Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2014., 19:32   #1
Čemu služi policija u Zagrebu i HR?

Možda će zvučati malo trolerski i senzacionalistički, ali je ustvari namijenjeno da potakne raspravu o smijeru u kojem općenito zaštita prava običnog malog čovjeka ide u 21. stoljeću u HR.

Policije NEMA kada ste ugroženi, njihovo prisustvo u gradu je praktički nepostojeće. Nigdje ih se ne vidi osim kada dobiju nalog da trebaju u ime punjenja državnog proračuna povećati naplatu prometnih kazni (gdje će opet više naje... oni sa plićim džepom i slabijim autima, jer su im ovi drugi prebrzi).
To se vidi po znatno povećanom broju nasilnih incidenata po gradu i općenito smanjene sigurnosti. Nasilnici su se osilili.

Idemo raspravljati čemu služi policija malom običnom poštenom čovjeku danas ... po meni ničemu ... ako to napadnu, neće ih biti u blizini ... ako te srede, okradu ili prebiju (ne dao Bog ubiju) u 90% slučajeva ih neće naći (ako nije neki rodbinski obračun, ali ne govorim trenutno o tome), ... ako se obraniš, ti si kriv kao i oni koji su te napali, ako ih ozbiljno ozlijediš , bez obzira što je u samoobrani, još više...

Drski su i nekulturni, otvoreno opasni, po meni, u većini slučajeva. Većinom su regrutirani iz razno raznog podobnog kadara, a pogledajmo istini u oči, nitko pametan to niti ne žali raditi, pogotovo u HR. Nije ni njima lako, sredstava nema, pa onoo . ko ga je... idemo se lizati sa mafijom...

Balkanska mafija ovdje ima glavno uporište, Srbija i ostale zemlje su im puno opasnije .. ovdje policija doslovno godinama ne radi NIŠTA u vezi organiziranog kriminala.

Po meni, malom čovjeku policija danas u HR ne služi apsolutno ničemu ... bila bi bolja anahija i da svi imamo oružje ... osjećao bi se bolje i sigurnije.
DaVinci is offline  
Old 21.03.2014., 19:51   #2
Ovo je pdf Pravo gdje se raspravlja o pravnim pitanjima, a ovo je više tema za Politiku. Ako imaš neki konkretan problem oko postupanja policije, imaš top temu o policijskom postupanju na Prekršajnom i kaznenom.

Zato lock ove teme.
File is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:21.