Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2005., 09:20   #1
Životno osiguranje

ima li tko iskustva sa prekidom ugovora životnog osiguranja sa nekom osiguravateljskom tvrtkom?
konkretnije radi se sunce osiguranje a prekinula bih ugovor o životnom osiguranju sklopljenim na preko 10 godina.
što mi je činiti da dobijem lovu nazad?
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2005., 09:52   #2
koju lovu?

kod prekida osiguranja vrijede druga pravila. otprilike nakon polovice osiguranog razdoblja dobijes onoliko koliko si uplatila, a ako ides prije dobijes dosta manje.
uopce se ne isplati prekid police radi povrata uplacenog novca.
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2005., 17:21   #3
neka prekid police bude ZADNJA stvar na koju se odlučiš ako ti JAKO JAKO treba lova (pitanje života i smrti)
gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2005., 08:51   #4
a koje su posljedice neplaćanja premija?
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2005., 08:55   #5
= gubitak police.
ako ne možeš plaćat (npr privremena nezaposlenost , i sl.) onda je bolje da ideš na privremen prekid uplaćivanja- e to trebaš dogovorit s agentima osiguranja.
daleko najgore je zaključivanje/otkup police. to čak niti ne možeš u prve 2 godine..
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 20:46   #6
Question Životno osiguranje - odšteta

NAIME DESILA MI SE NEZGODA PRIJE 1G.OSIGURANA SAM ZIVOTNO I OD NEZGODE ,OSIGURAVAJUCA KUCA MI JE ISPLATILA SAMO 1500KN ZA BORAVAK U BOLNICI A JA SAM TEK NAKON 1 GODINE PROHODALA.
nO MEDZUTIM UVIJERENA SAM DA ME TREBAJU I ISPLATITI ODSTETU JER SAM NAGLASILA KAKO JE NEZGODA U PITANJU I TO SU SPECIJALISTI POTVRDILI!!
DAKLE MOLIM VAS STO DA RADIM DA TRAZIM ODVJETNIKA ILI?
OSIM TOGA PUNO KOSAT A JA NEMAM LOVE,CULA SAM DA JE OSOBA POD NICKOM LIDER OVDIJE POMOGLA JEDNOJ OSOBI U SVEZI ZO,A DA JOS NAJNOVIJI APSURD POKUSALI SU MI PODVALITI KAPITALIZACIJU!!!!!
KAJ MI JE RADITI??
cleopatrazg is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 16.04.2008., 20:48   #7
MOZETE MI SLATI MOGUCA RIJESENJA I NA MAIL [email protected],inace zivotno osiguranje vec uplacuje 6 godina i nije dovoljno sto me nisu isplatili sada me zele i i opljackati!!!???osijecam se prevareno i ovih godinu dana u kolicima mi je bilo strasno nadam se da razumijete i da cete mi probati pomoci barem naci odvjetnika koji bi mi pomogao dobiti moj novac natrag ili jednostavno da podijelimo odstetu pola pola.!!
cleopatrazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 21:32   #8
Imas PP
iivana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 22:16   #9
Quote:
cleopatrazg kaže: Pogledaj post
A DA JOS NAJNOVIJI APSURD POKUSALI SU MI PODVALITI KAPITALIZACIJU
sa policama živitnog je problem što osiguranici u principu neznaju šta kupuju.
polica životnog [kako i ime kaže] se aktivira u slučaju smrti, a za ostale slučajeve ne vrijedi. to je tako.
za slučajeve liječenja je trebalo uzeti policu dopunskog zdravstvenog ili nešto slično.
sali is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 00:07   #10
slomila sam ruku,
i sada obzirom da imam policu životnog osiguranja i dopunsko osiguranje od nesretnog slučaja, u kojoj je točno navedeno da za frakturu dobivam 150 eura, javila sam to svom "agentu" još prije par tjedana ali mi se uopće niko nije javio, jel netko ima iskustva s ovakvim situcijama?hvala

može pp

@cleopatra - baš mi je žao, grozno je kako nas tretiraju sada u odnosu kako su bili divni, krasni i ljubazni dok smo ugovarali police
onda te zovu i gnjave svaki dan, a sad je odnos tipa - ma ko vas..
gloweson is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 00:37   #11
Quote:
gloweson kaže: Pogledaj post
grozno je kako nas tretiraju sada u odnosu kako su bili divni, krasni i ljubazni dok smo ugovarali police
umjesto na renome osiguravajuće kuće, vi ste pali na slatkorječivost agenta
sali is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 10:23   #12
Quote:
cleopatrazg kaže: Pogledaj post
KAJ MI JE RADITI??
Pa prvo pročitaj što tvoja polica govori o tome. Da li pokriva samo životno i boravak u bolnici, da li ima nešto za invalidnost, što je s privremenom invalidnošću... Što si točno ugovorila za slučaj koji ti se dogodio?
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 13:36   #13
Quote:
sali kaže: Pogledaj post
umjesto na renome osiguravajuće kuće, vi ste pali na slatkorječivost agenta
Ugovorila sam policu kod Merkura, mislim da je to kuća s boljim renomeom
gloweson is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 13:58   #14
Quote:
gloweson kaže: Pogledaj post
Ugovorila sam policu kod Merkura, mislim da je to kuća s boljim renomeom
I što ste ugovorili? Točno?
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 14:48   #15
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
I što ste ugovorili? Točno?
piše;
Dopunsko siguranje od nesretng slučaja
- Trajna invalidnost osnovica x0.000 kn
- Dnevna naknada za boravak u bonici 12,00
- Naknada za prijelom kosti 150 e

upravo sam dobila njihovo pisamce da još dostavim opis nezgode, rengen sliku, povijest bolesti na kraju lječenja (to će malo pričekati, obzirom da moram još na terapije)

nadam se da neće ići na osporavanje dijagnoze gdje lijepo piše fraktura, e sada me interesira da li imam pravo i na neku dodatnu odštetu? jer šaka više nikad neće biti "ko nova"
gloweson is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 22:01   #16
Thumbs up ma pokazat cu Ja njma....

Quote:
gloweson kaže: Pogledaj post
slomila sam ruku,
i sada obzirom da imam policu životnog osiguranja i dopunsko osiguranje od nesretnog slučaja, u kojoj je točno navedeno da za frakturu dobivam 150 eura, javila sam to svom "agentu" još prije par tjedana ali mi se uopće niko nije javio, jel netko ima iskustva s ovakvim situcijama?hvala

može pp

@cleopatra - baš mi je žao, grozno je kako nas tretiraju sada u odnosu kako su bili divni, krasni i ljubazni dok smo ugovarali police
onda te zovu i gnjave svaki dan, a sad je odnos tipa - ma ko vas..
OVDIJE NA FORUMU SAM DOBILA NEKOLIKO DOBRIH SAVIJTEA ,NAMEI
OSIM STO SAM ZIVOTNO I OD NEZGODE SAM OSIGURANA OD CEGA SU MI SAMO ISPLATILI SVOTU OD 1300 I NESTO SITNO KN ZA BORAVAK U BOLNICI ALIJECILA SAM SE 1 GOD.
OCITO JE DA IH IMAM S NECIM U SACI CIM TOLIKO ZELE RASKINUTI POLICU SAMNOM,A TO JE DA ME SIGURNO TREBAJU ISPLATITI.....VJEROVATNO JE U PITANJU VECA SVOTA ALI NEZURI MI SE I TAKO CU RECI ODVJETIKU DA KOLIKO GOD IZVUCE NJEGOVIH JE 15-20 POSTO I SVI SRETNI!!
________TO BI PREPORUCILA I OVOJ DJEVOJCI KAJ JE SLOMILA RUKU.....
cleopatrazg is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 17.04.2008., 22:02   #17
Thumbs up ma pokazat cu Ja njma....

Quote:
gloweson kaže: Pogledaj post
slomila sam ruku,
i sada obzirom da imam policu životnog osiguranja i dopunsko osiguranje od nesretnog slučaja, u kojoj je točno navedeno da za frakturu dobivam 150 eura, javila sam to svom "agentu" još prije par tjedana ali mi se uopće niko nije javio, jel netko ima iskustva s ovakvim situcijama?hvala

može pp

@cleopatra - baš mi je žao, grozno je kako nas tretiraju sada u odnosu kako su bili divni, krasni i ljubazni dok smo ugovarali police
onda te zovu i gnjave svaki dan, a sad je odnos tipa - ma ko vas..
OVDIJE NA FORUMU SAM DOBILA NEKOLIKO DOBRIH SAVIJTEA ,NAMEI
OSIM STO SAM ZIVOTNO I OD NEZGODE SAM OSIGURANA OD CEGA SU MI SAMO ISPLATILI SVOTU OD 1300 I NESTO SITNO KN ZA BORAVAK U BOLNICI ALIJECILA SAM SE 1 GOD.
OCITO JE DA IH IMAM S NECIM U SACI CIM TOLIKO ZELE RASKINUTI POLICU SAMNOM,A TO JE DA ME SIGURNO TREBAJU ISPLATITI.....VJEROVATNO JE U PITANJU VECA SVOTA ALI NEZURI MI SE I TAKO CU RECI ODVJETIKU DA KOLIKO GOD IZVUCE NJEGOVIH JE 15-20 POSTO I SVI SRETNI!!
________TO BI PREPORUCILA I OVOJ DJEVOJCI KAJ JE SLOMILA RUKU.....
cleopatrazg is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 17.04.2008., 22:05   #18
MA NISTA NEPOTPISUJ !TO JE OSNOVNO I ZLATNO PRAVILOpri tome mislim na bilo kave ponude koje ti budu slali .Ja jos dok sam bila u krvetu nepokretna slali su mi bezobrazno :izjave u kojima trebaju moj potis da nepotrazujem nista od njih :ZAMISLITE!!!
aLI NEZNAJU ONI TKO SAM JA,MOzda sam bila bolesna ali ne i glupa i slijepa da nevidim njihovu dobro zamaskiranu prevaru u slatkorijecivim ponudama i molbama.Zato malena nepotpisuj nikakve prijedloge koje ti salju i zamolbe npr.da neas vise nikakva potrazivanja prema njima.

Zadnje uređivanje cleopatrazg : 17.04.2008. at 22:26. Reason: daodatak
cleopatrazg is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 17.04.2008., 22:11   #19
DAKLE KOD MENE JOS NIJE GOTOVO DOBILA SAM DOSTA DOBRIH SAVIJETA OVDIJE NA FORUMU,OSIM STO MINISU ISPLATILI ODSTETU ZASTARA JOS NIJE NASTUPILA ,JER ZASTARA JE TEK TRI GODINE OD NASTANKA NEZGODE,A STO SE TICE ISPLATE KOD RAZGOVORA SAM IM SPOMENULA I INSPEKTORAT KOJI SE BAVI KONTROLOM RADA OSIGURAVAJUCIH KUCA GDJE SU SE MOMENTALNO SLEDILI I ZVALI DIREKTORICU DA OSOBNO SAMNOM STORNIRAJU KAPITALIZACIJU KOJU SU MI PONUDILI.DAKLE ,TREBA IM POKAZATI ZUBE.JA SAM DOBILA NAKNADU ZA BORAVAK U BOLNICI NEKA SICA,ALI ZA INVALIDNOST NISAM JER JOS CEKAM DA MI STRUCNI ORTOPED POTVRDI TRAJNO OSTECENJE KOLJENA....... DAKLE DOKLE GOD SE LIJECISONI TE NECE ISPLATITI I TRAZIT CE UVIJEK NACIN DA TE NEISPLATE!!!!!!!!!!!!!
TI IM JE POSAO
TAKODZER JEDAN DOBAR SAVIJET TI JE AKO ZELIS SVOJ NOVAC NATRAG I DA ODES I PROMIJENIS GODINE ISPLATE DAKLE SA 20 SMANJIS NA 7G ,TAKODZER I UPLATU TAKO CES DOBITI SAV NOVAC NATRAG I TO SA KAMATAMA A I NEMORAS CEKATI 25G!!
cleopatrazg is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 17.04.2008., 22:15   #20
Question MA KAKVA SLATKORIJECIVOST

Quote:
gloweson kaže: Pogledaj post
Ugovorila sam policu kod Merkura, mislim da je to kuća s boljim renomeom
HTIJELA SAM SI OSIGURATI MIROVINU S OBZIROM NA SITUACIJU KAKVA JE DANAS ,SADA IMA 29G.PRIJE 7 G SAM POCELA UPLACIVATI POLICU,JEDAN OD RAZLOGA JE BIO I TO JER MI MOZE BITI JAMAC PRI DIZANJU KREDITA TA MOJA POLICA ISIGURANJA.DA JE HOCU PRESTATI PLACATI SAMO SMANJIM GODINE UPLATE I DOBIM LOVU,ALI BRIJEM DA BI MOGLA I NEKU LOVU IZVUCI...PA JOS RAZMISLJAM TJ.TRAZIM ODVJETNIKA!!!??JEL ZNA NEKO NEKOGA TKO BI RADIO NA POSTOTAK?
cleopatrazg is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:54.