Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2014., 23:23   #881
Quote:
SuzanaM kaže: Pogledaj post
Još jedno pitanje, da li mogu ja u Vipu tražiti pismeno što točno ja njima dugujem, za koji mjesec i koliko?
naravno da da.
__________________
Djela nas čine.
Mignonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 11:56   #882
Kao prvo ispricavam se adminima jer sam otvorio topic s temom, a da nisam skuzio ovaj thread. Pa cu ponovit pitanje ovdje.

Dakle... posto sam vec osam godina kod istog operatera, ugovor naravno istekao odavno.. a u tih osam godina niti jednom nisam dobio ni kunu popusta zbog toga sto sam kod njih... jel postoji kakva prepreka da ja njih odjavim i ponovo prijavim sa potpisivanjem ugovora? Naime UVIJEK imaju neke pogodnosti za nove korisnike gdje najcesce bude kunu mjesecno sest mjeseci, HBO gratis i slicno ..a ja placam preko 250kn mjesecno pa usteda nije zanemariva.
Znaci ja bi odjavio i ponovo prijavio istog operatera... jel postoji neki rok koliko moram bit odjavljen i slicno?
__________________
---
Slušaj Mater
Mr_Orang3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 14:18   #883
Quote:
Mr_Orang3 kaže: Pogledaj post
Dakle... posto sam vec osam godina kod istog operatera, ugovor naravno istekao odavno.. a u tih osam godina niti jednom nisam dobio ni kunu popusta zbog toga sto sam kod njih... jel postoji kakva prepreka da ja njih odjavim i ponovo prijavim sa potpisivanjem ugovora? Naime UVIJEK imaju neke pogodnosti za nove korisnike gdje najcesce bude kunu mjesecno sest mjeseci, HBO gratis i slicno ..a ja placam preko 250kn mjesecno pa usteda nije zanemariva.
Znaci ja bi odjavio i ponovo prijavio istog operatera... jel postoji neki rok koliko moram bit odjavljen i slicno?
Zašto se 'odjavljivati'/ 'prijavljivati'?

Nazove se postojećeg operatora na SZK ili ode u njegov prodajni centar i sklopi novi ugovor na godinu ili dvije dana ovisno koja opcija nudi bolju pogodnost.

I to je to.

Paziti na opće uvjete poslovanja, sadržaj ugovora i ostalo (može se sve pronaći na web stranici operatora).
__________________
Djela nas čine.
Mignonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 14:19   #884
Quote:
Mignonka kaže: Pogledaj post
naravno da da.
Samo da se nadovežem na ovo, zvala sam opet Vip i oni su sigurni da ja dugujem za 1. mjesec, a kad odem u poslovnicu kažu da dugujem za 12 mjesec. Ne znam tko tu koga, odvratni su
SuzanaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 14:24   #885
Quote:
SuzanaM kaže: Pogledaj post
Samo da se nadovežem na ovo, zvala sam opet Vip i oni su sigurni da ja dugujem za 1. mjesec, a kad odem u poslovnicu kažu da dugujem za 12 mjesec. Ne znam tko tu koga, odvratni su
Na web stranici VIPneta moraju biti navedeni podatci za pisane kontakte - pisano im se obratiti (preporučenom poštanskom pošiljkom).
__________________
Djela nas čine.
Mignonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 14:31   #886
Quote:
Mignonka kaže: Pogledaj post
Na web stranici VIPneta moraju biti navedeni podatci za pisane kontakte - pisano im se obratiti (preporučenom poštanskom pošiljkom).
Problem je što imam rok za žalbu na ovrhu do utorka. Ne znam dal onda ima smisla i slati vipu poštu, tko zna kad će to oni vidjeti i odgovoriti.
SuzanaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 15:04   #887
Quote:
SuzanaM kaže: Pogledaj post
Problem je što imam rok za žalbu na ovrhu do utorka. Ne znam dal onda ima smisla i slati vipu poštu, tko zna kad će to oni vidjeti i odgovoriti.
U roku 15 dana.

A vezano za rokove po ovrsi, možda bolje na web 'Legalis' po uputu.

Koliko se sjećam, a sukladno čl. 232 ZOO, zastara za plaćanje telekomunikacijskih usluga (u što spada i internet) je godinu dana.

Što znači da ako je VIPnet u roku od godine dana, od izdavanja računa, pokrenuo ovršni postupak (kada je odvjetnik zaprimio zahtjev), nije došlo do zastare.

Ali provjeriti ovdje negdje ili možda ipak bolje na 'Legalisu'.
__________________
Djela nas čine.
Mignonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 15:18   #888
Quote:
SuzanaM kaže: Pogledaj post
Problem je što imam rok za žalbu na ovrhu do utorka. Ne znam dal onda ima smisla i slati vipu poštu, tko zna kad će to oni vidjeti i odgovoriti.
Ako ti je stvarno pokrenuta ovrha, jedini odgovor koji ćeš dobiti na pismenu reklamaciju je adresa njihova odvjetnika. I ovo što je netko s tobom razgovarao o tome (ako ti je ovrha već pokrenuta) bilo u call centru bilo na prodajnom mjestu, je isključivo posljedica toga što nalijećeš na likove koji ne znaju radit svoj posao, a to vidiš i po odgovorima koje ti daju.

Dalje, kažeš da ti je to već druga ovrha? Za taj isti mobilni internet?
Kakvu ti dokumentaciju imaš, račune, potvrde o plaćanju, ono što si dobila s prvom ovrhom (za taj mobilni internet?) i što u njoj piše?
sjeverni vjetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 15:35   #889
Quote:
sjeverni vjetar kaže: Pogledaj post
Ako ti je stvarno pokrenuta ovrha, jedini odgovor koji ćeš dobiti na pismenu reklamaciju je adresa njihova odvjetnika. I ovo što je netko s tobom razgovarao o tome (ako ti je ovrha već pokrenuta) bilo u call centru bilo na prodajnom mjestu, je isključivo posljedica toga što nalijećeš na likove koji ne znaju radit svoj posao, a to vidiš i po odgovorima koje ti daju.

Dalje, kažeš da ti je to već druga ovrha? Za taj isti mobilni internet?
Kakvu ti dokumentaciju imaš, račune, potvrde o plaćanju, ono što si dobila s prvom ovrhom (za taj mobilni internet?) i što u njoj piše?
Ne, imam samo tu jednu ovrhu za taj 1. mjesec 2012. Koja je pokrenuta 2 godine nakon dospijeća računa. Imam račun za taj 1. mjesec.
Pitala sam i na Legalisu, tamo su mi rekli da je zastara. Nadam se da je tako.
SuzanaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 16:24   #890
Ako je ovrha pokrenuta nakon 2 godine od dospijeća računa,onda je potraživanje u zastari.
File is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 16:37   #891
A možebit i da je pokrenuta davno, samo je stajala nekome u ladici. Žalba na ovrhu, pronać potvrdu da je taj račun uplaćen, ako se zna kojega odvjetnika i/ili nekoga u tom sustavu pa da baci oko na sve to bi bilo dobro...
sjeverni vjetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 17:07   #892
Quote:
sjeverni vjetar kaže: Pogledaj post
A možebit i da je pokrenuta davno, samo je stajala nekome u ladici. Žalba na ovrhu, pronać potvrdu da je taj račun uplaćen, ako se zna kojega odvjetnika i/ili nekoga u tom sustavu pa da baci oko na sve to bi bilo dobro...
Da ali svi datumi su iz 2014. Problem je sta ne poznajem nikoga tko se razumije u to, tako da cu probat ovako. Btw imam taj racun.
SuzanaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 21:24   #893
onda nemas o cemu s vipom
saljes javnom biljezniku zalbu i FOTOKOPIJU racuna, a usput mozes napomenuti da je slucaj u zastari
i nemoj sad nista razmisljati i komplicirati, napravi to da ti rok ne pobjegne
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 06:33   #894
Quote:
sjeverni vjetar kaže: Pogledaj post
A možebit i da je pokrenuta davno, samo je stajala nekome u ladici.
Čekaj malo, sad će operateri ili bilo koji vjerovnik reći - mi smo još prije 4 godine pokrenuli ovrhu, ali je stajala u ladici kod odvjetnika? Ili kod JB ili gdje?
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 11:06   #895
Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
Čekaj malo, sad će operateri ili bilo koji vjerovnik reći - mi smo još prije 4 godine pokrenuli ovrhu, ali je stajala u ladici kod odvjetnika? Ili kod JB ili gdje?
Pa da. Meni je npr. prijedlog stajao u ladici JBa za 2 neplaćene naknade HRTu nekih 10 dana manje od 3 godine.

A 'fora' je i kada odvjetnik pošalje prijedlog JBu jedno 100, 200 km od tvog mjesta stanovanja (a nije da sam ispod Velebita).
__________________
Djela nas čine.
Mignonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 11:43   #896
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
onda nemas o cemu s vipom
saljes javnom biljezniku zalbu i FOTOKOPIJU racuna, a usput mozes napomenuti da je slucaj u zastari
i nemoj sad nista razmisljati i komplicirati, napravi to da ti rok ne pobjegne
.

Evo danas sam dobila rješenje o obustavi ovrhe s datumom 1.4. Znači oni su meni 28.3. poslali prijedlog za ovrhu, a 1.4. ju obustavili, a ja sam 6. ili 7. poslala prigovor. Lol.
SuzanaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 21:08   #897
T-mobile KRAĐA IDENTITETA

Poštovani,

dana 2. rujna 2013. godine otvorila sam preko službene T-mobile-ove Internet stranice pretplatnički račun u tarifnom paketu „Plan za zabavu XL“ uz koji sam dobila mobitel Sony Xperia Z. Iznos mjesečne pretplate iznosi 195,00 kn. Mobitel sam dobila poštom te jedino što sam trebala napraviti je platiti iznos od 2098,00 kn za mobitel i dati kopiju osobne iskaznice.
18. studenog 2013. dobivam prvu opomenu na 90,80 kn iako sam podmirila sve račune do tada (te su mi također i do sada svi računi uredno podmireni).
Odlazim u T-centar, te tamo saznajem da imam otvoren još jedan račun 18. listopada 2013. godine za koji osobno nisam sklopila nikakav ugovor. Saznajem da je to identična pretplata kao i ona koju sam otvorila mjesec dana ranije.
Šaljem prigovor za koji dobivam odgovor kako je ugovor napravljen uz presliku moje osobne iskaznice te da se pretplatnički odnos ne može raskinuti na zahtjev pretplatnika prije isteka obveza po ugovoru, tj. bez prethodnog podmirenja tarifnih naknada.
Nakon što sam 18. prosinca 2013. godine dobila još jednu opomenu za isti račun, 3. siječna 2014. odlazim u T-centar i šalju prigovor u moje ime u kojem piše: „Potpisala sam ugovor na broj 099/------- uz uređaj Xperia Z (2098,00 kn). Ne znam kako se uključio broj 099/------- te osporavam ugovornu obavezu po tom broj i daljnju pretplatu. Želim isključenje navedenog 099/------- jer ne znam kako se on uključio na moje ime.“
Rečeno mi je da bi odgovor na pritužbu trebao stići najranije za dva tjedna od slanja iste.
U međuvremenu dobivam opomenu od tvrtke EOS Matrix d.o.o.
Nakon dva mjeseca nisam još uvijek primila nikakav odgovor te odlazim u MUP gdje sam objasnila svoju situaciju i oni me mole da se vratim u T-centar i zatražim kopiju ugovora napravljenog 18. listopada 2013. jer ne mogu ništa napraviti dok ne vide tko je sklopio navedeni ugovor.
Odlazim ponovno u T-centar gdje mi govore da ne znaju kako je moguće da mi još nisu ništa poslali. Šalju ponovno prigovor 19. ožujka 2014. na moje ime u kojem pišu: „Molim hitno dostavu ugovora zbog zlouporabe identiteta i obradu zahtjeva poslanog 3. siječnja. „ S obzirom da je taj prigovor poslan kao da se HITNO traži odgovor, trebao je stići u roku od tjedan dana.
21. ožujka 2014. godine dobivam obavijest o pokretanju sudskog postupka od strane tvrtke EOS Matrix koji pokreću s obzirom na to da nisam platila dug prema Hrvatskom Telekomu koji je do tada dosegao iznos od 875,00 kn.
27. ožujka 2014. godine odlazim u T-mobile gdje mi djelatnica ponovno šalje prigovor u kojem kao razlog prigovora piše. „Tražim hitno da mi se pošalje kopija ugovora zbog odlaska na policiju.“, a kao detaljan opis prigovora navodi: „Broj 099/------- je neovlašteno otvoren tj. aktiviran na pretplatu 18. listopada 2013. (to doznajem iz T-centra). Želim kopiju tog ugovora jer sam bila na policiji gdje mi traže ugovor. Moj jedini broj na pretplati je 099/-------. Pisala sam u siječnju 2014. i par puta dolazila u T-centar da mi se da na uvid taj ugovor, međutim nikada mi ništa nije stiglo. Sada još dobijem od Eos Matrix firme obavijest o pokretanju sudskog spora.“
Kopiju tog prigovora šalju i tvrtki EOS Matrix koji stopiraju sudski postupak dok se ne vidi što se dogodilo s dotičnim računom. U T-centru govore kako će za 2 tjedna stići odgovor.
Dana 4. travnja 2014. dobivam odgovor na zadnji prigovor u kojem stoji kako“ Hrvatski Telekom d.d. nema obvezu dostavljati dokumentaciju na zahtjev korisnika“, te kako „prema Zakonu o obveznim odnosima, ugovori i zahtjevi se potpisuju u minimalno 2 primjerka te je svaka ugovorna strana dužna sačuvati svoj primjerak“. Pišu kako su „svi pretplatnici, prilikom zasnivanja pretplatničkog odnosa dobili na uvid odgovarajući Zahtjev, te su prije potpisivanja imali pravo i obvezu temeljito pročitati sve stavke, nakon čega su vlastoručnim potpisom potvrdili suglasnost s istim“ iako u T-mobile-ovim papirima nigdje nema moga potpisa, osim, naravno, na poslanim prigovorima, a ja kopiju tog ugovora nikada nisam vidjela niti sklopila isti.
Nakon nekoliko dana dobivam sličan odgovor (isto naslovljen na datum 4. travnja 2014.) u kojemu piše: „Zaprimili smo Vaš zahtjev za dostavom preslike potpisanog zahtjeva za aktivacijom pretplatničkog broj 099/------- te Vam u nastavku dostavljamo pojašnjenje. Naime, kao što Vam je pojašnjeno u prethodnom dopisu oznake 3888383/14 s obzirom da se ugovori i zahtjevi potpisuju u minimalno 2 primjerka te je svaka ugovorna strana dužna sačuvati svoj primjerak isti nismo u mogućnosti dostaviti. Kao uslužna kompanija želimo što je više moguće izići u susret zahtjevima, željama i zadovoljstvu naših korisnika, žao nam je zbog nastale situacije. Uz zahvalu na razumijevanju, srdačno Vas pozdravljamo.“

S obzirom na to da mi T-mobile ne želi poslati kopiju ugovora, a policija ne može ništa bez iste, obraćam Vam se za pomoć i savjet.

Unaprijed hvala.
irena77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 19:49   #898
Tuzba protiv T-HT-a?

Prije 2mjeseca sam dobio poziv od nih da se prebacim s bonova na pretplatu
i da cu dobit samsung galaxy s3mini za odlicnu cijenu od 348kn.
Reko odlicno its a deal....Mobitel je dosao za koji dan na kucnu adresu i imao sam odma sta vidjeti, ni manje ni vise prevarili su me za 720kn(ukupno 1068kn) koje moram placati cca 2godine uz mjesecnu ratu 30kn. Za koji dan sam se uvjerio da nisu spomenuli nikakvih 720kn placanja u ratama jer sam sreo poznanika
koji je uzeo isti mobitel pod istim uvjetima i naravno da je osto sokiran kad je
vidio 720kn ekstra troska koje mu nisu spomenuli kad su sklapali ugovor...
Za koji tjedan ohladio se ja od toga reko ajde 30kn mjesecno nije puno iako
su me prevarili i tako ja cekam svoj prvi mjesecni racun....
Jednog dana stize poruka na mobitelu od T-HT-a u kojoj me opominju da platim racun ili ce mi iskljuciti mobitel.
Ja osto paf jer nisam dobio nikakav racun prije toga i poceo da pregledavam sve podatke kad ono vidim da su mi pod adresu stavili umjesto ulice grad...
I tako ja njih zovem i kazem im za tu gresku i oni poceli to pregledavat kad ono kazu oni meni da ta adresa ne postoji btw zivim u zagrebackoj zupaniji
10-15km od Zagreba i nikad dosad nisam imao problema s adresom. Pitam ja njih ako ta adresa ne postoji kako ste mi poslali mobitel,na to se oni prave blesavi i spominju nekakve nebulaze da odem u najblizi T-HT centar to rijesiti jer oni to trenutno ne mogu rijesiti...
I dobro ja uplatim taj racun na banci sa podacima koji su mi poslali u poruci
misleci da ce do sljedeceg mjeseca to bit rijeseno.
Nekoliko dana kasnije stize pismena opomena(kad sam vec uplatio) na kucnu adresu al nisam reagiro jer sam mislio da je problem s adresom rijesen....
I tako dolazi dns jos jedna poruka od mudraca T-HT-a da platim novi racun ili ce mi iskljuciti mob. i tu sam puknuo jer izgleda sa imaju moju adresu kad treba dostaviti mobitel ili poslat opomene ali za normalan racun se moja adresa izgubi.
Jel ovo dosta da podignem privatnu tuzbu protiv njih jer je ocigledno osim sta muljaju da rade i majmuna od mene i prave se blesavi?
lopovluk1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 00:56   #899
Na koji si način sklapao ugovor - telefonski ili u T-centru? Imaš li primjerak ugovora s uglavom o cijeni mobilnog uređaja? Vjerojatno ti sve to stoji u ugovoru, samo nisi bio svjestan (nisu ti rekli uopće ili dovoljno jasno) tog detalja prilikom sklapanja i to ti je dovoljno da ga platiš.

Osobno mislim da ti se ne isplati dizati tužbu protiv njih (mada nisam sigurna imaš li temelja za to), a i teško ćeš naći odvjetnika kojemu će se isplatiti zastupati te. A to je ono na što teleoperateri i računaju jer se takvih prijetnji naslušaju svakodnevno.
__________________
Nobody cares. Work harder.
Miss Hyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 14:55   #900
Telefonski, imam sve pise u ugovoru ali naravno da ovi nisu spomenuli tih 720kn.
Ma vidjet cu za tuzbu, sigurno necu uzet odvjetnika jer mi se ne isplati ali onda cu se morat malo uputit u sve te cake jer ne zelim da bude ona : "Covjek koji sam sebe zastupa ima budalu za klijenta"
lopovluk1989 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:24.