Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2010., 19:43   #41
Pozdrav ekipo, radujem se druzenju sa vama. Ja sam nov ovdje na forumu pa reko hajde da izaberem neku temu s kojom bih mogao poceti, i naletim slucajno na ovu.
Svaka cast bdm na temi

E ovako procitao sam dosta zanimljivih komentara sto se tice ove teme ali meni je posebno zapelo za oko ova rijec Antikrist!
Vidim ovdje redcardinal spominjes Obamu, Busha i kompaniju vezanu za ovu temu te smatras da nemaju nikakve veze sa pojmom Antikrist.
Ja se ipak ne bih s tim slozio da su to sve gluposti, mozda sam i ja po tvom misljenju od onih budala na kojim zaradjuju, opet neka ljudi odluce..

Nazalost danas je prisutana jedna struktura koja vlada ovim svijetom na indirektan nacin a da mi to i ne znamo. Sad vi vjerovatno mislite kako cu ja pisati o nekim tajnim drustvim, masonima, cionistima bla, bla medjutim smatram da su oni usko vezani sa obamom,bushom i antikristom.

A on (Isus) im reče: "Promatrah Sotonu kako poput munje s neba pade.'' (Luka 10,18)


Kada kazemo ime Barack Obama, nama to nista ne znaci, ali ako prevedemo ovo ime sa hebrejskog onda:
barack o bama znaci munja s neba..
Znaci po Isusovom opisu ime americkog predsjednika je opis sotone.
Mozda se radi o slucajnosti, medjutim ova stvar postaje jos zanimljvija ako znamo da to nije njegovo pravo ime s kojim je rodjen vec je to njegovo ime naknadno njemu dano. Njegovo pravo ime je bilo Barry Santoro, te on je zivio u Indoneziji gdje se naravno i skolovao.

Ono sto je jos zanimljivije je da je famozni Barack Obama isao u skolu u indoneziju, odnosno tamo se skolovao i kao takav nebi mogao biti predsjednik Amerike jer je tad imao indonezijsko drzavljanstvo te nije mogao imati americko jer su u to vrijeme takvi bili odnosi izmedju pomenutih zemalja...
Zanimljivo je i to da Barack Obama cim je primio duznost predsjednika svaku zabranio mogućnost uvida u njegove studentsku dokumentaciju..
Eto toliko o Obami, ima jos svakakvih zanimljivih prica i argumenata o antikristu ali eto ja cu na Obami stati..

Mozda sam malo zabasao sa teme ali mislim opet da je ovo vezano za nju.. Pozdrav narode i mir s vama..
Hawali is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 20:30   #42
Quote:
bdm kaže: Pogledaj post
Ne znam kako na to gledaju oni koji su ukinuli neprestanu žrtvu i uveli grozotu pustoši! Jer pravu spoznaju Gospodina Isusa Krista možemo primiti samo kroz sjedinjenje s njime, po blagovanju njegova tijela i krvi....

Ne da mnogo puta prinosi samoga sebe kao što veliki svećenik svake godine ulazi u Svetinju s tuđom krvlju; inače bi bilo trebalo da trpi mnogo puta od postanka svijeta. No sada se pojavio, jednom na svršetku vjekova, da grijeh dokine žrtvom svojom. Hebrejima 9:25-26

Moraš proučiti što Biblija govori o Gospodnjoj večeri...
Mir s tobom!

Zadnje uređivanje Bipsa : 15.09.2010. at 20:36.
Bipsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 22:19   #43
Quote:
bdm kaže: Pogledaj post
nisam vidio da postoji ova tema u zadnja 2-3 mjeseca pa evo da pitam sve koji su se možda kao i ja zapitali šta znače ti retci u Bibliji

spominju se u danijelu u SZ i markovom evanđelju u NZ

Neki govore da smo oko tih vremena kada bi se moglo ostvariti proročanstvo vezano za grozotu pustoši ( opustošenja), a šta vi mislite o tome, i šta po vama predstavlja ta " grozota pustoši"?

sigurno nije nešto dobro za vjeru i kršćane kada je u pitanju i grozota i pustoš
Isus misli na duhovnu pustoš i pustoš u srcima i dušama.Toliku pustoš da je zapravo grozna.U današnje vrijeme njegove riječi bih usporedio sa otuđenjem čovjeka (mislim da na tu grozotu pustoši bi se njegove riječi mogle primijeniti).
NewWorldOrder is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 22:34   #44
Quote:
bdm kaže: Pogledaj post
nisam vidio da postoji ova tema u zadnja 2-3 mjeseca pa evo da pitam sve koji su se možda kao i ja zapitali šta znače ti retci u Bibliji

spominju se u danijelu u SZ i markovom evanđelju u NZ

Neki govore da smo oko tih vremena kada bi se moglo ostvariti proročanstvo vezano za grozotu pustoši ( opustošenja), a šta vi mislite o tome, i šta po vama predstavlja ta " grozota pustoši"?

sigurno nije nešto dobro za vjeru i kršćane kada je u pitanju i grozota i pustoš
„Učenici mu zasebno pristupiše govoreći: Reci nam, kada će se te stvari dogoditi? I koji će biti znak tvog dolaska?" (a On odgovori) „…Kada, dakle, vidite grozu pustoši o kojoj je govorio prorok Danijel, stanite na sveto mjesto - tko čita, neka razumije." (Matej 24:3,15) Ovo se odnosi na poglavlja 8-12 Knjige Danijelove gdje se mogu naći proročanstva koja, čini se, daju vrijeme prvog i drugog Kristovog dolaska. Poznavatelji Biblije vjeruju da svaki „dan" o kome se u ovim tekstovima govori treba shvatiti kao godinu. Na jednom mjestu Danijel govori o ponovnoj izgradnji Hrama, mnogo prije nego što su ga Rimljani ponovno uništili. Od 457. godine prije Krista, kad je nalog za ponovnu izgradnju Hrama izdan, Danijel proriče 70 tjedana (490 dana) do „odsijecanja" (raspeća) Mesije. Točno vrijeme Isusovog rođenja je nepoznato ali se vjeruje da je bio razapet oko 32. ili 33. godine naše ere, što će reči 490 godina nakon povelje o Hramu. Danijel isto tako proriče 2300 „dana" prije nego svetište bude počišćeno, a groza pustoši - obeščašćenje Hrama - okončana. Od 457. godine prije Krista to je 1843. ili 1844., ovisno o detaljima kalendara u upotrebi.

Mjesto
Kada je Danijel ovo prorekao, nalazio se u zemlji Elam, kasnije zvanoj Perzija. Rekao je da će ta ista zemlja biti mjesto „vizije" u posljednjim danima. Prorok Jeremija isto tako izjavljuje: „I postavit ću svoje prijestolje u Elamu (Perzija)… govori Gospodin." (Jeremija 49:38) Ezekiel je također gledao istočno od Palestine: „A Slava Gospodnja ušla je u dom kroz vrata koja gledaju na istok." (Ezekiel 43:4)

MIslim da se tu odnsi na groza postosi u duhovnom smislu koje se manifestira na mareterjalno. kad covjecanstvo dode u zimu (grozu pustosi) stize Bozansko proljece. tko je dosao 1844 godine? i dozvolio zidovima da se vrate u svoju zemlju?

Zadnje uređivanje logicar : 15.09.2010. at 22:39.
logicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 03:08   #45
Quote:
NewWorldOrder kaže: Pogledaj post
Isus misli na duhovnu pustoš i pustoš u srcima i dušama.Toliku pustoš da je zapravo grozna.U današnje vrijeme njegove riječi bih usporedio sa otuđenjem čovjeka (mislim da na tu grozotu pustoši bi se njegove riječi mogle primijeniti).
Slazem se s tobom, a upravo iz te duhovne pustosi proizlaze i sve ostale pustosi(grozote)..
Ovdje mozemo upotrijebiti primjer farizeja u Isusovo vrijeme sa skupinom koja upravlja danas svijetom a zajedno i sa njima "ucene ljude" koji su nazalost oholi, zli, korumpirani, prijetvorni.... Mislim da se na to odnosi.
Cim je glava tijela(vladajuca skupina) takva onda ti je i naravno ostali dio tijela (narod) takav, jer glava tijela naredjuje djelovima tijela sta da radi, preko Gospodina TV-a i razno raznih stvari...
Hawali is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 16:40   #46
No na koji nacin i kada se izlazi iz te groze pustosi?
Sto simbolizira izlazak iz grozi pustosi? Tko ce duhovno preobraziti covjecanstvo?
Sto je uzrok a sto posljedica?
logicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 20:53   #47
Quote:
Matt kaže: Pogledaj post
Zatim ovo:

''I kad vidite da grozota pustoši stoluje gdje joj nije mjesto - tko čita, neka razumije - koji se tada zateknu u Judeji, neka bježe u gore! Tko bude na krovu, neka ne silazi i ne ulazi u kuću da iz nje što uzme. I tko bude u polju, neka se ne okreće natrag da uzme ogrtač!"

Mk 13, 14-16

''Tada će ugledati Sina Čovječjega gdje dolazi na oblacima s velikom moći i slavom. I razaslat će anđele i sabrati svoje izabranike s četiri vjetra, s kraja zemlje do na kraj neba." Vrijeme Dolaska neizvjesno

MK 13, 26-27
grozota pustosi stoji gde joj nije mesto je tezak tekst. ocito da ima bitan smisao. recimo na mesto jevrejskog svetog hrama je pustos,sruseni hram samo zid placa deo toga mali deo,a na njenom mestu gde ne bi trebalo po Pismu je muslimansko svetiste. vreme pagana dok se ne svrsai vreme gazice jerusalim pagani.
ispravka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 21:52   #48
Quote:
bdm kaže: Pogledaj post
nisam vidio da postoji ova tema u zadnja 2-3 mjeseca pa evo da pitam sve koji su se možda kao i ja zapitali šta znače ti retci u Bibliji

spominju se u danijelu u SZ i markovom evanđelju u NZ

Neki govore da smo oko tih vremena kada bi se moglo ostvariti proročanstvo vezano za grozotu pustoši ( opustošenja), a šta vi mislite o tome, i šta po vama predstavlja ta " grozota pustoši"?

sigurno nije nešto dobro za vjeru i kršćane kada je u pitanju i grozota i pustoš
Danijel 9,27 "na vrhu Hrama bit će strahota pustoši, sve do svršetka..." i Marko 13,14 "A kad vidite grozotu pustoši - nekog tko stoji tamo gdje ne smije biti ..." Ovo boldano je objašnjenje TKO je to. Aramejski Šikuc ha Ešomen - doslovno "odvratnost pustoši". U knjizi proroka Danijela to znači vjerojatno Antioha IV. Epifana (175-164), koji je u Jeruzalemski Hram, u svetinju nad svetinjama postavio svoj kip. On je ujedno progonio Židove i njihovu vjeru, jer ga nisu htjeli priznati za boga. Njegovo ime epiphanes znači prosvijetljeni, ali može značiti i utjelovljeni Bog. To oskvrnjenje hrama Isus označava tim riječima "onaj koji stoji tamo gdje mu nije mjesto". Znači da će se na kraju vremena pojaviti netko ko će sebe proglasiti za Boga, što se odnosi na Sotonu, odnosno Zvijer Apokalipse.
zorobabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 21:55   #49
Quote:
zorobabel kaže: Pogledaj post
Danijel 9,27 "na vrhu Hrama bit će strahota pustoši, sve do svršetka..." i Marko 13,14 "A kad vidite grozotu pustoši - nekog tko stoji tamo gdje ne smije biti ..." Ovo boldano je objašnjenje TKO je to. Aramejski Šikuc ha Ešomen - doslovno "odvratnost pustoši". U knjizi proroka Danijela to znači vjerojatno Antioha IV. Epifana (175-164), koji je u Jeruzalemski Hram, u svetinju nad svetinjama postavio svoj kip. On je ujedno progonio Židove i njihovu vjeru, jer ga nisu htjeli priznati za boga. Njegovo ime epiphanes znači prosvijetljeni, ali može značiti i utjelovljeni Bog. To oskvrnjenje hrama Isus označava tim riječima "onaj koji stoji tamo gdje mu nije mjesto". Znači da će se na kraju vremena pojaviti netko ko će sebe proglasiti za Boga, što se odnosi na Sotonu, odnosno Zvijer Apokalipse.
Sličnost imena Epiphanes ("prosvjetljeni") i naziva za đavla iz knjige Izaijine, gdje se zove "Lučonoša sin zore" tj helel ben zohar. Lučonoša se latinski kaže Lucifer.
zorobabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 21:57   #50
Quote:
NewWorldOrder kaže: Pogledaj post
Isus misli na duhovnu pustoš i pustoš u srcima i dušama.Toliku pustoš da je zapravo grozna.U današnje vrijeme njegove riječi bih usporedio sa otuđenjem čovjeka (mislim da na tu grozotu pustoši bi se njegove riječi mogle primijeniti).
Dakle misli na Sotonu, Antikrista. Nema nikakvog prenesenog značenja, u smislu duhovne pustoši i otuđenja.
zorobabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 22:06   #51
Quote:
Hawali kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipo, radujem se druzenju sa vama. Ja sam nov ovdje na forumu pa reko hajde da izaberem neku temu s kojom bih mogao poceti, i naletim slucajno na ovu.
Svaka cast bdm na temi

E ovako procitao sam dosta zanimljivih komentara sto se tice ove teme ali meni je posebno zapelo za oko ova rijec Antikrist!
Vidim ovdje redcardinal spominjes Obamu, Busha i kompaniju vezanu za ovu temu te smatras da nemaju nikakve veze sa pojmom Antikrist.
Ja se ipak ne bih s tim slozio da su to sve gluposti, mozda sam i ja po tvom misljenju od onih budala na kojim zaradjuju, opet neka ljudi odluce..

Nazalost danas je prisutana jedna struktura koja vlada ovim svijetom na indirektan nacin a da mi to i ne znamo. Sad vi vjerovatno mislite kako cu ja pisati o nekim tajnim drustvim, masonima, cionistima bla, bla medjutim smatram da su oni usko vezani sa obamom,bushom i antikristom.

A on (Isus) im reče: "Promatrah Sotonu kako poput munje s neba pade.'' (Luka 10,18)


Kada kazemo ime Barack Obama, nama to nista ne znaci, ali ako prevedemo ovo ime sa hebrejskog onda:
barack o bama znaci munja s neba..
Znaci po Isusovom opisu ime americkog predsjednika je opis sotone.
Mozda se radi o slucajnosti, medjutim ova stvar postaje jos zanimljvija ako znamo da to nije njegovo pravo ime s kojim je rodjen vec je to njegovo ime naknadno njemu dano. Njegovo pravo ime je bilo Barry Santoro, te on je zivio u Indoneziji gdje se naravno i skolovao.

Ono sto je jos zanimljivije je da je famozni Barack Obama isao u skolu u indoneziju, odnosno tamo se skolovao i kao takav nebi mogao biti predsjednik Amerike jer je tad imao indonezijsko drzavljanstvo te nije mogao imati americko jer su u to vrijeme takvi bili odnosi izmedju pomenutih zemalja...
Zanimljivo je i to da Barack Obama cim je primio duznost predsjednika svaku zabranio mogućnost uvida u njegove studentsku dokumentaciju..
Eto toliko o Obami, ima jos svakakvih zanimljivih prica i argumenata o antikristu ali eto ja cu na Obami stati..

Mozda sam malo zabasao sa teme ali mislim opet da je ovo vezano za nju.. Pozdrav narode i mir s vama..
Bilo bi mi lakše da se rodio s tim imenom. U Apokalipsi izgleda da se pojava Antikrista vezuje uvijek uz neku osobu na visokom položaju. Trenutno na svijetu baš i nema višeg položaja od Obaminog. Nadam se da je to sve fols alarm. Imam neke planove u životu...
zorobabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 01:01   #52
Quote:
zorobabel kaže: Pogledaj post
Danijel 9,27 "na vrhu Hrama bit će strahota pustoši, sve do svršetka..." i Marko 13,14 "A kad vidite grozotu pustoši - nekog tko stoji tamo gdje ne smije biti ..." Ovo boldano je objašnjenje TKO je to. Aramejski Šikuc ha Ešomen - doslovno "odvratnost pustoši". U knjizi proroka Danijela to znači vjerojatno Antioha IV. Epifana (175-164), koji je u Jeruzalemski Hram, u svetinju nad svetinjama postavio svoj kip. On je ujedno progonio Židove i njihovu vjeru, jer ga nisu htjeli priznati za boga. Njegovo ime epiphanes znači prosvijetljeni, ali može značiti i utjelovljeni Bog. To oskvrnjenje hrama Isus označava tim riječima "onaj koji stoji tamo gdje mu nije mjesto". Znači da će se na kraju vremena pojaviti netko ko će sebe proglasiti za Boga, što se odnosi na Sotonu, odnosno Zvijer Apokalipse.
dosta masanja ima u vezi sina bezakonja ili antihrista. svakako on je covek,ne neka drzava. no mora se pazljivo pratiti sav zapis oko pojave ovog coveka.prvo,njegov broj i njegovo ime cesto se izvrce,kao ovo sa obamom i citanjem u nazad njegovog imena. Biblija ne kaze nista o takom citanju u nazad vec u napred. prvo lokacija gde ce on biti . to je grad na sedam brezuljaka. potom da ce on sesti u Bozju crkvu dakle on treba biti poglavar crkve. i potom on najvaznije mora da se gradi Bogom,tj. da izgovori jednu hulu cime ce se moci doci do sracunavanja njegovog broja 666. kada se nad papinom stolicom iscita ta hula na latinskoj,sto su i brojevi,dobije se vicarivs filii dei,tj. zastupnik sina Bozjeg,a to iznosi 666. tako se antihrist ili titula onog na kraju koji ce to biti otkrila,on se izdao.on ce spolja izigravati jagnje,ali je opisan kao zver apoklipse.
ispravka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 12:02   #53
Quote:
ispravka kaže: Pogledaj post
dosta masanja ima u vezi sina bezakonja ili antihrista. svakako on je covek,ne neka drzava. no mora se pazljivo pratiti sav zapis oko pojave ovog coveka.prvo,njegov broj i njegovo ime cesto se izvrce,kao ovo sa obamom i citanjem u nazad njegovog imena. Biblija ne kaze nista o takom citanju u nazad vec u napred. prvo lokacija gde ce on biti . to je grad na sedam brezuljaka. potom da ce on sesti u Bozju crkvu dakle on treba biti poglavar crkve. i potom on najvaznije mora da se gradi Bogom,tj. da izgovori jednu hulu cime ce se moci doci do sracunavanja njegovog broja 666. kada se nad papinom stolicom iscita ta hula na latinskoj,sto su i brojevi,dobije se vicarivs filii dei,tj. zastupnik sina Bozjeg,a to iznosi 666. tako se antihrist ili titula onog na kraju koji ce to biti otkrila,on se izdao.on ce spolja izigravati jagnje,ali je opisan kao zver apoklipse.
Nad papinskom stolicom (možda) piše samo VICARIUS CHRISTI.

Vicarius Filii Dei does have the mathematical value of 666 in Latin. Here's how it works. Like many ancient languages, such as Greek and Hebrew, some Latin letters are also used for numbers: I = 1, V = 5, X = 10, L = 50, C = 100, D = 500 and M = 1000. The letter "u" is rendered as V and the letter "w," which doesn't exist in the Latin alphabet, would be rendered as VV. So this title would read in Latin as VICARIVS FILII DEI.

When calculating the value of a name or word, letters that don't have a numerical value are ignored. For example, drop out the no-value letters in my name, PATRICK MADRID, and you come up with 2102 — 1 (i) + 100 (c) + 1000 (m) + 500 (d) + 1 (i) + 500 (d) = 2102. By the way, this is one reason why, as far as I know, no one has yet accused me of being in league with the anti-Christ. The numbers just don't add up.

But in the case of VICARIVS FILII DEI, they do add up to 666. Isolate the numbers and this is what you get: 5 (v) + 1 (i) + 100 (c) + 1 (i) + 5 (V) + 1 (i) + 50 (L) + 1 (i) + 1 (i) + 500 (d) + 1 (i) = 666.

But there are problems with this. The first is that Vicarius Filii Dei, or "Vicar of the Son of God," is not now, nor has it ever been, a title of the bishop of Rome. The second problem is that virtually no one, including many unsuspecting lay Catholics, knows that this papal "title" is a fabrication. To an untrained ear, it sounds enough like one of the pope's real titles, Vicarius Christi (Vicar of Christ), to pass the test. Unfortunately for those who traffic in this particular piece of pope fiction, the real title, Vicarius Christi, adds up to only a measly 214, not the infernal 666. In fact, none of the pope's official titles, such as Servus Servorum Dei (Servant of the Servants of God), Pontifex Maximus (Supreme Pontiff), or Successor Petri (Successor of Peter), will add up to 666. That's why you never see any of them used by anti-Catholics.

If the person making this claim disputes these facts, ask him to furnish even one example of a papal decree, ecclesiastical letter, conciliar statement, or any other official Catholic document in which the pope calls himself or is referred to as the "Vicar of the Son of God." He won't be able to find one, because none exist. Vicarius Filii Dei has never been a title of the pope.

MAY 1, 2009: An official ecclesiastical letter of Pope Leo IX that uses Vicarius Filii Dei has been found!
JUNE 25, 2009: Two official Apostolic Constitutions of Pope Paul VI that use Vicarius Filii Dei discovered!
See VICARIUS FILII DEI 666.

Poof! That part was easy, but some people, especially Seventh-Day Adventists, will ignore the evidence (or lack of it) and hold tenaciously to the notion that "Vicar of the Son of God" is an official papal title and therefore identifies the pope as the Beast of Revelation. What else can be said in response?

Using the same math exercise we did above, point out that the name of the woman who started the Seventh-Day Adventist church, Ellen Gould White, also adds up to 666 in Latin. (L + L + V +D + V + V + I = 666). Then ask if this proves that she is the Beast. I can assure you the answer won't be "yes." If the answer is "no," ask how this numbers game could possibly prove the pope or anyone else is the Beast. If you're answered with silence, it's a good bet that you've made some progress with the person.

Ne znam ko se sve služi ovakvim bedastoćama, ima ih vjerovatno više. Broj 666 odgovara grčkom obliku imena Nerona: Nero Kaisar, ali ima zapravo jednostavno simboličko značenje. Naime, broj 7 označava Boga, trostruki broj 7 bi označavao Trojstvo; broj 6 bi se odnosio na nekog tko je sličan Bogu, ali nije ipak Bog, iako na to pretendira. Na to bi upućivala i trostrukost šestice. Sigurno ne označava nikakvo ime. Broj Zvijeri uistinu je broj čovjeka - taj dio rečenice je značajniji od broja 666. Dakle, budite sami sobom zadovljni i ne težite za ičim višim i većim od toga i "postat ćete kao bogovi". Nema tu nikakve misterije, niti proročanstva o identitetu "Čovjeka grijeha".

Zadnje uređivanje zorobabel : 19.09.2010. at 12:09.
zorobabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 15:42   #54
Quote:
zorobabel kaže: Pogledaj post
Nad papinskom stolicom (možda) piše samo VICARIUS CHRISTI.

Vicarius Filii Dei does have the mathematical value of 666 in Latin. Here's how it works. Like many ancient languages, such as Greek and Hebrew, some Latin letters are also used for numbers: I = 1, V = 5, X = 10, L = 50, C = 100, D = 500 and M = 1000. The letter "u" is rendered as V and the letter "w," which doesn't exist in the Latin alphabet, would be rendered as VV. So this title would read in Latin as VICARIVS FILII DEI.

When calculating the value of a name or word, letters that don't have a numerical value are ignored. For example, drop out the no-value letters in my name, PATRICK MADRID, and you come up with 2102 — 1 (i) + 100 (c) + 1000 (m) + 500 (d) + 1 (i) + 500 (d) = 2102. By the way, this is one reason why, as far as I know, no one has yet accused me of being in league with the anti-Christ. The numbers just don't add up.

But in the case of VICARIVS FILII DEI, they do add up to 666. Isolate the numbers and this is what you get: 5 (v) + 1 (i) + 100 (c) + 1 (i) + 5 (V) + 1 (i) + 50 (L) + 1 (i) + 1 (i) + 500 (d) + 1 (i) = 666.

But there are problems with this. The first is that Vicarius Filii Dei, or "Vicar of the Son of God," is not now, nor has it ever been, a title of the bishop of Rome. The second problem is that virtually no one, including many unsuspecting lay Catholics, knows that this papal "title" is a fabrication. To an untrained ear, it sounds enough like one of the pope's real titles, Vicarius Christi (Vicar of Christ), to pass the test. Unfortunately for those who traffic in this particular piece of pope fiction, the real title, Vicarius Christi, adds up to only a measly 214, not the infernal 666. In fact, none of the pope's official titles, such as Servus Servorum Dei (Servant of the Servants of God), Pontifex Maximus (Supreme Pontiff), or Successor Petri (Successor of Peter), will add up to 666. That's why you never see any of them used by anti-Catholics.

If the person making this claim disputes these facts, ask him to furnish even one example of a papal decree, ecclesiastical letter, conciliar statement, or any other official Catholic document in which the pope calls himself or is referred to as the "Vicar of the Son of God." He won't be able to find one, because none exist. Vicarius Filii Dei has never been a title of the pope.

MAY 1, 2009: An official ecclesiastical letter of Pope Leo IX that uses Vicarius Filii Dei has been found!
JUNE 25, 2009: Two official Apostolic Constitutions of Pope Paul VI that use Vicarius Filii Dei discovered!
See VICARIUS FILII DEI 666.

Poof! That part was easy, but some people, especially Seventh-Day Adventists, will ignore the evidence (or lack of it) and hold tenaciously to the notion that "Vicar of the Son of God" is an official papal title and therefore identifies the pope as the Beast of Revelation. What else can be said in response?

Using the same math exercise we did above, point out that the name of the woman who started the Seventh-Day Adventist church, Ellen Gould White, also adds up to 666 in Latin. (L + L + V +D + V + V + I = 666). Then ask if this proves that she is the Beast. I can assure you the answer won't be "yes." If the answer is "no," ask how this numbers game could possibly prove the pope or anyone else is the Beast. If you're answered with silence, it's a good bet that you've made some progress with the person.

Ne znam ko se sve služi ovakvim bedastoćama, ima ih vjerovatno više. Broj 666 odgovara grčkom obliku imena Nerona: Nero Kaisar, ali ima zapravo jednostavno simboličko značenje. Naime, broj 7 označava Boga, trostruki broj 7 bi označavao Trojstvo; broj 6 bi se odnosio na nekog tko je sličan Bogu, ali nije ipak Bog, iako na to pretendira. Na to bi upućivala i trostrukost šestice. Sigurno ne označava nikakvo ime. Broj Zvijeri uistinu je broj čovjeka - taj dio rečenice je značajniji od broja 666. Dakle, budite sami sobom zadovljni i ne težite za ičim višim i većim od toga i "postat ćete kao bogovi". Nema tu nikakve misterije, niti proročanstva o identitetu "Čovjeka grijeha".
Bog kaze da ako imamo um mozemo izracunati broj zveri i da je to broj coveka. dakle to je tacno namenski upuceno na coveka. a taj cove ne moze biti neron ili neki drugi koji slucajem ima 666 vec mora ispuniti osnovicu prorostva da ce sesti u Bozju crkvu. neron nikad nije bio poglavar jedne crkve ni male grupice cak! na kruni jasno stoji vicarivs filii dei. i ako on ima mnogo mislim ravno 17 titula ali ova je jasna i bitna jer ispunjava prorostvo Bozje kako ce sam sebe identifikovati bogohulnom tvrdnjom,jer ko moze biti zamena Isusa Hrista na zemlji?! Bog nema alternative.
ispravka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 21:29   #55
Quote:
ispravka kaže: Pogledaj post
Bog kaze da ako imamo um mozemo izracunati broj zveri i da je to broj coveka. dakle to je tacno namenski upuceno na coveka. a taj cove ne moze biti neron ili neki drugi koji slucajem ima 666 vec mora ispuniti osnovicu prorostva da ce sesti u Bozju crkvu. neron nikad nije bio poglavar jedne crkve ni male grupice cak! na kruni jasno stoji vicarivs filii dei. i ako on ima mnogo mislim ravno 17 titula ali ova je jasna i bitna jer ispunjava prorostvo Bozje kako ce sam sebe identifikovati bogohulnom tvrdnjom,jer ko moze biti zamena Isusa Hrista na zemlji?! Bog nema alternative.
Nisam rekao da je Neron Zvijer, nego samo da se i na njega može primjeniti broj 666.

Papa nije zamjena Krista na zemlji. Riječ vicarivs ne znači zamjena, nego namjesnik. Temelji se na Mateju "A ti si Petar - Stijena, i na toj stijeni sazdat ću crkvu svoju i vrata pakla neće je nadvladati. Tebi ću dati ključeve kraljevstva nebeskog, pa što god svežeš na zemlji, bitr će svezano i na nebu, a što god razriješiš na zemlji, bit će razriješeno i na nebesima" i slično. Ovo ne navodim da bi tebe uvjerio, nego radi same teme. Dakle, Petar je Stijena kojoj su dani "ključevi neba". Rim. crkva je u najranijoj crkvi uživala poseban ugled na osnovu ovoga i sl. riječi u Ev. Neki kažu da je u cit. odlomku Marka Isus mislio na dvije stijene, jedna je Petar - Kefa, a druga Stijena je simbol za ispravnu vjeru, tj. Objavu, pa bi se u rečenici "Tebi ću dati ključeve" Isus obraćao ne Petru nego personificirano vjeri, dakle, treba shvatiti ovaj odlomak: Ti si P. - Stijena, i na toj vjeri koju si ti izgovorio kad si mi rekao: Ti si Mesija, Sin Boga živoga, ja ću sazdati crkvu. A tebi, vjero, ću dati ključeve..." itd.

Danas ima na svijetu na stotine kršćanskih denominacija i crkvi - i ta je razdijeljenost sablazan sama za sebe. I crkava ima svaki dan sve više i više, fragmentiranost je sve veća. Kršćani, međusobno odijeljeni u mnoštvu malih zajednica u tim mikrocrkvama postaju izolirani jedni od drugih i dalje se to dijeljenje nastavlja u beskraj. Ljudi izvan kršćanstva doživljavaju to kao očiti znak da s tom vjerom nešto ne valja, da je utemeljena na ljudskoj istini, relativnoj istini, ili relativnoj laži, ako hoćete. Samo kršćanstvo gubi kredibilitet. Osim toga, te sve manje crkvice ne mogu se pojedinačno oduprijeti niti nadjačati mentalitet koji danas prožima sve više svijet u kojem živimo. Ne mogu se oduprijeti pojedinačno, niti se mogu udružiti - bit je tih novijih protest. pokreta (evangelikala idr, posebno "born again christians") da lokalne crkve boraju ostati nezavisne, pa im je već zbog toga mogućnost zajedničkog "otpora", ili bolje zajedničkog svjedočenja kršćanske vjere, krajnje ograničena. Drugi problem je razlika u vjerovanju između pojedinih denominacija. Onda se još pojavljuju neke još specifičnije grupe, koje više nisu ni protestanti, ali ih ljudi doživljavaju kao dio protestanstkog (i kršćanskog) pokreta - kao što su jehovi svjedoci, adventisti, mormoni, unitarijanci, univerzalni život, seminar of Jesus, itd.itd.; samo adventista ima 7-8 različitih denominacija u SAD, kao i mormona).

Ovo neprekidno umnažanje tih zajednica ide proporcionalno s padom ukupnog broja kršćana. Znači, povećava se podijeljenost u tijelu koje je sve manje.

Sve veći rast broja tih sljedbi financiraju oni koje nazivaju najčešće masonima ili iluminatima. Engdahl u Stoljeću rata II. govori da multinac. korporacije i banke nastoje potpuno ovladati društvima i onemogućiti bilo kakav otpor - tako da razbiju sve što ljude povezuje, i sve tradicionalne institucionalne oblike - od nezavisnih sindikata i medija (što su već uspjeli) pa do tradicionalne obitelji i relig. zajednica (ne samo kršć., nego i islama i judaizma). "Iluminatima" ili "masonima" pripisuje se, osim financ. i polit. interesa, i neki oblik religije - koji uključuje da je čovjek mjera svega. Najviše odgovara po sadržaju onom što nalazimo danas u neopoganstvu, New Ageu, ezoterici, antropozofiji, teozofiji itd., kao i u koncepcijama maltuzijanstva, eugenike itd.

U tim sferama treba tražiti "strahotu pustoši".

U kom nas pravcu onda usmjerava djelovanje kršćana poput ovih gore postova Ispravke?

Zadnje uređivanje zorobabel : 19.09.2010. at 21:34.
zorobabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 09:12   #56
Quote:
zorobabel kaže: Pogledaj post
Danijel 9,27 "na vrhu Hrama bit će strahota pustoši, sve do svršetka..." i Marko 13,14 "A kad vidite grozotu pustoši - nekog tko stoji tamo gdje ne smije biti ..." Ovo boldano je objašnjenje TKO je to. Aramejski Šikuc ha Ešomen - doslovno "odvratnost pustoši". U knjizi proroka Danijela to znači vjerojatno Antioha IV. Epifana (175-164), koji je u Jeruzalemski Hram, u svetinju nad svetinjama postavio svoj kip. On je ujedno progonio Židove i njihovu vjeru, jer ga nisu htjeli priznati za boga. Njegovo ime epiphanes znači prosvijetljeni, ali može značiti i utjelovljeni Bog. To oskvrnjenje hrama Isus označava tim riječima "onaj koji stoji tamo gdje mu nije mjesto". Znači da će se na kraju vremena pojaviti netko ko će sebe proglasiti za Boga, što se odnosi na Sotonu, odnosno Zvijer Apokalipse.
a može li biti ovo:
na mjesto pape doći će neki antipapa koji će ukinuti svetu pričest, ili bitno izmjeniti euharistiju , liturgiju ( ili smisao euharistije), tako da ona neće biti to što je i što je prije bila
bdm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 11:03   #57
Quote:
bdm kaže: Pogledaj post
a može li biti ovo:
na mjesto pape doći će neki antipapa koji će ukinuti svetu pričest, ili bitno izmjeniti euharistiju , liturgiju ( ili smisao euharistije), tako da ona neće biti to što je i što je prije bila
Pa neki trendovi u tom smislu već postoje. Neki to nazivaju modernizam (to uključuje i shvaćanje da sadržaj evanđelja treba shvatiti metaforički).
Postoje i stavovi da je smisao mise kao misterija već dijelom napušten liturgijskim promjenama II. vatikan. koncila, da tzv. Novum ordo missae već pretstavlja herezu (ja osobno mislim da to nije bez osnove, na žalost).
zorobabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 11:53   #58
Quote:
zorobabel kaže: Pogledaj post
Pa neki trendovi u tom smislu već postoje. Neki to nazivaju modernizam (to uključuje i shvaćanje da sadržaj evanđelja treba shvatiti metaforički).
Postoje i stavovi da je smisao mise kao misterija već dijelom napušten liturgijskim promjenama II. vatikan. koncila, da tzv. Novum ordo missae već pretstavlja herezu (ja osobno mislim da to nije bez osnove, na žalost).
slažem se
takve tendencije postoje već od početka 20.st. a posebno poslije 2. VK...ali ipak mislim da je danas još stanje dobro...
sveta misa gledajući suštinski još je valjana i još nije dokinuta ni u liturgiji ni u svojoj biti....prema kome je okrenut svećenik , izgled olatara , nemanje ograda isl. mislim da nije suštinski poremetilo liturgiju i svetost mise

dokle će tako ostati samo Bog i njegovo proroci znaju
bdm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 14:01   #59
Quote:
bdm kaže: Pogledaj post
slažem se
takve tendencije postoje već od početka 20.st. a posebno poslije 2. VK...ali ipak mislim da je danas još stanje dobro...
sveta misa gledajući suštinski još je valjana i još nije dokinuta ni u liturgiji ni u svojoj biti....prema kome je okrenut svećenik , izgled olatara , nemanje ograda isl. mislim da nije suštinski poremetilo liturgiju i svetost mise

dokle će tako ostati samo Bog i njegovo proroci znaju
Pavao VI. je rekao da je sotonin dim prodro u crkvu. Volio bi znati što je točno mislio. Žao mi je što ima nekih katolika koji njega i Ivana XXIII. proglašavaju za "lažne pape".

Mislim da se pristaše i protivnici te nove mise sukobljavaju oko prirode sudjelovanja laika - što je u stvari to sudjelovanje. Protivnici bi se sigurno pozvali na onu Pavlovu da "puno riječi ubija duh". Sudjelovanje bi trebalo biti uranjanje u misterij pričesti - a previše riječi, pa ono rukovanje itd. to stvarno ometa. Po meni, veliki je problem i pjevanje, posebno te gitare itd. (jučer sam bio na misi u 12:00 i muzika je bila živi sentiš - mislim melodija za stiskavac, pa kaj je to za crkvu; došlo mi je da si zapalim pljugu i naslonim se na neki šank, ali nisam bio u birtiji; šta ja znam, mislim da to nije dobro nikako). Daleko do toga da ta misa nije valjana, ali nije ni ono što bi trebala biti (kao npr. u pravoslavnoj crkvi).
Poseban je problem nedostojno podjeljivanje pričesti - ima svećenika koji dijele pričest ko da su bomboni, užas jedan. Nedavno sam vidio ženu koja je uzela pričest i s hostijom u ruci fino otišla, nisam vidio da je stavila u usta, a bio sam oko polovice reda u katedrali. Još se par ljudi snebivalo oko mene. Pa ono šetanje svećenika s kaležom po crkvi, ko da su konobari.

Po meni, sve je to dio "strahote pustoši".
zorobabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 18:42   #60
Quote:
Bipsa kaže: Pogledaj post
Ne da mnogo puta prinosi samoga sebe kao što veliki svećenik svake godine ulazi u Svetinju s tuđom krvlju; inače bi bilo trebalo da trpi mnogo puta od postanka svijeta. No sada se pojavio, jednom na svršetku vjekova, da grijeh dokine žrtvom svojom. Hebrejima 9:25-26

Moraš proučiti što Biblija govori o Gospodnjoj večeri...
Mir s tobom!
Hebr 9,24 Krist, naime, nije ušao u Svetinju nad svetinjama napravljenu rukom, koja je samo slika prave, nego u samo nebo, da posreduje za nas pred licem Božjim.

Zar to ne znači da njegova žrtva, premda se fizički dogodila na ovom svijetu, ne pripada ovom svijetu, nego se zapravo odigrala "u samom nebu", i to zbog prirode njegovog bića, koja nije ljudska, nego božanska. A za Boga nema vremena, za Boga je sve sadašnjost. No za naš ljudski život ne vrijedi to vrijeme, pa je uzaludno uspoređivati naše prolazno sada i božje vječno. Nisu te relacije usporedive. Da to nije tako, da je Bogu "jednom" isto što je i nama "jednom" onda bi morao prinostiti takvu žrtvu za svakog od nas. Tj. morao bi se dosad već oko 100 milijardi puta roditi i umrijeti, za svako čovjeka koji je postojao.
zorobabel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:22.