Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2014., 14:26   #1641
Pozdrav! Imam problem sa t comom. Raskinula sam u 12. mj prosle godine ugovor sa t-comom mj dana ranije. Platila sam sve moguce prijevremene raskide da bi mi u prvom mj poslali racun od 400 kuna. Zvala sam sluzbu za kirisnike i rekli su mi da nemoram platiti ali su mi kulturno uzeli na trajni nalog. Opet ja zovem i rekli su mi da ce mi vratit novce. Nisu mi vratili pa sam pisala prigovor. Odbili su mi prigovor da sam duzna za racun od 12 mj a njega su si isto naplatili trajnim nalogom. Danas opet gubim zivce po t centru i zovem sluzbu za korisnike i samo govore da su naplatili internet za 12 mj a uredno su svi racuni placeni trajnim nalogom. Sta da radim da mi vrate 409 kuna?
linola is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 10:43   #1642
Quote:
linola kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Imam problem sa t comom. Raskinula sam u 12. mj prosle godine ugovor sa t-comom mj dana ranije. Platila sam sve moguce prijevremene raskide da bi mi u prvom mj poslali racun od 400 kuna. Zvala sam sluzbu za kirisnike i rekli su mi da nemoram platiti ali su mi kulturno uzeli na trajni nalog. Opet ja zovem i rekli su mi da ce mi vratit novce. Nisu mi vratili pa sam pisala prigovor. Odbili su mi prigovor da sam duzna za racun od 12 mj a njega su si isto naplatili trajnim nalogom. Danas opet gubim zivce po t centru i zovem sluzbu za korisnike i samo govore da su naplatili internet za 12 mj a uredno su svi racuni placeni trajnim nalogom. Sta da radim da mi vrate 409 kuna?
ići osobnu u t centar
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 10:47   #1643
Frend je nedavno uspio dobiti povrat novca od njih, isto su se neko vrijeme navlačili, prijavljivali ih HAKOM-u ili koja je već kratica nadležna.
Dobili su i naknadu za sve preplaćeno i za vrijeme nakon isteka ugovora koje su ih ovi držali na svojoj mreži protiv njihove volje.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 14:33   #1644
Quote:
Mirela Bela kaže: Pogledaj post
Daziher, hvala Vam na brzom odgovoru. To za komoru znam, ali me interesira gdje još mogu potražiti pomoć, osim sudskim putem. Osim toga, htjela bih upozoriti i druge ljude na tog izvođača radova, da oni također ne upadnu u takve probleme kao i ja. Interesira me gdje se sve na internetu mogu obratiti za pomoć i ukazati na tog izvođača. Jer to što ovaj čovjek radi, to je da čovjeku pamet stane, laže, mulja, ne radi kako je dogovoreno i još traži novac, a dogovoreni avans je dobio. Najljepša hvala na savjetu.
iskreno nema neko posebno mjesto gdje se možete javiti jer na žalost građevinom se bavi velik broj ljudi i nisu svi stručni ali ni pošteni. to vam je ista priča kao i kupovanje bilo koje druge usluge i proizvoda samo što ovdje su iznosi puno veći a ne postoji sustav koji bi vam dao odgovor da ovaj izvođač je kvalitetan,pošten i slično. Vi ako imate potpisan ugovor ili neki drugi pravni vid rješenja onda se morate držati stavki istoga i u slučaju spora ste trebali imati stavku u ugovoru o nadležnom sudu. Ako nemate ugovor i slično onda zbiljda ne znam koji savjet da vam dam osim da sve slikate i da dokumentirate sve moguće radove za budući spor.probajte situaciju pitati na legalis.hr. tamo bi trebali biti više pravno potkovani.također ako dotični ima radnike na crno malo se spomene građevinska inspekcija i slično ali to je sad već domena pregovora i nagovora sa milijun varijacija pri ophođenju sa takvim likovima.
daziher is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 17:04   #1645
Quote:
linola kaže: Pogledaj post
Sta da radim da mi vrate 409 kuna?
Prestani zivkati, jer zaista mi nije jasno šta misliš postići u razgovorima s nekim studentima, kojima je razgovor s tobom rutina?
Ukoliko si poslala mail i žalila se službi za korisnke, a oni su te otpilili - a ti imaš potvrde sa platila sve to što su ti oni ponovo naplatili, onda kreni s prijavama.

I stvarno mi nije jasno da ostaviš trajno nalog na pretplatu koji si otkazala
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2014., 19:24   #1646
09.04.2014 kupila sam torbu U Torbici, ručka mi je pukla nakon 14 dana nošenja, otišla sam u petak i bez problema su mi dali novu, danas je pon i ručka je opet počela pucati ?! kroz par dana će skoroz otpasti, što mi je činiti ? iskreno više ne želim zamjenu želim povrat novca, jeli to uopće izvedivo?

Puno hvala
Mari25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 14:58   #1647
Molila bi savjet od nekoga tko je upućeniji od mene. U 7. mjesec prošle godine sam na ugovor u Vipa uzela mobitel Samsung Galaxy S4. Ima jamstvo 24 mjeseca. Dosad se 4 puta kvario. Prvi kvar mu je bio niti 2 mjeseca nakon kupnje,drugi zatim u 2 mjesec ove godine,pa onda u treći mjesec,i zadnje sad prije skoro 3 tjedna šta sam ga opet poslala na servis(6 dana nakon što je uopće i došao sa servisa). Tražila sam drugi uređaj već na drugom i trećem kvaru,ali normalno, oni mi vratili moj isti - kao,poravili ga. Ajde dobro,računam,možda su mu stvarno i popravili mane(da sad ne nabrajam šta sve,popis bi bio podugačak). Ali vidim ja da ovome nema kraja,a oni se prave blesavi. Ovaj put sam slala mail direktno Samsungu i napisala da pišem službeni prigovor na taj uređaj.
Jer kad god odnesem mobitel na servis(a hvala Bogu nagledala sam se servisa) vidim bar još dvoje-troje ljudi koji donose isto Galaxy S4 na servis. Izgleda da mobitel stvarno ima neke greške radi kojih ne može normalno radit mjesec dana u komadu. Više sam vremena bez mobitela nego s mobitelom,ovo je stvarno presmiješno,dosta mi je više i backupova i gubitka podataka i moljakanja zamjenskih mobitela koji su nikakvi.
Iz Samsunga su me zvali da će oni riješiti papire pa da ja dalje zamjenu obavljam u dogovoru s Vipom jer je kod njih uređaj kupljen. To je bilo prije skoro 3 tjedna,još pojma nemam niti šta su odlučili niti šta je s uređajem,bila u Vipa oni pojma o ničem nemaju,kontaktirala opet Samsung gdje mi kažu da dok oni riješe papire da treba vremena,bla,bla(ajd ok,nije problem u vremenu)ali ja još uvijek ništa ne znam. Na web stranici od servisa je do unazad 6 dana stajalo da je servis još u tijeku, onda 11.04. da je servis završen,nešto RMA odobren i da će se uređaj vratit na prodajno mjesto u roku od 3 dana. I još ni traga ni glasa,ni od Vipa ni od servisa.
E sad mene zanima koja su moja prava. Znam da ako se uređaj vrati u roku od 7 dana(ako je neispravan)da se ima pravo dobiti ili novi ili povrat novca. I danas sam pročitala da to nije 7 dana već navodno čak i do 2 godine(tako sam pročitala na stranici od Ministarstva gospodarstva),a ako se nedostatak pojavi u prvih 6 mjeseci da se tada trgovca smatra odgovornim za prodaju neispravnog proizvoda. Ne znam jel to istina,zato i pitam pametnije od sebe,ali tako sam pročitala.
Ja ne želim da mi oni vrate isti uređaj ili daju novi takav. Nisam zadovoljna niti malo,puno novaca,malo muzike,kao što sam rekla,prvi kvar nakon niti 2 mjeseca. I otada samo kvarovi. I nisam jedina vlasnica tog modela s takvim problemima,tako da se u budućnosti ne želim uopće zamarat manama nekog, po meni prerazvikanog poluproizvoda. Zanima me zamjena za drugi uređaj u trgovini gdje sam kupila i ovoga. Jel imam pravo na to?
Ispričavam se na dužini posta
Nefertiti111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 19:06   #1648
Quote:
Nefertiti111 kaže: Pogledaj post
Ispričavam se na dužini posta
ova ti je jedina pametna jer nisi napisala ni kaj je poslo krivo sa telefonom, to je dobar telefon u pravim rukama, naravno da kvarovi nisu nemoguci, vip je samo posrednik a nisi mogla pisat "samsungovom" servisu jet to ne postoji, a za vip ti servisira agram servis i generalno gledajuc nisu losi.
__________________
Angry Unpaid Hooker !
SuperQueer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 19:45   #1649
Nisam ni napisala da sam pisala samsungovom servisu već samsungu,ako već pametuješ onda bar pročitaj. I inače samsung ima 3 ovlaštena servisa - Europatrade centralni servis, Agramservis i još jedan treći za koji ne znam kako se zove ali znam da ima jer su mi tako rekli jedan od mnogobrojnih puta moga odlaska na servis sa navedenim mobitelom. Ovdje sam došla tražit savjet koja su moja prava,a ne nabrajat šta sve nije u redu s mobitelom,nije ni bitno šta je ako su to definirali kao kvar. Jel to dobar mobitel ili nije to je tvoje mišljenje,ja imam svoje mišljenje(i iskustvo) tako da u biti pišeš sve šta nema veze s onim šta sam ja pitala,a to je koja su moja prava kao potrošača u ovom slučaju
Nefertiti111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 21:50   #1650
Pozdrav,
zanima me mogu li tražiti odštetu i od koga zbog štete koja je nastala upotrebom nekog proizvoda na vozilu?
Konkretno, RENCO silikonski sprej koji je inače namjenjen za gumene i druge umjetne materijale, te uklanjanje zvukova škripanja mi je doslovno uništio plastiku na spojevima armature koju sam tretirao tim sprejom. Mjesec dana nakon tretiranja pojavila se pukotina na armaturi, a pretinac ispred suvozača je doslovno ispucao i ostao visjeti na jednom od šest ili sedam vijaka. Čak je i vodilica tog poklopca, koja nije ničim opterećena doslovno pukla na dva dijela te moram kupiti cijeli novi pretinac čija je cijena oko 700kn jer ovaj izgleda ko da ga je pregazio kamion.
dmikul is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 08:23   #1651
nefertiti ja sam imala slican slucaj s mobitelom koji je kupljen u t com-a.
bio je 4 ili 5 puta na servisu, slala sam im prigovore svakodnevno. na kraju sam se obratila drzavnom inspektoratu i dobila novi mobitel
koji je krepa za misec dana al to je neka druga prica
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 11:15   #1652
Nemogućnost iskorištenja poklon bona velike vrijednosti

Osvojila sam u nagradnoj igri poklon bon kod Poliklinike za stomatologiju gdje je naveden rok iskorištenja do kraja ovog mjeseca. Javljam im se i želim rezervirati termin, odgovaraju mi da nemaju slobodnog termina i da bon neće biti moguće iskoristiti.
Što po ovom pitanju napraviti? Smatram da imam pravo koristiti nagradu koju sam pošteno osvojila po svim pravilima i koju su mi uredno poslali na mail adresu. Imam li pravo na naknadu u visini poklon bona i kako to riješiti? Mogu i iskoristiti bon, no već se bojim zbog mojih prigovora da ne bi napravili štetu na mojim zubima...
__________________
nemoguca misija
izgubljena dusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 17:07   #1653
Također o povratu novca

https://www.facebook.com/32901171044...type=3&theater
Naručila sam ovaj kombinezon koji je stigao prije 2 dana i naravno, prevelik mi je. Veličina S. E sada postoji problem što su rekli da ne mogu dobiti povrat novca nego samo zamijeniti za neki drugi artikl. Pa da pitam da li se isplati prijetiti im tim zakonom o zastiti potrosaca?


Čemu otvaranje posebne teme i postavljanje istog pitanja na 2 mjesta?
Za početak pročitati pravila pdf-a prije postanja.

File

Zadnje uređivanje File : 25.04.2014. at 20:44.
mladena8855 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 22:50   #1654
Quote:
izgubljena dusa kaže: Pogledaj post
Osvojila sam u nagradnoj igri poklon bon kod Poliklinike za stomatologiju gdje je naveden rok iskorištenja do kraja ovog mjeseca. Javljam im se i želim rezervirati termin, odgovaraju mi da nemaju slobodnog termina i da bon neće biti moguće iskoristiti.
Što po ovom pitanju napraviti? Smatram da imam pravo koristiti nagradu koju sam pošteno osvojila po svim pravilima i koju su mi uredno poslali na mail adresu. Imam li pravo na naknadu u visini poklon bona i kako to riješiti? Mogu i iskoristiti bon, no već se bojim zbog mojih prigovora da ne bi napravili štetu na mojim zubima...
Garant si im prvo rekla da imaš bon, a onda tražila termin
To su meni napravili u jednom fensi spa centru, doduše ja sam bon dobila na poklon.... i onda sam nazvala drugi dan i mrtva hladna samo rezervirala termin za masažu i kad sam došla, samo sam im dala bon - vidjela sam im na faci da su oduševljeni
Nazovi opet i samo rezerviraj termin za ono što hoćeš, a bon ne spominji - sigurna sam da će naći termin.
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 09:38   #1655
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Garant si im prvo rekla da imaš bon, a onda tražila termin
To su meni napravili u jednom fensi spa centru, doduše ja sam bon dobila na poklon.... i onda sam nazvala drugi dan i mrtva hladna samo rezervirala termin za masažu i kad sam došla, samo sam im dala bon - vidjela sam im na faci da su oduševljeni
Nazovi opet i samo rezerviraj termin za ono što hoćeš, a bon ne spominji - sigurna sam da će naći termin.
nisam mogla postupiti kao ti jer je ta Poliklinika organizirala nagradnu igru pa su imali ovako i onako moje podatke
nije mi se dalo s njima vise natezat, proslijedila inspektoratu i odgovorili mi da ce to rijesit - zivi bili pa vidjeli

ali ovaj tvoj nacin nije los
__________________
nemoguca misija
izgubljena dusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 23:34   #1656
Quote:
izgubljena dusa kaže: Pogledaj post
Što po ovom pitanju napraviti? Smatram da imam pravo koristiti nagradu koju sam pošteno osvojila po svim pravilima i koju su mi uredno poslali na mail adresu. Imam li pravo na naknadu u visini poklon bona i kako to riješiti? Mogu i iskoristiti bon, no već se bojim zbog mojih prigovora da ne bi napravili štetu na mojim zubima...
Pa tko ti je kriv što ga nisi iskoristila dok si mogla. Dakako da te ne moraju primiti ako okolnosti kao što je nedostatak termina to ne dopuštaju. Što su trebali, ne primati ljude dok se ti ne sjetiš doći da ti ne bi slučajno uzeli termin? Dali su ti pretpostavljam dovoljno vremena da iskoristiš bon, a ti ga odlučila iskoristiti u zadnja tri dana i sad se buniš.
__________________
Nobody cares. Work harder.
Miss Hyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 15:11   #1657
pitanjce jedno...

nedavno sam kupio naočale, poprilično skupe. u biti su stakla skupa. radi se o sunčanim naočalama. dok sam ih naručivao sam izričito tražio da budu dioptrijska stakla i da budu polarizirana. danas sam ih pokupio, ali sad sam nedavno skužio da nisu polarizirana.

kasnije idem nazad u taj dućan probat se žalit na to. ali ako bi se oni počeli izmotavati, ima li nešto na što se mogu pozvati? npr. na pravo da unutar tjedan dana mogu vratiti proizvod bez ikakvog obrazloženja ako nisam zadovoljan s njim ili slično? mislim, nisam im se još požalio pa ne znam kakva će biti reakcija, ali želim doći pripremljen, da mi ne bi rekli da nisam nikad naručio da budu polarizirana. jer nemam nikakav pisani trag za to.
__________________
...
Wrbhhh is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 23:34   #1658
Imaš pravo na naočale kakve su bile ugovorene.
http://www.zakon.hr/z/75/Zakon-o-obveznim-odnosima Čl. 400 st. 1; 401 st. 3 i 410. st 1. (ne mogu c/p)
__________________
Nobody cares. Work harder.
Miss Hyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 08:25   #1659
Zaštićen si kao lički medvjed posto se radi o o nedostatku. Ponudi im da otklone nedostatak ili traži povrat novca....
Alfa Romeo is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 21:22   #1660
Mogu li sportsko-ribolovna društva donositi statute i pravila o ulovu ribe na jezerima javnog dobra kako im se prohtije? Gdje im je pravno uporište? Naime, u blizini mene odjednom na jezeru osvanuo pano s potpisom jednog ribičkog društva s pet-šest "odredbi" o količini ulova, dozvolama, i sl. Mislim, kako...

Na čemu ih mogu dočekati kad dođe stani-pani?
__________________
"How my hair look, Mike?"
zidd is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:50.