Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2012., 16:44   #61
Ja bih izbjegavala HP. Zakonski rok za dostavu paketa je 3 dana, sve stoji, ali kako moze paket iz jednog priobalnog grada u drugi takodjer uz obalu, putovati 3 dana? Prije bi uvijek dosao za 1 dan, a danas odem u postu i kazu mi da danas nisu dosli paketi iz niti jednog grada u Hrvatskoj. Kako?! Propalo mi je sve sto je bilo u paketu, znam da mogu traziti odstetu, ali nije mi to neka satisfakcija.
Dugonoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2012., 13:01   #62
Pitanje za slanje u inozemstvo - biljni materijal!

Pozdrav...

Ako saljem biljni materijal inozemstvo (recimo sitnije sjemenke ili manje komadiće biljke, poput lišća za čaj) kao poklon, dali postoji kakav propis koji mene obavezuje pri slanju, tj. bilo kakav propis RH ili je to samo odgovornost primatelja, pri preuzimanju, u njegovoj državi?

Dakle, biljni materijal saljem kao poklon, nema deklaraciju tj. mojeg vlastitog vrta ono, mala kolicina, za običnu kovertu. Znam da ovisi u koju drzavu saljem, ali me zanima na sto paziti, dali podlijeze kakvim propisima s moje strane?

Hvala
taxodium is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 13:19   #63
slanje paketa u inozenstvo

bok,
trebao bih poslati iz hrvatseke u SAD jedan paket, težine 7kg, volumena 130cm x 100cm x 15cm.
interesira me da li tko zna kolika bi bila cijena slanja i znate li kojim putem bi bilo najeftinije poslat,
hvala
mar79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 00:26   #64
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Onda nije, ali nemaš nikakvu potvrdu da si doista paket poslao niti da ga je čovjek primio. Kad šalješ avionom dobiješ potvrdu o slanju i broj za praćenje pošiljke.
Wat? Zašto ja ne dobijem broj za praćenje i govore mi da nema broja kad prijeđ našu granicu, tj. da se ne može pratiti?
Madison Avenue is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 00:27   #65
Quote:
mar79 kaže: Pogledaj post
bok,
trebao bih poslati iz hrvatseke u SAD jedan paket, težine 7kg, volumena 130cm x 100cm x 15cm.
interesira me da li tko zna kolika bi bila cijena slanja i znate li kojim putem bi bilo najeftinije poslat,
hvala
Pa odeš na stranicu pošte i klikneš na "izračun cijene slanja pošiljke"
Madison Avenue is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 01:25   #66
Lani sam slala u kuverti s mjehurićima bajaderu i neku čestitku u ameriku i to nikad nije došlo na odredište. međutim, ove godine bih opet slala neki naš proizvod kao božićnu čestitku. imate li ideja kako da ovaj put pošaljem a da sigurno stigne ili jednostavno hrana i slatkiši ne mogu preko bare?
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 18:19   #67
Quote:
Jabuka_Ja kaže: Pogledaj post
Evo moj dar napokon stigao u Francusku! Malo mi je dulje trebalo da ga pošaljem, dok sam ja nabavila sve

Teta u pošti mi je preporučila da pošaljem sve u pošiljci (onoj velikoj kuverti za bubuljicama), dala mi onaj zeleni listić, ja označila gift i napisala što sve šaljem. I da, rekla je da ne napišem vrijednost jer će se inače na carini morat otvarat i primatelj će morati platiti. Pošiljka je bila teška oko skoro 2 kile. I stigla je za samo tjedan dana!

Volim hrvatsku poštu!
Ovo mi je skroz cudno.
Kako mozes poslati paket ili posiljku u inozemstvo bez da naznacis vrijednost?
Cim dodje tamo, carina ce traziti racun od primatelja, a kad im ga ne predoci, paket ode tebi nazad. Tako bar radi nasa carina kod uvoza.

BTW, zna li netko kad se salje paket van HR kako se ispunjava onaj obrazac CP72 (Dvije popratnice, dvije carinske deklaracije i jedna potvrda o primitku posiljke)?

Da li ispunjavam samo prvu ili svako posebno?
I pored nje su mi dali i CN23 carinsku deklaraciju, da li je to potrebno i to jos u 2 primjerka kad tamo u CP72 vec postoji carinska deklaracija?

I jos nesto,
rekli su mi na posti da NE MOGU slati pismo ili cestitku u paketu nego moram odvojeno poslati kao pismovnu posiljku.
Koja je to sad idotarija?
Slao sam vec u SAD sa DHL-om paket unutra sa pismom, cestitkom i slikama bez ikakvih problema.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 17:05   #68
Pozdrav, zanima me jel moguce poslat nesto u sloveniju s pouzecem, znaci korisnik koji je narucio placa to kaj saljem i postarinu i kak da to napravim?
Dakky232 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 19:32   #69
http://www.posta.hr/potanske-usluge/...narodne-usluge
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 23:30   #70
Pozdrav svima! Imam pitanje pša ako ima neka dobra dusa da mi odgovori. Poslao bih prijatelju u Ameriku u Los Angeles parfem. Da li se smiju slati takve stvari,i kolika bi otprilike cijena bila bocice od 30 ml? hvala unaprijed!
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
is_none is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 01:48   #71
Quote:
is_none kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Imam pitanje pša ako ima neka dobra dusa da mi odgovori. Poslao bih prijatelju u Ameriku u Los Angeles parfem. Da li se smiju slati takve stvari,i kolika bi otprilike cijena bila bocice od 30 ml? hvala unaprijed!
anyone
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
is_none is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 20:45   #72
Quote:
is_none kaže: Pogledaj post
anyone
Bas nitko
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
is_none is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 16:39   #73
ovako..mene zanima jel mogu poslat našom običnom poštom čunga lungu u ameriku i ako mogu kako to napravit jer to spada pod hranu a teta u pošti će gledat šta šaljem..naravno..kako ste vi slali te bombonjere i to jer to isto spada pod hranu i nebi se smilo slat
__________________
U M F
daenerys92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 17:22   #74
Da li ima neko iskustva sa slanjem paketa autobusom u Srbiju? Ako dam paket vozacu dal ce to neko provjeravati na granici ili ... ? Da li je to sigurno i koliko moze kostati?
vega_mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 17:30   #75
Ovisi kako je velik i sto saljes.
Ako vozac uzme das mu bar 10 eura inace ti nece se s tim ni zafrkavati.
Ja sam kad sam putovao bio prevezao veliku kartonsku kutiju unutra servis za rucavanje za 6 osoba, tezina 20kg, a u kuferu 2 tegle Nutella svaka 5kg... Nisu uopce ni otvarali dolje gepek.
Nitko nista ne pita na njihovoj strani, salji redovnim busom koji ide svaki tjedan bar dvaput, jer oni se znaju tamo sa carinicima pa ih manje zadrzavaju osim ako je bas neki putnik jako sumnjiv.
Tamo neka tvoj netko doceka bus i to je to.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 17:33   #76
Quote:
DarkStar kaže: Pogledaj post
Ovisi kako je velik i sto saljes.
Ako vozac uzme das mu bar 10 eura inace ti nece se s tim ni zafrkavati.
Ja sam kad sam putovao bio prevezao veliku kartonsku kutiju unutra servis za rucavanje za 6 osoba, tezina 20kg, a u kuferu 2 tegle Nutella svaka 5kg... Nisu uopce ni otvarali dolje gepek.
Nitko nista ne pita na njihovoj strani, salji redovnim busom koji ide svaki tjedan bar dvaput, jer oni se znaju tamo sa carinicima pa ih manje zadrzavaju osim ako je bas neki putnik jako sumnjiv.
Tamo neka tvoj netko doceka bus i to je to.
Super, hvala na odgovoru!
vega_mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 17:35   #77
Quote:
is_none kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Imam pitanje pša ako ima neka dobra dusa da mi odgovori. Poslao bih prijatelju u Ameriku u Los Angeles parfem. Da li se smiju slati takve stvari,i kolika bi otprilike cijena bila bocice od 30 ml? hvala unaprijed!
Ides na stranicu nase poste upises tezinu paketa destinacija USA i izracunas.
Ja sam bio platio za Californiju iz HR slao neki privjesak i pismo, nek je bilo 100grama, to sam platio postarinu oko 80kuna.
I moras ispuniti dvije carinske deklaracije, CN 22 zelena sto se lijepi na paket i CN23.
Na njoj moras detaljno opisati sto saljes, i tezinu.
Ako salje jedna osoba drugoj osobi nemoj na deklaraciji nigdje stavljati vrijednost robe nego samo tezinu.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 12:03   #78
Pozdrav, poslao sam 15.01 Preporučeno pošiljku za Los Angeles, kupac je rekao da mu predmet još nije došao, a na tracking servisu, zadnja je stavka ovo: "Insert item into bag ZAGREB" Koliki je rok za dolazak pošiljke? I što ako se izgubi kolika je odšteta?
ilox is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 12:23   #79
Quote:
ilox kaže: Pogledaj post
Pozdrav, poslao sam 15.01 Preporučeno pošiljku za Los Angeles, kupac je rekao da mu predmet još nije došao, a na tracking servisu, zadnja je stavka ovo: "Insert item into bag ZAGREB" Koliki je rok za dolazak pošiljke?
http://www.posta.hr/potanske-usluge/...undefined-4739

Quote:
Okvirni rokovi prijenosa/uručenja međunarodnih pošiljaka:
Prioritetne pošiljke Ostale pošiljke
Europa D + 3 do 5 dana D + 5 do 7 dana
Svijet D + 5 do 12 dana D + 15 do 21 dana

U rokove prijenosa/uručenja pošiljaka ne ubraja se dan prijma pošiljke (D), vrijeme kašnjenja zbog netočne i nepotpune adrese primatelja, vrijeme kašnjenja zbog više sile ili zastoja u prometu nastalog bez krivnje Hrvatske pošte, neradni dani i dani kada se ne obavlja uručenje poštanskih pošiljaka, kao i vrijeme trajanja carinskog postupka u odredišnoj zemlji.
Quote:
I što ako se izgubi kolika je odšteta?
http://www.posta.hr/pomo-i-informaci.../naknada-stete

Quote:
U slučaju gubitka, potpunog oštećenja, djelomičnog oštećenja ili umanjenja sadržaja pošiljke isplaćuje se:
Preporučena pošiljka kunska protuvrijednost u iznosu od 30 DTS-a

Iznos kunske protuvrijednosti DTS-a obračunava se sukladno važećim Općim uvjetima. Srednja vrijednost DTS-a za 2013. godinu iznosi 8,8967 kn.
Ovaj internet je bas koristan ako se ima volje guglati koju sekundu.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 19:53   #80
Quote:
is_none kaže: Pogledaj post
anyone
odeš na šalter lijepo zamoliš tetu na šalteru da ti provjeri uvjete slanja za željenu državu,unese težinu i biraj,preporučeno,kao paket,kao ekspresni paket...
u sustavu pošte na šalteru se točno može provjeriti što se u pojedine države NE SMIJE slati ......
__________________
:-)
ZgeNbo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:44.