Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2015., 20:29   #21
Quote:
ofkorsmajhors kaže: Pogledaj post
htjela bih se upisati na drugi fakultet (hrv studiji) pa me zanima hocu li morati placati tu prvu godinu ili cu imati besplatno?
Ako ti je to drugi upis na fakultet, plaćaš.
Frigg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 21:53   #22
a oće li nam to što moramo platit ponovni upis,pisati na stranici postani student pod "zaduženja i uplate"? Ili neće?
maja laura is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 07:11   #23
Znaci ovako, molim vas pomagajte!!
Druga sam godina prava i zelim se ispisati NO... prijavila sam se na postani student, necu pisat maturu ponovno samo prijemni za filozofski i hrv studije i sad mene zanima dal se ja moram ispisati iz prava do 7.mj ili mogu jos ic na ispite sve dok ne vidim jesam li upala na drugi faks? nadam se da me razumijete :/ ugl zelim reci da se bojim riskirati kaj ak npr. ispisem se s faksa i u 7.mj kad dolaze rezultati ne upadnem na studije ili filozofski, onda sam gotova nit idem na jedan nit na drugi samo ce mi godina propast
znaci jel se mogu ja ispisati s faksa nakon 7.mj (kad vidim rezultate upisa)?
ofkorsmajhors is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 11:36   #24
Quote:
Frigg kaže: Pogledaj post
Ako ti je to drugi upis na fakultet, plaćaš.
Ja nisam plaćao kad sam se upisivao na novi fakultet. Tojest, prvo sam studirao ekonomiju, na teret ministarstva, pa se ispisao i sada sam na medicini i opet na teret ministarstva bez ikakvog ekstra plaćanja. Osim ako padneš, jasno.
luca toni is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 12:03   #25
Pozdrav!

Imam 29 i studiram izvanredno jedan fakultet, imam položenu državnu maturu, pa me zanima mogu li ja upisati neki fakultet tek toliko da imam studentska prava, godinu dvije.

Naravno, htio bi da to bude na teret države, ne da plaćam studij, jer onda mi to nema smisla kad plaćam ovaj ionako.

Ima li kakve mogućnosti za to ?
__________________
:)
reiche06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 13:25   #26
Quote:
reiche06 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Imam 29 i studiram izvanredno jedan fakultet, imam položenu državnu maturu, pa me zanima mogu li ja upisati neki fakultet tek toliko da imam studentska prava, godinu dvije.

Naravno, htio bi da to bude na teret države, ne da plaćam studij, jer onda mi to nema smisla kad plaćam ovaj ionako.

Ima li kakve mogućnosti za to ?
ako ti je taj vanredni prvi fakultet kojeg si upisao i odmah s plaćanjem, možeš po novom pravilniku upisati besplatno.
65432 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 14:11   #27
Ako ponovno upisem prvu godinu na drugom fakultetu plaćam li samo tu prvu godinu ili sve?
I imam li onda status redovnog ili izvanrednog studenta?
skyfallll is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 15:22   #28
Quote:
luca toni kaže: Pogledaj post
Ja nisam plaćao kad sam se upisivao na novi fakultet. Tojest, prvo sam studirao ekonomiju, na teret ministarstva, pa se ispisao i sada sam na medicini i opet na teret ministarstva bez ikakvog ekstra plaćanja. Osim ako padneš, jasno.
Kako to?
skyfallll is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 10:28   #29
Ovako. Ne znam jesam li fulao temu, ali svakako mi pomozite. Naime, prijavio sam fakultet na kojeg sam dobio pravo upisa,a upisi su mi 27.8.

Međutim, moj otac je rekao da mu se nikako ne sviđa to što sam izabrao, i sada želi da platim kaznu koja iznosi 7.200 kn zato jer sam nekome drugome zauzeo mjesto. Što je još gore, fakultet ne radi do 21.8. Jučer sam situaciju objasnio i ispitnom koordinatoru i razredniku , ali oni vele da moram razgovarati s ocem koji je inače jako ljut (viče na svakoga , jako je agresivan itd.) , a on opet kaže da mi tu nije mjesto.

Radi se o Pravnom fakultetu u Osijeku.

Što sada da radim , tata me ne pušta na upise, jedino me tjera na jesenski rok ili na burzu rada (ali mislim da i to otpada, jer je rekao da sa zvanjem komercijalista da me ne želi vidjeti u uredu i takvim stvarima) , a sada još moram i kaznu platiti od 7.200 kn .

MOLIM VAŠ SAVJET!!!!!
ivic27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 16:17   #30
Quote:
ivic27 kaže: Pogledaj post
Ovako. Ne znam jesam li fulao temu, ali svakako mi pomozite. Naime, prijavio sam fakultet na kojeg sam dobio pravo upisa,a upisi su mi 27.8.

Međutim, moj otac je rekao da mu se nikako ne sviđa to što sam izabrao, i sada želi da platim kaznu koja iznosi 7.200 kn zato jer sam nekome drugome zauzeo mjesto. Što je još gore, fakultet ne radi do 21.8. Jučer sam situaciju objasnio i ispitnom koordinatoru i razredniku , ali oni vele da moram razgovarati s ocem koji je inače jako ljut (viče na svakoga , jako je agresivan itd.) , a on opet kaže da mi tu nije mjesto.

Radi se o Pravnom fakultetu u Osijeku.

Što sada da radim , tata me ne pušta na upise, jedino me tjera na jesenski rok ili na burzu rada (ali mislim da i to otpada, jer je rekao da sa zvanjem komercijalista da me ne želi vidjeti u uredu i takvim stvarima) , a sada još moram i kaznu platiti od 7.200 kn .

MOLIM VAŠ SAVJET!!!!!
Ne slušaj oca, studiraj ono što te zanima
skyfallll is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 17:21   #31
Bog! Zanima me plaća li se samo prva godina pri upisu na drugi fakultet ili se plaćaju sve do kraja studiranja? Hvala!
Rao is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 14:08   #32
Quote:
Rao kaže: Pogledaj post
Bog! Zanima me plaća li se samo prva godina pri upisu na drugi fakultet ili se plaćaju sve do kraja studiranja? Hvala!
to i mene zanima... naime diplomirala sam ove godine, imam 24 godine, trenutno sam na stručnom osposobljavanju, no kako su me svi ubedirali da nikada neću naći posao (prof. hrv), planiram nagodinu upisati drugi faks (mat ili fiz)... što je najgore, na te fakultete sam i bila upala kad sam upisivala faks, no zbog glupih savjeta sa strane odluka je pala na ovaj... volim taj posao, no ne želim sjediti na burzi do kraja života...

zanima me ako bi sljedeće godine upisala drugi faks, plaćam li onda prvu godinu, a sljedeće po tome jesam li dala ispite ili ne ili plaćam svaku godinu?
lolavie23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 14:49   #33
Quote:
lolavie23 kaže: Pogledaj post
to i mene zanima... naime diplomirala sam ove godine, imam 24 godine, trenutno sam na stručnom osposobljavanju, no kako su me svi ubedirali da nikada neću naći posao (prof. hrv), planiram nagodinu upisati drugi faks (mat ili fiz)... što je najgore, na te fakultete sam i bila upala kad sam upisivala faks, no zbog glupih savjeta sa strane odluka je pala na ovaj... volim taj posao, no ne želim sjediti na burzi do kraja života...

zanima me ako bi sljedeće godine upisala drugi faks, plaćam li onda prvu godinu, a sljedeće po tome jesam li dala ispite ili ne ili plaćam svaku godinu?

Prva se godina plaća, ostale godine plaćate nepoložene ECTS-e.
Mislim da se može na teret ministarstva studirati do 26. godine (nisam sto posto sigurna).
GotU is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 11:51   #34
Quote:
GotU kaže: Pogledaj post
Prva se godina plaća, ostale godine plaćate nepoložene ECTS-e.
Mislim da se može na teret ministarstva studirati do 26. godine (nisam sto posto sigurna).
neki pišu da se ne može, navodno država plaća samo jedan fakultet, zanima me jer sam ja baš završila cijeli faks (MA) tako da ne znam jel u tom slučaju vrijede pravila o linearnom načinu plaćanja školarina
lolavie23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 19:14   #35
Quote:
lolavie23 kaže: Pogledaj post
neki pišu da se ne može, navodno država plaća samo jedan fakultet, zanima me jer sam ja baš završila cijeli faks (MA) tako da ne znam jel u tom slučaju vrijede pravila o linearnom načinu plaćanja školarina
zasad je bila shema da se redovno studiranje bez plaćanja može iskoristiti u osam godina studija. tako da, primjerice, završiš jedan petogodišnji studij u roku, imaš još tri godine koje možeš iskoristiti ako upišeš redovno. tako znam osobu koja je završila tri godine molekularne biologije pa odlučila isponova upisat fer. uspjela je redovno i bez plaćanja.

al velim, možda neki fakulteti imaju svoju shemu ili se u međuvremenu nešto promijenilo. ja mislim da nije.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 19:48   #36
Je li prekasno ponovno upisati drugi faks sada...
Ove godine od desetog mjeseca, gubim pravo besplatnog studiranja.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 11:54   #37
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Je li prekasno ponovno upisati drugi faks sada...
Ove godine od desetog mjeseca, gubim pravo besplatnog studiranja.
Da. Upisi su na ljeto iduće godine, ovogodišnji su prošli.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 11:20   #38
Pozdrav ekipa, znaci planirao sam ove godine upisati specijalisticki studij, ali nisan upao kao redovan student, tako da cu morati nastaviti studij uz placanje.
S tim gubim sva studentska prava, pa sam planirao upisati neki fakultet(redovno naravno), da bih ostavario studentska prava.
Znam da su sad na skoro svim fakultetima upisi zavrsili, ali nasao sam jedan na kojem su raspisa natjecaj za upis jos studenata zbog malog broja prijavljenih. Kao uvjet upisa gleda se uspjeh ostvaren na drzavnoj maturi ili prosjek ocjena iz srednje skole za one koji nisu polozili drzavnu maturu. Ja sam polozio drzavnu maturu ali vjerojatno je sad vec kasno za prijavu preko sustava postani student pa bih se prijavio na ovaj drugi nacin.
Znaci zanima me dali je to moguce ako netko zna.
Inace, imam 23 godine i zavrsio sam redovni strucni studij elektrotehnike.
banjevci is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 11:09   #39
Quote:
banjevci kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa, znaci planirao sam ove godine upisati specijalisticki studij, ali nisan upao kao redovan student, tako da cu morati nastaviti studij uz placanje.
S tim gubim sva studentska prava, pa sam planirao upisati neki fakultet(redovno naravno), da bih ostavario studentska prava.
Znam da su sad na skoro svim fakultetima upisi zavrsili, ali nasao sam jedan na kojem su raspisa natjecaj za upis jos studenata zbog malog broja prijavljenih. Kao uvjet upisa gleda se uspjeh ostvaren na drzavnoj maturi ili prosjek ocjena iz srednje skole za one koji nisu polozili drzavnu maturu. Ja sam polozio drzavnu maturu ali vjerojatno je sad vec kasno za prijavu preko sustava postani student pa bih se prijavio na ovaj drugi nacin.
Znaci zanima me dali je to moguce ako netko zna.
Inace, imam 23 godine i zavrsio sam redovni strucni studij elektrotehnike.
Pa jel ne budeš onda morao platiti i taj faks na koji bi išao redovno? 7200+7200
GotU is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 13:48   #40
Imam par pitanja. Na jednom faksu sam zamrznuo godinu i vjerojatno se planiram ispisati, no prosjek mi je 4.8.
E sad, kada bih se upisao na novi faks jel bi ga morao placati punu skolarinu i moze li se osloboditi te skolarine na sljedecim godinama?
Drugo pitanje, vrijedi li ista od mature ako je polozena prije 5 godina? Hvala
Silenzio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:00.