Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2013., 01:55   #81
ma dobro, neće joj ništa biti..preživjet će ali zbilja je kao lampa
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 11:27   #82
je, nespretno je i njoj i nama. vodu joj ponudim par put dnevno, kad je jako žedna ide sama do zdjelice pa joj ovratnik skinem. to je bilo samo jednom. skinem ga dok pije i jede i ne skidam pogled s nje. općenito ne pije puno otkad je operirana, što je i bolje jer bi onda morala triput po stepenicama. s tesom idem posebno, bez ovratnika, jer joj je s njim jako teško jer je stvarno prevelik. ali bolje nek je prevelik, nego da se nešto desi. po noći, tih 6 sati, koliko spavam, ne pije. kad joj ujutro ponudim, neće. tek poslije šetnje ožedni i ne popije puno. pogled joj je bistar, nema u njemu traume, kao kod Malene u vrijeme operacija, loših. Mora smršaviti, ima 19 kg, mislim da im vaga pokazuje 1 kg više, pa nek ima 18. kad se sterilizirala prije 3 godine, ili koliko, imala je 16. kod mene prije operacije nije uspjela smršaviti. što je moja greška, naravno. očito joj nisam dovoljno smanjila porcije. sad moram ozbiljno poraditi na smanjenju težine. koma je s tim ovratnicima. i paši je taj 30 na granici. po nogama se s njim može lizati i po pimpaču, smo vrh dosegne. a onaj 35 je 150 kn. bila sam kupila onaj na napuhavanje oko vrata, ali nije bio funkcionalan. vratila sam ga i zamijenila za hranu za mace.
tesa sve više i češće spušta nogu. svaki dan sve više. doma uglavnom spava. sutra idemo opet k vetu.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 13:26   #83
inventura donacija:

uplate za tesu su bile sljedeće: 16.4., 100 anonimno,
17.4. 40 kn H.L. (za tesu),
18.4. 600, anonimno.
19. 4. 50 S.Ć.,
6.5. 500 G.N.
22.5. 300 moja stara prijateljica (100 je otišlo za ampule u dogovoru s donatoricom),
22.5. 100 A.V. (100 za tesu 100 za pašu po želji donatorice),
30. 5. 100, M.T. za prodanu narukvicu,
31.5. 100 E anonimno.
ne znam kad je sjela uplata od lily04 od 130 kn za predane stvari. 30 je otišlo za hranu-
3.6. 80 od prodane stvari s fb
3.6. 40 od prodane stvari s fb
3.6. 70 za prodani privjesak od žada
3.6. 50 za prdani parfem
11.6. 300 kn, anonimno s fb (uplata je bila 400, ali 100 je u dogovoru s donatoricom otišlo na hranu za pse).
12.6. 200 A.M. s fb (mogu preraspodijeliti),
14.6. Vanja St 110 za prodanu trilogiju Gospodar prstenova i jaknu, s fb

Sve skupa je skupljeno 3390 kn.

Potrošeno je 137 kn za cijepljenje, 200 kn za pregled, 60 kn za pola puta do krapine. (120 km ' 2 cestarine po 11 kn, za izlaz zabok) i pola ampule za velike pse, 25 kn. Račune sam prezentirala, sve osim za cestarinu. a put je bio 160 km jer sam išla okolonaokolo. prvo na selo, pa u krapinu po tesu po lokalnooj cesti. sve skupa 422 kn. za operaciju, ovratnik i lijekove, 2600.
i uzet ću 100 za hranu retrogradno jer tesu čitavo vrijeme hranim iz svog džepa, taj trošak nisam uračunavala da se brže skupi.

troškovi:
420, cijepljenje, pregled sa slikama i put (za sve osim puta su predočeni računi)
2600 kn operacija, ovratnik i atb
100 hrana

Sve skupa potrošeno 3120 kn.

u kasici ostalo 270 kn. to ću rasporediti po prioritetima. sa 100 kn vanje st za prodane stvari, uplata je stigla nakon operacije ću pokriti samo mali dio velikog minusa u svim kasicama, osim tesine. tako da je u kasici ostalo 170 kn.
još jednom puno puno hvala svim donatoricama, osobito donatorici 600 kn i 100 e, ista je osoba, i G.N. na donacijama od dvaput po 500 kn, 500 za tesu i 500 za pašu i još je kupila privjesak od žada, i bez njih skupljanje bi trajalo još puno dulja. naravno, puno puno hvala svim donatoricama, kupcima, savjetnicima, animatoricama i dizačicama morala, Maloj 30 i wlnerasi, svima koji su nas pratili i prate nas i dalje. zaista, nimalo laka akcija, koja će trajati još poduže. pratite nas i dalje. navijajte za tesu i šaljite iscjeliteljske misli i dobre želje. punp vam svima hvala.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 13:39   #84
Ni moj Oto se ne natankava vodom..vrlo malo pije obzirom na klimu u kojoj živi.
Nema veze, bitno da je ona ok.
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 14:49   #85
Tesi su prije tjedan dana izvađenikonci. još je par dana imala ovratnik, i sad više nema. dobro je, dobra je, moram paziti sad kad nema ovratnik, paša bi se igrao, ali i floki pazi i laje ako počnu. danas se počela ozbiljnije oslanjati na operiranu nogu, ne stalno, ali spušta ju do tla sve češće i duže. nadam seda to nije prerano. oko 20 trebamo ići na pregled da ju dr prepipa.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 20:47   #86
Quote:
lily0 kaže: Pogledaj post
Tesi su prije tjedan dana izvađenikonci. još je par dana imala ovratnik, i sad više nema. dobro je, dobra je, moram paziti sad kad nema ovratnik, paša bi se igrao, ali i floki pazi i laje ako počnu. danas se počela ozbiljnije oslanjati na operiranu nogu, ne stalno, ali spušta ju do tla sve češće i duže. nadam seda to nije prerano. oko 20 trebamo ići na pregled da ju dr prepipa.
Super vijesti a oslanjanje na nogu je dobro, ona će si sama dozirati kretanje toliko da ju noga ne boli.
Lily04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 12:16   #87
tesa je dobro. nogica je spuštena, ne oslanja se još na nju, odnosno dozira si. bili smo na selu, dobro je raspoložena, već bi potrčala s pašom, ali nema, na lajni je i pod strogom kontrolom treba biti 2 mjeseca. sutra ćemo ići na pregled da ju dr malo prepipa. nadam se da to nećemo platiti jer su sve kasice prazne da praznije ne mogu biti.

Hrane imamo još za 2-3 dana, ampule su beć trebali dobiti. Tesa ima jako gustu i dugu dlaku, ne mogu nju i satyu tretirati bio killom. Hitno nam treba pomoć! u hrani i ampulama.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 19:44   #88
Quote:
lily0 kaže: Pogledaj post
tesa je dobro. nogica je spuštena, ne oslanja se još na nju, odnosno dozira si. bili smo na selu, dobro je raspoložena, već bi potrčala s pašom, ali nema, na lajni je i pod strogom kontrolom treba biti 2 mjeseca. sutra ćemo ići na pregled da ju dr malo prepipa..
kvotala sam samo ljepši dio posta...
javi nam kaj je rekao vet
mala30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 17:22   #89
a nismo išli na taj pregled. em je bilo vruće, em nas je mučilo ako budemo morali platiti, a ampule su nam sad veći prioritet. a sigurno je dobro, sve je življa, trčala bi, nogicu sve više koristi , ali ne stalno, dozira si. noga stoji pod normalnim kutem, a ne kao kod moje malene nakon prve 2 operacije. Susjedi se još ljute zbog Tese, i dalje ne kuže nikakvu svoju grešku. veli mi mama da su jako zahladili odnose prema njima. ne uzrujavaju se moji roditelji zbog toga. Poslat ću im račune od liječenja kad uhvatim vremena za to.

još jednom puno puno hvala svima koji su pomogli tesi. pomoć trebamo i dalje za papicu (to smo sad dobili, 300 kn za pašu i ekipu, puno puno hvala donatorici) i sad nam fali samo 1 ampula. i udomitelji.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 17:19   #90
sory što se dugo nismo javljali, stvarno ne stižem sve. previše štićenika, previše vremena svaki dan na netu za njih. uglavnom tesa je super, nogica je super, stalno se oslanja na nju, sasvim malo šepa, ali to će sigurno nestati jer oporavak traje 6 mjeseci. trči u šetnji, oslanja se na nogu i puno je bolje nego prije operacije kad si je to već bila dobro kompenzirala. sad ju ništa neće boliti dok leži. bili smo ma selu gdje tesa uživa i zna što je dobro za njen kuk pa si ga puno sunča. ponekad se uspravi kad se igra s pašom i osloni se na obje zadnje noge.

Slike s pašom su od 2.8., a ove sa sela od prekjučer.





jako se vole i jako su nježni jedno prema drugom. često luduju, poslije papice obavezno, a to malenoj, flokiju, satyi i meni ide na živce jer mi volimo mir. jadni floki se jako često ljuti i špota ih ali oni nikad ne žele prestati dok pašu ne potjeram u drugu sobu. stvarno mi je već jako teško s 5 pasa, predugo traje. počela sam opet tražiti smještaj za pašu.















Za papicu smo ovaj put dobili na fb, kupila sam za pse i malo za mace. fali nam za ampule. dobio je jedino paša. on se na selu druži sa seoskim psima i 1. se počeo češati, a zbog alergije je on prioritetan. treba nam 150 kn za 3 ampule za velike pse, što onda podijelim. paša dobije čitavu. Pa ako netko tesi može domirati ampulu ili za ampulu, bila bih zahvalna. ja sam od broja štićenika koji su tu već jako dugo totalno u bankrotu. neke režije nisam već dugo platila. prošli mjesec sam sama platila ampule za sve, račun je u pašinoj temi.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 09:15   #91
tesa je dobro. nogica je dobro, malo još šepucka. počelo joj je suziti slijepo oko. danas ću nabaviti tobrex i 2% betadin. moram ju početi ponovno oglašavati. nešto nije u redu s fotkama na njuškalu, inače bih ju ovaj vikend oglasila, opet. sad ću. za ampule smo bili dobili, i za hranu, to je već sve potrošeno, dugujem račune već dulje vrijeme, ali jednostavno ne stižem sve što za njih trebam napraviti.

Imam nove fotke, na njima je tesa jako ozbiljna, mislim a ju je tu već počeo mučiti želudac, možda, jer kad smo došli u zg, drugi dan je dobila stravičan proljev. večer po dolasku smo naglo promijenili hranu, ali tesa nije na to osjetljiva. hranu sam zaboravila na selu pa sam u dioni kupila vreću od 3 kg one koju imaju. sumnjam da je na selu pojela nešto iz smeća, samo ne znam što, možda trule kruške, drugo nije bilo. rasturili su smeće.

fotke su od prije par dana sa sela. na nekima je s mojim flokijem.







Tu joj vjetar mrsi bujnu frizuricu.

lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 15:57   #92
Preljepa cura!!! Nije mi jasno da tako dugo čeka!
__________________
Dali vjerujete ljudima koji ne vole životinje?

PROTIV
mala khala is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2014., 13:29   #93
tesa već dulje vrijeme ima kvržicu ispod vrata. dosta je narasla, sad izgleda kao da je ispod kože zaglavio veliki nasisani krpelj i odvratno je. prije je izgledalo kao nakupina masti, taj tip kvržice. imam fotke, ali ne mogu danas staviti, sutra ću. pa molim pomoć za pregled kod veta. račun stavim kao i uvijek.

molimo i pomoć za hranu i ampule, koje sam kupila i dobili su ih nakon kiše, a neki tek jučer. tu sam lovu otkinula od režija, koje ionako neredovito plaćam. i u dugu sam. za hranu nismo dobili od siječnja, kad nam je tiha luka donirala. to su već odavno pojeli.

imam 3 psa za udomiti, 1 ima donatore, i 2 svoja + 3 mace za udomiti i 2 svoje. sve skupa 10 životinja. s lovom mi je kao i većini, čupavo do daske, pa molim pomoć u hrani ili novcu, u ampulama ili novcu.

tesa je inače dobro, kuk joj je super, munjevito trči kad smo na selu. oglašavam ju redovno na njuškalu. nema upita. ima nešto novih fotki na udomljavanju, boljih od gornjih.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 15:01   #94
evo fotki te kvržice koju tesa ima i koja raste. nisam mogla bolje pofotkati. trebala sam slikati kod prozora.





to izgleda puno gore nego na fotkama. baš je odvratno. i dalje molim pomoć za pregled jer ne mogu to platiti. i dalje molim pomoć u hrani i za ampule. zna li netko što bi to moglo biti?

tesa je na selu nešto bila digla operirano nogicu u zrak. prvo je čudno hodala. nadam se da je samo preforsirala nogu dok trči da nije ništa drugo. sad više nije dignuta, ali malo šepucka. stavit ću i neke predmete na prodaju čim mi bude bolje. imam neku opaku virozu.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2014., 14:01   #95
kvržica i dalje raste, tea i dalje malo šepa i čini mi se kao da joj je nogica nestabilna. često liže tu šapu, dobro sam šapu pregledala i ne mogu ništa naći ni napipati. zaboravila sam napisati da je tesa cijepljena u travnju i da molim pomoć i za cijepljenje. i satya se treba cijepiti u travnju i pepica nije još cijepljena. hrpa troškova.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2014., 21:25   #96
Lily molim te br računa, da uplatim nešto kunica za ljepoticu
Biska is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 19:21   #97
biski sam se zahvalila na pm, a evo i sa. puno puno hvala draga biska. kupila sam vreću pet centar hrane. evo računa. točka 3. kupljeno je s 15 post popusta. ostalo je 13 kn. to nek ide u kasicu za cijepljenje.



kad sam vodila lakshmi na kastraciju bila je i tesa a pregledu. u neri misle da to nije ništa zločesto, ali vet sunčica je rekla da stvarno izgleda odvratno. oni misle da je to nekakva bradavica. da se to izreže, koštalo bi 250 kn.

bilo bi dobro da se to izreže jer se jadna tesaa udoljava slijepa na jedno oko, pomalo šepava, a sad još i ta odvratna kvrga.

pa molim pomoć 1. za cijepljenje. fali još 50 kn, 100 imamo iz druge kasice.

i molim pomoć za odstranjivanje kvržice, 150 kn, znači sve skupa 300.

čim stignem stavim stvari na prodaju. a možete pogledati i tu. post 101, na vrhu stranice.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=765286&page=6
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 16:04   #98
Ima li novosti, kako je Tesa?
Je li skupljeno još štogod kunica?
Biska is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 16:44   #99
nije ništa skupljeno. tih 50 kn za cijepljenje ću dati ja. nema druge. a za kvržicu ni kunice. trebala bih tu odvratnu kvrgu bolje pofotkati. upita za tesu isto nema. nisam imala ni komp par dana za dizanje, bio je na servisu, pun virusa i s pokvarenim ventilatorom. rekli su da to u životu nisu vidjeli, komp tako pun dlaka. izgleda da ću osim bez staklenog stola koji je razbio paša i dvosjeda koji je zapišala maca milkica kad se tjerala, prije vremen ostati i bez kompa.

inače je tesa dobro, manje šepa, ali ipak se vidi više nego prije. ali kad smo na selu, trči ko munja. sad je sve puno fazana koji uzburkaju tesinu lovačku krv. hrane još imamo, dobila sam još jednu vreću petshop hrane od 10 kg, ima još i one prve vreće koju sam kupila zabiskinu donaciju. na računu je i vreća brita, to je za moje, a tesi i satyi pomiješam i brit u petshop da ne budu žalosni jer oni dobro znaju tko što ima u zdjelici.

hvala na brizi i donaciji, biska.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 11:16   #100
u ovoj satyinoj temi je u današnjem postu račun za cijepčjenje za tesu i satyu.

https://www.forum.hr/newreply.php?do=...e=1&p=49894766

knjižicu sam kupila novu jer staru, odnosno drugu, ovo je treća, nisam mogla naći. prvu mi nisu dali prethodni udomitelji.





u temi s prvog linka ima nekoliko stvari na prodaju. sad skupljam za odstranjivanje kvržice na slici. treba mi 250 kn. ako možete, kupite nešto ili donirajte novac, pliz.

tesa je dobro. poziva nema.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:19.