Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2008., 03:31   #101
Kod mojih (svih troje)CICIBAN caj sa malo secera,stolica redovna.On ide od 3.mj,sigurno znate,al secer treba prokuhati,ne kasnije seceriti,al ne steti ponoviti.Meni su rekli,do 3 dana bez stolice-o.k.,1.klinac mi se bas znao muciti,siroce i tiskati,a nista!Ovo nadrazivanje sa toplomjerom se ne preporuca!
oraščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2008., 13:41   #102
znate kaj sam ja imala prilike čuti i malo me to iznenadilo

došla jedna mama s bebicom starom tek mjesec dana i kaže beba mi nema stolicu 10 dana a doktorica njoj kaže VAŠE DIJETE JE GLADNO i sve što pojede iskoristi i kao nema kaj ostati da bi nastala stolica

meni je to onak nekak zato jer znam da kad su ljudi na samom čaju da svejedno trebaju imati stolicu a kamoli ne dijete koje sisa mlijeko
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2008., 16:04   #103
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Ne moj davati ništa. Pa tek mu je 3.5 mj i nije vrijeme za nikakvu dohranu. Kod isključivo dojenih beba normalno je da imaju stolicu po nekoliko puta na dan do tog da ju nemaju i po 10 dana. Moja je u toj dobi imala stolicu svakih 4-5 dana. Ako se zbilja brineš, pitaj pedicu ili patronažnu što da daš. Kod tako malih može pomoći toplomjer u guzi ili užasno sladak čaj od kamilice, ali, ako beba ima vjetrove i normalno jede, ne treba provocirati stolicu.
nisam mislila njemu ništa davati, sok od marerlice se odnosio na mene

Konačno se pokakao poslije doručka popila sam sok od marelice i tako poslije ručka. Znam da je normalno da dojena nemaju po 10ak dana stolicu ali opet...
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2008., 19:36   #104
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
znate kaj sam ja imala prilike čuti i malo me to iznenadilo

došla jedna mama s bebicom starom tek mjesec dana i kaže beba mi nema stolicu 10 dana a doktorica njoj kaže VAŠE DIJETE JE GLADNO i sve što pojede iskoristi i kao nema kaj ostati da bi nastala stolica

meni je to onak nekak zato jer znam da kad su ljudi na samom čaju da svejedno trebaju imati stolicu a kamoli ne dijete koje sisa mlijeko

Moj sin je rodjen sa 4200g i jos ga dojim, ima 9 mj. Do pocetka dohrane je imao stolicu svakih 10-15 dana, isli pedici, poslala nas na salatu i veli dr. On je velika beba koja moje mlijeko koje u sebi nema stetnih tvari iskoristi do kraja i nema sta pokakat. Meni je to zvucalo logicno i prestala sam se zivcirat oko toga i sad kad napokon jede kasice i kaka svaki dan
J_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2008., 23:55   #105
Quote:
J_a kaže: Pogledaj post
Moj sin je rodjen sa 4200g i jos ga dojim, ima 9 mj. Do pocetka dohrane je imao stolicu svakih 10-15 dana, isli pedici, poslala nas na salatu i veli dr. On je velika beba koja moje mlijeko koje u sebi nema stetnih tvari iskoristi do kraja i nema sta pokakat. Meni je to zvucalo logicno i prestala sam se zivcirat oko toga i sad kad napokon jede kasice i kaka svaki dan
Potpuno isti slučaj kod mog malenog, s početkom dohrane stolica je postala svakodnevna, a prije toga bi imali 3-4 pokakane pelene mjesečno (što znači da bi u prosjeku svakih 10-13 dana kakio).

I ne stoji da je beba gladna ako ne kaki, jer je na mom mlijeku dobivao preko kilu mjesečno i rastao samo tako.
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2009., 03:17   #106
Quote:
svastamorac kaže: Pogledaj post
nisam mislila njemu ništa davati, sok od marerlice se odnosio na mene

Konačno se pokakao poslije doručka popila sam sok od marelice i tako poslije ručka. Znam da je normalno da dojena nemaju po 10ak dana stolicu ali opet...
Oprosti, mislila sam da ćeš njemu dati taj sok. Ma i mi smo imali drame oko toga, misliš da će biti nakon X dana nekakanja tvrdo, a kad ono lijepo kašasto.....
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2009., 12:41   #107
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Oprosti, mislila sam da ćeš njemu dati taj sok. Ma i mi smo imali drame oko toga, misliš da će biti nakon X dana nekakanja tvrdo, a kad ono lijepo kašasto.....
Oprošteno

Njegova stolica je bila maslinasta i kao neka krema, glatka, kao gusta tempera Ali nisam primjetila da se napatio oko nje

Sve najbolje u 2009.g. !!!!!!
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2009., 12:51   #108
Moja curka je od rodilišta do cca 5,6 mj. kakala isključivo nakon 7 dana,dr. mi je rekla da je jedno od djece kojima se sve prima-dobivala je preko kg mjesečno,i da ako u 10 dana ne kaka damo čepić(obzirom da kod nas nisu funkcionirali rekla da idemo na klistiranje u Vinogradsku-srećom nikad nije bilo potrebe za tim).Sa 6 mj. kad je naučila sjediti,počeli smo je stavljati na kahlicu kad bi počela kakati i to je bio spas. sad kaka svaka dva,tri dana.Isključivo je cicala do 4 mj,kad smo krenuli s kašicama -pedijatrica preporučila baš da potaknemo to kakanje.
evo i mlađa ima 5 mj.,kaka svako 2,3,nekad prođe i 6 dana.Pazim koliko je prošlo,ne dajem nikakve sirupe,čepiće,preslatke čajeve ni sokiće.Sa starijom nije djelovalo a probala sam sve,ovu neću ni mučiti ni navikavati na zaslađene napitke.cica,jede kašice,pije vodu i super.
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 19:01   #109
Moj malas nakon tjedan dana bez stolice, kaka već3 dana ali mu je stolica maslinasta, kašasta
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 01:15   #110
Quote:
svastamorac kaže: Pogledaj post
Moj malas nakon tjedan dana bez stolice, kaka već3 dana ali mu je stolica maslinasta, kašasta
Ma i moja je tako kakala. Stolica je bila senfaste boje. To je ok.
I tebi želim puno zdravlja i sreće u Novoj Godini.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 17:32   #111
Bok svima imam curicu od 3 i pol godine koja jos ima pelene jer ne zeli ici na tutu. Ima uzasne probleme s kakanjem. Cim osjeti da izlazi kakanje u tutu odmah se dize i ne zeli ga pustiti.
U zadnje vrijeme unatoc svim pokusajima razgovora ne pusti kakanje ni u tutu. Doktor nam je rekao da ju moramo svaki dan na silu stavljati kakati ali ni to nije pomoglo.
Moram napomenuti da ne jede nista od lose hrane i da jede voce i povrce.
Pijemo vec nekoliko mjeseci portalak sirup a dajemo joj i sirup od smokve i sene. Ona uzasno place kad ne moze kakati i vise ne znam sto da radim.
Jel sena smeta maloj djeci? Imate li neki savjet jer ja stvarno vise ne znam sto da radim?
timi178 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 14:27   #112
Quote:
timi178 kaže: Pogledaj post
Bok svima imam curicu od 3 i pol godine koja jos ima pelene jer ne zeli ici na tutu. Ima uzasne probleme s kakanjem. Cim osjeti da izlazi kakanje u tutu odmah se dize i ne zeli ga pustiti.
U zadnje vrijeme unatoc svim pokusajima razgovora ne pusti kakanje ni u tutu. Doktor nam je rekao da ju moramo svaki dan na silu stavljati kakati ali ni to nije pomoglo.
Moram napomenuti da ne jede nista od lose hrane i da jede voce i povrce.
Pijemo vec nekoliko mjeseci portalak sirup a dajemo joj i sirup od smokve i sene. Ona uzasno place kad ne moze kakati i vise ne znam sto da radim.
Jel sena smeta maloj djeci? Imate li neki savjet jer ja stvarno vise ne znam sto da radim?
Moj malecki se znao tak derat kad je moro kakati da smo mi više bili ludi jer bilo ga jegrozno gledati a neznaš kako da mu pomogneš.Pedica nam savjetovala suhe šljive ili smokve pomješati u jogurt i to mu dat kao međuobrok i da ne pije više od 1/2 l mlijeka dnevno i više nemamo problema sa kakanjem. A što se tiče forsiranja sa tutom probajte joj kupiti onu dasku za djecu što se stavi na wc školjku i uz neku priču da je velika i da joj ne trebaju pelene možda joj se to više svidi od tute.
UMOR is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 15:07   #113
Puno hvala na odgovoru! Upravo sad slusam vrisku zbog kakanja. Sto se tice hrane samo da ti kazem da je upravo pojela pola zdjelice salate zelene, pola krastavca i dva mala paradajza, a tako je bilo i jucer. Jede zobene pahuljice s vocem, juhe i da ne pricam koju jos sve zdravu hranu joj namecem. Dasku za wc i ima jer ne zeli ici na tutu. Piski bez problema na wc ali kakanje NE PUSTI.
Razgovarali smo s njom na sve moguce nacine i vise stvarno ne znam sto da kazem. Sada sam citala na drugom topicu da ne treba tome svemu davati toliku vaznost, da ona to zapravo i hoce. Cini mi se da to polako radi. Pokusavam strpljivo pa cu vidjeti. Jucer uopce nije imala pelenu. Danas cu vidjeti kako ce biti.
Ponavljam, problem je sto ona NE PUSTI kakanje van, a kakanje je mekano.
Jos jednom hvala na odgovoru.
timi178 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 22:47   #114
Tvrda stolica

Molim vas pomoć!!!Maleni(28 mj) već dva dana ima zatvor.Inače ima uredne,mekane stolice dvije čak do tri dnevno.Odbija jesti(inače jako dobro jede) tako da su svi moji pokušaji danas sa hranom bili uzaludni.Zanima me koliko je to dvoje povezano?Ja osobno nikada problema sa time nisam imala.U principu znam koju bi se hranu trabalo davati a koju izbjegavati ali šta onda kad maleni ne želi??Ni juhu,ni kompote,ni špinat,ni lanene sjemenke u jogurtu.A inače jede sve to.Popio je uz moje uvjeravanje pola litre ćaja od kamilice jako zaslađenog.Primjećujem da ga naravno to jako boli,sa suzama cijeli dan pokušava ali ništa.Zanima me dali ima i što konkretno u ljekarni kupiti,da mu bar malo olakšam i kada treba ići doktoru.Koliko može naštetit ako se ovo nastavi?A mlijeko???Sad pak čitam da mlijeko zatvara a kad je lani imao crijevnu virozu tad su mi pak doktori rekli da izbjegavam mlijeko jer ono potiče.Danas je jedino i popio 300 ml. mlijeka.Tiješim se tako da je barem unio dovoljno tekućine.
Amrićak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 00:11   #115
Dva dana nekakanja ti zoveš zatvorom?
Sori kaj mi je smiješno ali kad se moja pokaka jednom u 3 dana mi slavimo.
Ah ja sam ti doktorirala na tome. sad smo na kakanju svaka 2-3 dana, prije je znalo biti i 7-8. 8.dan bi joj čepić stavila.

Probaj zagrijati mineralne pa nek popije. Gusti sok od kruške isto protjera. Jako zaslađena kamilica pomaže (ali toliko slatka da se u sirup pretvori, i ne treba toga puno, mislim da si napisala pola litre da si mu dala). Vlakna su ključna, dakle povrće, voće s ljuskom, tekućina, juhe. Izbjegavaj mrkvu, čaj od šipka, kikiriki (smoki), čokoladu.

Ak baš vidiš da ga muči stavi mu čepić.

Sretno!
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 02:12   #116
Postoji sirup od sljiva i smokava,za reguliranje probave....
__________________
Zivot nije za dusu meku.........a ja sam bas ta!!!..... Al imam 3 razloga da to promijenim!
oraščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 07:30   #117
mozda dijete ima skok u razvoju pa iskoristi sve...suhe sljive, sok od sljiva...
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 08:40   #118
Quote:
Enid kaže: Pogledaj post
Dva dana nekakanja ti zoveš zatvorom?
Sori kaj mi je smiješno ali kad se moja pokaka jednom u 3 dana mi slavimo.
Ah ja sam ti doktorirala na tome. sad smo na kakanju svaka 2-3 dana, prije je znalo biti i 7-8. 8.dan bi joj čepić stavila.

Ak baš vidiš da ga muči stavi mu čepić.

Sretno!
Pa zovem zatvorom jer mi dijete inače ima uredne stolice kako sam napisala dvije čak do tri dnevno i to bome obilne.Evo jutros ista priča,plače a neide.
Dali mislite na lupocet čepić?Kažem nismo imali problema sa time pa i neznam puno,osim za prehranu ali kako sam rekla inače hoće jesti sada pak ne pa mi to otežava sve.Hvala vam na savjetima!!!!
Amrićak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 08:42   #119
Moja ima 18 mj. Ne dajem joj slatkiše, već joj gurkam suho voće kao bombončiće. Neki dan sam joj oprala i dala nekoliko komada suhih šljiva...dva dana je punila pelene - samo tako! Namoči suhe šljive preko noći, i daj mu da popije tu vodu, pa nakon toga vidi da li bi htio i pojesti pokoji komad.
HAL3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 09:59   #120
Dva dana nisu problem. Daj mu voćni jogurt od suhih šljiva i puno vode. Pazi kaj ubuduće jede. Puno čokolade , kakaa i hrane bez vlakana zatvaraju. Moj sin je muku mučio dok nije počeo ići na tutu. Kad je sam počeo tiskati , problem je riješen.
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:11.