Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2010., 11:51   #161
Ja sam se konačno uspjela opustiti nakon početnog grča i pitanja hoće li srce prokucati, hoće li trudnoća uspjeti, bila sam potpuno dekoncentrirana i samo o tome mislila, proučavala vrste spontanih pobačaja i što sve može poći krivo. Apsolutno nezdravo i stresno.

Sad sam tek počela uživati i pozitivno razmišljati da će sve biti u redu.

Najradije bi na pregled za mjesec i pol tek ..u 17om tjednu..
Ima li tu netko neparanoičan da me podrži
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 12:50   #162
Quote:
ollie25 kaže: Pogledaj post
ja sam u početku išla savaka 2 tj. a sad svaka 4 tj. i svaki put na uzv
da se mene pita išla bi svaka dva dana da budem mirna i sigurnija
joj ja ne bi isla svaka dva dana. skuzila sam da mi svaki pregled predstavlja stres iako je trudnoca uredna i sve ok. uvijek mi poraste tlak i bojim se da nesto nece biti ok i sve te mjere pa hoce bit u okvirima ili premale/prevelike i blabla.
a izmedju pregleda sam super i nista ne brinem sad se bas veselim sto sutra nakon sto odem na 3d, begam na more i nema pregleda do kraja 8 mj. weeee
lovelyjubbly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 14:49   #163
katjes, ja i ti smo isto trudna, a ja sam vec 4 puta bila kod ginekologa na uzv
nazalost ja sam morala jer sam krvarila i zbog hematoma.
nakon toga, sad me svega strah.
idem svaka 3 tjedna kako mi je i rekla da trebaam ici
ali podrzajem i majke koje ne idu toliko cesto.
iskreno i mene bi bilo strah da idem razmisljati o mogucoj stetnosti uzv

moja 4 pregleda do sada su ukljucivala:
- vaga, mjerenje tlaka kod sestre
- kod doktorice, vaginalni uzv, i ono za gljivice
tek od sljedeceg puta krvna slika i urin
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 21:27   #164
Mekani grlić maternice?

Drage,moje,ako,se,o,ovoj,temi,već,pisalo....oprost ite,mi!!!!
Prebacite,me...uputite,možete,slobodno,i,vikati,na ,mene
Trudna,sam,25+3,i,danas,na,pregledu,reče,mi,gineko log,kako,mi,je,
omekšao,grlić,maternice?!!!!
Inače,na,svakom,pregledu,pregledava,me,vaginalno,d o,sada,je,sve,bilo
u,redu,a,UZV,je,pokazao,da,je,grlić,normalne,deblj ine,"za,prvorodkinju"
kako,je,rekao
Uzeo,mi,je,bris,ali,na,čega,ja,sad,stvarno,ne,znam od,panike,ga,zaboravih,pitati,da,mi,ponovi....
Ograničio,mi,je,kretanje,kućanske,poslove,odnose,n ije,zabranio,ukoliko,se,radi,o,"nesvršenom,odnosu. ...
Uglavnom.....ima,li,tko,iskustva,s,tim.....
v3eka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 23:36   #165
Meni je u 24 tjednu bia omeksan grlic i prohodna za prst,rekao mi da samo malo smanjim tempo,ne dizem teske stvari,jer je to jos pre rano da bi omeksao....
al sam bez ikakvog problema i dogurala do termina....nisam nista pretjerano mirovala ni lezala...sve sam radila,samo se nisam previse naprezala....
pipi3108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 23:53   #166
Bok,meni ti je isto u 22-gom tjednu nalaz bio-omeksali grlic maternice,cervix skracen,ulozivo za vrsak prsta.Sad sam trudna 34+.Nemas brige,samo smanji tempo,ne dizi nista tesko,odnose sa muzem/deckom smanji na minimum i bit ce sve ok.Sretno do kraja i ne brini!
mamyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 23:55   #167
Eh,da,mislim da se brisevi uzimaju za ureaplazmu i mikoplazmu jer one najcesce uzrokuju da grlic omeksa.
mamyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 00:07   #168
Meni još u 16tj. rekli da mi je omekšan grlić, skraćen ( imam ureaplazmu pa ga to dodatno omekšava),uloživa za jagodicu prsta- čak mi je jedna glupača od dr. rekla da ću teško iznjeti trudnoću, tj. da bih mogla sam tak pobaciti-a eto sad ušla u 30tj.
U početku sam mirovala strogo, sad idem u šetnjice, sve radim laganije i to je to....
Ma samo malo pripazi i sve bu o.k.
Kad se ja sjetim kako sam se isprepadala, nisam ni sanjala da ću dogurati do ovdje
__________________
Never enough, never too much !!!
Technogirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 11:03   #169
mikroplazma,u,pravu,si,mamyy...baš,sam,jutros,odnj ela,bris,na,analizu...
Hvala,do,neba,curke...
pipi,po,tvojoj,priči,s,poroda,vidim,da,si,rodila,u ,Splitu.....uf...tek,bi,ti,sad,mogla,postaviti,mil ijun,pitanja,ali,bilo,bi,to,totalno,skretanje,s,te me....
pusa,i,drž'mo,se....
v3eka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 18:52   #170
Moj posljednji redovni pregled je uz standardni ginekološki pregled i transabdominalni UZ uključivao i
-cervikometriju (UZ mjerenje cervixa transvaginalnom
-uzimanje briseva cervixa
-urinokultura (prvi jutarnji urin)
-kks i urin
Ali samo zato što je ginekološkim pregledom doktorica primjetila promjene na cervixu i zato je radila cervikometriju i briseve i dodatne laboratorijske pretrage... (ja sam u ovoj trudnoći toliko krvi ispustila i ispišala se u čašice koliko nisam u prethodnih 25g mog života x 3 ili možda 4)
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 16:57   #171
Dižem staru temu jer je to baš ono što me interesira.
Trenutno u 13. tjednu, do sada bila na 2 pregleda kod ginekologa. No, ne mogu ih baš nazvati pregledima ali sad neću o tome.

Zanima me ovako, šta u biti uključuje redoviti mjesečni pregled trudnice kod ginekologa?

Kako čitam neke žene važu, mjere im tlak, pišaju u čašicu za neke bjelančevine (ako sam dobro zapamtila), ja to ništa nisam do sada obavljala. Samo ultrazvuk, i izrazito jako neugodan razgovor sa ginekologom (tema je bila:kako ste se samo usudili ostati trudni u 38. godini života)

Pa ako on meni te sve nabrojane stvari mora prekontrolirati prilikom svakog pregleda (najviše me brine ovo pišanje, ovo drugo mogu i sama doma), da ga ja sljedeći puta priupitam za zdravlje (ovako i onako me zamrzio radi onog gore šta sam spomenula)

Inače moja prijateljica je nedavno rodila i isto se kod njega kontrolirala i čudom se čudila kad sam je pitala da li je njoj išta osim ultrazvuka radio (koji naravno uredno naplaćuje, a za onaj bolnički koji je besplatan ne da uputnicu) , isto veli da ništa.

Pa ako mora po nekim njihovim pravilnicima te sve pretrage raditi kod svakog pregleda, bome ću ga i prijaviti, samo se moram raspitati točno za sve.

Ne mogu vam opisati kako sam ogorčena, ali on je jedini koji uzima pacjentice, svi su prepuni, a netko mi mora izdavati doznake za bolovanje, pa moram kao sve nafinjaka s njim a najradije bi ga


Zaboravila sam još spomenuti da mi uopće nije rekao za onu ranu pretragu za down sindrom koja se mora obaviti ako sam dobro zapamtila do 14. tjedna (slučajno saznala i naručila se kod privatnog ginekologa), nego me je naručio na sljedeći pregled kad već dobrano budem prošla taj rok i još mi je rekao, imamo vremena za sve pretrage. Da ne bi slučajno potrošio uputnicu na mene.

Zadnje uređivanje vlovrec : 07.05.2014. at 17:01. Reason: .
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 19:33   #172
Ja svaki dan trebam roditi drugo dijete i u obje trudnoće sam išla na pregled 1xmjesečno koji je uvijek uključivao: vaganje, mjerenje krvnog tlaka i kontrolu urina preko trakice. Netko još radi vaginalni pregled svaki put, ali moj gin. to ne pakticira ako je sve ok i ja podržavam to. Ako trudnica nije dugo radila papu, radi se i to i brisevi. Moja trudnoća je bila planiralna, pa sam to napravila prije. Osim toga sam s cca 8tt trudnoće radila kompletnu krvnu sliku. Uzv se obavezno radi mislim 3 ili 4 puta ako je sve ok, ja sam to obavljala privatno svakih 5 tjedana jer sam tako htjela. S cca 12 tjedana je taj uzv kad se mjeri nuhalni nabor i radi rani kombinirani probir koji nije obavezan, ali se danas često radi pogotovo kod starijih trudnica.
Također sam u prvoj trudnoći išla vaditi krvnu grupu u Petrovu (ako si u Zagrebu) i testove senzibilizacije koji sam ponavljala na kraju trudnoće. Osim toga sam još radila OGTT na Vuk Vrhovcu i bris na streptokot koji sam napravila u trudničkoj ambulanti na kraju trudnoće. Mislim da je to to ako sam nešto zaboravila, bude netko dopunio
petrunjela1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 19:44   #173
Ne bi bilo lose napraviti ni TSH. Dosta cesto stitnjaca poblesavi u trudnoci ;-)
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 20:06   #174
vlovrec mene ti do 16 tj vagala jedanput i mjerila tlak. trakice pocela piskit sa 16tj (ranije je bilo na moj zahtjev) i uzv je radila.
imam neki osjecaj da ovi socijalni trudnice prije 12 tj ne dozivljavaju uopće(radi cestih spontanih i slicno) tek iza pocnu ozbiljnije radit s nama,. to je moj neki dojam.

nisam htjela ici na testiranje za downov ali ti treba mjerit nuhalni nabor(sto meni moja nije naravno). u tim tjednima. najbolje ti je sjest na net, i googlat trazi informirati se kako god znas, najmanje ces od doktora saznat to je sigurno.

isla sam u 20 tj na anomaly scan privatno.bitno je da se ti dobor osjecas.
__________________
... i neka mi to ne uzme nebo za zlo al ti si jedino čemu se molim...
sanchopanza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2014., 08:43   #175
Quote:
sanchopanza kaže: Pogledaj post
vlovrec mene ti do 16 tj vagala jedanput i mjerila tlak. trakice pocela piskit sa 16tj (ranije je bilo na moj zahtjev) i uzv je radila.
imam neki osjecaj da ovi socijalni trudnice prije 12 tj ne dozivljavaju uopće(radi cestih spontanih i slicno) tek iza pocnu ozbiljnije radit s nama,. to je moj neki dojam.

nisam htjela ici na testiranje za downov ali ti treba mjerit nuhalni nabor(sto meni moja nije naravno). u tim tjednima. najbolje ti je sjest na net, i googlat trazi informirati se kako god znas, najmanje ces od doktora saznat to je sigurno.

isla sam u 20 tj na anomaly scan privatno.bitno je da se ti dobor osjecas.
hvala vam svima.
Na tvoj zahtjev si piškila na trakice? Ja da bilo šta zahtjevam naglavačke bi letila van iz ordinacije.

Zanima me ovo za testiranje za down, rekla si mu da nećeš iči i on je rekao ok? Koliko imaš godina? Ja imam 38 i rekao mi je da moram, ali moram ići.

Mislim na amniocentezu. A drugdje čitam da možeš odbiti, da je nekad bilo obavezno iznad x godina (ne sjećam se točno koliko godina), ali da sad nije.

Ja sam za bilo koju pretragu u tom smislu spremna (double, triple, nifty, ne znam kako se sve zovu) ali na amnio ne pristajem. A moj naravno ništa drugo nije niti predložio, i još velim, rekao je da baš moram ići, da ne mogu odbiti.


I, da, ovo što se tiče da čekaju da prođe 12 tjedna istina. Moj je rekao mrtav hladan da obzirom na godine (Isuse, osjećam se kao da imam 52) da se ne nadam ničem dobrom. Da šta ja hoću, da ovako i onako od 100 trudnoća samo 20 završi sa porodom, a šta bi ja stara baba imala se čemu nadati.

Neću više pisati samo se uzrujavam, samo da steknete sliku kako sam jadna i zašto ispitujem toliko. A i čitam ona iskustva žena na stranicama naj doktor (tako nekako) za mog pišu takve gnjusobe da mi se želudac okreće. A i okolo od žena šta sam sve čula....
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2014., 08:52   #176
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
hvala vam svima.
Na tvoj zahtjev si piškila na trakice? Ja da bilo šta zahtjevam naglavačke bi letila van iz ordinacije.

Zanima me ovo za testiranje za down, rekla si mu da nećeš iči i on je rekao ok? Koliko imaš godina? Ja imam 38 i rekao mi je da moram, ali moram ići.

Mislim na amniocentezu. A drugdje čitam da možeš odbiti, da je nekad bilo obavezno iznad x godina (ne sjećam se točno koliko godina), ali da sad nije.

Ja sam za bilo koju pretragu u tom smislu spremna (double, triple, nifty, ne znam kako se sve zovu) ali na amnio ne pristajem. A moj naravno ništa drugo nije niti predložio, i još velim, rekao je da baš moram ići, da ne mogu odbiti.


I, da, ovo što se tiče da čekaju da prođe 12 tjedna istina. Moj je rekao mrtav hladan da obzirom na godine (Isuse, osjećam se kao da imam 52) da se ne nadam ničem dobrom. Da šta ja hoću, da ovako i onako od 100 trudnoća samo 20 završi sa porodom, a šta bi ja stara baba imala se čemu nadati.

Neću više pisati samo se uzrujavam, samo da steknete sliku kako sam jadna i zašto ispitujem toliko. A i čitam ona iskustva žena na stranicama naj doktor (tako nekako) za mog pišu takve gnjusobe da mi se želudac okreće. A i okolo od žena šta sam sve čula....
Mijenjaj tog doktora odmah, stvarno ti ne treba takva budala u trudnoći. Ako si možeš priuštiti radije idi privatno.
Što se tiče amnio ja mislim da tebe nitko ne može na nešto prisiliti, bez obzira na godine. Samnom je u trudničkoj žena koja ima 38 godina, treba roditi svaki dan i nije radila niti kombinirani probir niti amnio iako su joj isto savjetovali.
Nifty u Zagrebu radi Podobnik, ima još onaj Prenatest u Grujić koračin, ali oko toga ne znam detalje jer nisam radila
petrunjela1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2014., 08:59   #177
vlovrec mijenjaj ginica!

amnio, kao uostalom nijedna pretraga, nije obavezna (niti je ikad bila)!
radi se o invanzivnoj pretrazi koja nosi odredjeni rizik od pobacaja (0,5 - 2%, ovisno o izvoru, ovisno o bolniic u kojoj se radi...) za koju ti moras dati potpisanu suglasnost
ne moze te nitko natjerati na to
isuse, bas sam se uzrujala kad sam citala tvoj post, kod kog to ides, kod mengelea?
kakvi komentari, kakav odnos prema pacijenticama...
ja bi ga prijavila na bijeli telefon i u HZZOu i inzistirala da me uguraju kod nekog drugog ginica
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2014., 09:19   #178
Vlovrec da banula sam joj u 10 tj trudnoce u ordinaciju i rekla da sam sigurna da imam neku infekciju po tome kako piskim i da to nije normalno. piskila na trakicu i dala mi antibiotik nesto nije bilo kak treba
krivo mi sto me otada nije poslala na urinokulturu valjda bude, tu moj zahtjev nije pomogo.

To za godine sto ti prigovara nije na njemu da ti kaze kad ces ostat trudna, postavi mu se da te ne zeza ako vec nemozes promjenit ginekologa.

ja sam odbila napravit kombinirani probir u 12 tj, jer mi nista nije znacilo kakvi ce rez biti, znaju biti lazno pozitivni u svakom slucaju sumnjam da bi mjenjala ishod trudnoce zbog toga.
a ti mozes ne obaviti nijednu pretragu ako te volja tako ili sve. na tebi je.
ja obavila samo taj anomaly scan da vidimo jel se sve razvija kako treba i hb sve je na mjestu i dobro.
__________________
... i neka mi to ne uzme nebo za zlo al ti si jedino čemu se molim...
sanchopanza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2014., 09:38   #179
Zbog brojnih ginekoloskih problema cijeli zivot, promijenila sam hrpu ginekologa - socijalnih, bolnickih, privatnih.
I vec godinama sam sigurna u jedno: trudnocu vodim jedino I iskljucivo kod privatnika, pa taman morala dici nenamjenski kredit.

vlovrec, isto savjetujem I tebi, nadam se da imas mogucnosti otici privatniku.
Neces se valjda cijelu trudnocu uzrujavati zbog nekog ovakvog... ha..., nazovimo ga doktorom.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2014., 10:33   #180
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
hvala vam svima.
Zanima me ovo za testiranje za down, rekla si mu da nećeš iči i on je rekao ok? Koliko imaš godina? Ja imam 38 i rekao mi je da moram, ali moram ići.

Mislim na amniocentezu. A drugdje čitam da možeš odbiti, da je nekad bilo obavezno iznad x godina (ne sjećam se točno koliko godina), ali da sad nije.
Draga, mijenjaj doktora a prije ga prijavi HZZO-u. Za par dana ću 39 godina, sad sam u 34.-om tjednu trudnoće, i već sam pisala, savjetovali su mi amnio (i privatnik i socijalana, oboje prije nego je stigao OK rezultat kombiniranog i nakon što su vidjeli da nema tipičnih markera na UZV - dakle, jedina indikacija su godine), odbila sam, rekla da znam što znači statistika i da sam svjesna kako rizik za genetske poremaćaje raste s rastom godina majke (i oca), potpisala papirić da odbijam rACZkod socijalne gin i basta.

Tvoje tijelo, tvoje dijete, tvoja odluka što i kako s invazivnim pretragama koje nose rizik. Nije loše odraditi anomaly scan oko 20-og tjedna, tad se vidi većina anomalija koje ugrožavaju život bebe.

Nakon toga me nitko nije niš pilio, i ne komentira ni privatnik ni socijalna ništa. Niti bi im dopustila. Sve pretrage poslije su bile OK, a i da nisu - moje dijete, koje želim, rađam kako god, tako smo odlučili partner i ja. I rodila bih ga s 18 isto kao i sad s 39.

Uzrujao me tvoj post, u trudnoći imam taj rijetki kontakt sa našim socijalnim zdravstvom i razočarana sam potpuno, pogotovo jer ima takvih debila koji su odabrali rad s ljudima, pa se onda iživljavaju na osjetljivoj populaciji - trudnicama. Prijavi ga.
NikaZg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:16.