Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2009., 14:44   #81
urtikarija i homeopatija

već sam negdje prije koji mjesec postavila temu o urtikariji koju su modovi spojili. sad bi se nadovezala za homeopatiju...

naime, nakon ljekova, pretraga i ostalog i nevjerojatno nezainteresiranih liječnika s ohrabrujućim riječima poput "98% ljudi nikad ne sazna na što su alergični što se urtikarije tiče", odlučila sam se da probam liječiti se homeopatijom.

mene zanima ima li tko ovdje iskustva u tom slučaju. znači ne toliko samom homeopatijom nego liječenjem urtikarije takvom metodom.

isto tako, bilo kakvi savjeti vezani u homeopatiju bi uvelike pomogli.

hvala
__________________
uzbrdo
subota is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 15:11   #82
ja sam imala neuro dermatitis, pretpostavljam da na to misliš štp se tiče urtikarije. dakle ekcem na području pregiba, iza koljena, na rukama te na vratu... meni je još bilo po očima koje su stalno naticale i ljuštila mi se koža ispod oka. jedno ljeto u zagrebu lječenja homeopatijom i više mi se nikad nije to pojavljivalo...
moja sestra istu stvar ima, isto se lječila, nestalo joj je, ali joj se pojavljuje kad se unervozi, kad je vruće i tako..
što se tičehomeopatije imam samo pozitivna iskustva jer mi "obična" medicina ne da nije pomogla već mi je znatno odmogla. dobivala sam ljekove koje bi mi pogrošalo reakciju, bila sam užasno natečena, i u depresiji zbog svog izgleda.
homeopatija mi je to sve izlječila a s tim i podigla samopouzdanje jer sam osim što sam se fizički lječila, također sam mogla sa svojom doktoricom pričat o svemu i pomagala mi je davajući savjete.
__________________
little fucking goat
LittleGoat is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 15:22   #83
ne, ne neuro dermatitis već urtikarija. meni je dijagnosticirana kronična urtikarija i borim se s njom već duze vrijeme. nema ljuštenja kože, ekcema i to već pečenje kože i jaki svrbež sa "uzdignutim" flekama velike površine crveno bijele boje po cijelom tijelu.

čitala sam da se urtikarija vrlo uspješno liječi homeopatijom. mene zanima isključivo veza između moje dijagnoze i liječenja.


al zanimljivo je da ti se kozna bolest uspješno izliječila tom metodom.
__________________
uzbrdo
subota is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 20:37   #84
Vezano uz homeopatiju, savjet potraži na Alternativi
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2009., 13:42   #85
Quote:
LittleGoat kaže: Pogledaj post
ja sam imala neuro dermatitis, pretpostavljam da na to misliš štp se tiče urtikarije. dakle ekcem na području pregiba, iza koljena, na rukama te na vratu... meni je još bilo po očima koje su stalno naticale i ljuštila mi se koža ispod oka. jedno ljeto u zagrebu lječenja homeopatijom i više mi se nikad nije to pojavljivalo...
moja sestra istu stvar ima, isto se lječila, nestalo joj je, ali joj se pojavljuje kad se unervozi, kad je vruće i tako..
što se tičehomeopatije imam samo pozitivna iskustva jer mi "obična" medicina ne da nije pomogla već mi je znatno odmogla. dobivala sam ljekove koje bi mi pogrošalo reakciju, bila sam užasno natečena, i u depresiji zbog svog izgleda.
homeopatija mi je to sve izlječila a s tim i podigla samopouzdanje jer sam osim što sam se fizički lječila, također sam mogla sa svojom doktoricom pričat o svemu i pomagala mi je davajući savjete.
joj urtikarija je deset milijona puta groznija od neuro dermitisa
iako on zna isto napasti, ja se sjecam da mi je koza pucala do limfe pa je to sve curilo pa bljak
inace ga imash cijeli zivot, ne da se to izljeciti nego samo zaljeciti i nikad ne znash kad ce ponovo napasti
ali ja isto polazem puno nade u homeopatiju i isla bi kod homeopata bash zbog dermitisa i cira koji su mi nedavno otkrili da vidim kaj tu pomaze
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 22:09   #86
Quote:
subota kaže: Pogledaj post
ne, ne neuro dermatitis već urtikarija. meni je dijagnosticirana kronična urtikarija i borim se s njom već duze vrijeme. nema ljuštenja kože, ekcema i to već pečenje kože i jaki svrbež sa "uzdignutim" flekama velike površine crveno bijele boje po cijelom tijelu.

čitala sam da se urtikarija vrlo uspješno liječi homeopatijom. mene zanima isključivo veza između moje dijagnoze i liječenja.


al zanimljivo je da ti se kozna bolest uspješno izliječila tom metodom.
meni se kva urtikarija znala pojaviti nekoliko pua nakon izlječenog dermitisa i to sam rješila inekcijama jer nije bilo dugotrajno već mi se samo na jedan dan pojavi, dobijem inekciju i prođe... valjda kad se malo više iznerviram ili nešto tako... što se tiče tvoje dijagnoze tu nemam iskustva, znam amo ovo s drmitisom jer ga imam i ja i sestra iako se meni više ne pojavljuje a njoj je sad jako blago izražen... mogu ti samo preporuči homeopaiju jer je meni stvarno pomoglo to i dan danas ako mi nešto izbije uzimam isključivo homeopatske lijekov. moja homeopatkinja je također i dermatologinja i zao imam više povjerenja u nju nego nekog tko daje lijekove kako mu padne na pamet jer ipak je potrebno medicinskog znanja da bi ti mogla točno dai dijagnozu i početi s lječenjem. ja sam konkreno uzimala neke homeopatse lijekove, ali ne dugo, samo par dana a redovito odlazila na tretmane akupunkture.
__________________
little fucking goat
LittleGoat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 11:35   #87
imam noćnu urtikariju, tj. javlja mi se samo noću.
najgore je to što u to vrijeme ne mogu kod doktora na pregled jer ne radi
zanima me je li netko možda imao ili ima takvu vrstu. popijem rinolan kada baš više ne mogu izdržati, odnosno kada me stalno budi. u posljednje vrijeme sam se nekako već i navikla na nju. imam ju sigurno već godinu dana. išla sam na testiranja i ne pojavljuju se nikakvi znaci za alergene. sumnjam da mi se javlja zbog topline jer ovo ljeto znalo se javiti i preko dana, ako sam dugo na sunčanom mjestu, a i ako se po noći znojim
Jeky* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 22:23   #88
Evo još jednog pacijenta!

Prve znakove urtikarije sam dobila prošle godine u 2. mj. Nije bilo nešto neizdrživo, ali sam svejedno otišla liječniku i obavila alergo-testove. Reakcija na sve alergene - negativna. Do ljeta je sve samo prošlo. Evo 2. mjeseca - evo i urtikarije. Ovaj put u, valjda, najgorem obliku. Od glave do pete jarko crvene mrlje koje se jako perutaju i ljuskaju i svrbe (a peku kad se počešem). Krv odlična (osim minimalno sniženog željeza) i urin odličan. Terapija: Telfast, Beloderm u Belobazi i injekcije Dexametazona. Sve mi je prošlo u tjedan dana. Nakon toga, sve se vratilo jednakim intenzitetom. Liječnica mi kaže da mi ne može stalno davati injekcije, a od Beloderma (kortikosteroidi) dobivam ogromne akne.

Ne moram ni spominjati da sam isporbala sve: sve kreme za njegu (Nivea, Dove..), ulje za bebe, nevenova mast, maslinovo ulje, svinjska mast, Melem i sve to ublaži simptome dok se ne upije. Sada sam počela koristiti Sudocrem i pomaže mi utoliko što mogu hodati (budući da mi je u zadnjih nekoliko dana i to urtikarija onemogućila zbog neizdrživog pečenja na mjestima gdje postoji trenje između hlača i kože).

Čitam da uzrok može biti stres - u zadnje vrijeme jesam pod popriličnim stresom. Znači li to da bih trebala piti nekakve tablete koje će djelovati na psihu, budući da ne mogu tako lako riješiti izvor stresa?

Ima li netko bilo kakav savjet koji mi može pomoći jer me ovo ograničava u svakodnevnom funkcioniranju? Molim vas.
infant terrible is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2010., 18:50   #89


inace dobila sam ju prije pola godine (isla na hitnu), i do sada vise nikad, tj. do prije nekoliko dana. pocelo je, i onda je proslo ( pila sam sirup ) . i sada prije 5min opet, i to jos jace, ali samo po stopalima, i jedan na nozi. Plikova ima vise i veci su. Sta da radim

Zadnje uređivanje AnaMarijaTT : 14.08.2010. at 18:55.
AnaMarijaTT is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 20:38   #90
Urtikarija

Pozdrav,
danas mi je dečko završio na hitnoj zbog urtikarije..Na nogama su mu se pojavili plikovi koji izgledaju kao ubodi od komaraca i užasno svrbe, na hitnoj su mu dali injekciju i poslali ga doma uz napomenu da kupi Synopen.
Problem je u tome što je njemu opće stanje katastrofalno. Stalno mu se vrti i spava, i bojim se da ne dođe do neke vrste šoka ili nesvjestice...
Da li netko od vas zna postoji li nešto što bi mogao popiti da mu bude bolje ili sada treba samo čekati?
Bojim se da se ne sruši, ne udari glavom ili sl. a živi sam. Ja ne mogu iz osobnih razloga trenutno biti uz njega doma, a niti on kod mene. Prijatelji su na moru, a roditelji u drugom gradu.
Hvala.
__________________
Go beyond everything...
Unicorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 03:41   #91
Quote:
Unicorn7 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
danas mi je dečko završio na hitnoj zbog urtikarije..Na nogama su mu se pojavili plikovi koji izgledaju kao ubodi od komaraca i užasno svrbe, na hitnoj su mu dali injekciju i poslali ga doma uz napomenu da kupi Synopen.
Problem je u tome što je njemu opće stanje katastrofalno. Stalno mu se vrti i spava, i bojim se da ne dođe do neke vrste šoka ili nesvjestice...
Da li netko od vas zna postoji li nešto što bi mogao popiti da mu bude bolje ili sada treba samo čekati?
Bojim se da se ne sruši, ne udari glavom ili sl. a živi sam. Ja ne mogu iz osobnih razloga trenutno biti uz njega doma, a niti on kod mene. Prijatelji su na moru, a roditelji u drugom gradu.
Hvala.
Kad dobiješ antihistaminike u guzicu, ne voziš, ne hodaš po žici, ne roniš i slično, lijepo legneš i čekaš da te prođe usporenost.
I tako to traje par sati. Ne znam zašto mu sad treba ubrzanje i budnost, koja bi trebala biti preporuka, crta koke?
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 04:44   #92
Ja sam se uplašila zbog općeg lošeg stanja kod njega...Zato sam tražila savjet ovdje...A ne živčanu reakciju nakon dana provedenog na poslu...
__________________
Go beyond everything...
Unicorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 17:48   #93
Urtikarija je u biti kožni osip koji se javlja kod alergijske reakcije. I stadij anafilaksije.
Tada se javlja urtikarija, crvenilo, osoba je malo anksiozna, eventualno se može javiti vrućica, mučnina i povraćanje.
Pošto je dobio lijekove (vjerovatno kortikosteroide, Deksometazon, Solumedrol, Synopen itd. zavisi od procjene liječnika), ne bi trebalo biti
nikakvih problema. Lijekovi znaju uspavati i tijelo je malaksalo. Stoga mora samo odmarati i ležati. Ukoliko primjetite bilo kakvo pogoršanje stanja
nazovite hitnu ili dežurnog liječnika. Pod pogoršanja bi išla tahikardija, zadihanost, teško disanje itd.
Glavom udarati i padati neće ako bude ležao i držao se uputa.
House M.D. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 19:24   #94
Quote:
House M.D. kaže: Pogledaj post
Urtikarija je u biti kožni osip koji se javlja kod alergijske reakcije. I stadij anafilaksije.
Tada se javlja urtikarija, crvenilo, osoba je malo anksiozna, eventualno se može javiti vrućica, mučnina i povraćanje.
Pošto je dobio lijekove (vjerovatno kortikosteroide, Deksometazon, Solumedrol, Synopen itd. zavisi od procjene liječnika), ne bi trebalo biti
nikakvih problema. Lijekovi znaju uspavati i tijelo je malaksalo. Stoga mora samo odmarati i ležati. Ukoliko primjetite bilo kakvo pogoršanje stanja
nazovite hitnu ili dežurnog liječnika. Pod pogoršanja bi išla tahikardija, zadihanost, teško disanje itd.
Glavom udarati i padati neće ako bude ležao i držao se uputa.
Hvala puno..Njemu je sada dobro, sve je ok prošlo hvala Bogu.
__________________
Go beyond everything...
Unicorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 22:34   #95
Quote:
AnaMarijaTT kaže: Pogledaj post


inace dobila sam ju prije pola godine (isla na hitnu), i do sada vise nikad, tj. do prije nekoliko dana. pocelo je, i onda je proslo ( pila sam sirup ) . i sada prije 5min opet, i to jos jace, ali samo po stopalima, i jedan na nozi. Plikova ima vise i veci su. Sta da radim
Nadam se da ju (urtikariju) vise nemas...inace antihistaminik ce ti smanjiti svrab i otoke. Doktoru po uputnicu za dermatologa i na pretrage. S urtikama se ni za zezat.
dvogrbadeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 23:41   #96
Quote:
grbaaa kaže: Pogledaj post
ovako svrbi me po cijelom tijelu svugdje izabuju plikovi ali ne manta mi se nit me gusi ... cista alergija neko savjet plz strasno svrbi plz odgovori neko milsim da je to cista alergija kako izljecti ?????????
evo da odgovorim sa zakašnjenjem.meni to isto preporučili dijetu nije pomoglo pa pijem xyzal dok se ne desi čudo
mamicuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 01:17   #97
Urtikarija (Koprivnjača)

Molila bih za vaša iskustva sa kroničnom idiopatskom urtikarijom.Četiri se godine doslovno svaki dan susrećem sa osipom i svrbežom te uzimanjem kortikosteroida u tabletama(decortin) ili inekcvijama solumedrola ili dextametazona.Svi nalazi u granicama normale,a alergijsko testiranje je pokazalo alergiju na glutaraldeih.Molila bih za savjet ili nečije iskustvo slično mojem.Pozdrav
lunić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 17:01   #98
moje djete dobilo urtikariju od Meglle proizvoda , sve riješili sa Fenistilin kapima .
Pedijatrica mi je rekla da je je puno djece i odraslih dobilo urtikariju baš od Meglle
mljeka ili vrhnja - jogurta .
mamano1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 00:01   #99
urtikarija

Zanima me dali je netko zbog kronične urtikarije osim inekcija solumedrola ili dextametazona uzimao decortin tablete?
Osim povečanog apetita i okruglog i natečenog lica(to i nije toliko strašno) doktori spominju upropaštavanje organizma(imunitet,jetra,itd).Kakva su Vaša iskustva sa decortinom?Inače sad pijem treći put decortin od 20 mg svako jutro i smanjujem po 5 mg svakih sedam dana.Dva pokušaja sa decortinom su završila opet sa urtikarijom,mada mi se urtikarija počinje pojavljivati već polako navečer bez obzira na tablete.MOLIM VAŠA ISKUSTVA
lunić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 21:19   #100
ja imam kroničnu urtikariju, već godinama... kolinergičnu, ona koja se javlja pod utjecajem promjene tjelesne temperature... ne smijem trčati, hodati po vrućem suncu ni ništa zahtjevnije... pijem atarax i aerius, koji mi pomažu, ali sam jako pospana zbog njih...
zanima me kojim sportom da se bavim, navodno se nekima smanjila osjetljivost??
zahlenspiel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:49.