Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2015., 01:58   #1
Prekid

Danas je zaručnica prekinula sa mnom.

Bili smo 3 godine u vezi, zaručili smo se prije godinu dana. Ona je Ruskinja iz Rusije, upoznali smo se nenadano i kliknuli, bilo je kao iz bajke. Osjećao sam se voljeno kao nikada prije. Ona je došla u Hrvatsku tri puta, prvi put kada je došla, to joj je bio prvi put da putuje u inozemstvo, prvi let avionom i prvo njeno veće samostalno putovanje. Proveli smo toliko predivnih trenutaka skupa. Te tri godine s njom su mi najljepše godine u životu, konačno sam bio sretan u ljubavi i našao sam srodnu dušu. To što smo druge nacionalnosti, druge vjere nije bio nikakav problem.

Razlog zašto je prekinula je financijska neizvjesnost. Imam problema s pronalaskom posla. Završio sam Šumarski fakultet i u 8 godina imam samo 3 godine radnog staža, u zadnje dvije godine gotovo da nisam ni radio. Trudim se iz koliko god mogu da nađem posao. Poslao sam 100 molbi zadnjih mjeseci, bio na nekoliko razgovora za posao, tražim posao i u struci i izvan nje i ništa!

Prekinula je jer mogli bi živjeti jedino kao siromasi. I da imam posao, 4-5 tisuće kuna bi teško bilo dovoljno za dvoje ili troje kada bi došla beba. Ona bi jako teško našla posao ovdje, kad ga ni ja ne mogu naći. Da ja dođem k njoj u Rusiju, na što bi i ja i pristao, jer volim Rusiju, i tamo bi jako teško našao posao, a ona ima plaću od 3 tisuće i od toga ne bi mogli živjeti.

Makar znam da me i dalje voli, nije više željela trpjeti nesigurnost i odlučila je prekinuti. Volim je iz dubine duše i ona mi je srodna duša i ne znam da li ću ikada upoznati takvu curu. Završila je dva fakulteta, ima posao, ali za malu plaću, predivna je, atraktivna, dobra, ima smisla za humor, jako je ugodna osoba, komunikativna, zavoljeli su je i moji roditelji i rođaci i prijatelji, cura i pol!

Riječima je ne mogu vratiti. I da nađem posao ne znam koliko bi to pomoglo. Morao bi biti neki jako dobar posao ili da dobijem na lotu, a sve je to na razini čuda. Čudo je već bilo to što sam bio s njom.

Da se bar vrati bio bih najsretniji čovjek na svijetu, ovako sam najnesretniji
Salix is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 02:08   #2
veliš nenadano se upoznali

pa ne razumijem što ti zapravo pitaš, ovo su teme u vidu nekog prepričavanja događaja, ali ne znam jel pitaš nešto?
novitt is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 02:13   #3
Jadam se, tražim čudo. Teško mi je pa si ovako olakšavam.
Salix is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 02:14   #4
Quote:
Salix kaže: Pogledaj post
Riječima je ne mogu vratiti. I da nađem posao ne znam koliko bi to pomoglo. Morao bi biti neki jako dobar posao ili da dobijem na lotu, a sve je to na razini čuda. Čudo je već bilo to što sam bio s njom.
Načelno, da nađeš posal i da se ona ne vrati, značilo bi da si negdi drugdi falija.

Ruskinje su magične, al van fascinacije vjerojatno si joj triba dat više. Jeba te Šumarski faks, ne znan jesi li pomislija štagod drugo upisat, neku drugu opciju ka i ona?
Dok se ona grčevito držala za Hrvatsku i za tvoj Šumarski faks, ti si fantazira o lotu, a već si ga dobija.

Pet iljada je bogatstvo za dvoje, o dici još ne morate. Očito imaš neki svoj stan i male fiksne troškove kad ste uspili bez love živit.
Lipo šta si je zaručija, al kakav si plan tu ima?
__________________
Mrzin narativ
speculaas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 02:20   #5
a kad si već otvorio temu, ispričaj nam kako ste se upoznali i što ju je motiviralo da prijeđe 5 tisuća kilometara da bi tebe upoznala?
novitt is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 02:35   #6
Quote:
speculaas kaže: Pogledaj post
Načelno, da nađeš posal i da se ona ne vrati, značilo bi da si negdi drugdi falija.

Ruskinje su magične, al van fascinacije vjerojatno si joj triba dat više. Jeba te Šumarski faks, ne znan jesi li pomislija štagod drugo upisat, neku drugu opciju ka i ona?
Dok se ona grčevito držala za Hrvatsku i za tvoj Šumarski faks, ti si fantazira o lotu, a već si ga dobija.

Pet iljada je bogatstvo za dvoje, o dici još ne morate. Očito imaš neki svoj stan i male fiksne troškove kad ste uspili bez love živit.
Lipo šta si je zaručija, al kakav si plan tu ima?
Duboko žalim što sam upisao Šumarski faks, to mi je jedna od najvećih grešaka u životu. Lijep je to posao, ali se posao ne može naći. Imam 33 godine, ne znam da li ima smisla studirati ispočetka, makar neću prekrižiti tu opciju.

Ona nije živjela u Hrvatskoj, ona je tu povremeno dolazila, kao i ja u Rusiju. Svaki dan smo komunicirali preko mobitela, interneta, skype-a, a viđali smo se koliko smo mogli. Zadnji put kad je došla bila je dva i pol mjeseca.

Nažalost nemam svoj stan.
Salix is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 02:40   #7
Quote:
novitt kaže: Pogledaj post
a kad si već otvorio temu, ispričaj nam kako ste se upoznali i što ju je motiviralo da prijeđe 5 tisuća kilometara da bi tebe upoznala?
Nije 5 tisuća kilometara, ali nije ni daleko od toga. Upoznali smo se preko zajedničkoga hobija, zove se postcrossing, zezancija, slanje i dobivanje razglednica iz stranih zemalja. Kompjuter slučajnim odabirom, dade adresu osobe koja želi dobiti razglednicu. Ja sam dobio baš njenju adresu. Nakon što je dobila moju razglednicu, zahvalila mi se i spontano smo se počeli dopisivati. Skužili smo da se slažemo, da imamo puno toga zajedničkoga, dopisivali smo se jednom do 3 u noći, makar smo oboje išli raditi u 7. Tada sam imao posao na određeno. Oboje smo osjetili ono nešto preko dopisivanja i to je sve više raslo i nije prestajalo. Ona je odlučila doći u Hrvatsku da me upozna. Još smo se više svidjeli jedno drugome i zavoljeli i dalje se nastavili viđati. Ja sam bio u Rusiji dva puta po 10 dana. Bilo me strah prvi put, ali je sve dobro prošlo. Rusija ima i dobrih i loših strana, ali bilo mi je to putovanje iz snova, em zbog nje, em što čovjek rijetko kad ima priliku negdje tak daleko otići.
Salix is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 02:45   #8
Quote:
Salix kaže: Pogledaj post
Nije 5 tisuća kilometara, ali nije ni daleko od toga. Upoznali smo se preko zajedničkoga hobija, zove se postcrossing, zezancija, slanje i dobivanje razglednica iz stranih zemalja. Kompjuter slučajnim odabirom, dade adresu osobe koja želi dobiti razglednicu. Ja sam dobio baš njenju adresu. Nakon što je dobila moju razglednicu, zahvalila mi se i spontano smo se počeli dopisivati. Skužili smo da se slažemo, da imamo puno toga zajedničkoga, dopisivali smo se jednom do 3 u noći, makar smo oboje išli raditi u 7. Tada sam imao posao na određeno. Oboje smo osjetili ono nešto preko dopisivanja i to je sve više raslo i nije prestajalo. Ona je odlučila doći u Hrvatsku da me upozna. Još smo se više svidjeli jedno drugome i zavoljeli i dalje se nastavili viđati. Ja sam bio u Rusiji dva puta po 10 dana. Bilo me strah prvi put, ali je sve dobro prošlo. Rusija ima i dobrih i loših strana, ali bilo mi je to putovanje iz snova, em zbog nje, em što čovjek rijetko kad ima priliku negdje tak daleko otići.
znači veza vam se zasnivala na boravku koji sliči nekom putovanju, odmoru i slično? niste se imali priliku upoznati u nekoj svakodnevici sa stresom, poslom s obe strane i slično? i onda se na osnovu toga zaručili? jel tebi trebala viza za tamo, kao i njoj za ovamo? ko joj je platio kartu za avion?

u tom hobiju ostavljate nepoznatim anonimnim ljudima svoju adresu?
novitt is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 02:48   #9
Quote:
Salix kaže: Pogledaj post
Duboko žalim što sam upisao Šumarski faks, to mi je jedna od najvećih grešaka u životu. Lijep je to posao, ali se posao ne može naći. Imam 33 godine, ne znam da li ima smisla studirati ispočetka, makar neću prekrižiti tu opciju.
Ima smisla, naročito ako je ona iz neke stepe di nema stabla na iljadu kilometra i ona ne može svatit kojin bi ga ti žaron cipnija.

Jel prekid bija ajme majko, jel ti vratila prsten?
Moreš li zamislit da krećeš na izletić u Rusiju, a da tamo dođe drugi, samouvjereniji, ti?

"Nije tila siromaha" i "nije tila apatičnog Rvata" su dvi različite stvari. Kad pogledaš Ruskinju, vidiš joj slavensku dušu na kilometar, onu sanjalačku ka šta je i tvoja, njoj je bogatstvo relativan pojam.
Intenzitet vaših viđanja i zaruke, govore da je očekivala neki master plan od tebe.
__________________
Mrzin narativ
speculaas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 02:53   #10
Quote:
Salix kaže: Pogledaj post
Nije 5 tisuća kilometara, ali nije ni daleko od toga. Upoznali smo se preko zajedničkoga hobija, zove se postcrossing, zezancija, slanje i dobivanje razglednica iz stranih zemalja. Kompjuter slučajnim odabirom, dade adresu osobe koja želi dobiti razglednicu. Ja sam dobio baš njenju adresu.
Kul. Šta si napisa?

Quote:
Salix kaže: Pogledaj post
Ja sam bio u Rusiji dva puta po 10 dana. Bilo me strah prvi put, ali je sve dobro prošlo. Rusija ima i dobrih i loših strana, ali bilo mi je to putovanje iz snova, em zbog nje, em što čovjek rijetko kad ima priliku negdje tak daleko otići.
Triba si ponit sikiru, oma bi se udala za tebe!
__________________
Mrzin narativ
speculaas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 03:07   #11
Quote:
novitt kaže: Pogledaj post
znači veza vam se zasnivala na boravku koji sliči nekom putovanju, odmoru i slično? niste se imali priliku upoznati u nekoj svakodnevici sa stresom, poslom s obe strane i slično? i onda se na osnovu toga zaručili? jel tebi trebala viza za tamo, kao i njoj za ovamo? ko joj je platio kartu za avion?

u tom hobiju ostavljate nepoznatim anonimnim ljudima svoju adresu?
Upoznao sam je u svakodnevnici sa stresom i u trenucima kada je bila ljuta, nervozna, dobro mi je to poznato, ali to mi je prihvatljivo, mogu se s time nositi. Prihvaćam je i kad nije dobre volje, normalno je da svatko ima dane kad je raspoložen i kad nema svoj dan. Ali nismo zajednički živjeli kada je netko radio. Viđali smo se preko godišnjeg. S time da je ona prošle godine i dala otkaz samo da može doći na duže k meni. S time da taj posao nije voljela i kad se vratila našla je drugi posao. Nije joj problem naći posao, ali u Rusiji.
Salix is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 03:15   #12
Quote:
speculaas kaže: Pogledaj post
Ima smisla, naročito ako je ona iz neke stepe di nema stabla na iljadu kilometra i ona ne može svatit kojin bi ga ti žaron cipnija.

Jel prekid bija ajme majko, jel ti vratila prsten?
Moreš li zamislit da krećeš na izletić u Rusiju, a da tamo dođe drugi, samouvjereniji, ti?

"Nije tila siromaha" i "nije tila apatičnog Rvata" su dvi različite stvari. Kad pogledaš Ruskinju, vidiš joj slavensku dušu na kilometar, onu sanjalačku ka šta je i tvoja, njoj je bogatstvo relativan pojam.
Intenzitet vaših viđanja i zaruke, govore da je očekivala neki master plan od tebe.
Nije baš iz stepe, ali kod nje ima jako malo šume i to je žali Bože šuma prema šumama kod nas. Ne pozna nijednog inženjera šumarstva tamo i tamo se to drugačije radi u šumarstvu.

Nije mi vratila prsten, nadam se ni da neće. Nisam posve razumio pitanje:"Moreš li zamislit da krećeš na izletić u Rusiju, a da tamo dođe drugi, samouvjereniji, ti?" Da li je pitanje što bi da dođem u Rusiji, a ona s drugim? Ili je pitanje da dođem u Rusiju kao drugi bolji samouvjereniji čovjek?

Daaaa, ona ima slavensku dušu i njoj je bogatstvo relativan pojam. Ima standard doma kao i ja ovdje, nije sponzoruša, čak ne voli ni kupovati.

Prije pola godine bila je ideja da ja nađem posao, iznajmim stan i da ona dođe u Hrvatskoj za trajno, da se vjenčamo i živimo zajedno. Samo što ja nikako da nađem posao. Ne mogu reći da se nisam trudio, čak sam se i učlanio u stranku da dobijem posao Ali neće pa neće da ga ubiješ
Salix is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 03:24   #13
Quote:
novitt kaže: Pogledaj post
jel tebi trebala viza za tamo, kao i njoj za ovamo? ko joj je platio kartu za avion?

u tom hobiju ostavljate nepoznatim anonimnim ljudima svoju adresu?

Trebala je viza za tamo i njoj za vamo. Prvo je potrebna "pozivnica". Otišao sam kod javnog bilježnika i ispunio formular da je pozivam u Hrvatsku i da ću snositi sve troškove za nju u slučaju potrebe. To sam joj poslao poštom u Rusiju i kada je dobila otišla je s time u konzulat po vizu. Tako je ona morala napraviti i za mene. Ima ušteđevinu pa si je sama platila kartu za avion. Najjeftinija karta je 1500 kn, ali ta je s puno presjedanja i čekanja između letova. Prosječna karta je oko 2500 kn s normalnijim letom, a direktni let Zagreb Moskva povratna karta je oko 3300 kn ako se dobro sjećam.

Da u tom hobiju ostavljamo nepoznatim anonimnim ljudima svoju adresu, ali vidi samo određena osoba, a ne sve koje su učlanjene. Ali većina članova je iz daleka, SAD, Engleska, Francuska, Rusija, Kina, Japan, ne vjerujem da bi me netko posjetio na kućnoj adresi samo tako iz čista mira.

Ali taj hobi je čudo i lako se sprijateljiti pa sam tako upoznao uživo i mladi par iz Bjelorusije (došli kod nas na more, našao sam im super jeftini smještaj kod poznanika) i upoznao sam curu našeg porijekla iz SAD-a, koja je došla vidjeti djedovinu.
Salix is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 03:28   #14
Quote:
speculaas kaže: Pogledaj post
Kul. Šta si napisa?
Napisao sam uobičajene riječi, ništa posebno. Imao sam prilike vidjeti njenu sliku na profilu i jako mi se svidjela pa sam na kraju napisao "kiss" Poslije mi je rekla da je mislila, kakav to luđak nepoznatoj curi piše kiss te da je njena prva asocijacija bila "what a pig" ali možda je baš od toga krenulo. Razglednica je bila najljepša koju sam imao, to joj se jako svidjelo.
Salix is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 04:08   #15
Quote:
Salix kaže: Pogledaj post
Jadam se, tražim čudo. Teško mi je pa si ovako olakšavam.
bolje voljeti i izgubiti nego nikada ne voljeti

jest da je izlizano do bola ali hebiga .. nemoj zamjerit namjera je ljudska

zivio
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 07:28   #16
Nisam siguran koliko je ona tebe iskreno voljela jer kad nekog voliš onda si sa njim i u dobru i u zlu ko što se kaže.No ponekad je ta materijalna situacija važna pa i važnija od ljubavi jer od ljubavi se ne živi jel... živi se od nečeg drugog.Sad ti je gadno...al proći će.Drugi put malo opreznije sa tim postcrossingom da opet ne zaglaviš sa nekom ruskinjom.Bolje traži neku koja živi bliže.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 21:57   #17
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
bolje voljeti i izgubiti nego nikada ne voljeti

jest da je izlizano do bola ali hebiga .. nemoj zamjerit namjera je ljudska

zivio
slažem se svakako
Salix is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 22:00   #18
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Nisam siguran koliko je ona tebe iskreno voljela jer kad nekog voliš onda si sa njim i u dobru i u zlu ko što se kaže.No ponekad je ta materijalna situacija važna pa i važnija od ljubavi jer od ljubavi se ne živi jel... živi se od nečeg drugog.Sad ti je gadno...al proći će.Drugi put malo opreznije sa tim postcrossingom da opet ne zaglaviš sa nekom ruskinjom.Bolje traži neku koja živi bliže.
Za jedan dobar dio veze siguran sam da me iskreno voljela, pri kraju se umorila od neizvjesnosti i nesigurna života, za razumijeti je.

Više ne mislim zaglaviti tako.
Salix is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 22:48   #19
Quote:
Salix kaže: Pogledaj post
Samo što ja nikako da nađem posao. Ne mogu reći da se nisam trudio, čak sam se i učlanio u stranku da dobijem posao Ali neće pa neće da ga ubiješ

Da nije žalosno, bilo bi smiješno.

Pošalji Ivi u zatvor jednu postcrossing razglednicu i lijepo mu se zahvali na uništenom snu.
deboto po bota is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 23:32   #20
meni je malo u kurcu cura, ako je ostavila nekoga samo zato jer ovaj ne može nać posao. Mislim, u ovoj kanalizaciji od države je dobit posao ravno lutriji.

s druge strane, ako je tip lijen i nema namjeru raditi onda je razumljivo da ga cura ostavi

da završim post sa daškom optimizma
ma možda cura samo testira odvažnost. Vidiš da šalješ i ne ide, bude li sjedila kraj tebe sve ostaje isto, na ovaj način se makla a ti joj izvoli dokazati da možeš. Ako i ne u granicama ove zemlje, onda negdje drugdje. Ako je ljubav...granice i lokacija su nebitne
broken1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:03.