   #23
Quote:
Jovan_Hovan kaže: Pogledaj post
Ne mogu se maknuti od njih jer živim s njima u kući. Isto tako imam potrebu nekom ispričati o svom sadašnjem stanju, napretku i djelovanju lijekova. Imam potrebu s nekim pričati o svojoj bolesti, a oni to ne žele i nikad me ništa o tome ne pitaju. Ja kad započnem tu temu oni je vješto izbjegavaju mjesecima dok u jednom trenutku ne nastane svađa kao jučer kad mi kažu sve (uglavnom negativno) što misle o tome. Imam i mlađu sestru s kojom, hvala Bogu, mogu o svemu razgovarati, no nekako se, budala, ipak prije njima idem povjeravati jer su me tako odgojili, a to mi se uvijek odbije od glavu. Prijateljima nisam, niti hoću priznati stanje u kojem se trenutno nalazim, jer nijednom ne vjerujem da bi to sto posto zadržao samo za sebe. Prevelik je to rizik da se pročuje, a znamo kakvo ljudi kod nas imaju mišljenje o bilo kakvim mentalnim poremećajima.

No, odlučio sam da s njima više ništa ne želim pričati o tome. Apsolutno ništa. Ako me išta i pitaju odgovarat ću im kratkim suhoparnim rečenicama tek toliko da nešto kažem, a sa sestrom ću pričati o tome.
Joj, žao mi je uvijek kad pročitam nešto takvo...
Nikad nisam uspjela shvatiti što to roditelji pokušavaju napraviti time da ignoriraju problem, zatvaraju oči pred njim...time ga mogu samo potencirati, neće on zasigurno nestati.
Zašto je tako teško pružiti potporu svom djetetu i biti sretan što je otišlo potražiti stručnu pomoć i pričati sa njim , ako treba i stoput o istim stvarima...
Nemoj da ti slučajno nametnu osjećaj da je odlazak psihijatru,psihijatrijska dijagnoza i posljedična psihoterapija i trošenje lijekova sramota...dapače, to je znak snage i volje a ne slabosti.
Ali eto imaš sestru koja te hoće slušati i iskoristi to, olakšaj si dušu, nemoj taložiti ništa u sebi i ja vjerujem da ćeš ti to polako sve riješiti.
kala27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 11:35   #24
Quote:
ožujska kaže: Pogledaj post
a da? meni moj nije dao.
Pa to je ohrabrujuće! Što ti onda reče: da si zdrava i normalna i koji klinac ideš njemu kad ti treba ortoped npr?
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 16:34   #25
pa Vess, nije joj morao dati ni dijagnozu, ni tablete. al to opet ne znači da joj ne treba psihoterapija
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 12:56   #26
Zoloft + alkohol !!???

Pozdrav,.

Evo ovako; jedan od mojih ukucana pije Zoloft i to u velikim kolicinama,..neznam tocno kolko ali uglavnom nekoliko tabletica dnevno!!!

Mozda to nebi bio problem da u sve nisu ukljucene i ogromne kolicine alkohola

Jel to moze dovesti do ozbiljnih komplikacija ili nedajboze smrti???
blazko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 14:56   #27
Quote:
blazko kaže: Pogledaj post
Pozdrav,.

Evo ovako; jedan od mojih ukucana pije Zoloft i to u velikim kolicinama,..neznam tocno kolko ali uglavnom nekoliko tabletica dnevno!!!

Mozda to nebi bio problem da u sve nisu ukljucene i ogromne kolicine alkohola

Jel to moze dovesti do ozbiljnih komplikacija ili nedajboze smrti???
Ma kakvi. Samo do
Louis Prima is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 15:07   #28
Quote:
blazko kaže: Pogledaj post

Jel to moze dovesti do ozbiljnih komplikacija ili nedajboze smrti???
može i nije se s tim zezati.

neka ga netko od ukućana nagovori i ode s tim ukućanom ka najbližem psihoterapeutu i recite sve otvoreno o čemu se radi.

treba mu lijepo zaprijetiti ili Zoloft ili alkohol; oboje ne može, pa da vidiš kako će prestat s alkoholom.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 20:20   #29
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
može i nije se s tim zezati.

neka ga netko od ukućana nagovori i ode s tim ukućanom ka najbližem psihoterapeutu i recite sve otvoreno o čemu se radi.

treba mu lijepo zaprijetiti ili Zoloft ili alkohol; oboje ne može, pa da vidiš kako će prestat s alkoholom.
tako je. a i treba provjeriti koliko tih "tabletica" pije.
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2009., 01:04   #30
Kako on to uopće pije bez liječničkog nadzora? Mislim da će mu više naškoditi "nekoliko" tabletica, s AD se ne smije pretijerivati ili ih kombinirati na svoju ruku!
Eno, ona tema gdje je tip nadrobio tablu Cipralexa i ušmrk'o... - pa svašta ljudima pada na pamet.

To je u podlozi neka psihopatologija koja će se također trebati rješavati.
__________________
Seeing beyond the obvious!
vigilanty is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 13:46   #31
Zoloft u trudnoći

Pozdrav,

evo ovako, ne znam odakle da krenem pričat ali probat cu u sto kraće crte
Prije dvije godine mi je prepisan cipralex i xanax jedna na dan zbog prislinih misli, panike, derealizacije i svih simptoma ank-depr poremećaja. Stvarno mi je terapija pomogla i bila sam odlično.
Ali ovo ljeto sam zatrudnila pa sam prestala pit terapiju,eventualno popijem apaurin na dan.
Otkad sma prestala pit moju terapiju imam dobrih i loših dana, ali u zadnjih mjeseci se osjećam uzasno. Uzimala sam i Laif 600,tablete od Gospine trave, ali nisu mi pomogle.
Bezvoljna sam, tuzna, placljiva, derealizacija me muci, panika, ma katastrofa. Umjesto da uzivam u blazenom stanju ja se mučim sama sa sobom. Uhvati me i panika kako cu s djetetom, ne mogu se uopce zamislit u ulozi majke.
Doktorica mi je prepisala Zoloft, pola tablete i apaurin.
Ja bi radije pila Cipralex, jer s njim imam super iskustva, ali u trudnoći se preporuča samo Zoloft.

Eto ako je netko bio ili je u sličnoj situaciji, molim da mi napise svoja iskustva sa Zoloftom. Strah me i ne volim lijekove, ali toliko me hvataju svi ti simptomi anksioznosti da se ne mogu više mučit i plakat. Čitala sam po internetu i ljudi uglavnom imaju super iskustva s tim lijekom.

Eto molim Vas ako ima netko da podijeli neko misljenje ili vlastito iskustvo, pogotvo majke ili trudnice bila bi jaaako zahvalna.

Lijepi pozdrav
Mirtusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 15:13   #32
Quote:
Mirtusha kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

evo ovako, ne znam odakle da krenem pričat ali probat cu u sto kraće crte
Prije dvije godine mi je prepisan cipralex i xanax jedna na dan zbog prislinih misli, panike, derealizacije i svih simptoma ank-depr poremećaja. Stvarno mi je terapija pomogla i bila sam odlično.
Ali ovo ljeto sam zatrudnila pa sam prestala pit terapiju,eventualno popijem apaurin na dan.
Otkad sma prestala pit moju terapiju imam dobrih i loših dana, ali u zadnjih mjeseci se osjećam uzasno. Uzimala sam i Laif 600,tablete od Gospine trave, ali nisu mi pomogle.
Bezvoljna sam, tuzna, placljiva, derealizacija me muci, panika, ma katastrofa. Umjesto da uzivam u blazenom stanju ja se mučim sama sa sobom. Uhvati me i panika kako cu s djetetom, ne mogu se uopce zamislit u ulozi majke.
Doktorica mi je prepisala Zoloft, pola tablete i apaurin.
Ja bi radije pila Cipralex, jer s njim imam super iskustva, ali u trudnoći se preporuča samo Zoloft.

Eto ako je netko bio ili je u sličnoj situaciji, molim da mi napise svoja iskustva sa Zoloftom. Strah me i ne volim lijekove, ali toliko me hvataju svi ti simptomi anksioznosti da se ne mogu više mučit i plakat. Čitala sam po internetu i ljudi uglavnom imaju super iskustva s tim lijekom.

Eto molim Vas ako ima netko da podijeli neko misljenje ili vlastito iskustvo, pogotvo majke ili trudnice bila bi jaaako zahvalna.

Lijepi pozdrav
imaš odgovor na temi: https://www.forum.hr/showthread.php?p...2#post37356852

ja bih se na tvom mjestu posavjetovala sa tom dr ilii nekom drugom psihićkom, mislim da je bolje biti na ad-u nego mrcvariti sebe i bebu...ali, to je samo mišljenje, na tebi je odluka...uz pomoć dr...
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 12:26   #33
ZOLOFT - SAVJET HITNO MOLIM

Dragi ljudi,

molim Vas za pomoć i savjet. Prepisan mi je Zoloft 0,25 i Normabel od 2 mg 2 puta dnevno. Pijem terpaiju evo danas mi je peti dan. Ali jučer cetvrti dan kao da su me oprale nuspojave, da li je to moguće? Bila sam ocajno bezvoljna, depresivna, derealizacija, ma katastrofa. Doktorica mi savjetuje da nastavim piti i da se ne bojim, a ja u full strahu da li da nastavim.

Moim Vas ako netko ima slicno iskustvo ili savjet da mi napiše...

HVALA VAM PUNO
Mirtusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 12:30   #34
A čega se konkretno bojiš?
Svaki lijek ima nuspojave. Ako ti je psihijatrica savjetovala da nastaviš piti, onda ju poslušaj, vjerovatno postoji dobar razlog za to. I izdrži. Neke nuspojave su kratkoročne i prođu.
Od čega se liječiš?
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 12:33   #35
Anksiozno-depr poremećaj... a nadam se da ce bit bolje.... mrzim se u ovako bezvoljnim stanjima
Mirtusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 12:43   #36
Quote:
Mirtusha kaže: Pogledaj post
Anksiozno-depr poremećaj... a nadam se da ce bit bolje.... mrzim se u ovako bezvoljnim stanjima
Promjena th nikad nije jednostavna, em šta treba vremena da prodjeluje, pa onda da prođu privremene nuspojave. Ali moraš izdržati, nema ti druge.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 13:11   #37
A znam, ali lako je reć a ja se osjećam ovako ocajno... Ali svejedno hvala ti na podršci
Mirtusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 13:17   #38
je, je, nastavi sa th. bila sam i ja na zoloftu, nuspojave me oprale odma drugi dan i trajalo sveukupno 10 dana.
dobar je zoloft, a ovo izdrži, proći će. normabel bi ti trebao biti od pomoći posebno u to prvo vrijeme dok traje prilagodba na lijek.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 13:21   #39
@Mirtusha
Imamo i super topic klub podrške za anksiozne i ekipa si tamo lijepo svaki dan daje support, popriča, pa im se javi... i to ti može pomoći da "preživiš".
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 13:34   #40
Gledaj to na nacin da ce ti nakon tih nuspojava biti bolje... Nije put do cilja uvijek lagan, i nekad moramo potrpiti nesto prolazno, da bi dobili nesto bolje trajno
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:14.