Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2010., 18:32   #21
Ljudi jel ko čuo za stroj za čiščenje peradi tipa ovo ..

http://www.njuskalo.hr/obradni-stroj...a-oglas-465676

mislim jel služi to čemu?
__________________
Album slika
sunčica_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 15:33   #22
Quote:
jjsapm kaže: Pogledaj post
Vidim koliko nisam bio jasan - oprostite. Ovako mislili smo otvoriti OPG i ući u sustav PDV-a, tako da možemo i firmama prodavati. Hrana - pola pola. Proizvod pilići od 1.5 - 2kg. Međutim, nadali smo se da će naići netko tko se tim bavi i raći svoje iskustvo. Ne znam da li postoji tržište, da li cekin i takvi otkupljuju piliće. A što se tiče količine proizvodili bi po turi 2000komada,od malih pa do onih za prodaju, imali bi onoliko tura koliko je moguće u jednoj godini.
Ako si uzgajivač zbog kojih sam ja prestala kupovati piliće od malih proizvođača onda svakako ćeš imati duplo tura od normalnih. Ovi su piliće hranili sa hranom iz petrokemije - ureom! U mjesec dana pile nabuja ko balon, zarada dobra, ali pitanje je što se događa u organizmu onih koji su ih konzumirali i da li to utječe na genetiku budućih ljudi...

Za početak kad odhraniš turnus vidjet ćeš koliko će ti trebati da ih prodaš. U Zagrebu svaki proizvođač koji ima svoj - štand proda sve! Ili dogovoriš sa nekim velikim dučanom - da prodaju tvoje piceke, za što ćeš naravno morati ishoditi papire sa dozvolama... sve više vidim male proizvođače na policama uz bok velikima. Imaju malo robe pa i nisu velika konkurencija!
komar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 00:36   #23
osobno-nikad nisam cula da postoje proizvodjaci koji tove pilice ureom. ajd ok, starter, super, smjesa, srot. dodatak vitamina je obavezan. geomicin takodjer da se izbjegne uginuce. ali gdje nadje ureu koja, da bi se otopila treba vrelu vodu i u kom obliku se ona daje pilicima- nemam pojma. ja ureu koristim u vocarstvu za opadanje lisca.

urea se jednostavno pofuri vrelom vodom i treba iohoho vreman da se otopi, uz dodatak bakra se radi prskanje. prijatelj mi tovi pilice na veliko, upravo sam ga kontaktirala i na sve ovo tvoje navedeno se smije i kaze-glupost. bas me zanima kako se daje urea pilicima u tovu. otkrij nam tajnu. i koja joj je namjena u ishrajni peradi. ajd me prosvijetli.

hvala
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 22:38   #24
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
osobno-nikad nisam cula da postoje proizvodjaci koji tove pilice ureom. ajd ok, starter, super, smjesa, srot. dodatak vitamina je obavezan. geomicin takodjer da se izbjegne uginuce. ali gdje nadje ureu koja, da bi se otopila treba vrelu vodu i u kom obliku se ona daje pilicima- nemam pojma. ja ureu koristim u vocarstvu za opadanje lisca.

urea se jednostavno pofuri vrelom vodom i treba iohoho vreman da se otopi, uz dodatak bakra se radi prskanje. prijatelj mi tovi pilice na veliko, upravo sam ga kontaktirala i na sve ovo tvoje navedeno se smije i kaze-glupost. bas me zanima kako se daje urea pilicima u tovu. otkrij nam tajnu. i koja joj je namjena u ishrajni peradi. ajd me prosvijetli.

hvala
Mogu ti na PM, ne bi reklamirala postupak. Ureja u malim količinama vezuje vodu u tkivu i otežava piliće. Nije baš jednostavno i ne možeš koristit Kan ili Ureu iz Kutine, a ne smiješ ni premašit dozvoljenu dozu. Takva perad ima obično lako lomljive kosti bataka (nisu gomaste nego ih vrlo lako lomiš na savijanje).
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 17:01   #25
za ime bozje, urea u prehrani. kazes-lomljive kosti. vjerovatno i crne oko zgloba. pa to su nasi "dinamovci"-oni pilici bez okusa, meso plave boje i totalno neukusno. majko moja nisam znala.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 19:44   #26
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
za ime bozje, urea u prehrani. kazes-lomljive kosti. vjerovatno i crne oko zgloba. pa to su nasi "dinamovci"-oni pilici bez okusa, meso plave boje i totalno neukusno. majko moja nisam znala.
I bolje je da neznamo šta nam trgovci trpaju u usta jer da znamo, izbor hrane bi nam bio veoma sužen. Sad vam je valjda jasno zašto je farmaceutski biznis najperspektivniji.
Jebote, od jajeta do pilića težine 1,5 kg 45 dana??????
I to još reklamiraju kao domaće a sunca nisu vidjeli?????

A za dotičnog gospodina koji pita za savjet uzgoja 2000 kom. po turnusu topla preporuka, OKANI SE TOGA.
Radi uzgoj kao što se nekad radio kad su pilići šetali po suncu i grickali crve i kukuruz, te kad se ljudi uvjere u kvalitetu, nebudeš mogao dosta proizvesti.
Jedna anegdota,
Došli u posjet baki unuci iz Slovenije pa sad ona za svoje unuke pripremi ručak od domaćeg pileta. Jedu klinci to ali vidi baka da im nešto nije po volji.
Baka sva uspaničena pita što nije u redu?
Odgovor je glasio, baka ti tvoji pilići nisu nešto, vidi i meso im se drži za kost.


Jebote ljudi su već zaboravili kako izgleda i kakvog je ukusa domaća perad.
sale sitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 23:42   #27
Čitajući, prije nekog vremena, sastav smjese, između ostalog tu ima i raznih antioksidansa,antibiotika i dr., na kraju nađem upozorenje , ako u maloj količini konj pojede istu može uginut. Možeš si mislit koje je snage smjesa i što mi sve pojedemo. Pozdrav svima.
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 01:44   #28
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
osobno-nikad nisam cula da postoje proizvodjaci koji tove pilice ureom. ajd ok, starter, super, smjesa, srot. dodatak vitamina je obavezan. geomicin takodjer da se izbjegne uginuce. ali gdje nadje ureu koja, da bi se otopila treba vrelu vodu i u kom obliku se ona daje pilicima- nemam pojma. ja ureu koristim u vocarstvu za opadanje lisca.

urea se jednostavno pofuri vrelom vodom i treba iohoho vreman da se otopi, uz dodatak bakra se radi prskanje. prijatelj mi tovi pilice na veliko, upravo sam ga kontaktirala i na sve ovo tvoje navedeno se smije i kaze-glupost. bas me zanima kako se daje urea pilicima u tovu. otkrij nam tajnu. i koja joj je namjena u ishrajni peradi. ajd me prosvijetli.
Imala sam karcinom i majka sam dvoje djece.... i zato jaaaaako gledam oko sebe što se radi i što se prodaje... Ovo hranjenje piceka sa umjetnim gnojem je stvarnost koju su tada radili mali proizvođači iz zagrebačke okolice. Konkretno došao mi je momak - prijatelj mog sina iz Glavnice (meni dobro znana sva imena i prezimena) i veli: mojima je dobro - uzgajaju piceke, sa umjetnim gnojivom brže rastu pa sad i više zarade... Dijete se pohvalilo kako su roditelji našli način da bolje zarade. Razgovarala sam s dečkom kao da pričamo o lokalnom koncertu, ali nikada više nisam kupila ništa od malih proizvođača koji se domišljaju kako da uberu više para. Znam, teška su vremena! Želim zaštiti one koje volim zato sam se sama prihvatila posla!

Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Čitajući, prije nekog vremena, sastav smjese, između ostalog tu ima i raznih antioksidansa,antibiotika i dr., na kraju nađem upozorenje , ako u maloj količini konj pojede istu može uginut. Možeš si mislit koje je snage smjesa i što mi sve pojedemo. Pozdrav svima.
Da, zato želim hraniti i uzgajati kak su naši stari. Baka i djed su imali svoje prirodne recepture hranjenja piceka, puno toga se nasljeđuje, trudim se i ne zaboraviti od čega su oni doživjeli lijepe godine!

Proizvođači na veliko svakako ne mogu nikako opstati da se bave obiteljskim premišljanjima. Znanost je uznapredovala i dala mogućnost ljudima ili ih porobila tim skupim hranama - u svakom sektoru postoji imela - zdravo zelena grana na tuđim korjenima. Proizvođači smjesa i farmaceuti - uvijek će imati posla ma što god mi govorili ili mislili o njima!

Zadnje uređivanje komar : 11.02.2011. at 02:04.
komar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 21:42   #29
Quote:
komar kaže: Pogledaj post
Imala sam karcinom i majka sam dvoje djece.... i zato jaaaaako gledam oko sebe što se radi i što se prodaje... Ovo hranjenje piceka sa umjetnim gnojem je stvarnost koju su tada radili mali proizvođači iz zagrebačke okolice. Konkretno došao mi je momak - prijatelj mog sina iz Glavnice (meni dobro znana sva imena i prezimena) i veli: mojima je dobro - uzgajaju piceke, sa umjetnim gnojivom brže rastu pa sad i više zarade... Dijete se pohvalilo kako su roditelji našli način da bolje zarade. Razgovarala sam s dečkom kao da pričamo o lokalnom koncertu, ali nikada više nisam kupila ništa od malih proizvođača koji se domišljaju kako da uberu više para. Znam, teška su vremena! Želim zaštiti one koje volim zato sam se sama prihvatila posla!



Da, zato želim hraniti i uzgajati kak su naši stari. Baka i djed su imali svoje prirodne recepture hranjenja piceka, puno toga se nasljeđuje, trudim se i ne zaboraviti od čega su oni doživjeli lijepe godine!

Proizvođači na veliko svakako ne mogu nikako opstati da se bave obiteljskim premišljanjima. Znanost je uznapredovala i dala mogućnost ljudima ili ih porobila tim skupim hranama - u svakom sektoru postoji imela - zdravo zelena grana na tuđim korjenima. Proizvođači smjesa i farmaceuti - uvijek će imati posla ma što god mi govorili ili mislili o njima!
Prava "imela" je kapital.Ne birajući sredstva uvlaći te u svoje pore beskurpoloznosti, besćutnosti i dr.Megalomanijska proizvodnja pilića na apotekarski naćin ? -bojim se toga -.
Ne mogu vjerovat da nitko, ama baš nitko od uzgajivača ne prati ove postove pa da nam pojasni naše neznanje.
POZDRAV!
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 23:45   #30
Poštovani!
Moram ovo komentirati. Vlasnik sam opg_a, konkretno proizvodnja pilećeg mesa. Na našem gospodarstvu imamo kompletnu zaokruženu proizvodnju, dakle od polja do stola. Ratarstvo (vlastitu proizvodnju žitarica), objekat za tov, obradu. Cijeli tok proizvodnje kontroliran je na više načina. Od same proiz. žitarica (nitrtne direktive EU), evidencija korištenih zaštita karence, vrsta sredstva, način, datum primjene. Vlastita mehanizacija za berbu i oprema za spremanje, skladištenje istih. Kontrola žitarica na toksine, teške metale i slično. Kod proizvodnje vlastite krmne smjese potrebno je imati reg. mješaonu od strane MPS za istu. Sve komponente, tok, očevidnik, majstor mora se evidentirati prema hasap sustavu EU. Uzorak smjese podliježe kontroli. Sam objekat za tov reg. je kod hr. stočarskog centra, tokom tova nekoliko vet. kontrola, uključujući i vađenje krvi peradi. Napomenut ću da posjednik, vlasnik životinja potpisom na potvrdi o zdr. ispravnosti životinja odgovara za zdrastvenu ispravnost. Perad se kontrolira na prisutnost salmonele, ako se ista utvrdi perad mora na prisilno klanje. Obrada iziskuje najveće standarde i kontrolu, od briseva do uzorkovanja pilećeg mesa.

Dakle u cilju preventive potrošača, a i same zaštite našeg gospodarstva kontrolira se cijeli tjek proizvodnje.

Što se tiče primjene nedopuštenih sredstava i kemijskih komponenada u hrani, znam da se puno toga krši. Uporabu uree_je neču ni komentirati i mislim da takvu osobu koja to radi treba drito u remetinec na 20.g. Mažalost naša država nije uređena pa se sa jedne strane manja obiteljska gospodarstva koja se bore na tržištu sa svojim vlastitim proizvodima pritišče i osporava sa raznoraznim nametima. Znam osobno da večina prodavača koji prodaju piletinu konkretno u zg su obični mešetari, trgovci, sa jasnom matematikom, kupiti pile što jeftinije a prodati ga što skuplje. Nažalost kod toga se dešava sve i svašta. Osobno sam do nedavno radio sa takvima pa kad im se ne udovolji sa cijenom koja njima odgovara počinju razne igre. Svi se oni reklamiraju da su to njihovi proizvodi, pa probajte jedanput pitati čiji je to proizvod. Uglavnom se kolje na crno, piliće koji se tove na crno.

Veliki sistemi tipa Koka, Perutnina, samo da velim da sam za jednu od navedenih uslužno tovio mnogo godina, uglavnom dobro posluju. Pitate se zašto, pa zato jer kod njih ništa ne propada. Kad ste čuli da je neka od njih zbog salmonele morala prisilno ugušiti par tisuća pilića?? Nedavno sam bio u jednom trgovačkom lancu pa kad vidim prepakiranu robu koja se prodaje naravno pod friško mrak mi pada, a i cijena je ohoho.

Zaključak nije mi namjera blaćenje nekog, nit me zanima što će netko jesti, al osobno moja familija jedemo uglavnom domaće i provjereno. Svih proizvoda prerađevina, top cijene, made in ping pong zaobilazimo u širokom luku.

Uglavnom svijetski ajmo reći hip je leasing izravna prodaja, dakle gdje se određeni broj ljuidi, obitelji snabdjeva uglavnom preko seljaka, gdje oni u bilo kojem trenutku mogu doć na to imanje i prošvrljat kako se tamo radi i šta se tamo radi, na taj su način zadovoljni i potrošači i proizvođači.
šafarić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 23:19   #31
Quote:
šafarić kaže: Pogledaj post
Poštovani!
Moram ovo komentirati. Vlasnik sam opg_a, konkretno proizvodnja pilećeg mesa. Na našem gospodarstvu imamo kompletnu zaokruženu proizvodnju, dakle od polja do stola. Ratarstvo (vlastitu proizvodnju žitarica), objekat za tov, obradu. Cijeli tok proizvodnje kontroliran je na više načina. Od same proiz. žitarica (nitrtne direktive EU), evidencija korištenih zaštita karence, vrsta sredstva, način, datum primjene. Vlastita mehanizacija za berbu i oprema za spremanje, skladištenje istih. Kontrola žitarica na toksine, teške metale i slično. Kod proizvodnje vlastite krmne smjese potrebno je imati reg. mješaonu od strane MPS za istu. Sve komponente, tok, očevidnik, majstor mora se evidentirati prema hasap sustavu EU. Uzorak smjese podliježe kontroli. Sam objekat za tov reg. je kod hr. stočarskog centra, tokom tova nekoliko vet. kontrola, uključujući i vađenje krvi peradi. Napomenut ću da posjednik, vlasnik životinja potpisom na potvrdi o zdr. ispravnosti životinja odgovara za zdrastvenu ispravnost. Perad se kontrolira na prisutnost salmonele, ako se ista utvrdi perad mora na prisilno klanje. Obrada iziskuje najveće standarde i kontrolu, od briseva do uzorkovanja pilećeg mesa.

Dakle u cilju preventive potrošača, a i same zaštite našeg gospodarstva kontrolira se cijeli tjek proizvodnje.

Što se tiče primjene nedopuštenih sredstava i kemijskih komponenada u hrani, znam da se puno toga krši. Uporabu uree_je neču ni komentirati i mislim da takvu osobu koja to radi treba drito u remetinec na 20.g. Mažalost naša država nije uređena pa se sa jedne strane manja obiteljska gospodarstva koja se bore na tržištu sa svojim vlastitim proizvodima pritišče i osporava sa raznoraznim nametima. Znam osobno da večina prodavača koji prodaju piletinu konkretno u zg su obični mešetari, trgovci, sa jasnom matematikom, kupiti pile što jeftinije a prodati ga što skuplje. Nažalost kod toga se dešava sve i svašta. Osobno sam do nedavno radio sa takvima pa kad im se ne udovolji sa cijenom koja njima odgovara počinju razne igre. Svi se oni reklamiraju da su to njihovi proizvodi, pa probajte jedanput pitati čiji je to proizvod. Uglavnom se kolje na crno, piliće koji se tove na crno.

Veliki sistemi tipa Koka, Perutnina, samo da velim da sam za jednu od navedenih uslužno tovio mnogo godina, uglavnom dobro posluju. Pitate se zašto, pa zato jer kod njih ništa ne propada. Kad ste čuli da je neka od njih zbog salmonele morala prisilno ugušiti par tisuća pilića?? Nedavno sam bio u jednom trgovačkom lancu pa kad vidim prepakiranu robu koja se prodaje naravno pod friško mrak mi pada, a i cijena je ohoho.

Zaključak nije mi namjera blaćenje nekog, nit me zanima što će netko jesti, al osobno moja familija jedemo uglavnom domaće i provjereno. Svih proizvoda prerađevina, top cijene, made in ping pong zaobilazimo u širokom luku.

Uglavnom svijetski ajmo reći hip je leasing izravna prodaja, dakle gdje se određeni broj ljuidi, obitelji snabdjeva uglavnom preko seljaka, gdje oni u bilo kojem trenutku mogu doć na to imanje i prošvrljat kako se tamo radi i šta se tamo radi, na taj su način zadovoljni i potrošači i proizvođači.
Vidi se da si savjestan proizvođač.Dopada mi se tvoja iskrenost gdje dopuštaš da se ipak proizvodi sve i svašta i hrani sa svim i svačim.Što nam radi kapital (čitaj kapitalizam),daj samo daj lovu na lovu, a gdje je tu čovjek? Zdravlje u Hrvatskoj je svedeno na niske grane , zbog nedovoljnih kontrola , prodaja i u trg. lancima i privatno.Sa pravom se bojim kupovati u takvim mjestima pa za sebe i ja sam proizvodim.
Pozdrav!
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 15:27   #32
Potrebne informacije!

Zanima me uzgoj tovnih pilica, izgradnja i opremanje farme kapaciteta 8000 do 10000 komada. Gdje bi se trebali obratiti za potrebne informacije o troskovima gradnje i izdavanje dozvole za farmu, eventualno ugovornu kooperaciju sa nekom od odkupnih firmi (Vindija, Belje i sl.)? Posjedujemo gradjevinsko zemljiste 1ha na pristupacnoj lokaciji.

Pozeljna kooperacija.
Ivo_Vrbanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 00:09   #33
Quote:
komar kaže: Pogledaj post
Da, zato želim hraniti i uzgajati kak su naši stari. Baka i djed su imali svoje prirodne recepture hranjenja piceka, puno toga se nasljeđuje, trudim se i ne zaboraviti od čega su oni doživjeli lijepe godine!
A čime su ih točno oni hranili, mljevenim žitaricama, čime?
Raspišite se tko ima iskustva...

Danas svi pričaju o umjetnoj hrani kao imperativu, ali ne vidim točno od čega se onda razlikuje ta kokica od one iz trgovine? Dva mjeseca uzgoja je kao preporučeni interval.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 17:22   #34
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
A čime su ih točno oni hranili, mljevenim žitaricama, čime?
Raspišite se tko ima iskustva...

Danas svi pričaju o umjetnoj hrani kao imperativu, ali ne vidim točno od čega se onda razlikuje ta kokica od one iz trgovine? Dva mjeseca uzgoja je kao preporučeni interval.
Tako je,hranili su ih mljevenim zitaricama, travom, pustali na dvoriste...
Jer tada nije bila primarna stvar da on za dva mjeseca mora narasti do toliko i toliko kilograma.
Ja sam prosle godine tako dva pijevca utovio, meso za prste polizat

Mislis prirodnoj hrani kao imperativu?

Ma danas i za 50 dana pile dosegne i preko 2000 grama uz konverziju od manje od 2 kg,sto je fantasticno za intenzivan uzgoj i iskoristavanje kapaciteta i turnusa.
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 22:43   #35
Quote:
Artois kaže: Pogledaj post
Tako je,hranili su ih mljevenim zitaricama, travom, pustali na dvoriste...
Jer tada nije bila primarna stvar da on za dva mjeseca mora narasti do toliko i toliko kilograma.
Ja sam prosle godine tako dva pijevca utovio, meso za prste polizat
Malo sam raspitala - prvi mjesec mora ići koncentrat jedinica, jer pored nutrijenata ima i vitamine i neke aditive protiv bolesti, a drugi mjesec se može kombinirati koncentrat dvojka sa mljevenim kukuruzom, ostacima hrane i šetnjom i kopanjem po dvorištu. Bitno da operjaju.

Quote:
Mislis prirodnoj hrani kao imperativu?

Ma danas i za 50 dana pile dosegne i preko 2000 grama uz konverziju od manje od 2 kg,sto je fantasticno za intenzivan uzgoj i iskoristavanje kapaciteta i turnusa.
Ne, baš umjetnoj, jer svima je danas u interesu da što prije dobiju na kilaži, umjesto kvalitetan uzgoj.

Al' ništa bez prakse, pa ću bit najpametnija kad vidim kako se ponašaju. Merci
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 22:55   #36
Ovaj prvi dio nije u potpunosti tocan.
Jer to je teorija, a teorija je sranje u uzgoju vjeruj mi.

Ako te sto jos zanima o uzgoju javi se na pp.
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 23:11   #37
Quote:
Artois kaže: Pogledaj post
Ovaj prvi dio nije u potpunosti tocan.
Jer to je teorija, a teorija je sranje u uzgoju vjeruj mi.

Ako te sto jos zanima o uzgoju javi se na pp.
Oš da mi kokice krepucnu, an..? Piši tu štagod oćeš
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 23:29   #38
Pijetao je star kao i bijeli, koji je tovljenik - brojler -ostavio sam ga da vidim što će biti od nje, 01,08,2012, dakle 7 mjeseci, nese jaja inače;crna je neki mix, smeđe su nesilice stare 20 mjeseci, Brojler - bijeli teži negdje oko 3 kg ugrubo.
Moji su do trena kad temp bude OK za izlazak na travu,na starteru , a onda isključivo na kuruzi sa dodatkom pšenice 80%/20% a ostalo vrijeme provode vani, kopaju čeprkaju i jedu sve.
Razlika:
Meso je čvršće, kosti su nesalomljive, jedva da se odvoje od njih, juha je za prste polizati,(djecu koturam umjesto da ih vodim za ruke, koliko je vole ....;O)) a krilca na roštilju, nema opisa. Di ćeš više ?
http://i42.tinypic.com/14w51f5.jpg
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 21:57   #39
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
Razlika: Meso je čvršće, kosti su nesalomljive, jedva da se odvoje od njih, juha je za prste polizati,(djecu koturam umjesto da ih vodim za ruke, koliko je vole ....;O)) a krilca na roštilju, nema opisa. Di ćeš više? http://i42.tinypic.com/14w51f5.jpg
Slika domaćeg uzgoja i držanja peradi - 5+!

E, to i ja volim. Pijetao star 5 mjeseci spekli mi u pečnici sa mlincima... Na žalost nemam naviku vaganja pa nemrem reči težinu, ali meso je bilo fino u svakom pogledu boje kao da je divlja ptica, sočno i čvrsto.

Kad mi nakon ugriza bataka ostane u ruci šugava crna kost dok se meso raspada na sve strane onda je to hrana koju ne želim jesti! Uskoro izlazim iz zone sumraka kad se izvučem imat ću vremena raspisat se o prehrani peradi - koja meni odgovara a tak su radili i moji stari...
komar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 22:52   #40
Ova bijela sjedi na jajima već 4 dana, a to je broiler ili tovljenik. Njezina namjena je inače za uzgoj i klanje nakon 8 tjedana. Nisam imao srca riješiti je muka, jer hoda kao tenkić i rekoh neka pase. I carica mi lijepo vratila sjedeći na jajima, pa sam joj uvalio još 5 komada od one crne koke. Da se ne muči, stavio sam joj hranu i vodu ispred nosa i zadovoljno gugulji , papa hranu , pije vodu i sjedi na jajima, dok ostale šeću i hrane se prirodnim putem. E, te će prve postati chicken wings, a ova debela maca od cca 3,5 kg, će se lijepo još igrati u dvorištu sa pilićima...............;O)
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:41.