Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2007., 17:44   #21
Quote:
dataX kaže: Pogledaj post
može li se na Quizorami [IMG] kôd staviti On?
zašto je Off, ne kužim?
Neki od nas su zauzeti chatanjem na teensima

Anyway sada je on.
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 01:31   #22
nemate sticky thread sa geek favourites siteovima? ts-ts-ts...

evo za početak:
www.privatehand.com/flash/elements.html
http://www.newscientist.com/
http://www.scitechdaily.com/#scitech
www.badscience.net
http://www.nasaspaceflight.com/
http://science.slashdot.org/
http://superstringtheory.com/
http://www.interactions.org/cms/
http://www.gyre.org/
Cpatain Rbubish is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 01:49   #23
superstring hipoteza nema šta radit na toj listi (kako bi bilo super da ljudi konačno nauče terminologiju).
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 11:26   #24
ne, nećemo još jedan sticky thread. nastojimo im reducirati broj.

evo ovako. sinoć kasno sam pričao s El Tomom i on kaže da je najbolje kao sticky ostaviti:
  • IMF - Šah
  • Besplatne on line knjige
i dodati thread za trenutne i skore zanimljive događaje (koje sam prilično dobro izdefinirao u prvom postu ovdje i koji ću valjda danas izmodelirati do kraja, dodajući neka pravila).

Ono što treba napraviti jest otkvačiti:
  • Posljednje pitanje
  • njegove spoilere
  • Zanimljivosti
i pustiti ih da vidimo hoće li potonuti. Ako su to teme koje zaslužuju sticky tretman (za što mislim da nisu), ostat će plutati, u što čisto sumnjam. Imam osjećaj da će potonuti kao olovo.

Kao što vidim, otvoren je novi podpodforum koji će služiti kao mali znanstveni portal s novostima, što smatram punim pogotkom.
Rezultat cijelog procesa bilo bi svođenje broja top-tema na 3, te broja podpodforuma na 4, čime bi podforum dobio na ozbiljnosti.

Dakle, ako se slažete, mogu li otkačiti ovu trojku?
__________________
.

Zadnje uređivanje Endimion17 : 27.06.2007. at 12:46.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 13:19   #25
Otkači ih. BTW posljednje pitanje nije sticky zato što je jako posjećena tema nego zato što se radi o najvišem dostignuću ljudske literature (IMNSHO ) anyway. Znam da nekima bode u oči pa ih makni. Nema veze. Preživjet će mo
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 13:28   #26
Onaj topic o online knjigama... da li se tu trpaju i linkovi ala http://mathworld.wolfram.com i ima li neki topic za takve stvari?
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 13:40   #27
Quote:
AxMi-24 kaže: Pogledaj post
Otkači ih. BTW posljednje pitanje nije sticky zato što je jako posjećena tema nego zato što se radi o najvišem dostignuću ljudske literature (IMNSHO ) anyway. Znam da nekima bode u oči pa ih makni. Nema veze. Preživjet će mo
Meni stvarno nije jasno što ta pseudo new age hardcore science wannabe story traži kao sticky na vrhu foruma o znanosti. Znači to je čisto odluka admina... Da sam ja admin, onda bih stavio "Balade Petrice Kerempuha" kao sticky.

.
justapixel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 13:59   #28
Quote:
AxMi-24 kaže: Pogledaj post
Otkači ih. BTW posljednje pitanje nije sticky zato što je jako posjećena tema nego zato što se radi o najvišem dostignuću ljudske literature (IMNSHO ) anyway. Znam da nekima bode u oči pa ih makni. Nema veze. Preživjet će mo
Biblija je bolja.


gottcha!
dakle, baš da vidimo. ako je tako popularan thread, ostat će pri vrhu. inače ima i par threadova koji su stalno na prvoj strani, kao što je recimo ono o avionu i pokretnoj traci, pa mi ne pada na pamet kačiti ih na vrh. napravio bih harakiri da to učinim...

edit: otkačeno i potonulo u dubine... čovječe, osjećam se kao ženska u Titanicu, kad je onog smrznutog debila otkvačila s plutajućeg ormara/prtljage
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 14:04   #29
Endi kolego moj nauči čitat. Nisi na rubu. Rekao sam da je sticky tu zato što je to najbolje nešto ikada napisano (justpixel odhebi ) a ne zato što je popularna tema.

Ako ćeš imam popularnost ko kriterij onda ni pravila nebi trebala biti sticky jer nije baš thread popularan.
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 14:10   #30
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
edit: otkačeno i potonulo u dubine... čovječe, osjećam se kao ženska u Titanicu, kad je onog smrznutog debila otkvačila s plutajućeg ormara/prtljage
Sad znaš kako se Axmica osjeća.

.
justapixel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 14:46   #31
justapixel se nešto zamjera AxMiju, pogotovo otkad je bio onaj razgovor o onom voću...

uglavnom, po čemu je ta knjiga najbolja ikad? što fali odiseji 2001?...
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 15:20   #32
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
justapixel se nešto zamjera AxMiju, pogotovo otkad je bio onaj razgovor o onom voću...

uglavnom, po čemu je ta knjiga najbolja ikad? što fali odiseji 2001?...
Jebate izrigat ću se. Aj dobro Kubrickov film je klasik, ali knjiga... Stvarno ću pobjeć na podforum Književnost.

.
justapixel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 15:42   #33
Quote:
justapixel kaže: Pogledaj post
Jebate izrigat ću se. Aj dobro Kubrickov film je klasik, ali knjiga... Stvarno ću pobjeć na podforum Književnost.

.
nisam rekao da mi je dobra. samo sam dao usporedbu.

inače, ljudi, dajte neki naziv za novi sticky thread u kojem će biti riječi o treuntnim događajima i ažuriranom izvještavanju. Treba neki efektni naziv koji nije dosadan, stao mi je mozak.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 16:18   #34
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
nisam rekao da mi je dobra. samo sam dao usporedbu.

inače, ljudi, dajte neki naziv za novi sticky thread u kojem će biti riječi o treuntnim događajima i ažuriranom izvještavanju. Treba neki efektni naziv koji nije dosadan, stao mi je mozak.
1.) Hot, horny and juicy news
2.) News from science bed
3.) Nasty news of science

Šta , pa ako je Hawking mogao dati naslov poglavlju "Da li crna rupa ima dlaka" i okladiti se u Playboy, možeš i ti dati neki od ovih naslova.
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 16:19   #35
Evo može BESPLATNE SEXY INFORMACIJE O MISTIČNOSTI ZNANOSTI SAMO ZA VAS!!!!!

.
justapixel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 16:22   #36
Quote:
El Ninho kaže: Pogledaj post
1.) Hot, horny and juicy news
2.) News from science bed
3.) Nasty news of science

Šta , pa ako je Hawking mogao dati naslov poglavlju "Da li crna rupa ima dlaka" i okladiti se u Playboy, možeš i ti dati neki od ovih naslova.
Može i:
4.) Penetration into moisty depths of science
5.) Milking rich and horny juices of fulfilling knowledge
6.) Enlarge your science

.
justapixel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 16:32   #37
evo, već jesam.
dakle, stalna je dopuna.

molim, ovdje ideje o proširivanju tematike tog threada (popis pojava) iznosite ovdje.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 16:48   #38
E jel mogu ja na onaj thread napisati: "Evo upravo vidjeh moćan električni izboj što izbiše iz oblaka kondenzirane vodene pare kroz atmosferu punu vodenih aglomerata što u velikom broju padaše dolje (gravitacija), a poneki i kliziše niz moja stakla." ?

Neobična je to i čudna pojava.

.
justapixel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 16:58   #39
Quote:
justapixel kaže: Pogledaj post
E jel mogu ja na onaj thread napisati: "Evo upravo vidjeh moćan električni izboj što izbiše iz oblaka kondenzirane vodene pare kroz atmosferu punu vodenih aglomerata što u velikom broju padaše dolje (gravitacija), a poneki i kliziše niz moja stakla." ?

Neobična je to i čudna pojava.

.
ne.
justapixel, i ja sam u Zagrebu.
I ja vidim. Ovo nije neka posebna oluja. Pada kiša i grmi. Da je recimo jako puno munja, onda da. Ili recimo ako vidiš kako munja udara u ne znam, katedralu, svakako javi.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 17:27   #40
A šteta, onda propustih svoj trenutak slave.

Al zato ne propustih temeljito pokisnuće na putu doma.

.
justapixel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:13.