Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2015., 13:47   #1
AIESEC

Pozdrav!
Ne znam dal postoji kakva slična tema, no...
Imam pitanje u vezi AIESEC-a. Kada se mi učlanimo u tu organizaciju, da li mi imamo kakve obveze prema toj organizaciji ako smo pasivni tj. ako smo se učlanili kako bi TEK za par mjeseci iskoristili neke pogodnosti koje ta organizacije nudi.
Hvala Vam unaprijed na odgovorima
m4j415 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 14:57   #2
Hej! Nadam se da nije kasno za odgovor.

Vjerujem da svaki lokalni odbor ima svoja pravila, ali mislim da nigdje ne možeš baš biti aktivan i punopravan član ako, recimo, ne dolaziš na tjedne sastanke i ne izvršavaš svoje obaveze. Većina ljudi ne ulazi u Aiesec kako bi iskoristili pogodnosti već kako bi sebe razvili.

Na kakve pogodnosti misliš? I zašto ne bi sačekao novi regrutacijski krug pa se uključio kad stvarno budeš imao vremena?
Aelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 09:14   #3
Općenito sam čula da AIESEC nudi neke projekte i sve to, al pokraj onog study buddy programa (gdje ti udomljuješ stranog studenta k sebi doma) i inozemne prakse, koji su to projekti koje AIESEC nudi? Mislim baš na konkretne projekte i s čime se ljudi, članovi AIESEC-a bave većinu vremena?
m4j415 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 10:00   #4
Pa ja to tebe pitam.
Jasno ti je da na prakse možeš ići i ako nisi član AIESEC-a? Isto tako možeš sudjelovati u projektu Global home i ako nisi član AIESEC-a. Tako da ne vidim baš kakve ti to pogodnosti želiš iskoristiti.

Svaki lokalni odbor često ima vlastite projekte dok su neki određeni na nacionalnoj razini (mislim da ih možeš naći na njihovim stranicama pa si pogledaj malo što je koji odbor radio).

E sad, što radiš u AIESEC-u? Radiš dosta na sebi, na razvijanju liderstva i raznih vještina. Možeš sudjelovati u projektima, seminarima, konferencijama, možeš ih organizirati, možeš osmisliti nešto novo (neki novi projekt), sudjeluješ u dočeku studenata koji dolaze na razmjenu (ovisi u kojem si timu), zatim ideš na razneradionice (ovisi opet o tome što tvoj LC organizira). Sve u svemu, poanta je da kroz rad u nekakvim novim situacijama s novim ljudima razviješ sebe u smjeru u kojem se želiš razvijati (bilo to da jednog dana budeš vrsni lider ili da jednostavno razviješ svoje komunikacijske vještine) i upoznaš nove ljude, stvoriš poznanstva po svijetu.
Aelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 11:15   #5
Mislila sam se učlaniti u AIESEC jer mi nekako nudi nešto više od samog polaska na faks. Mislim, neću ići na faks samo zbog predavanja i zbog seminara i ostalih "službenih" stvari, nego bih si htjela poboljšati studentski život sad dok sam na studiju jer sumnjam da će kasnije biti prilike za nešto takvo.
I još uvijek tražim nešto da si obogatim taj studentski život, a još mi nije nekako formirano što točno tražim. AIESEC mi se nekako činio privlačnim zbog tih projekata koje nude, pa sam zato pitala čime se ti projekti bave (osim prakse i study buddyja)
m4j415 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 11:30   #6
Ahaaa. Po ovome što si opisala, čini mi se da bi ti AIESEC bio dobar izbor, ali provjeri još malo što ti druge studentske udruge nude (ne znam odakle se pa ne znam ni kakva je ponuda tu). U svakom slučaju možeš kontaktirati nekog iz svog lokalnog odbora da ti malo bolje objasni način rada i projekte pa da vidiš privlači li te to još uvijek.
Aelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2019., 10:04   #7
Neznam jeli ova tema još živa, naišao sam slučajno na aiesec pa bi htio znati nešto više o tome, po mogućnosti iz prve ruke ako ima neko ovdje ko je član.
Tražim neku dodatnu aktivnost uz fakultet gdje bih mogao sklopiti nova poznanstva pa mi se ovo činilo kao dobra ideja, zato želim znati vise...
Chocolate Thunder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:20.