Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2006., 23:14   #1
Biblija u životu kršćana

Smatram da odgovore na pitanja koja su nam potrebna dok zivimo na zemlji (tj.smisao zivota) mozemo pronaci u Bibliji (Pogotovo NZ). Sve odgovore ne mozemo znati (to takodjer stoji u Bibliji) jer nam onda ne bi trebala vjera. Zasto onda smisao zivota trazimo na pogresnim mjestima??? Zasto??? Ima li neistine u ovim tvrdnjama???
zanimljivo2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2006., 23:34   #2
Quote:
zanimljivo2007 kaže:
Zasto onda smisao zivota trazimo na pogresnim mjestima??? Zasto??? Ima li neistine u ovim tvrdnjama???
Kojim pogrešnim mjestima?

A što je istina? U svemu ima malo istine i malo neistine. Nismo mi ti koji smo u stanju izreći Istinu.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 01:03   #3
pogresno mjesto??? Sva ona mjesta gdje se covjek ne zeli istinski susresti s Bogom i sa samim sobom... sva ona mjesta, situacije, nacini zivota koji nisu u skaldu s Bozjim zapovijedima... a ne moram ti navoditi ta mjesta, situacije, nacine zivota...

sto je istina? Isus je Isitna. mozes li to shvatiti??? najbolji nacin da se shvati ta Isitna jest da je se slijedi... mislim da je to i jedini nacin...

Sto je istina? to se pitaju ljudi svih vremena... ne mozemo znati svu istinu o sebi, svijetu, Bogu (samo smo ograniceni ljudi)... to nam i Isus kaze... ali mozemo znati i razumijeti ono sto nam je potrebno dok smo putnici prema vjecnosti... To se postize tako sto se SLIJEDI ISUS KRISTA... Najbolji nacin je da se sami uvjerite u ovo sto govorim... POKUSAJTE I VIDJET CETE...
zanimljivo2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 09:32   #4
nezanimljivi;

nadji prvo sebe ... kad to uradis onda dodji opet ovamo pa da porazgovaramo !
__________________
ovo nije stvarnost...druge stvarnosti nema !
klimakos is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 09:36   #5
Naravno, Isus se može koristiti ko metoda za koncentraciju, znaš ono ko tantristi, uzmu neko božanstvo i onda se koncentriraju na njega i tako upoznaju svoj ego, um . Sve je to ista stvar.
Kron is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 11:28   #6
dolazim ponovno ovamo iako se jos uvijek nisam pronaso... a znas zasto? zato sto pronalazenje sebe traje cijeli zivot... obracenje je trajni proces... i znas - ne bojim se obracenja... promjene... izazova... zivota... znas zasto? znam kome sam povjerovao??? a kome ti vjerujes?

pitam se sto je to tebi zanimljivo klimakos???
zanimljivo2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 11:38   #7
Quote:
Kron kaže:
Naravno, Isus se može koristiti ko metoda za koncentraciju, znaš ono ko tantristi, uzmu neko božanstvo i onda se koncentriraju na njega i tako upoznaju svoj ego, um . Sve je to ista stvar.

kako mislis ista stvar??? izjednacavas Isusa jedinog pravog Boga sa drugim bozanstvima... nema drugog Boga osim Isusa... i nijedan covjek ne moze znati, djelovati, zivjeti, misliti, voljeti, biti-bez Isusa... sve sto imas i jesi sve ti je dano odozgo... i svojim snagama ne mozes nista dobrog uciniti... sve je milost...
zanimljivo2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 12:04   #8
Quote:
zanimljivo2007 kaže:
kako mislis ista stvar??? izjednacavas Isusa jedinog pravog Boga sa drugim bozanstvima... nema drugog Boga osim Isusa... i nijedan covjek ne moze znati, djelovati, zivjeti, misliti, voljeti, biti-bez Isusa... sve sto imas i jesi sve ti je dano odozgo... i svojim snagama ne mozes nista dobrog uciniti... sve je milost...
BLa-Bla-bla uvijek jadnog Isusa navlačite, uvijek isti odgovori, zar se ne možeš naći sam? Meni osobno ne treba nitko, osim malo mira i tišine da bi razmislio o sebi, i pogledao unutra, i funkcioniram sasvim lijepo...probajte amlo samostalno razmišljati, uzeti odgovornost u svoje ruke, lako je reći: "to je božja volja" teško je nešto sam postići pa makar to bilo stanje duha
A što se tiče života po bibiliji, prati ju kao uzor i ubrzo češ se naći na prosjačkom štapu, ili možda i mrtav, a ako ideš po starom zavjetu onda vjerojatno u zatvoru,psihijatrijskom odjelu ili PAKLU
__________________
Jesus loves you!
Everyone else thinks you´re an asshole!!!

http://obnevidjelicuvar.blog.hr
monkeylord is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 12:04   #9
Quote:
zanimljivo2007 kaže:
kako mislis ista stvar??? izjednacavas Isusa jedinog pravog Boga sa drugim bozanstvima... nema drugog Boga osim Isusa... i nijedan covjek ne moze znati, djelovati, zivjeti, misliti, voljeti, biti-bez Isusa... sve sto imas i jesi sve ti je dano odozgo... i svojim snagama ne mozes nista dobrog uciniti... sve je milost...
koja hrpa sranja na jednom mjestu...
daj razgovaraj sa forestsilvy na istom ste nivou, mozda nadjete pravu ljubav
Veni is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 12:33   #10
Quote:
zanimljivo2007 kaže:
kako mislis ista stvar??? izjednacavas Isusa jedinog pravog Boga sa drugim bozanstvima... nema drugog Boga osim Isusa... i nijedan covjek ne moze znati, djelovati, zivjeti, misliti, voljeti, biti-bez Isusa... sve sto imas i jesi sve ti je dano odozgo... i svojim snagama ne mozes nista dobrog uciniti... sve je milost...
Baš me zanima kako je svemir funkcionirao par milijardi godina prije Isusa))
Ponašaš se ko mladi panker koji je je zamjenio riječ anarhija za riječ Isus. Eto, ti kažeš da nije ista stvar, ja kažem da je...tko je u pravu. Ajde, pročitaj negdje tko je u pravu
Kron is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 13:03   #11
Quote:
zanimljivo2007 kaže:
kako mislis ista stvar??? izjednacavas Isusa jedinog pravog Boga sa drugim bozanstvima... nema drugog Boga osim Isusa... i nijedan covjek ne moze znati, djelovati, zivjeti, misliti, voljeti, biti-bez Isusa... sve sto imas i jesi sve ti je dano odozgo... i svojim snagama ne mozes nista dobrog uciniti... sve je milost...
kako onda budisti, muslimani, ateisti i da sad ne nabrajam ko sve, znaju, djeluju, zive, misle, vole i jesu- bez isusa?? i svojim snagama mozes itekako puno dobrog uciniti, zapravo, nikako drukcije ni ne mozes. od kud odozgo je meni nesto dano?? raj i pakao je sve oko nas, NZ
2hot is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 15:25   #12
Quote:
Kron kaže:
Baš me zanima kako je svemir funkcionirao par milijardi godina prije Isusa))
Ponašaš se ko mladi panker koji je je zamjenio riječ anarhija za riječ Isus. Eto, ti kažeš da nije ista stvar, ja kažem da je...tko je u pravu. Ajde, pročitaj negdje tko je u pravu
nije postojao. svemir je star 6 tisuca godina, tj od onog ponedjeljka (vidis, bog je vec znao da je to ponedjeljak, novi radni tjedan i to) kad je poceo stvarati, pa do nedjelje kad se odmorio (btw kak se to bog odmarao kad je on svemoguc i nista mu nije problem, a cak i da se umorio moze u trenutku uciniti da je odmoran, al ok, to vjerojatno sve stima jer su cudni putevi njegovi).
tada su stvoreni i ljudi, a one pricice o dinosaurcekima, kometima, i starim zvijezdama su pricice za laku noc, pa nemoj gledat telku i dokumentarce, nego bibliju u ruke i informiraj se !!!

krscanstvo uber alles!
Veni is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 15:27   #13
Quote:
monkeylord kaže:
BLa-Bla-bla uvijek jadnog Isusa navlačite, uvijek isti odgovori, zar se ne možeš naći sam? Meni osobno ne treba nitko, osim malo mira i tišine da bi razmislio o sebi, i pogledao unutra, i funkcioniram sasvim lijepo...probajte amlo samostalno razmišljati, uzeti odgovornost u svoje ruke, lako je reći: "to je božja volja" teško je nešto sam postići pa makar to bilo stanje duha
A što se tiče života po bibiliji, prati ju kao uzor i ubrzo češ se naći na prosjačkom štapu, ili možda i mrtav, a ako ideš po starom zavjetu onda vjerojatno u zatvoru,psihijatrijskom odjelu ili PAKLU

Najveca tragedija danasnjeg covjeka i jest to sto mu nitko ne treba i sto sve zeli sam uciniti... Nema smislena zivota bez zivljenja s bracom ljudim i naravno Bogom... ne mozes se ni ostvariti bez toga dvoga...

sto se tice odgovornosti??? Slazem se s stobom da trebamo biti odgovorni za svoje postupke i djela, uostalom svi cemo odgovarati za svako djelo i svaku rijec koja je izasla iz nasih usta... a kriterij jesmo li cinili dobro i govorili dobro jest Isus Krist i njegova nauka... on je ogledalo o koje se moramo ogledati u svome zivljenju...

Bozja volja??? Trebamo je traziti... Bozja volja nije jedino zlo koje cinimo a svako dobro djelo jest njegov poticaj i njegova milost.

Biblija??? Tvoj stav o Bibliji pokazje samo tvoju informiranost odnosno ne informiranost o toj Svetoj Knjizi... a ocito da je ne shvacas kao Bozju rijec koju su pisali ljudi potaknuti Duhom Svetim za sve ljude i sva vremena... ti je shvacas fundamentalisticki i doslovno a to je veoma opasno...(uostalom reci mi nesto o nastanku, hermeneutici, kanonu, nadahnucu, poruci te knjige...) da znas nesto o tome i da si se infromiro ne bi iznosio neistine
zanimljivo2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 15:29   #14
Quote:
Veni kaže:
koja hrpa sranja na jednom mjestu...
daj razgovaraj sa forestsilvy na istom ste nivou, mozda nadjete pravu ljubav
Mislim da je to tvoj problem a nikako moj ili nekoga drugog... ti ces imati problema u zivotu sto su ti svetinje gluposti...
i zamolio bi te da ne sudjelujes ako nemas sto pametno i konstruktivno reci...
svaka budala moze biti prosta... sapienti sat !!!
zanimljivo2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 15:31   #15
Quote:
zanimljivo2007 kaže:
... da znas nesto o tome i da si se infromiro ne bi iznosio neistine
da ti zaista znas nesto o tome i da si se informiro ne bi pisao ko sto pises, al dobro, naisao si na forum, nije ni to lose za pocetak i tu se svasta da naucit i oducit .
ygraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 15:31   #16
Quote:
Najveca tragedija danasnjeg covjeka i jest to sto mu nitko ne treba i sto sve zeli sam uciniti... Nema smislena zivota bez zivljenja s bracom ljudim i naravno Bogom... ne mozes se ni ostvariti bez toga dvoga...
Tako je. Zato se ja raskravim na fotelji, sve š'tiri u zrak, i cekam da mi frendica napravi zadacu, da mi frend nauci umjesto mene, da mi susjed pokosi travu, susjeda opere sudje, sestra pomete stenge, stari dopelja novce u kucu, a mama skuha rucak.

A ponekad jednostavno od boga ocekujem da sve to napravi. Jer slazem se, problem je sto svi ovi ludi ljudi zele sami nesto napravit. Zajebi to, ostavi to drugom...
Veni is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 15:33   #17
Quote:
Kron kaže:
Baš me zanima kako je svemir funkcionirao par milijardi godina prije Isusa))
Ponašaš se ko mladi panker koji je je zamjenio riječ anarhija za riječ Isus. Eto, ti kažeš da nije ista stvar, ja kažem da je...tko je u pravu. Ajde, pročitaj negdje tko je u pravu
hoce li mi saznanje kako je svemir funkcionirao par milijardi godina pomoci da budem bolji covjek??? nece... ali mi hoce pomoci saznanje koje mi Biblija nudi... i bolje je covjeku da istrazuje nistrazive dubine Biblije nego li svemira...
a ti si naravno slobodan da istarujes i jedno i drugo samo pazi kako shvacas slobodu...
zanimljivo2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 15:36   #18
Eh, Biblija...Ne znam moze li ijedan covek obuhvatiti njen znacaj koji je ona imala na ljude, mislim na onaj znacaj/vaznost, koji joj je bio i namenjen, a to je izgradnja licnog karaktera, promena koja se ocituje u svim sferama naseg zivota...Biblija na mene licno je delovala natprirodno, i jos uvijek je tako, i zahvalan sam Bogu na tome. Ja je licno dozivljavam kao Rijec Boziju, kao posebnu objavu koju je Bog dao nama grijesnima, upravo iz razloga kog neko spomenu ovdje-da znamo put...

Jos bih ovo napomenuo: Sta je istina...

Filozofsko pitanje, nema sta...Bilo je uvijek, i bice ga dok Krist ne bude ponovo dosao...Znamo da ga je Pilat postavio Kristu, upravo zbog vaznosti samog pitanja, upravo zbog toga sto niko u ono vrijeme nije mogao u potpunosti dati zadovoljavajuci odgovor na ovo pitanje...

Ali, ja bih nesto dodao...Da, tocno je da je Krist istina. Medjutim, za grcki svijet ili za grcki nacin razmisljanja (kom smo i mi danas podlozni, na zalost...), istina je ona proporcija koja odgovara realnom stanju stvari. Ovo je djelom tocno, slozicete se. Ali, za hebrejski um, za um pisaca Biblije, istina je ono sto je u skladu sa Bozjim recima, istina je ono sto Bog kaze! A to je velika razlika, jer nasa cula, nasa moc opazanja, nije uvek tako savrseno da moze sve primetiti...Nikada, apsolutno nikada mi sami po sebi ne mozemo spoznati sta je istina, to nam samo Bog moze objaviti na Njemu svojstven nacin, i u vreme najbolje po nas...Tako, ja polazem na Boga nadanja svoja, ja Njemu verujem i onome sto On kaze...

Prijatno svima.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 15:36   #19
Quote:
zanimljivo2007 kaže:
Mislim da je to tvoj problem a nikako moj ili nekoga drugog... ti ces imati problema u zivotu sto su ti svetinje gluposti...
i zamolio bi te da ne sudjelujes ako nemas sto pametno i konstruktivno reci...
svaka budala moze biti prosta... sapienti sat !!!
Reko sam ti i pametno i konstruktivno, samo sto ti nemas oci da vidis, nego ocekujes da ti drugi to umjesto tebe vide i desifriraju.
Evo ti onda direktan odgovor.

Quote:
Ima li neistine u ovim tvrdnjama???
Da, ima.

Quote:
Zasto onda smisao zivota trazimo na pogresnim mjestima??? Zasto???
Zato jer pametni ljudi imaju mozak dovoljno razvijen da razmisljaju svojom glavom, a ti ces radije zabit nos u knjigu napisanu u metafori, takoreci FIKTIVNU knjigu, i govoriti kako drugi traze na krivim mjestima. Eto, zato.

Rijec sranje nije prostota, ili je tebi doma rijeci drek, govno, izmet takodjer prostota?
Veni is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 15:37   #20
Quote:
Veni kaže:
Tako je. Zato se ja raskravim na fotelji, sve š'tiri u zrak, i cekam da mi frendica napravi zadacu, da mi frend nauci umjesto mene, da mi susjed pokosi travu, susjeda opere sudje, sestra pomete stenge, stari dopelja novce u kucu, a mama skuha rucak.

A ponekad jednostavno od boga ocekujem da sve to napravi. Jer slazem se, problem je sto svi ovi ludi ljudi zele sami nesto napravit. Zajebi to, ostavi to drugom...

Molim te nadji mi mjeso u Bibliji koje kaze da covjek ne treba raditi??? A iz krivoga shvacanja Boga proizlazi i shvacanje svijeta i covjeka...
zanimljivo2007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:36.