Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2007., 21:01   #21
Quote:
mare83 kaže: Pogledaj post
ja nisam koristila ni četku ni češalj, samo sam niveinim uljem za bebe mazala. a tusirala bi ga tako da bi s njim u kadu ušla. nikakvim češljem mu to skidat, jer je ped rekla da mi to nesmimo nasilu bebi skidat samo uljem namazat i držat dvi-tri ure pa isprat ili cili dan, to će samo nestajat
pobogu kako na silu,pa necu stiskat nisam luda,ta cetka je tako meka
klara_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 21:02   #22
nisam rekla četka nego češalj
mare83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 23:53   #23
Quote:
klara_23 kaže: Pogledaj post
e i ja sam par puta sa maslinovim uljem,to je cak zdravije za kozu pogotovo ako je domace
Maslinovo ulje nije otkriće, ali je prejako, pogotovo domaće ako baš inzistirate na ulju, onda radije koristite đonsonovo, niveino, ili sl. Čak ga nije dobro stavljati direktno na tijelo tj. kožu bebe odmah poslije kupanja (to sam ja radila), nema šanse da pod njim koža ''diše'', bolje je onda par kapi staviti direkt u kadicu sa vodom.
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 00:05   #24
Quote:
klara_23 kaže: Pogledaj post
moja mala je imala malo tjemenice,sve zavisi koliko joj se stvorilo po glavici
pola sata prije kupanja utrljaj ulj na glavu(mozes uzet baby ulje)i prije kupanja djecijom cetkom za kosu prodji tud kud ima tjemenicu
i kad ispires pospes glavicu vodo i utrljas sampon toliko puta dok ne vidis da nema ulja,i obavezno koristi rukavicu za kupanje i masiraj bebi glavu onako njezno jer ulje smeksa kozu a rukavica je malo kruca pa ce se to lako skinut
nadam se da bebu kupas svaki dan jer se tjemenica pojavi bas zbog toga,bar meni je tako bilo,i kao sto sam rekla koristi onu rukavicu
Potpisujem sve ovo sta je klara pisala .Dodala bi jos da sam ja mjesto rukavice koristila djeciju cetku mekanu i trljala sam mu glavu sa tim.Jos postoji cesljic sa guuuustim zubcima bas napravljen za to i ja ga imam.Sa njim sam mu to nasuho cesljala lagano jer mu je to bas odgovaralo i godilo.Tako se puno bolje skidalo to i onda namazem uljem i drzim sto duze i onda kupanac.Jos bi dodala da od prvog dana koristim kupke koje se neispiru u vodi i nikad mu nista nije od njih bilo.Ali sve u malim kolicinama.Naravno!
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 00:09   #25
Ma to se lagano radi i to njima godi jer od nje ih svrbi glava.Neznam ja dok sam slusala druge i njihove savjete on je to imao.Pocela sam po svom i brzo je nestalo a i nije mu nist bilo glavi od cesljanja.
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 00:17   #26
Maslinovo imaš rafinirano u apoteci. Možeš mazati njime. U zadnje vrijeme ima dosta pritužaba na Johnoshove proizvode. Rekla mi pedijatrica
Druga stvar, probaj sa drugim šamponom.
Naš malecki je 2 mjeseca i još ga kupamo u čistoj vodi. I sami šamponi mogu izazvati iritaciju kože, a time i nastanak tjemenice. Mala beba ipak nije toliko prljava
kocul is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 00:20   #27
Quote:
Paw kaže: Pogledaj post
Mustelu ali sam ipak pokleknula i velim, taj šampon zbilja zlata vrijedi
baš sam to htjela savjetovati. jaga imam i od početka mu glavicu s tim perem i kuc-kuc nema tjemenice..jest da je suhim zlatom plaćen..kao i sve od mustele
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 00:24   #28
Quote:
njasa kaže: Pogledaj post
drage moje evo vam gore tocni nazivi mustela proizvoda za tjemenicu.
bas dobro da Paw ima pozitivna iskustva.
a sam svojoj kćerkici samo jednom namazala MUSTELA kremom i isprala drugi dan... tjemenica je nestala i evo mi kreme imam ko u priči još... onda je od šogorice mala dobila tjemenicu pa smo i njoj namazali i sprali i evo, prošlo joj je... zaista je mustela dobra... malo skuplja, ali vrijedi!
surlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 00:24   #29
Quote:
kocul kaže: Pogledaj post
Maslinovo imaš rafinirano u apoteci. Možeš mazati njime. U zadnje vrijeme ima dosta pritužaba na Johnoshove proizvode. Rekla mi pedijatrica
Druga stvar, probaj sa drugim šamponom.
Naš malecki je 2 mjeseca i još ga kupamo u čistoj vodi. I sami šamponi mogu izazvati iritaciju kože, a time i nastanak tjemenice. Mala beba ipak nije toliko prljava
ja sam koristila onaj nivein sapun za kupanje natrljala bi rukavicu s njim i niti je pjenio ko ostale kupke ni ista ali dok sam presla na one kupke 2u1 eto tjemenice
mozda to i ima veze sa samponom
klara_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 00:28   #30
Quote:
kocul kaže: Pogledaj post
Maslinovo imaš rafinirano u apoteci. Možeš mazati njime. U zadnje vrijeme ima dosta pritužaba na Johnoshove proizvode. Rekla mi pedijatrica
Druga stvar, probaj sa drugim šamponom.
Naš malecki je 2 mjeseca i još ga kupamo u čistoj vodi. I sami šamponi mogu izazvati iritaciju kože, a time i nastanak tjemenice. Mala beba ipak nije toliko prljava
svoje sam dijete do negdje 6 mjeseci kupala u maslinovom ulju.. tako mi je patronaćna sestra preporučila... dakle, natočili bi vode u kadicu i kapnuli maslinovog ulja... koža glatka, nikakvih flekova... a tjemenicu je zaradila kasnije kad se počela kupati šamponima
a kaj se tiče Đonsona... rekla mi pedijatrica da ga izbjegavamo jer nije dobar... pogotovo ulje
surlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 00:37   #31
Quote:
Tashi kaže: Pogledaj post
baš sam to htjela savjetovati. jaga imam i od početka mu glavicu s tim perem i kuc-kuc nema tjemenice..jest da je suhim zlatom plaćen..kao i sve od mustele
Je skup je bio, ali velim mi smo samo dvaput s njim oprali glavicu i nismo više imali tjemenicu, a imali smo je mjescima i to ne da se ljuštilo, to je bilo nešto grozno, grozno i kod pedijatrice smo išli radi toga, otišli po Mustelu i riješili problem jednom zauvijek. A problem nam je bio ne samo tjemenica, nego je mali imao dugu kosu i glava mu je bila stalno masna od tog ulja, pa sam mu stalno morala stavljati kapicu, čak i u stanu jer ulje je gore od vode, ono se ''ne suši'', pa mu je glavica bila hladna.
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 00:44   #32
Quote:
kocul kaže: Pogledaj post
Maslinovo imaš rafinirano u apoteci. Možeš mazati njime. U zadnje vrijeme ima dosta pritužaba na Johnoshove proizvode. Rekla mi pedijatrica
Druga stvar, probaj sa drugim šamponom.
Naš malecki je 2 mjeseca i još ga kupamo u čistoj vodi. I sami šamponi mogu izazvati iritaciju kože, a time i nastanak tjemenice. Mala beba ipak nije toliko prljava
Vidiš, nikad se nisam sjetila za to pročišćeno ja imam domaće i to je zbilja ''teško'' ulje. Ja sam malog mazala u početku tako što bih ulje stavila na dlanove, promrljala i nanijela na kožu bebe, ali poslije je patronažna rekla da je bolje za sada da ne koristim više to ulje, čak ni bademovo jer je i ono bilo u igri, eventualno mogu opar kapi staviti u kadicu dok ga kupam, a inače da mogu korisiti đonson, što i jesam i nikad nismo imali problema. Istinabog ja svoje dijete nisam svaki dan mazala, već jednom tjedno, dok smo glavicu uljili i uljili i uljili
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 22:54   #33
Quote:
klara_23 kaže: Pogledaj post
ja sam koristila onaj nivein sapun za kupanje natrljala bi rukavicu s njim i niti je pjenio ko ostale kupke
mustelino ništ ne pjeni - ali je zakon
mi imamo - sapin, šampon, kupku i mlijeko poslije kupanja
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 22:57   #34
ja bebea sad kupam mješovito - kupala ga na savjet patronažne svaki dan u sapunu - pa mu isušila kožu, tako da sad nekoliko puta tjedno kupam ga između ostalog u johnsonovom ulju od kamilice. nakapam ga u vodu umjesto maslinovog ulja
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 23:55   #35
ok, mustela ak tjemenica nece proc, toje dobro znat.
ali ak prolazi lako - dobri stari recepti jos vrijede

Quote:
magic blue kaže: Pogledaj post
i nemoj se uplasti kad ti cesalj kao postruze po glavici, njih naime to jako coha, pa im je super kad ih malo s cesljem posvrbis
potpisujem. s tim da smo mi sa obicnim cesljicem od kompleta cesljic-cetka.
nisam dugo drzala ulje (bademovo), jedno pola sata. priznajem, lako je islo dole. dvaput doslo i nestalo zauvijek.

tashi, nemoj johnsonsa. kemikalija k'o u prici, a i testiraju na zivotinjama.
bademovo rulez.
a mustelu si sacuvaj za poslije sest mjeseci . bit ce korisnija neg sad
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 00:02   #36
uh, zmijolino - hvala na info za mr johnson - valja znat..a lavandino johnson bedtime..??? time ga nekad mažem..

pa čime kupat bebu do 6 mj?
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 00:14   #37
a cuj, johnson je johnson.
ne bih htjela militantna ispast, svaka mama zna najbolje
mogu samo rec da ga ja mazem bademovim vulgaris (holiplantovo).
a kupam u cistoj vodi, dobro istrljam prstima, s kap sampona za guzu i kosu. trenutno imamo hipp sampon. imali smo bejbilav sampon i nivea od "glave do pete" kupku prije.

u vasem slucaju bih rekla - kap mustela sampona i to je to
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 12:45   #38
da vam javim, probali smo za početak uljem(u subotu), ostavila sam preko noći, i za sada je ono što je dobio nestalo, ak se opet pojavi, kupim mustelin šampon, a bojim se da bude, jer mu je glavica puna crvenih flekica, pretpostavljam da će se i one pretvoriti u ljuskice, pa ćemo još par dana mazati uljem
@@novamama@@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 15:20   #39
JA sam mom malom namazala našim domaćim maslinovim uljem pustila da odstoji i tjemenica otišla. Kupila sam mustelu odmah i to u Riječkom rodilištu koriste isključivo za bebe od prvog dana. No djete kupam svaku večer da stekne naviku a i ljeto je pa se svi znojim ali ne svaki dan sa šamponom nego svaki drugi, treći dan.

I to ne vrijedi samo za bebe nego i nas . Cimerica mi je imala isušenje kože i zabranu tuširanja. Jedan dan se tuširam vodom osim određenih mjesta koje moraš oprat gelom za tuširanje(noge, pazduh,..........) ,a drugi dan cijelo tjelo šamponiram.
crvena11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 16:37   #40
Quote:
Tashi kaže: Pogledaj post
uh, zmijolino - hvala na info za mr johnson - valja znat..a lavandino johnson bedtime..??? time ga nekad mažem..

pa čime kupat bebu do 6 mj?
nemoj Johnson... Ja si sve više mislim da nas nije koštao Bebimil već to što sam par puta kapnula Johnsonovo ulje u vodu umjesto maslinovog...

Vidiš, Zmijice, stavila si mi bubu u uho i nisam imala mira - mislim da je ipak to u pitanju...
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:43.