Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2006., 14:21   #41
Stovanje je bezupitno nadasve dogmaticno, da meni starci nisu krscani ne bi ni ja bio i svejedno bi mi bilo a posto sam "krscanin" odmah sam prihvatio tu vjeru i sve formalnosti uz nju ne pitajuci se zasto, kako, gdje?? Zato jer mi je svejedno i zaboli me ona stvar za boga i sveto trojstvo i tako dalje zivim(vise ne), a druga je opcija prihvatiti tu dogmaticnost i zivjeti po njoj(takvi su najrijedi)... Ja ne mogu podnijeti to da netko moze pratiti neka pravila, on od rodenja nije slobodan onda...

Naravno sloboda znaci da ces najvjerovatnije u pakao...tj u cistiliste: ALI CRKVA JE ODJEDNOM REKLA: paaaaaaa hmmmmmmmm brb cistiliste IPAK ne postoji... ma mislim koji k...

10bozjih ZAPOVJEDI,7smrtnih grijeha, sakramenata.... Mislim ajde ionako ova rasprava ne moze zavrsiti nikad, evo pitanje:

Od kuda 7SMRTNIH GRIJEHA
Od kuda 7SAKRAMENATA
ZASTO JE JEDNA OD ZAPOVIJEDI: "SVETKUJ DAN GOSPODNJI" A MI MISLIMO DA JE TO NEDJELJA?? 4stoljece nakon Krista na koncilu u Niceji je odjednom odluceno dan gospodnji vise nece bit subota nego nedjelja... MISLIM WTF?
Journeyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 14:41   #42
Quote:
Journeyman kaže:
Stovanje je bezupitno nadasve dogmaticno, da meni starci nisu krscani ne bi ni ja bio i svejedno bi mi bilo a posto sam "krscanin" odmah sam prihvatio tu vjeru i sve formalnosti uz nju ne pitajuci se zasto, kako, gdje?? Zato jer mi je svejedno i zaboli me ona stvar za boga i sveto trojstvo i tako dalje zivim(vise ne), a druga je opcija prihvatiti tu dogmaticnost i zivjeti po njoj(takvi su najrijedi)... Ja ne mogu podnijeti to da netko moze pratiti neka pravila, on od rodenja nije slobodan onda...
Gledaj, u raspravi je zaista sporedno ono što ti ne možeš podnijeti! A i psovanje ti je na visokoj razini. Čini mi se da nije lijepo tako vulgarno se izražavati o nečemu u što mnogi vjeruju, pa mi izgleda da ti je civilizacijski nivo na nivou rječnika....
Što se tiče slobode, hajde jedan primjer: evo, sad sam ti održao lekciju iz lijepog ponašanja i digao ti živac! Jesi li ti sad slobodan potražiti me u ravnoj Slavoniji i ispaliti u mene rafal iz Kalašnjikova, pa si se riješio Galilea i takvih "glupih replika", ili si ipak u nekakvom sužanjstvu?

Znaš, kad već koristiš taj izraz "sloboda", zgodno je i da si svjestan njegove definicije...

Quote:
Naravno sloboda znaci da ces najvjerovatnije u pakao...tj u cistiliste: ALI CRKVA JE ODJEDNOM REKLA: paaaaaaa hmmmmmmmm brb cistiliste IPAK ne postoji... ma mislim koji k...
Crkva NIJE rekla da čistilište ne postoji..... A i definicija slobode ti je malo jača....


Quote:
10bozjih ZAPOVJEDI,7smrtnih grijeha, sakramenata.... Mislim ajde ionako ova rasprava ne moze zavrsiti nikad, evo pitanje:

Od kuda 7SMRTNIH GRIJEHA
Od kuda 7SAKRAMENATA
U ovom tvom nabrajanju još ti samo fali i 7 SEKRETARA SKOJ-a

Ako ti to smeta, a ti, brate, to alali....


Quote:
ZASTO JE JEDNA OD ZAPOVIJEDI: "SVETKUJ DAN GOSPODNJI" A MI MISLIMO DA JE TO NEDJELJA?? 4stoljece nakon Krista na koncilu u Niceji je odjednom odluceno dan gospodnji vise nece bit subota nego nedjelja... MISLIM WTF?
Jesi li i ti jedan od onih koji vole radit nedjeljom????
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 17:13   #43
Quote:
Gledaj, u raspravi je zaista sporedno ono što ti ne možeš podnijeti! A i psovanje ti je na visokoj razini. Čini mi se da nije lijepo tako vulgarno se izražavati o nečemu u što mnogi vjeruju, pa mi izgleda da ti je civilizacijski nivo na nivou rječnika....
Što se tiče slobode, hajde jedan primjer: evo, sad sam ti održao lekciju iz lijepog ponašanja i digao ti živac! Jesi li ti sad slobodan potražiti me u ravnoj Slavoniji i ispaliti u mene rafal iz Kalašnjikova, pa si se riješio Galilea i takvih "glupih replika", ili si ipak u nekakvom sužanjstvu?

Znaš, kad već koristiš taj izraz "sloboda", zgodno je i da si svjestan njegove definicije...
Neznam kakve veze ima moj odgoj s tim a to sto se tice blacenja necega u sto svi vjeruju je ovdje svakodnevno pa ni to nije problem... Mislim na kraju krajeva ovo je samo forum ja ne trazim nista vise nego odgovore na pitanja ili barem kakvu-takvu diskusiju... Ne zelim vrijedati nikoga ja samo govorim stvari iz moje perspektive dakle subjektivno... A to moje misljenje ne znaci ama bas nista i zato ga zelim podjeliti sa drugima koji su voljni to i cut njihova misljenja...
Ja nikad nisam izuzeo opciju da sam u krivu, nadasve ja ne znam nista kao i svi mi ovdje... tako da ako je netko uvrijeden ja se ispricavam

Quote:
Crkva NIJE rekla da čistilište ne postoji..... A i definicija slobode ti je malo jača....
Definiciju slobode mi ne mozemo zamisliti ali zato mozemo KRSCANSKE slobode.. Mislim da to nema smisla objasnjavat...
Ja samo kazem ono sto sam procitao rado bi sad nasao na netu to i postao al nemam vremena opet, mozda ce neki antikrist to umjesto mene napravit...

Quote:
U ovom tvom nabrajanju još ti samo fali i 7 SEKRETARA SKOJ-a

Ako ti to smeta, a ti, brate, to alali....
Ok ovaj odgovor je vrlo zanimljiv bas zato sto nije odgovor... Dakle pitanje stoji jos uvijek...
Quote:
Jesi li i ti jedan od onih koji vole radit nedjeljom????
Ovo je isto blamaza teza... uzas...
Da je onako kako bi trebalo bit onda ne bi radili subotom... ciklus tjedna bi se samo za jedan dan pomaknuo i ne bi bilo razlike kad bi bilo tako... Dakle to je ista stvar...
Naravno opcija pogreske je i ovdje ukljucena al sanse su 1% jer cak i malo djete koje ide u osnovnu i slusa predavanje iz povijesti moze shvatit da nesto nije u redu...
Journeyman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:39.