Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2005., 10:44   #1
Sudski vještaci

Kad vještak u postupku uz nalaz i mišljenje ne dostavi stranci troškovnik vještačenja i na isto se ogluši predmetni sudac i kad je to spmenuto ne samo podneskom već i predsjedništvu sudu i opet nastupi ogluha, što konkretno učiniti sa sucem i vještakom kad je stranka uredno uplatila poveći predujam za izlazak suda i vještaka na teren!?
Pepeljuga iz cuga is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2005., 11:31   #2
vještak nije obavezan priložiti troškovnik.
__________________
© copyright, sva prava pridržana..
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2005., 12:19   #3
Quote:
nn-st1 kaže:
vještak nije obavezan priložiti troškovnik.

Kupiš kruh u dućanu pa dobiješ račun. Znači za vještake važi poseban zakon. Daj me sa konkretnim člankom o tome prosvjetli.

Prema tome ispada da stranka ne smije znati stvarne troškove koliko je zaista vještačenje koštalo ako se ravnamo po tvojoj logici.

Očito da je onda riječ o legaliziranoj pljačiki stranaka putem suda i vještaka.

Onda taj vještak vara i državu ne samo stranku jer je očito riječ o naplati na crno.
Pepeljuga iz cuga is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2005., 12:27   #4
ne kužim o čem pričaš..
rekli su ti koliko košta vještačenje, dali ti broj računa i ti uplatila. dakle imaš uplatnicu, i šta još hoćeš?
inače se iznos računa prama pravilnicima, a ne od oka,uha,koljena..
__________________
© copyright, sva prava pridržana..
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2005., 12:40   #5
Quote:
nn-st1 kaže:
ne kužim o čem pričaš..
rekli su ti koliko košta vještačenje, dali ti broj računa i ti uplatila. dakle imaš uplatnicu, i šta još hoćeš?
inače se iznos računa prama pravilnicima, a ne od oka,uha,koljena..
Jako bezobrazan odgovor. Mora da neki na takav način bez računa dolaze i do diplome.

Znači za neke vještake vrijedi pravilo da daju troškovnik dok za pojedince ne. Onda je tu riječ isključivo o sprezi vještaka i predmetnog suca kako da od stranke ušićare što više novaca jer nije riječ o maloj sumi. O tome se očito može više pozabaviti financijska policija, posebice kad se vidi što se vještačilo a što se izbjeglo sve prilikom vještačenja. Tarifa za određene radnje mora postojati.

Mislim da sad kužiš! Nema potrebe da se izderavaš na mene ako te živcira da se u ovoj već ionako siromašnoj i opljačkanoj zemljici od sve i svakoga otkrije neki sučić i vještak kojeg isti sučić namještava stranci kao jedinog bez mogućnosti izbora kako bi od stranke iskamačio novac.

Hajde ne oštri se kao da si sam otkriven u prijevari lega!
Pepeljuga iz cuga is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2005., 12:43   #6
nit' sam se izderavao, nit' se oštrim..
samo s čudim..
__________________
© copyright, sva prava pridržana..
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2005., 12:46   #7
Quote:
nn-st1 kaže:
nit' sam se izderavao, nit' se oštrim..
samo s čudim..
Vjerojatno se čudiš zbog čega je i država uvela PDV!?
Pepeljuga iz cuga is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2005., 12:47   #8
čudim se tvom ponašanju..
__________________
© copyright, sva prava pridržana..
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2005., 12:54   #9
Quote:
nn-st1 kaže:
čudim se tvom ponašanju..

Znači moje je ponašanje loše ako državi uredno plačam porez i imam respekt prema državi kao instituciji, za razliku od nekih.
Pepeljuga iz cuga is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2005., 12:31   #10
Sve je stvar dogovora tebe i vjestaka. Ako je dogovor bio da sve ide bez racuna ili sa racunom onda ste se vjestak i ti toga trebali i drzati. Ali u principu ti je TREBAO i MORAO izdati racun . Eh sada zasto se sudac oglusio fkt mi je nepoznanica x..... Mozda da skocis do Ozboltice ili porezne pa vidis sto i kako dalje ...
pistacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2005., 15:03   #11
Quote:
pistacija kaže:
Sve je stvar dogovora tebe i vjestaka. Ako je dogovor bio da sve ide bez racuna ili sa racunom onda ste se vjestak i ti toga trebali i drzati. Ali u principu ti je TREBAO i MORAO izdati racun . Eh sada zasto se sudac oglusio fkt mi je nepoznanica x..... Mozda da skocis do Ozboltice ili porezne pa vidis sto i kako dalje ...
Nije bilo nikakvog dogovora sa vještakom. Vještak je apsolutno nepoznat i preporučen od strane suca u sporu i kao jedini mogući predložen.

Predujam je uredno plačen no do današnjeg dana nema računa a o povratu razlike tako da nema ni spomena.

Ako bi gledali da je dovoljno što stranka zaprimi uplatnicu za platiti predujam i da na tome stane onda to meni liči na organiziranu pljačku od šaćice ljudi na sudu lokalnog karktera gdje si pojedinci uzimaju za pravo raditi što žele i na koji način žele. Vrlo vjerojatno da na takvom sudu vrijede posebni zakoni različiti od onih u večim gradovima.

Ili kako bi to naš nn-st1 stručno rekao: "dali ti broj računa i ti uplatila. dakle imaš uplatnicu, i šta još hoćeš?"

Stranka mora biti sretna da uplati predujam uplatnicom skoro 4000,00 kn i ne smije znati koliko je stvarno vrijednost izlaska suda i samog vještaka i onoga što se vještačilo.


Hvala na ljubaznom odgovoru pistacija.
Pepeljuga iz cuga is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 15:37   #12
prijavi državnom inspektoratu da ti taj i taj vještak nije izdao račun...
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2005., 09:23   #13
Quote:
brzi kaže:
prijavi državnom inspektoratu da ti taj i taj vještak nije izdao račun...
Hvala lijepa brzi! Učinjeno!

Možda i vještak dođe tu na forum tražiti savjet kako da se rješi krpelja zbog neizdatog računa.......
Pepeljuga iz cuga is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 21:40   #14
Question Korumpirani vještaci

Moja obitelj je u izvanparničnom postupku razvrgnuća suvlasništva. Tijekom spora, vještak geodet je sudu dostavio svoje, ne znam kako bih pristojno to nazvala, recimo "plaćeno" vještačenje koje ćemo vjerojatno uspješno osporiti. Za sve vas koji nešto znate o razvrgnuću suvlasništva molim vas da mi pomognete. Naime, mene zanima kako prepoznati kada vještak odstupa od pravila struke ? Gdje se na netu može nešto naći o tome (moje su potrage bile uzaludne - a problem mi je posjećivati knjižnice jer ne živim u Zg).

I još nešto. Što se to smatra "samostalnom cjelinom". Naime, radi se o obiteljskoj kući sa tri stana koja su građena vodoravno (dakle radi se o tri kata) a suvlasništvo je podijeljeno na dva brata, svakome po 1/2. E sad, ako svaki brat polaže pravo na 1/2 tih stanova, kako ih vještak može podijeliti da oni budu "samostalne cjeline" ? Je li se oni uopće mogu podijeliti da budu "samostalne cjelinama" budući da je jedan vodovod kroz cijelu kuću, da svaki stan ima jednu kuhinju, jednu banju itd. te da bi trebalo ful love uložiti da se svaki odvoji ! Je li moguće da vještak to može nekako podijeliti ???? Je li moguće da on u svom vještačenju može reći da predlaže takvu i takvu podjelu jer to predstavlja samostalnu cjelinu s time da bi to podrazumjevalo ful ulaganja ???
__________________
Johnny b good je zakon
kundurica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 10:18   #15
Dobro, ima li tko od vas neka konkretna znanja ? Ili ste svi u domeni filozofije ?
__________________
Johnny b good je zakon
kundurica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 10:40   #16
Quote:
kundurica kaže:
Dobro, ima li tko od vas neka konkretna znanja ? Ili ste svi u domeni filozofije ?
kako prepoznati kada vještak odstupa od pravila struke ?

Ne,mi svi ovdje smo filozofi najgore vrste i samo ovdje pricamo o pravnim teorijama i ostalim pizdarijama koje je nemoguce upotrjebiti u stvarnom zivotu.
Kako ti mislis da bi mi kao odvjetnici mogli znati da vjestak odstupa od pravila svoje struke? Nitko od nas ne posjeduje takva specificna znanja,zbog toga i postoje osobe koje se zovu V J E S T A C I.
A sigurno ne postoji ni knjizica Vjestacenje za neznalice,kako shvatiti da vas vjestak vara. Trebalo bi provesti vjestacenje od strane nezavisnog vjestaka i onda usporediti sa rezultatima prijasnjeg vjestaka.
Cochran is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 11:36   #17
Dobro, dobro, lijepo si ti to meni objasnio ! A čemu onda služe odvjetnici u razvrgavanju suvlasništva ? Imaju li oni kakva znanja koja su stekla s iskustvom rada u tom postupku, ili služe samo tome da svoje klijente bacaju u dodatne troškove (nezavisnim vještačenjem) ? I usput, kako nema knjižnice za vještake, oni todijeli onako kako se njima da, je li, onako kako bi oni otprilike pa onda to nacrtaju ?

P.S. Je li mi dobar avatar, a ?
__________________
Johnny b good je zakon
kundurica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 12:29   #18
Quote:
kundurica kaže:
Imaju li oni kakva znanja koja su stekla s iskustvom rada u tom postupku, ili služe samo tome da svoje klijente bacaju u dodatne troškove (nezavisnim vještačenjem) ? I usput, kako nema knjižnice za vještake, oni todijeli onako kako se njima da, je li, onako kako bi oni otprilike pa onda to nacrtaju ?

Pitanje je bilo sljedece,korumpirani vjestaci,i u tom pitanju je navedeno da sumnjate da vas je vjestak prevario.I ja sam predlozio sljedeci korak a to je da unajmite novog vjestaka i vidite njegov izvjestaj.Siguran sam da cete se sloziti po pitanju da odvjetnici nemaju nikakve veze sa vjestacenjem u kojem ste vi osteceni,jer je vjestacenje proveo vjestak a ne odvjetnik.

http://www.cursor.hr/pa.nsf/Stranice/hsuesv

je stranica udruge sudskih vjestaka,pa probajte njih kontaktirati ,jer ja nisam uspio naci nikakav dokument koji se tice kodeksa ili tarifa.
Cochran is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 12:48   #19
Hvala ali mene brine upravo to što ste naveli da unajmim "nezavisno vještačenje" jer kad sam se o tome nešto raspitivala na Legalisu, vidjela sam post od čovjeka koji je rekao da je imao odličnog odvjetnika ali što mu vrijedi kad su nezavisni geodet i vještak bili gadovi i korumpirani. E, sad ja ne bih htjela ulaziti u dodatne troškove da mi se ne dogodi isto - nego bih htjela vidjeti kojih se pravila o diobi moraju pridržavati vještaci. Valjda imaju neka pravila ?! Valjda ni sud ne uzima sve zdravo za gotovo - što sud uvažava kao prigovore ???
Je li netko nešto zna ovo o podijeli kuće tj. podjeli stanova koji su vodoravno (nisu baš mali, preko su 50 kvadrata) ?!
__________________
Johnny b good je zakon
kundurica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2006., 08:37   #20
Vještačenje nije obvezujuće za sudca. Nakon provedenog vještačenja svaka strana u postupku dobija primjerak vještačena, pa na isti može dati svoje primjedbe, tražiti dopunu vještačenja ili tražiti novo vještačenje, naravno po drugom vještaku.

A odvjetnici postoje samo da bi ljudima uzimali novce, jer u stvari ništa drugo i ne rade, jer nisu stručni.

Samo da imaš odvjetnika onda bi ti on sve ovo rekao i ne samo to, nego bi i osporio nalaz vještaka, a ti ne bi morala po forumu tražiti savjete.
__________________
Summum ius, summa iniuria.
johnny_b_good is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:16.