Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2015., 13:51   #481
PItanje vezano za bankovni račun

Najme u zemlju u koju idem PBZ ( odnosno ta grupacija ) nije toliko rasprostranjena i sada ne zna šta sa novcima. Jel ako odem sa tom karticom morat ću plaćati proviziju kada dižem novce, ako nosim pak sa sobom novce pa da naknadno otvaram račun u nekoj njihovoj banci mi je malo prerizično s obzirom na put i količinom novaca koju bi nosio.

Neki savjet
Hummingbird12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 09:47   #482
Planira li netko ovo ljeto na stručnu praksu u Grčku?
http://www.rhodesnow.com/ to je link od te agencije koja posreduje, oni placaju 300€ + dodatnih 410€ od erasmusa + stan i hrana. Mislim da se isplati.. Ima li netko da je radio preko njih da podijeli svoja iskustva. Hvala
valorizacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 10:28   #483
Quote:
Hummingbird12 kaže: Pogledaj post
PItanje vezano za bankovni račun

Najme u zemlju u koju idem PBZ ( odnosno ta grupacija ) nije toliko rasprostranjena i sada ne zna šta sa novcima. Jel ako odem sa tom karticom morat ću plaćati proviziju kada dižem novce, ako nosim pak sa sobom novce pa da naknadno otvaram račun u nekoj njihovoj banci mi je malo prerizično s obzirom na put i količinom novaca koju bi nosio.

Neki savjet
Plaćaj sve što možeš sa karticom od tekućeg, kune sa tekućeg će ti se direktno konvertirat u valutu zemlje u kojoj jesi po srednjem tečaju i tu ne plaćaš nikakvu proviziju.Kada ti zatreba gotovina, digni veći iznos na bankomatu, ne znam kolike su provizije za PBZ, ali ja za erste plaćam 25kn + 0.3% iznosa transakcije, što je 28kn provizije za 1000kn keša.
Constantine. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 18:12   #484
Ima li tko ovdje možda iskustva s onom stipendijom koju raspisuje vlada Indonezije? Mislio sam se možda na to prijaviti, ali vidim da traže neka pisma preporuke od visokog učilišta i veleposlanstva, pa me to malo zbunjuje.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 15:18   #485
Quote:
valorizacija kaže: Pogledaj post
Planira li netko ovo ljeto na stručnu praksu u Grčku?
http://www.rhodesnow.com/ to je link od te agencije koja posreduje, oni placaju 300€ + dodatnih 410€ od erasmusa + stan i hrana. Mislim da se isplati.. Ima li netko da je radio preko njih da podijeli svoja iskustva. Hvala
planiram ja...iz srbije sam i stvarno imam problema naci bilo kakve detaljne informacije o nekim ranijim iskustvima.

nemam prosek za erasmus+ stipendiju i nemam pojma kako cu se snaci tamo sa 300e.

nudjeno mi je da budem animator, ali mi je receno da ce tamo biti jos jedan intervju, tako da se nadam da cu se dokazati sa engleskim (i oskudnim nemackim i savrsenim madjarskim) za neku vredniju poziciju (bez namere da podcenim ovu ili bilo koga ko radi kao animator), ja jednostavno nisam za taj ples i da sam uvek happy i... sta ja znam
nadam se da cu diplomirati do maja i jednostavno ta pozicija ne verujem da ce mi pomoci nesto u CV-u.

jos sto mi se ne dopada su kasni i nejasni odgovori putem maila i fejbuka, sa jako losim engleskim.ajde sto je nepravilan, nego sto im treba i po nedelju dana da odgovore (na neke mi cak nisu ni odgovorili), to mi deluje jako neprofesionalno i ne ulivaju mi poverenje....ali kada su imali ove silne promocije po raznim sveucilistima...pa valjda vrede nesto...

Zadnje uređivanje Pidzama Lama : 04.02.2015. at 15:24.
Pidzama Lama is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 18:53   #486
zna netko kad ce natjecaj za slijedecu akademsku godinu? prijasnjih godina je vec u ovo vrijeme sve bilo poznato..ne znam jesam nesto propustila? :/
trtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 21:17   #487
Pozdrav dobio sam Erasmus stručnu praksu na Cipru. Pa me zanima kod koje je osiguravajuće kuće najjeftinija polica osiguranja od nezgode i odgovornosti?
Psycho Mantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 19:52   #488
obavijest koju je (između ostalih) objavio filozofski, a tiče se nekih izmjena u dokumentaciji u vezi odlaska na erasmus, tiče se samo onih koji idu na studij, a ne i za praktikante, jesam li dobro shvatila?

http://www.ffzg.unizg.hr/?p=2385#more-2385
Mirnish is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 12:59   #489
Poštovanje,
Imam par pitanja/nedoumica pa me zanima vaša pomoć ako je moguće.
Vezano za stručnu praksu,zanima me jel si vezan za drzave/mjesta s kojima je tvoj fakultet potpisao sporazume(mjesta na koja mozes ici na klasicnu razmjenu) ili sam odlucujes gdje bi isao?
Kod stručne prakse,zanima me jel ti kontaktiras poslodavca prvo pa se tek onda prijavljujes,ili tek nakon sto si izabran trazis poslodavca? Ukoliko prvo kontaktiraš poslodavca,on te prihvati,šta se događa ukoliko te ne izaberu na listi,propada li ti praksa ili?
Gledao sam rezultate natječaja za prošlu godinu i rezultati su podjeljeni na dvije opcije: Stručna praksa i studijski boravak,kako onda funkcionira ona opcija studijski boravak+ stručna praksa. Pitam to jer sam na 5 godini,ostala su mi dva ispita još,pa sada gledam koja opcija mi je najbolja,koliko sam skontao ako ides na studijski boravak+stručnu praksu onda moras traziti praksu vezanu za sveučilište na koje ideš? (osobno me to ne privlači jer smatram da imam kontakte za neke poslodavce koji su puno ozbiljniji od te opcije)
Zanima me još kako izgleda ispit engleskog jezika koji provjeravaju, te inervjuv također.
Zadnja stvar koja me zanima,natječaj se odnosi na cijelo sveučilište,pa me zanima tipa jel uvjet da sa svakog fakulteta ima određen broj studenata/određena kvota ili postoji mogućnost tipa da u teoriji od 100 ljudi što primaju svi budu sa Filozofskog fakulteta? --Inače zanima me za Sveučilište Josipa Jurja Štrosmajra u Osijeku.
Nadam se da nisam previše smorio sa sto pitanja,i da će se naći ako ne jedna,onda barem više osoba koje će mi zajedno uspjeti odgovoriti.
Unaprijed hvala!
kutika is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 14:09   #490
Sam tražiš poslodavca i sa njime se dogovaraš kada je on spreman uzet tebe ti onda njemu šalješ papire koji se nalaze na natječaju. Ispit engleskog još nisam polagao i ako se on padne ne gubiš praksu, i intervju radiš s poslodavcem ja sam imao isto jedan i ispituje te gluposti kao koji si faks šta te zanima hobiji i te gluposti.
Psycho Mantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 12:59   #491
objavljen natječaj!

Objavljen je natječaj!


http://www.unizg.hr/nc/vijest/articl...ramske-zemlje/
čokolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 19:38   #492
jel mi itko može reći koliko se svako ažurira ta lista sveučilišta? naime, faks mi je ove godine sklopio ugovor sa državom u koju želim ići po prvi put otkad sam na studiju, no međutim vjerojatno neću moć upisat diplomski nagodinu, a imam i neke druge planove, tako da sljedeća akademska za Erasmus propada, pa me zanima jel sklope sveučilišta ugovor na dulje vrijeme od te jedne akademske godine?
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 12:59   #493
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
jel mi itko može reći koliko se svako ažurira ta lista sveučilišta? naime, faks mi je ove godine sklopio ugovor sa državom u koju želim ići po prvi put otkad sam na studiju, no međutim vjerojatno neću moć upisat diplomski nagodinu, a imam i neke druge planove, tako da sljedeća akademska za Erasmus propada, pa me zanima jel sklope sveučilišta ugovor na dulje vrijeme od te jedne akademske godine?
Obično ugovori traju više godina. Vidim da moj fakultet ima uglavnom iste ugovore kao za 2012/13, plus nešto novih, minus onaj za koji se ispostavilo da ciljno sveučilište nema taj studijski program.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 13:50   #494
Sto je ovo s potvrdama B2 jezika koje treba priloziti Erasmus prijavi?
Ako idem u Njemacku trebam priloziti B2 potvrdu o znanju?
Mislim sto onda sa Latvijom i Mađarskom npr? Koji student prica te jezike?
le-le is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 15:20   #495
Quote:
le-le kaže: Pogledaj post
Sto je ovo s potvrdama B2 jezika koje treba priloziti Erasmus prijavi?
Ako idem u Njemacku trebam priloziti B2 potvrdu o znanju?
Mislim sto onda sa Latvijom i Mađarskom npr? Koji student prica te jezike?
Trebaš potvrdu za jezik na kojem se odvija nastava ili praksa, koji ne mora nužno biti službeni jezik te države. Na nekim fakultetima u nekim državama postoji mogućnost slušanja nastave na engleskom jeziku, to trebaš naći na web stranicama tog fakulteta ili ti ili ured za međunarodnu suradnju na tvom fakultetu trebate saznati od tog fakulteta.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 21:35   #496
Mijenja li činjenica što ću diplomirati recimo u rujnu ove godine išta, npr.je li mi to kojim slučajem ukida ono pravo na novčanu potporu (hipotetski uzmimo da ću sigurno to dobiti) ili bilo što slično? Znači ako se prijavim prije, ali odem na erasmus poslije diplome.
Također me zanima razlikuje li se iznos novčane potpore za studiranje uz praksu i samo stručnu praksu?

Zadnje uređivanje White Shadows : 24.02.2015. at 21:56.
White Shadows is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 22:58   #497
Može li netko tko je bio na razmjeni napisati ukratko svoje dojmove? U smislu jel iskustvo bilo pozitivno, koliko je teže(?) polagati ispite (zbog npr. jezika) i slično..?
Htjela bi otići i to mi je već dugo želja, al uvijek imam taj neki strah da neću ništa položiti zbog jezika (a engleski mi ide prilično dobro)
Red0Bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 23:32   #498
Glupost. Pa šta i da ništa ne položiš (a hoćeš!). Dobro je otići makar i samo zbog iskustva.
__________________
Svako želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i radost događa se penjući se na nju.
points is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 19:53   #499
Bok!

Zanima me da li postoji neki program razmjene studenata koji studiraju na Veleučilištu? (konkretno, ZVU, medlab.dijagnostika)

Sve što nalazim je naglašeno za studente Sveučilišta..
mhian is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 18:14   #500
Pozdrav za studijski boravak koliko najviše fakulteta mogu prijavit?
freakonleash is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:23.