Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2010., 18:13   #921
citao gordanu, procitao do 6 ili 7 i rakao nikad vise knjugu od zagorke
njen problem je što odlično na odličan način opisuje odličnu radnju i tjera te da knjugu čitaš do kraja, a s druge strane razvlači nekim sapunicama koje ti več pile mozak nakon 4. djela
bijelimiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 18:27   #922
Ja bih umrla (od znatiželje npr.) da sm došla do 7. djela i onda to ostavila nepročitano.
Znalo je biti toliko napeto da sam do 3 ujutro čitala, a u 6 se dižem za posao.

Inače u životu nisam pogledala niti jednu sapunicu jer su mi užasne, i ne volim ljubiće, ali Zagorka mi ipak nije ni jedno od toga, ona ima posebnu čar...
bktr is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 16:12   #923
Quote:
Maja Sky kaže: Pogledaj post
al kažu da je kolekcija preko 800 kuna treba preko antikvarijata
nove knjige su oko 1200-1300kn, na njuskalu se nadje od kojih 500-800kn
Original Doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 15:57   #924
Quote:
Maja Sky kaže: Pogledaj post
a jel itko ovo zna:
zagorka je dobila inspiraciju za neru od stvarne žene koja je proživjela skoro sve što je u knjizi..njezino ime je Herucini Magdi Logomer...
http://www.krizevci.eu/hr_HR/kri%C5%...omer+herucina/

http://www.vjesnik.hr/Pdf/2002%5C09%5C30%5C12A12.PDF

Inače, ponovno čitam Tajnu krvavog mosta... mislim da je to 6.ili 7.put (u ovih 20-ak godina otkako čitam Zagorku...) Tajna... je bila prva njena knjiga, i ostala i - najdraža...
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 01:42   #925
Ksenija

pozdrav
zna li netko ime knige(romana) u koj je glavni lik Ksenija
davno sam to čitala ali ne mogu se sjetiti naslova knjige ali znam da je ta knjiga od Marije Jurić Zagorke plz help ako neko zna bila bi mu jako zahvalna
blupita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 04:27   #926
Quote:
blupita kaže: Pogledaj post
pozdrav
zna li netko ime knige(romana) u koj je glavni lik Ksenija
davno sam to čitala ali ne mogu se sjetiti naslova knjige ali znam da je ta knjiga od Marije Jurić Zagorke plz help ako neko zna bila bi mu jako zahvalna
Republikanci.
Janis Jo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 01:22   #927
hvala
blupita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 21:45   #928
wikipedija

evo sad nešto čačkam, pa na wiki piše kako je MJZ koristila pseudonime, ali to mi nije čudno. Čudno mi je da u popisu djela stoje Gordana i Kraljica Hrvata i to s različitim godinama izdanja.
Pa sad...
Kad sam čitala Gordanu, znam da je podnaslov bio "Kraljica Hrvata".
I cijelo vrijeme sam uvjerena da se oba naslova, nažalost odnose na isto djelo.
Druga zbunjujuća stvar je i djelo "Crveni ocean", navodno napisan pod pseudonimom Jurić Vodvarka.

Sad su mi dali misliti, pa sve kontma što bi sammo ja razbijala glavu, tu su i forumaši
meripesime is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 05:23   #929
Kad sam ja čitao Gordanu prije negdje 25 godina možda i više iz romana jedna cjelina je naslovljena kraljica hrvata,
da te razne godine izdanja i mene bune ali zašto bi sve na wiki bilo točno, to pišu ljudi poput tebe i mene...
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 12:49   #930
Znam da se na wiki može naći "svakog blaga Božjeg", ali eto bili su navedeni izvori koji su mi se činili dovoljno ozbiljni pa , eto, pitam...
Hvala na pojašnjenju, eto sad je i ta rasprava rješena
meripesime is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 19:55   #931
Quote:
Zloguka ptica kaže: Pogledaj post
pročitala sam gričku u trećem srednje.
imala sam 4 velike knjige, jaaaako stare, čak se i pravopis malo razlikovao od današnjeg. ja sam cijelo vrijeme mislila da grička ima 4 dijela (2250 str) ali neki govore da je Tajna krvavog mosta zasebna knjiga

neka priča šta ko hoće i neka je potcjenjuje koliko hoće ali meni je knjiga bila odlična i kao svaka tinejdžerka bila sam zaljebljena u Sinišu (samo sam ga ja zamišljala bez brkova). u knjizi se moglo dosta toga saznati o progonu vještica kao i o privatnom životu marije terezije. tu sam prvi put čula za haydna

knjiga ima obilje emocija i napetih situacija i meni je


stvarno ispada da je. al kad vidiš, dešava se radnja bez uplitanja siniše i nere. pa se opet likovi iz prvog dijela javljaju pri kraju.
daaaaaj ja bi čitala njezine knjige. GUTALA BIH IH )

a gdje sam ja izvukla magdu herucini, eh za to je zaslužan internet:
ona je (kako se navodi) izgledala isto kao po opisu nere, i proživila isto što i nera
a siniša vojffity, tj. grofovi vojffity su postojali ^^
Maja Sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 19:57   #932
Quote:
sagena kaže: Pogledaj post
http://www.krizevci.eu/hr_HR/kri%C5%...omer+herucina/

http://www.vjesnik.hr/Pdf/2002%5C09%5C30%5C12A12.PDF

Inače, ponovno čitam Tajnu krvavog mosta... mislim da je to 6.ili 7.put (u ovih 20-ak godina otkako čitam Zagorku...) Tajna... je bila prva njena knjiga, i ostala i - najdraža...
sagena, znan i ja to.

al plameni inkvizitori ZA MENE RULZ.

dorja & tomo <3
ivan i tajana O.o <3
Maja Sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 01:07   #933
obožavam zagorku....pročitala sam većinu njenih knjiga....gričku vješticu imam komplet doma, pročitala je nekoliko puta i to mi je najbolje od zagorke...

nakon toga slijede plameni inkvizitori...

trenutno čitam gordanu, ali nikako mi ne sjeda, nisam ni na pola prvog dijela, a imam je desetak dana već ....sve knjige sam doslovno progutala, nisam se mogla odlijepiti od njih, ovo pročitam par stranica i bude mi dosta
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 09:55   #934
Quote:
Maja Sky kaže: Pogledaj post
al plameni inkvizitori ZA MENE RULZ.

dorja & tomo <3
Moj IDEALAN par u cjelokupnoj književnosti
Topim se svaki put kad čitam drugi dio, posebno kraj
__________________
8. padež dubravativ - koga, čime?
Valsharess is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 21:25   #935
možda će nekog zanimati:
http://www.zenstud.hr/images/pdf/pro...a_mjz_2010.pdf
abba is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 11:05   #936
Quote:
sagena kaže: Pogledaj post
http://www.krizevci.eu/hr_HR/kri%C5%...omer+herucina/

http://www.vjesnik.hr/Pdf/2002%5C09%5C30%5C12A12.PDF

Inače, ponovno čitam Tajnu krvavog mosta... mislim da je to 6.ili 7.put (u ovih 20-ak godina otkako čitam Zagorku...) Tajna... je bila prva njena knjiga, i ostala i - najdraža...
i meni je Tajna krvavog mosta najdraža
Original Doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 11:12   #937
Quote:
Original Doll kaže: Pogledaj post
i meni je Tajna krvavog mosta najdraža

Sad razmišljam da nastavim dalje s Kontesom Nerom...
Mislim da bi to sad bilo 5.jubilarni put...
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 16:45   #938
Zagorka-Balzak

Quote:
sagena kaže: Pogledaj post

Sad razmišljam da nastavim dalje s Kontesom Nerom...
Mislim da bi to sad bilo 5.jubilarni put...
Velika je nepravda učinjena Zagorki. Kako za njezina života, tako i danas. A ona je naš Balzak. Davno, davno sam čitao Gordanu. Bilo je to na dušak...
richard5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 14:55   #939
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
obožavam zagorku....pročitala sam većinu njenih knjiga....gričku vješticu imam komplet doma, pročitala je nekoliko puta i to mi je najbolje od zagorke...

nakon toga slijede plameni inkvizitori...

trenutno čitam gordanu, ali nikako mi ne sjeda, nisam ni na pola prvog dijela, a imam je desetak dana već ....sve knjige sam doslovno progutala, nisam se mogla odlijepiti od njih, ovo pročitam par stranica i bude mi dosta
Identična stvar se i meni znala desiti na prvoj knjizi Gordane. Ona je spočetka dosadnjikava, al poslije je savršena

A sad vas lijepo molim recite mi kak na kraju završe Vilena i Jelenko zajedno, kak se to desi, šta je bilo? Moram odustat od čitanja do šestog mjeseca, a srce me boli. ne mogu odoljeti znatiželji Sad sam došla do toga da je on na bojište otišao, a ona plače i nesretna je jer vjeruje da joj on nikad neće vjerovati da nije bila Draženićeva ljubavnica... I šta je na kraju s Petrom Panom, onim dvorskim lakrdijašem koji pomaže Gordani?
__________________
No estudio para saber más, sino para ignorar menos. (Juana Inés de la Cruz, México, 1651- 1695)
Maria Mexicana is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 16:53   #940
Ja sam Gordanu lani ponovno čitala i bolji su mi prvi dijelovi. U prvih šest dijelova prođe desetak godina, a u drugih šest dijelova prođe tri-četiri mjeseca. Dosta razvučeno.

Koliko se sjećam, Petar Pan ode iz dvorca, a za Vilenu i Jelenka, prođe nekoliko godina dok se oni spetljaju. ne sjećam se detalja kako.
Maja43 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:09.