Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2014., 21:39   #981
Nemas brige da ces doci na red prije jeseni
Ja sam dobila termin na Rebru za 14.11.

sent from my novi tablet
__________________
Trebam staviti neki potpis
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 00:57   #982
Ja sam bila na operaciji 27. 1., izvađena mi je žuč u kojoj na kraju uopće nije bilo kamenja! Ni pijeska, mulja, ništa. Bila je debljih stijenki (no, nisu rekli da je upaljena), ali bez kamenja. Objašnjenje koje su mi dali je da je ultrazvuk pogriješio i ako mi se nastave napadi da je onda nešto drugo u pitanju. Poslije operacije mi je jako pao imunitet i stalno sam bila bolesna. Sad sam po tom pitanju ok, ali sam još uvijek na žučnoj dijeti jer osjećam da mi normalna prehrana još ne leži najbolje. S desne strane ispod rebra me stalno nešto smeta, nadam se da taj osjećaj neće stalno biti prisutan.
Annabel Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 12:10   #983
Da li je koljenasto presavinuti žučnjak indikacija za operaciju, zna li tko?
Radila sam MR radi napadaja i za razliku od UZV nisu našli ništa značajno, sumnjaju na mikrolit, ali mogao bi biti i polip. Vjerojatno mi se mulj koji su vidjeli na UZV izdrenirao, ali su našli to presavinuće čega nije bilo na UZV. Malo sam guglala i nisam baš pročitala ohrabrujuće podatke. Navodno to može biti dosta grdo i može doći čak i do gangrene. Žučnjak je inače koljenasto presavinut u području vrata i prelaska u područje duktus cistikusa, ak to ikom išta znači.

@Francesca
Ja sam pila Rovachol, al sam imala mulj. Mislim da je kroz stolicu otišao pošto ga više nema. Dva dana nakon što sam ga počela piti sam u par navrata imala zaista rijetku i čudnu stolicu. Pretpostavljam da je to bilo to. No to je mulj. S kamencem se ne bih zezala, jer ako ga otopi na još manje komadiće može ti otići i zaglaviti u žučovodu i oštetiti gušteraču, a onda si tek nadrajsala.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.

Zadnje uređivanje Ivanicapeca : 20.03.2014. at 12:17.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 15:13   #984
Pozdrav svima!

Evo da se i ja javim sa svojim iskustvom.
Tri puta otkazana operacija, ali je bila četvrta sreća. Laparaskopski. Sad mi je 5. dan od operacije. Osjećam se dobro, stvarno me ništa ne boli, tek tolko me koja rupica 'zapeče'. Što se tiče same operacije, sve je to brzo prošlo, ali sam užasno loše podnjela anesteziju. Neka dva sata nakon operacije sam počela povraćati i to je trajalo od podneva do ponoći, non stop. Ono, boli te trbuh jer si tek operiran a ti povraćaš i povraćaš...Davali su oni meni nekakve inekcije protiv mučnine, ali mi očito nisu uopće pomogle.
Prekosutra skidam konce i to je to.

Pitanje... vi koji ste išli laparaskopski, nakon kolko ste se vratili na posao?
Mislim, ja se već sad stvarno ok osjećam, računam da sam za tjedan dana ko avion
__________________
ELEMENTARKA :D
Ribaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 01:13   #985
Quote:
Ribaa kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Pitanje... vi koji ste išli laparaskopski, nakon kolko ste se vratili na posao?
Mislim, ja se već sad stvarno ok osjećam, računam da sam za tjedan dana ko avion
Ja sam bila 2 tj na bolovanju, ali mi je sad žao što nisam ostala 3 tjedna. Dobro sam se osjećala i odlučila sam da ću prekinuti bolovanje, ali odmah mi je prvi radni dan bilo žao što sam to napravila. Popustio mi je imunitet i onda su se redale bolest na bolest (čak sam dobila i groznicu na usni prvi put u životu). Trebala sam ostati još taj tjedan kod kuće makar se i dobro osjećala.
Annabel Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2014., 13:39   #986
Na ultrazvuku abdomena su mi otkrili žučne kamence. Imam ih nekoliko, najveći je promjera oko 10-11 mm. Iako nisam imala napade (ali osjećam bol pod pritiskom ispod rebara), odlučila sam se otići na operaciju. Strah me da me ne ulove napadi i da moram hitno to rješavati. Moja mama je odbijala operaciju, pa je na kraju imala jako loše iskustvo, dvije operacije jer joj je jedan kamenčić ostao u žučnom kanalu.
Uglavnom, zanimaju me iskustva pacijenata u zagrebačkim bolnicama. Gdje ste se operirali, kod kojeg kirurga i jeste li zadovoljni? Ne znam kome da se javim, pa je svaki savjet dobrodošao. :-)
Chezmoi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 12:23   #987
Thumbs up

Quote:
Chezmoi kaže: Pogledaj post
Na ultrazvuku abdomena su mi otkrili žučne kamence. Imam ih nekoliko, najveći je promjera oko 10-11 mm. Iako nisam imala napade (ali osjećam bol pod pritiskom ispod rebara), odlučila sam se otići na operaciju. Strah me da me ne ulove napadi i da moram hitno to rješavati. Moja mama je odbijala operaciju, pa je na kraju imala jako loše iskustvo, dvije operacije jer joj je jedan kamenčić ostao u žučnom kanalu.
Uglavnom, zanimaju me iskustva pacijenata u zagrebačkim bolnicama. Gdje ste se operirali, kod kojeg kirurga i jeste li zadovoljni? Ne znam kome da se javim, pa je svaki savjet dobrodošao. :-)
Pozdrav,
ja sam Riječanka, ali sam operirana u Zagrebu na Rebru. Maksimalno su profesionalni, ne pamtim kako se zvao doktor, stariji je, sijed
Sve u svemu, prezadovoljna. Da sam znala koliko je to jednostavno, otišla bih i prije. Ništa, ali doista ništa me nije bolilo nakon operacije, samo nelagoda. Inače sam hipohondar i prava paničarka, pa kad kažem da je sve dobro, vjerujte da je
Mare-RI is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2014., 22:33   #988
što je to u lubenici/dinji/krastavcima, toj porodici biljaka da smeta žuči?
ljenjivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2014., 23:12   #989
Quote:
ljenjivac kaže: Pogledaj post
što je to u lubenici/dinji/krastavcima, toj porodici biljaka da smeta žuči?
Ne znam sto ali znam da mi je dr rekao da to strogo izbjegavam,ljeti lubenicu koju obozavam.morala se odreci.napuhuju kao i grahorice.vidim i sad nakon odstranjivanja zuci da nakon lubenice mi trbuh ko balon bude
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 18:44   #990
Evo da se i ja pridruzim...ja sam ovo ljeto dobila prvi zestoki napadaj...bol je trajala 12 sati i prestala...onda jedno 7 dana pauze i opet bolovi koji su trajali danima s tim da sam ja to trpila dok me nije sastavilo posteno pa sam u noci zavrsila na hitnoj na infuziji...nakon tog opet mir...pa opet bolovi danima al eto izdrzivi koliko toliko....evo danas me opet fataju bolovi...isla sam na UZ i imam saku kamenja u zuci...sad ovih dana bi trebala kirurgu da vidimo kad bi mogla to rijesit jer ne mogu ovako vise zivit...
ja osjetim pod desnim rebrom vec godinama onak cudan neki osjecaj al nisam imala problema do sad...
cak sam imala napad takav da nisam mogla disat...nisam mogla udahnut...
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 22:30   #991
mafri podhitno vadit zuc spasit ces se vjeruj mi,mene kad su napadi lovili bila bi sve na svijetu dala da mi ju neko iscupa ali nazalost morala sam cjelu trudnocu trpit,i poslije par mj dok se ne oporavim od poroda i onda ju operirala
nakon operacije preporod
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 13:41   #992
da ici cu sad za tjedan dana kirurgukojeg odaberem vec i trazicu da mi to vade sto prije....juce cjeli dan bolovi....nije bilo bas za hitnu,fala Bogu,al je bolilo toliko da sam bila sve napeta i rastresena...nit mogu sjedit nit hodat...ma uzas...ja pol zuci imam kamenja...sad neboli al osjecam ispod rebra ko da me neko iscipelario tu...ja nemam pojma kak ja do sad nisam imala napade nikad...tek prije dva mj pocelo to...meni nesmeta strasno hrana bas,al sekiracija da...a ja sam slabih zivaca...jedino evo ovako ko danas kad nit boli nit neboli moram pazit na hranu...a kad sve prodje i ja se vratim u normalu,pa kad pomislim super mi je nemoram ja to ni operisat i onak me neboli ,tad nemoram pazit sta jedem...
OOOOOOO mogu mislit kak je tebi bilo trudnoj...ajme uzas!!!
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 16:28   #993
Quote:
mafri kaže: Pogledaj post
da ici cu sad za tjedan dana kirurgukojeg odaberem vec i trazicu da mi to vade sto prije....juce cjeli dan bolovi....nije bilo bas za hitnu,fala Bogu,al je bolilo toliko da sam bila sve napeta i rastresena...nit mogu sjedit nit hodat...ma uzas...ja pol zuci imam kamenja...sad neboli al osjecam ispod rebra ko da me neko iscipelario tu...ja nemam pojma kak ja do sad nisam imala napade nikad...tek prije dva mj pocelo to...meni nesmeta strasno hrana bas,al sekiracija da...a ja sam slabih zivaca...jedino evo ovako ko danas kad nit boli nit neboli moram pazit na hranu...a kad sve prodje i ja se vratim u normalu,pa kad pomislim super mi je nemoram ja to ni operisat i onak me neboli ,tad nemoram pazit sta jedem...
OOOOOOO mogu mislit kak je tebi bilo trudnoj...ajme uzas!!!
ja prvi put dobila napad na pocetku trudnoce nikad prije nisam imala problema,taj dan takva bol da sam se rusila,ljetno doba bilo 6.mj zovem ginek jedva govorim,sama doma nije me imao tko ni vozit k njoj ona po opisu kaze da nije embolija pluca da to zna bit kod trudnica ,meni pozlilo odmah,strah me ulovio takav,napad trajao nekoliko sati,da sam se preznojavla,nikakav polozaj naci ni stajat,ni hodat,ni sjedit,lezat uzas kad se samo sjetim,znam da sam jednom jedino par sekundi da se smirim mogla biti u klececem polozaju glavom o pod savijenom,strasno.mene pocelo gusit,ko oko srca disat nisam mogla,davilo me
dospjela taj dan hitnu gdje sam par sati bila dobila injekciju protiv bolova i nista mi nisu rekli,tek drugi put kad me ulovilo isla privatno na utz abdomena gdje mi ustanovljeni kamenci,pjesak,nakon toga oprt napad dospjela na hitnu nalazi abnormalno poviseni svi,jedva nekako uz gladovanje dogurala trudnocu do kraja da me ne moraju trudnu operirat i kad je mali navrsio par mj operirana
jedino me spasilo u svemu tome sta sam samo 6,5kg cjelu trudnocu dobilajel sam na strogoj dijeti bila,ustvari zadnje mjesece samo dvopek i kamilicu smjela.
al zadnji napad pred operaciju je bio najgori,promjenila sam boju koze,bol se pocela iz rebrenog luka skroz u kicmu sirit stajat nisam na nogama mogla,provela par sati na hitnoj na infuziji,cekala da mi se nalazi stabiliziraju donekle da mogu pod noz
tako da ako imas priliku cim prije odi spasit ces se
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 18:22   #994
OOOOOOO evo u utorak idem na operaciju...sad vec duze vrijeme (10 dana cak) nemam napade i nekad mi dodje da odustanem...sad kad znam kad idem nekako mi se neide....al moram jer nece bit bolje...bolje rijesit sad sve prije skole,neg kad skola pocne pa mali krene a mene nema dan dva
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 21:39   #995
Quote:
mafri kaže: Pogledaj post
OOOOOOO evo u utorak idem na operaciju...sad vec duze vrijeme (10 dana cak) nemam napade i nekad mi dodje da odustanem...sad kad znam kad idem nekako mi se neide....al moram jer nece bit bolje...bolje rijesit sad sve prije skole,neg kad skola pocne pa mali krene a mene nema dan dva
bolje ti je vjeruj mi,kad ti je to prisutno to je samo pitanje dana,sata kad te moze ulovit,bolje rijesit pa si na miru.poslije si ko nov i brz oporavak je pogotovo nama mladjima
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 20:50   #996
eto,rijesila sam se i ja zuci...u utorak me operiralo u srijedu isla doma...sam sto je kod mene bio i kamen u zucnom putu i zacepio ga je i zuc vec odavno nije funkcionirala...vec je se pocelo gnojit...zuc mi je bila puna neke bjele tekucine koja se pocela pretvarat u gnoj i da me je to i bolilo ... bilo je korak do pucanja...kaze da sam to uradila u zadnji tren....eto,jos sam se ja premisljala...nisam povracala nakon operacije....najodvratniji osjecaj je bio vadjenje drena...ajme koji odvratan osjecaj...a onaj dren bilo ga 2 m u meni majke mi..brrrrrrr
danas vec hodam ko velika...i neboli mevise nesto puno i nocas sam spavala u komadu cjeeeeeeelu noc .... sam se brinem za pupak...na sta ce to licit i kak ce zarast ajme boze...mrzim kad mi diraju pupak
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 16:25   #997
Imam žučni kamen, bez simptoma, ali zadnji UZV je pokazao (citiram):
" Žučni mjehur je manjih dimenzija širine stjienke do 5mm, nejasnih hiperehogenih odjeka - sitna litijaza, dif.dg kronične upalne promjene.

Preporuka je da odstranim žučni mjehur - ne kao nešto hitno, ali tijekom vremena bih svakako trebala... E sad, mene je naravno strah bilo kakve operacije, a budući da nemam apsolutno nikakve simptome... ne znam što da radim...

A sve ovo što nije dozvoljeno kod bolesti žučnog mjehura -
Lubenice (obožavam), kruh i tijesto, sirevi, pečeni i restani krumpir, grah, kelj, kupus, repa, paprika... bademi, orasi, lješnjaci...
Ovog ostalog što piše (većina mesa, alkohol, mast, margarain, jaja... to mogu...

Skroz sam

Zadnje uređivanje tessaa : 29.08.2014. at 16:59.
tessaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 21:07   #998
jel zna itko koliko se čeka operacija u splitskoj bolnici?
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 22:09   #999
Quote:
tessaa kaže: Pogledaj post
Imam žučni kamen, bez simptoma, ali zadnji UZV je pokazao (citiram):
" Žučni mjehur je manjih dimenzija širine stjienke do 5mm, nejasnih hiperehogenih odjeka - sitna litijaza, dif.dg kronične upalne promjene.

Preporuka je da odstranim žučni mjehur - ne kao nešto hitno, ali tijekom vremena bih svakako trebala... E sad, mene je naravno strah bilo kakve operacije, a budući da nemam apsolutno nikakve simptome... ne znam što da radim...

A sve ovo što nije dozvoljeno kod bolesti žučnog mjehura -
Lubenice (obožavam), kruh i tijesto, sirevi, pečeni i restani krumpir, grah, kelj, kupus, repa, paprika... bademi, orasi, lješnjaci...
Ovog ostalog što piše (većina mesa, alkohol, mast, margarain, jaja... to mogu...

Skroz sam
sad nemas problema ali vrlo brzo mozes imat,posto je kamen tu,i toplo ti preporucam da prije nego dodje do napada ili sl odstranis zuc jel to su vraske muke,ko nije probao napad ne moze zamislit tu bol,ja sam rodila,trpila trudove uzasne 7 sati ali mobu ti reci da ovo nije nista blaze
ako ti se aktivira kamen ili nedaj bog zapne u kanalima moglo bi bit problema,zato bolje sprijecit
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 09:15   #1000
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
sad nemas problema ali vrlo brzo mozes imat,posto je kamen tu,i toplo ti preporucam da prije nego dodje do napada ili sl odstranis zuc jel to su vraske muke,ko nije probao napad ne moze zamislit tu bol,ja sam rodila,trpila trudove uzasne 7 sati ali mobu ti reci da ovo nije nista blaze
ako ti se aktivira kamen ili nedaj bog zapne u kanalima moglo bi bit problema,zato bolje sprijecit
Hvala na odgovoru... meni su kamen dijagnosticirali još prije 9 godina, uz preporuku da ga ne trebam dirati dok ne radi probleme... ni sad nemam napada, ali zbog zadebljanja stijenke žučnog mjehura sad mi ipak preporučuju da ga u neko dogledno vrijeme ipak odstranim... strah me operacije, čak i one rutinske, anestezije isto... nikad nisam ležala u bolnici i nije mi dobro već od same pomisli na to...
Uh...
tessaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:46.