Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2006., 08:59   #141
Steta sto ne mogu pratiti ovu diskusiju pa da se 'ubacim' kao 'padobranac', mnogo ste mi zanimljivi... Ali, ja sam veca cepidlaka nego vi, pa ne znam gde bismo zavrsili...


U sustini, ne razumijem u cemu je problem...?
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 11:42   #142
Quote:
Veni kaže:
ja nista nisam izvukao iz konteksta.
jednom govoris da je knjiga jedno a stvarnost drugo, a jednom da je biblija (gle cuda, knjiga) stvarnost.
italic dio... katastrofa covjece, izmisli nesto bolje
Biblija je više od knjige, prijatelju moj...To je Stvarnost Duhovnog Svijeta, Riječ koja je na papiru napisan je Živa pošto je Bog Živ, a kako se može Živa Riječ uspoređivati sa mrtvim slovima drugih knjiga i ne može biti stvarnost...
a tebi je Bibija izgleda isto kao i svaka druga knjiga...

Quote:
na srecu, netko poput tebe nemoze me uvrijediti takvim izjavama, bile ili ne namijenjene kao uvreda
tu malo lažeš, ali tako neka bude

Quote:
mizerna objava? ti kao ortodoksni krscanin govoris kako je njegovo obracanje tebi mizerno?
sta sve neces reci...
hm, ovo se već pretvara u teške riječi, prijatelju moj...stvarno govoriš ono što ja uopće nisam rekao i s onime što nisam rekao potkopavaš moje izjave...

Quote:
nista, zasto bi ja njemu ista nudio, on je svemoguc i sto god mu treba moze si sam uzet, pa nek si uzme.
al, ne ne, on zeli da mi sami to napravimo.
Zato jer te voli i želi da se spasiš...čitaj daljne neke teme, možda će ti pomoći u potrazi Istine i Ljubavi
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2006., 21:06   #143
Tko vas sluša, mene sluša; tko vas prezire, mene prezire. A tko mene prezire, prezire onoga koji mene posla." Lk 10,16

kad bi mi netko mogao objasniti na sto se odnosi ovo "vas"... na koga je Isus mislio kad je izgovarao ove rijeci? Na koga se one danas odnose? Tko je to vas? tko je to vas da ako njih ne slusamo ne slusamo Gospodina, ako njih preziremo preziremo Gospodina odnosno Boga koji ga je poslao?

mir i dobro...

ps. ovih dana sam imao ispite (ocistio sam godinu) pa se nisam javljao...
zanimljivo2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2006., 23:49   #144
Quote:
zanimljivo2007 kaže:
Tko vas sluša, mene sluša; tko vas prezire, mene prezire. A tko mene prezire, prezire onoga koji mene posla." Lk 10,16

kad bi mi netko mogao objasniti na sto se odnosi ovo "vas"... na koga je Isus mislio kad je izgovarao ove rijeci? Na koga se one danas odnose? Tko je to vas? tko je to vas da ako njih ne slusamo ne slusamo Gospodina, ako njih preziremo preziremo Gospodina odnosno Boga koji ga je poslao?

mir i dobro...

ps. ovih dana sam imao ispite (ocistio sam godinu) pa se nisam javljao...
To su svi oni u kojima Isus danas još uvjek živi !
Putnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 13:51   #145
Bas i mene zanima na koga se odnosi ono "vas".
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:05.