Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2007., 16:22   #41
Quote:
Antaress kaže: Pogledaj post
mjolnir, zahvaljujem na vrlo detaljnim informacijama i savjetima, od svega toga sigurno će mi nešto pomoći.
nema na čemu. nadam se da će ti pomoći. pokušaj sa magnezijem, nemaš što izgubiti, i svakako pokušaj bioritam dovesti u normalu (ritam spavanja i ustajanja) dok na vrijeme ne možeš utjecati.

Quote:
Antaress kaže: Pogledaj post
Zanima me jedna stvar: kolika je povezanost migrene i triggera, odnosno koliko vremena treba proći da počne migrena? Dosad su mi migrene najčešće bila u doba nagle promjene vremena, onosno velikog pada tlaka zraka, pa sam često pratio prognozu. Migrena bi se u tom slučaju pojavljivala dan prije ili najkasnije ujutro onog dana kad se vrijeme pogorša. Za ostale triggere nisam uspio naći povezanost.
nemam pojma. mislim da to ovisi o puno stvari; koliko je sam trigger jak u datom trenutku, kakvo je stanje organizma u trenutku triggera ali i koliko je prisutnih ostalih triggera.
sretan je migreničar koji locira jedan jedini trigger pa samo na njega mora paziti. kod sebe sam primjetio osjetljivost na vrijeme (južinu, skakanje tlaka prilikom proljepšanja vremena) ali i na neke stvari u prehrani, kao i stanje organizma, stres i ostalo. često me znala migrena ćopiti rano ujutro oko zore pa nemam što optužiti kao trigger osim skakanje barometra, ali ponekad usred dana nakon totalnog ispižđivanja oko nečeg a još je južina, plus neujednačen tjedan što se tiče spavanja i plus recimo sir u obroku - tako da smatram da je zapravo presudan koktel triggera i okolnosti.

evo jedan spisak triggera i još jedan. obrati pažnju na te nitrate i glutaminate kojima je današnja hrana krcata, ali i kofein i to da je i naglo prekidanje unošenja kofeina također trigger. ovdje ćeš se isto naći - podsjećam da pozdraviš neurologa sa nekim detaljima vrlo visoko na listi "Get regular sleep" i "Eat regularly" što je meni - nikad ne bih rekao, jer mi se čini prebedasto - puno pomoglo.
__________________
hgfghfhgj
mjolnir is offline  
Old 15.02.2011., 21:04   #42
Ne znam da li postoji novija tema, no ja sam nasla evo ovu.

Interesira me kada se migrena pojavljuje ?
Sve koje znam, mlađe su osobe ili im se vrlo rano pocela javljati.

A cini se da mojoj mami, 40 i kusur godina, se sada pojavila iako se ona nada da je to samo menopauza jer joj uz glavobolju, nesnosnu te mučninu, dode da drhti jer joj je uglavnom hladno i boli ju oko desnog oka.

nastaviti ovdje

Zadnje uređivanje Silvery : 18.03.2011. at 02:32.
arubi is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:57.