Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2004., 22:37   #81
Quote:
KRŠĆANSKE udruge mladih pod vodstvom patera Stjepana Fridla od HTV-a zbog navodnog vrijeđanja vjerskih osjećaja traže zabranu humoristične crtane serije "Zlikavci".

"Ako se "Zlikavci" ne prestanu prikazivati, spremni smo poslati snimku Svetom ocu da vidi kako se o njemu ovdje govori. Neprimjereno je na koji se način blati Papa, Majka božja, Isus Krist, svećenici i crkva." - izjavio je pater Fridl, inače djelatnik Radija Marije.

Katolička mladež uskoro će pokrenuti peticiju za zabranu "Zikavaca", koja će se potpisivati u župama širom Hrvatske, a najavljuju i prosvjede pred zgradom HTV-a na Prisavlju.

Peticija bi trebala krenuti sljedeći tjedan, a još ovaj tjedan mladi će katolici telefonskim pozivima pokušati izvršiti pritisak na HTV.

"Nakon prvog prikazivanja "Zlikavaca" nazvalo je 600 vjernika na HTV-ov broj za pritužbe, koji je HTV potom iskopčao." - tvrdi pater Fridl, koji kaže da bi reagirao na isti način da se radi o bilo kojoj drugoj vjeri.

Jutarnji list neslužbeno doznaje da je emitiranje "Zlikavaca" predviđeno do 24. prosinca.

Na Fridlove optužbe o vrijeđanju katoličke crkve u seriji "Zlikavci" odgovorio je producent Nedžad Haznadar: "Zlikavci su primjer besprijekorno čistog humora apsurda, pa je tako svako ozbiljno shvaćanje njih apsurdno. Namjera tog malog, 10-minutnog crtića nije bila, niti jest, niti može biti vrijeđanje bilo čijih vjerskih osjećaja. Zlikavci su samo uvrnuta zabava, percepcija stvarnosti, ali kroz apsurd."

Nešto oštriji u reakciji na inicijativu katoličke mladeži bio je Goran Pirš, idejni začetnik i autor serije "Zlikavci".

"Znakovito je da tim mladim katolicima što u duhu svoje vjere promiču ljubav, dobro i praštanje očito nije strana ni sila kad je u pitanju obračun s autorima 10-minutnog satiričnog crtanog filma. Pitam se što je sljedeće? Javni linč i spaljivanje Zlikavaca možda?" - zapitao se Pirš.
S jedne strane mi je okej kaj glupi ljudi dokazuju da su glupi jer ne kuže S-A-T-I-R-U.
A s druge strane mi je bed kaj time glupa serija dobiva na publicitetu.
__________________
We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true.
kozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2004., 01:56   #82
neka neka ...neka pizde ti lizači oltara...ko ih j**** ima fala vragu programa koliko hoces ....j
a bi prijavio recimo svetom ocu sve one čitače tarota, pradskazatelje budućnosti,one babe kaj na radiju govore ekipi jel će uspjet prodat auto ili ne, horusa haya (iako je to šteta što se više ne prikazuje-lik je trash do jaja)...
sve je to po katoličkom učenju bogohuljenje...i horoskopi
ali niko se to nije sjetio spomenuti,ali crtić im smeta....seronje
__________________
"I dont wanna die in a nuclear war
I'd rather stay home and wipe the floor"
Kejos is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 00:16   #83
Odu Zlikavci?

Pogledao sam par puta i nisu losi.Cuo sam da su se salili nesto na racun katolika (nisam gledao tu seriju) i sad je nastala cijela strka oko toga.Urednicima se salju neka prijeteca pisma,ljudi ih zele ukinuti?
Memhis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 00:28   #84
https://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=72712
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 10:13   #85
Nisam vidio. Iako je mozda i bolje da se ta tema nalazi na politici nego ovdje.
Memhis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 11:32   #86
Mislim, kao crtić mi i nisu nešto posebno ali jebala ih cenzura i svi oni koji su zvali HRT tražeći njeno skidanje a garant nisu vidjeli ni jednu epizodu.



Dolje cenzura!
__________________
...YOU'RE TOO LATE, WE'RE EVERYWHERE...

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
gabal is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 11:41   #87
Nes ti vjere koju ugrozava desetminutni animirani film. Jadno mamino malo.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 12:20   #88
Otkako je inkvizicija prestala s radom, stalno nešto kenjkaju.
__________________
What, me worry?
Blackadder is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 13:03   #89
Quote:
Roko kaže:
Zlikavci su IMPROVIZACIJA isto kao sto su to i Z Djeca.oni se nadju u studiju i krenu baljezgat i onda se to izmontira samo. Nema scenarija nema nista osim trkeljanja kako komu padne na pamet.

Ok usporedbe sa South park stoje zbog animacija i ubrzanih glasova ali gdje je bio South park 1987 kad je Piro radio Z Djecu??


Molim vas ovo je revolucija zato sto se do sad na drzavnoj televiziji nitko nije USUDIO zajebavati sa crkvom i drzavnim strukturama na ovakav nacin.
eto kad sam rekao da je revolucija da HRT kod nas to pusta onda ste se smijali.

ocito da nisu mogli probaviti ovu vrstu zezancije.
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 13:33   #90
Quote:
Roko kaže:
eto kad sam rekao da je revolucija da HRT kod nas to pusta onda ste se smijali.
Smijali smo se zato kaj nitko od nas, usprkos opetovanom ponavljanju empirijskih iskustava, nije htio povjerovati da je planet Rvacka zemlja toliko retardiranih ljudi. Ak se ne smijemo, jedino kaj mozemo radit je plakat se.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 15:24   #91
Čekajte samo da naprave neki štos u kojem će dotaknuti pede..., ups, "gay zajednicu". Naći će se "između dvije vatre".
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 15:29   #92
OK, a sad o samom crtiću... Smeta mi isto što i gnn-u. Ne rade ništa. Samo sjede i bez nekog reda nižu fore. Mislim da je to prilično nekvalitetan, da ne kažem glup koncept.
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 15:32   #93
Meni se koncept sviđa dokle god prcaju "crkvu u hrvata"
Creeping Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 15:34   #94
Ma da, ali puno bolje bi bilo kada bi svaka epizoda imala nekakvu temu, koliko god ona rastezljiva bila. Ono, jednom po političarima, jednom u "estradnim zvijezdama", jednom o religijama itd.. A ne da 20 sekundi pričaju o jednom, a sljedećih 20 o nečem sasvim drugom.
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 15:38   #95
Grozota, jebala ih cenzura.Uostalom zar nitko od njih na tom jebenom HRT-u nema muda reči da odjebu.
Sada bi tek trebali napraviti tako da se sprdaju sa apsolutno svim "crkvenim vrednotama" i to na jedan gnusan način.
Creeping Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 15:40   #96
Quote:
robybaggio kaže:
Ma da, ali puno bolje bi bilo kada bi svaka epizoda imala nekakvu temu, koliko god ona rastezljiva bila. Ono, jednom po političarima, jednom u "estradnim zvijezdama", jednom o religijama itd.. A ne da 20 sekundi pričaju o jednom, a sljedećih 20 o nečem sasvim drugom.
Slažem se, samo budući da se ipak radi o našoj produkciji bolje išta nego ništa.Malo podjebavanja uvijek dobro dođe.
Creeping Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 15:46   #97
Quote:
Creeping Death kaže:
Meni se koncept sviđa dokle god prcaju "crkvu u hrvata"
A to i meni pase, ali svejedno je lose. Nisu zabavni nego uvredljivi. Koliko god ja ne volila Crkvu u Hrvata to ne mogu opravdavat. Bljak.
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 23:17   #98
dead carrot nemoj brijat bezveze
__________________
"I dont wanna die in a nuclear war
I'd rather stay home and wipe the floor"
Kejos is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2004., 00:37   #99
Quote:
Kejos kaže:
dead carrot nemoj brijat bezveze
Mislim da je u pravu. OK mi je ismijavat nekoga, ali, ak se to radi, neg se pokusa radit sa pamecu i stilom jer inace osoba koja ismijava radi vece ruglo od sebe nego od svojih zrtava. Nema jadnije stvari od ljudi cije se sale svedu na slabo prikrivene tirade bijesa i zuci. Takvi ljudi promasuju bit humora i jednako su grozni ko oni koji ne znaju podnijet salu.

A sad jel su zlikavci na toj razini ili ne, ne znam. Nisam pogledao dovoljno epizoda jer il zaboravim il mi se ne da gledat. Pretpostavljam da i to nekaj govori o tome kolko mi se serija svidja. Pogledao sam par epizoda i bili su mi okej. A njihovoj cenzuri se i dalje protivim.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2004., 02:00   #100
Quote:
Creeping Death kaže:
Meni se koncept sviđa dokle god prcaju "crkvu u hrvata"
A još im papa nije gostovao...
__________________
...YOU'RE TOO LATE, WE'RE EVERYWHERE...

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
gabal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:29.