Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2018., 20:08   #61
Ajme nema šanse. Ne bi mi odgovaralo biti sama ko ćuk jer sam se navikla na kolektiv veličine manjeg razreda sa dosta zajebancije plus stalni klijenti koji nas posjećuju ili mi njih tako da ima dosta muvinga na poslu. Ova situacija sad na poslu mi odgovara savršeno - stalno isti krug ljudi ali jako široki krug. Volim i odlaziti na posao, naime oduvijek volim vožnju uz slušanje glazbe pa mi je taj odlazak na posao i povratak pravi umirujući ritual. Teško bi mi se bilo odreći svega toga, teško da bih se toliko puta nasmijala tijekom radnog vremena doma sama koliko se smijem među ljudima.
Bonnie Ann is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 20:37   #62
Quote:
Lady Isadora kaže: Pogledaj post
Ja sam imala jednu jedinu frendicu koja moj rad od kuce nije shvacala ozbiljno
Meni je moja pred Božić (kupovala je neke poklone na Badnjak) da lako nama koji ne radimo pa možemo to obaviti malo prije.
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 17:13   #63
lalala

http://100posto.hr/bubble/e-pa-recit...ce=jutarnji.hr
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 18:15   #64
Ali je činjenica da najviše postova na forumu imaju ovi što rade od doma.

Ne mogu takve ozbiljno shvatiti dok god tako funkcioniraju.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 18:19   #65
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
Ali je činjenica da najviše postova na forumu imaju ovi što rade od doma.

Ne mogu takve ozbiljno shvatiti dok god tako funkcioniraju.
Ili mozda oni kojima je forum glavna metoda relaksacije tijekom slobodnog vremena?
Vise nego TV, kava ili ne znam sto?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 18:25   #66
A ne znam baš. Naletila sam na teme i kokoši nabiju 500 postova u par dana. Ne znam baš je li uspiju aktivno raditi ili samo tako pričaju.

Ima ljudi koji zaista rade i to su oni koji vole to što rade, uglavnom nešto umjetničkog smjera.

Za ostale nisam sigurna.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 19:54   #67
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
A ne znam baš. Naletila sam na teme i kokoši nabiju 500 postova u par dana.
Meni baš djeluje da najviše ćetaju ove kod rade kod nekoga.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 19:59   #68
Nije ti palo na pamet da su na forumu zato jer moraju biti za kompom.

Evo npr. ja, često čekam druge da bi mogla odraditi svoj posao. Imam otvorenu stranicu na kojoj vidim sve faze rada prije mene. Ako su do mene tri koraka odem stavit veš, ali ako je jedan korak znači da mi tekst može doći doslovce svake sekunde i da mora biti odmah završen - za to vrijeme gledam forum... Programu trebaju minuta do tri da obradi fotke - za to vrijeme gledam forum... PDFu da se napravi trebaju dvije -tri minute - pogodi kaj radim
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 20:01   #69
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
Nije ti palo na pamet da su na forumu zato jer moraju biti za kompom.

Evo npr. ja, često čekam druge da bi mogla odraditi svoj posao. Imam otvorenu stranicu na kojoj vidim sve faze rada prije mene. Ako su do mene tri koraka odem stavit veš, ali ako je jedan korak znači da mi tekst može doći doslovce svake sekunde i da mora biti odmah završen - za to vrijeme gledam forum... Programu trebaju minuta do tri da obradi fotke - za to vrijeme gledam forum... PDFu da se napravi trebaju dvije -tri minute - pogodi kaj radim
Ili kaj radi netko tko se bavi 3d renderingom, pa to su sati i sati cekanja dok se izrenda npr
Stignes se 3x posvadjati na forumu, oprati ves i skuhati rucak za citav tjedan.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 20:37   #70
Vi ste izuzetak koji potvrđuje pravilo.

Prosjek je nešto drugo i ne spada u intelektualan rad.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 20:40   #71
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
Vi ste izuzetak koji potvrđuje pravilo.

Prosjek je nešto drugo i ne spada u intelektualan rad.
ali taj prosjek ni ne radi od doma
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 22:49   #72
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ili kaj radi netko tko se bavi 3d renderingom, pa to su sati i sati cekanja dok se izrenda npr
Stignes se 3x posvadjati na forumu, oprati ves i skuhati rucak za citav tjedan.
Renderira se dok spavaš!
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
Vi ste izuzetak koji potvrđuje pravilo.

Prosjek je nešto drugo i ne spada u intelektualan rad.
A nego u što spada?
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2018., 18:57   #73
Ja sam do nedavno radila kao znastevnik u istrazivackom labaratoriju i ubijala se od posla, dolazila sam kuci kao zombi. Cekala me cijela kuci, dijete itd. Nisam imala energije ni za sta a da o stresu ne pricam. Sad radim od kuce, preporodila sam se. Radim sama za sebe, organiziram se kako zelim. Imam vremena za sve aktivnosti oko djeteta. Sin kaze kako je divno otkad ne radim u labu. Imam vremena za sebe, imam vremena za kucu. Ne bih se vratila na staro ni za koje pare, ni u ludilu.
wint is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2018., 08:02   #74
Ja kombiniram rad od kuć i u uredu i meni su spas rokovi. Dopuštam da mi oni diktiraju tempo, pa ako je rok za završetak posla daleko, radit ću dva, tri sada. Ali kada se rok približi, neće mi biti problem raditi 12 sati u komadu bez predaha. Na kraju dodjes do toga da si radio u prosjeku 8 sati dnevno, ali blagodat toga da radis od doma je, po meni, da radis kada imas inspiracije i kada osjecas da ces biti efikasan. Pa makar to bilo u 2 ujutro. Ali ako vec radis u 2 ujutro, nemoj se onda tjerat raditi od 8 do 16 kada nisi efikasan. Ovaj ritam vrijedi za mene jer sam noćni tip, ali vjerujem da svi imaju neki svoj ritam koji bi trebali slušati
TwinkleTwinkle is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2018., 09:21   #75
Ja sam nedavno napokon našla novi posao i sada, nakon puno godina, ne radim od kuće. Radno vrijeme mi je od 9 do 5 i psihički sam se preporodila.

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk
Rachellina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2018., 17:11   #76
Koji bi to npr bili poslovi koji bi se radili od kuce a da nose radni staz i barem 3000 kn prihoda?
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2018., 23:11   #77
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
Koji bi to npr bili poslovi koji bi se radili od kuce a da nose radni staz i barem 3000 kn prihoda?
programiranje, prevođenje, dizajniranje....
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2018., 08:09   #78
Ja volim ici negdje raditi...medju ljude jel..

Ali bih da imam 40 dana godisnjeg da se odmorim kao covijek
mari_2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2018., 01:02   #79
Quote:
wint kaže: Pogledaj post
Ja sam do nedavno radila kao znastevnik u istrazivackom labaratoriju i ubijala se od posla, dolazila sam kuci kao zombi. Cekala me cijela kuci, dijete itd. Nisam imala energije ni za sta a da o stresu ne pricam. Sad radim od kuce, preporodila sam se. Radim sama za sebe, organiziram se kako zelim. Imam vremena za sve aktivnosti oko djeteta. Sin kaze kako je divno otkad ne radim u labu. Imam vremena za sebe, imam vremena za kucu. Ne bih se vratila na staro ni za koje pare, ni u ludilu.
A muz?
Lady Isadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2018., 12:45   #80
Kad sam radila od doma, radila sam 5 sati.
Od 9 do 14.
S pauzom od 15 minuta u podne.

U osam kava, odem do dućana (tu se naravno obučem, pa nisam u pidžami i prošetam što mi pomaže za koncentraciju)

Tako sam bila najefikasnija.

Znao me navečer uhvatiti radni elan i inspiracija, pa bih tad u 20 minuta napravila skice za radno vrijeme.

Dva mobitela.
Poslovni i privatni.
Za vrijeme radnog vremena utišan privatni.
Za vrijeme pauze na im oko na privatni.
Poslije popodnevne kave bacim oko na poslovni i mailove.
Fiksna linija služila samo za internet.

Radni stol u spavaćoj, najmirniji soba.
Dok je bio u jednom kutu dnevne, morala sam svako malo prošetati do frižidera nešto gricnuti.

Sad ne radim.
Osim nešto volonterski ili besplatno.

Prije toga sam radila u kolektivu.
Osim gužvi, parkinga i sličnog, meni su strašno na živce išle kolege i gubljenje vremena na glupe razgovore ili pomoći nekom kolegi ili odraditi nešto što šefica treba, ali ne stigne pa onda ja ne napravim svoje, pa moram ostati kasnije ili nositi doma.
I onda one kave poslije posla. Ugh, ako ne odem, izbjegavam kolege, ako odem, izgubim vrijeme.

Uglavnom zbog zdravlja i drugih okolnosti već dugo ne radim nigdje, ništa, totalno sam ispala iz tračnica.

Ali sam bila daleko efikasnija u pet radnih sati s pauzom u podne, nego od 8 do 16 (plus put tamo i nazad).
__________________
otpor je uzaludan
DomacaPlijesan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:01.