Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2006., 11:22   #21
Quote:
Ramzes kaže:
Buda za razliku od Isusa ima višak kilaže i izraz lica "Baš sam se dobro najeo, i sve mi je super u životu". Kud ćeš bolje, to bih i sebi poželio.
Me nije to visak kilograma nego je udahnuo "hara"-om pa mu je skemba napuhana.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 12:23   #22
Quote:
Fazlija kaže:
To nije upitno. Pitanje je bilo zasto toliko puno ljudi tom Jednim i Istom nacelu naginje upravo preko buddhizma i ostalih istocnjackih pravaca duhovnosti?
Isto tako moze biti pitanje zasto toliko puno ljudi naginje prema jednom te istom nacelu preko katolicanstva (iako, i to je upitno)?
Uostalom, odgovorila sam, samo taj dio nisi kvotao Stvar je u tradiciji, zemlji u kojoj si odgojen, kulturi kojoj netko pripada - vecina sukladno tome upraznjava svoju 'vjeru'. A ima i onih kojima taj odgoj ne znaci mnogo, kojima tradicija nije sve u zivotu i koji su se osjetili voljnima malo pronjuskati i po drugim religijama i uzeti si iz njih ono sto im pase, preuzeti neke njihove obicaje, stavove, ideje. Osjetili su se toliko duhovno slobodnima da se oslobode okova samo jedne religije i da otvore sami sebe i drugim utjecajima.
Isto tako imas i onih koji su se okrenuli samome sebi i vlastitoj percepciji tog 'jednog i jedinog nacela', neovisno o bilo kojoj religiji.
U oba slucaja je to stvar dalekovidnosti i umne neogranicenosti, sto pozdravljam.
Profinjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 18:33   #23
Quote:
r0nin kaže:
Me nije to visak kilograma nego je udahnuo "hara"-om pa mu je skemba napuhana.
u indiji su klinci u školama mogli upoznati i drugačijeg budu

http://photos1.blogger.com/img/36/1394/640/paki0020.jpg
ukoliko ne otvori sliku napravite copy/paste shortcut u preglednik.
http://rapidshare.com/files/1441706/image022.jpg.html

ja znam samo što svaki sin božji obavezno ima na slikama iza glave bio on faraon,mesija ili avatar a to će imat utjecaj na pozu na slici,na boju tena ,rođendane,način uzlaska na nebo i ostalo.

Zadnje uređivanje ursamajor : 31.10.2006. at 19:15.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 18:56   #24
Quote:
Profinjena kaže:
I Bog i Buddha i Allah i Zeus i Mars i Jupiter i Posejdon i Ares......... svi oni su jedno te isto bozanstvo, jedna te ista 'sila' koja nas je stvorila i jedan te isti pojam u koji ljudi vjeruju, kojem vjeruju i koji im daje nadu da ovaj zivot ima smisla i da svaki drugi zivot prije ili nakon njega ima smisla.

Nastali su i razlikuju se ovisno o teritoriju i kulturi u kojoj su oblikovani i kako su ih ljudi s tih teritorija i iz tih kultura dozivjeli, vizualizirali
Pa i istočnjačke religije imaju tračak Istine u sebi,jer SVI smo Božja dica i naše duše dolaze od Jednog Izvora. Istina će nas oslobodite..Istina je u nama!
Isto kao i grčko vjerovanje o bogovima i 2 svijeta-nebo.olimp...podzemlje-had i tako slično...u svima je tračak Svjetla,ali punina je JEDNINO U BOGU KOJI JEST ,SINU Njegovu i u Duhu Svetomu.

"Istina će vas osloboditi,a JA sam Svjetlo svijeta..PUT,ISTINA i ŽIVOT."
Neptune is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 19:07   #25
Quote:
Neptune kaže:
Pa i istočnjačke religije imaju tračak Istine u sebi,jer SVI smo Božja dica i naše duše dolaze od Jednog Izvora. Istina će nas oslobodite..Istina je u nama!
Isto kao i grčko vjerovanje o bogovima i 2 svijeta-nebo.olimp...podzemlje-had i tako slično...u svima je tračak Svjetla,ali punina je JEDNINO U BOGU KOJI JEST ,SINU Njegovu i u Duhu Svetomu.

"Istina će vas osloboditi,a JA sam Svjetlo svijeta..PUT,ISTINA i ŽIVOT."
to osim otaca iz drugog stoljeća znaju i mitraisti i dionizijevci i mnogi drugi poput onih amon ra-ovih još koju godinu prije jer duša tj. svjetlo svijeta je samo jedno i danas kažu ipak udaljeno puno dalje, u prosjeku 150 milijuna km.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 02:12   #26
cijenim i postujem sve religije koje stuju Dobro, LJubav i Istinu, a ima ih stvarno mnogo. razlika je jedino u ucenjima, mislim da su razliciti putevi, a cilj im je isti...ne kuzim bas, ali mislim da u krscanstvu postoji sve ono sto se tumaci i u budizamu (ne mislim toliko na crkvene dogme). Postoji 10 Bozjih zapovijedi i samo da se toga drzim imam posla za cijeli zivot da radim na sebi. mozda ce se netko prije naci u budizmu, ali mislim da svaka religija ima svoje mjesto gdje je izrasla i to je to. kao sto sam rekla RAZLICITI SU PUTEVI, ALI CILJ JE ISTI. to je rekao i DALAJ LAMA
 
Odgovori s citatom
Old 04.11.2006., 21:56   #27
Quote:
Nemruth Dagi kaže:

Što to ima u smirenom licu Bude ?:

puna guzica narkotika ? Opijum? Marihuana? Nešto treće?
mobyXXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2006., 11:49   #28
Quote:
mobyXXL kaže:
puna guzica narkotika ? Opijum? Marihuana? Nešto treće?

Ah, duhovnost tvojeg bića rezultat je nedeljnog popijenog "pića"???
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2006., 22:52   #29
Quote:
mobyXXL kaže:
puna guzica narkotika ? Opijum? Marihuana? Nešto treće?
da,to treće po imenu soma tj. nebeska(pustinjska) manna, a na zapadu poznatije kao:

http://www.pharmacratic-inquisition.com/
http://wordfreaks.tribe.net/thread/a...7-02d589a70dcf
http://www.egodeath.com/WassonEdenTree.htm

tisućljećima su obožavatelji božanstava sunca,mjeseca i ostalog pomoću svetih gljiva il biljaka dolazili u kontakt s svojim objektima štovanja, od sibira do amazone (al onim dužim putem).
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:42.