Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2007., 21:54   #41
rekoše mi i pedijatrica i patronažna da je najbolje uštrcat našeg mlijeka u nosić. isto u oko ako krmelji. navodno su u švedskoj zabranili uz hodalicu i kapi za oči i uši za dojenčad, samo mlijeko šibaju
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 00:34   #42
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Je, prvo trebas ukapati fizioloske otopine u nosic, pricekati malo, mozda staviti bebicu na trbuh da smrkljici skliznu blize nosnica i tek onda vuci van sa tom cjevcicom.
Samo ne treba pretjerivati i cistiti nosic bas svaki dan ako nije potrebno, jer mozete postici kontra efekt.
ja i nakapam puno fiziološke..na nosnicu bebi stavite onaj dio sa zelenim nastavkom? da li drugu nosnicu treba zatvarati?
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 00:36   #43
Quote:
plavva kaže: Pogledaj post
izlaze, ali prvo namočit sa sterimarom pa pažljivo, pažljivo gurnuti mrvu dublje. ja sam posaugat znala sve.
kako da gurnem dublje? ja taj zeleni nastavak mogu jedino prislonit joj na nosnicu...nema šanse da gurnem.
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 09:48   #44
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
kako da gurnem dublje? ja taj zeleni nastavak mogu jedino prislonit joj na nosnicu...nema šanse da gurnem.
čuj, one koje sam ja imala (mali mi uskoro puni 4 pa je prošlo vremena) su bile dvije obične silikonske cjevčice bez nastavaka. ako ima nastavak, ja bih ga skinula ili odrezala. cjevčicu lagano i jako pažljivo guraš prema korijenu noseka i putem saugaš. ne treba ići preduboko, negdje milimetar poslije sredine staneš. i nakapaj sljezovog čaja da otpusti. kad očistiš namaži joj petrovićevom žutom kremom, ona smiruje upalu sluznice fakat čudesno. zaboravi operile i ostalo, ako ima bakteriju neće pomoć, a ako je nešto bezazlenije može i bez njih.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 11:26   #45
Quote:
plavva kaže: Pogledaj post
čuj, one koje sam ja imala (mali mi uskoro puni 4 pa je prošlo vremena) su bile dvije obične silikonske cjevčice bez nastavaka. ako ima nastavak, ja bih ga skinula ili odrezala. cjevčicu lagano i jako pažljivo guraš prema korijenu noseka i putem saugaš. ne treba ići preduboko, negdje milimetar poslije sredine staneš. i nakapaj sljezovog čaja da otpusti. kad očistiš namaži joj petrovićevom žutom kremom, ona smiruje upalu sluznice fakat čudesno. zaboravi operile i ostalo, ako ima bakteriju neće pomoć, a ako je nešto bezazlenije može i bez njih.
thanks. baš se zove petrovićeva krema?
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 12:16   #46
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
thanks. baš se zove petrovićeva krema?
jah ali pazi, žuta ti treba. tako se zove: žuta krema.
i drži je u frižideru. traje ti 6 mjeseci, onda baci. možeš je koristiti i za opekotine, neke osipe, otekline...
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 15:04   #47
Ja imam aspirator na baterije (kupljen u hospitaliji - ono što se prije zvalo jugohospitalija) i super je. Naime, treba pogoditi koji nastavak staviti jer postoje tri silikonska nastavka za razne noseve. Prvo nikak nije išlo i kad sam stavila plavi nastavak, povukao je šmrklje iz najcrnjih dubina. E sad, to nismo radili dok je još bila bebica, tek s godinu dana. Bez toga uopće ne ide. Do godine dana sam čistila s pumpicom (chicco) i kapala operil p i fiziološku otopinu. Kad je nosić začepljen treba puno sprejati sterimar, čistiti i piti tople tekućine jer inače može doći do upale uha! (ali to sve već znate....)
simona is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 16:31   #48
Mi smo sada na Aqua Maris Baby kapima i ona su nam super. Pustimo da malo odstoji i onda s chicco pumpicom ili štapićem za nos ( ali malo ipak skinemo vate s vrha štapića, jer inače ne stane cijeli u nos ) i uz ubrzanu verziju najdraže pjesmice dobijemo mirnu bebu i sva čudesa iz nosa idu van.
Imann is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 09:14   #49
Hvala ti good girl!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jucer mi je tip dostavio onaj aspirator koji si mi preporucila.
Supppppperrrrrr je.:klap: Malac je opet prehladen, dosli smo jucer doma, prokuhali nastavak za nos i poceli usisavati. Sve, ali bas sve je povuklo iz nosica. Bili smo gotovi za 2 min. Ova je prva noc kako smo svi mirno spavali citavu noc. Prije spavanja smo usisali sve smukace, i bez ikakvih Operila... prespavali citavu noc bez budenja. Ujutro ponovili postupak i za sad je nos cist i ispuhan.
Preporuacam svim mamama!!!!!!!!!!!!!!!!!
amiha1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 10:49   #50
Quote:
good girl kaže: Pogledaj post
Stvarno nemam pojma jer piše na Mađarski, a i u ovom bebi centru kod nas je ista takva kutija. Ovih dana ću skočiti u taj bebi centar pa ću si zapisati i javit ću ti. Može? Inače probala sam bila sve ove pumpice , ali ništa nije bilo tako dobro, a s malom sam uvijek imala problema s nosićem.
Ovo je stvarčica za 100! Nikad bolje nisam svojoj bebi očistila nosić.Na početku je bilo frke jer se bojala usisavača, ali kad je vidjela da joj pomaže bez pogovora bi digla glavu i pustila me da operiram! Kupljeno je isto u madarskoj. Ne sjecam se vise koliko je kostalo, ali znam da nije bilo skupo.
To bi svima preporučila. Kazu da se ne smioje koristit vise od 1-2 puta u danu, ali vjerujte mi nije ni potrebo ako se pravilno ispuse nos!
cool baby is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 12:25   #51
Quote:
cool baby kaže: Pogledaj post
Ovo je stvarčica za 100! Nikad bolje nisam svojoj bebi očistila nosić.Na početku je bilo frke jer se bojala usisavača, ali kad je vidjela da joj pomaže bez pogovora bi digla glavu i pustila me da operiram! Kupljeno je isto u madarskoj. Ne sjecam se vise koliko je kostalo, ali znam da nije bilo skupo.
To bi svima preporučila. Kazu da se ne smioje koristit vise od 1-2 puta u danu, ali vjerujte mi nije ni potrebo ako se pravilno ispuse nos!
Ja sam je platila 188kn.Vjerujte, vrijedi novaca.
Moj je jucer tako promatrao što se dogada kad smo upalili usisavac. Sve mu je to bilo jako interesantno, tako da smo sve obavili jako brzo i bez problema.
Cica koji mi je donio taj aparatic je rekao da se moze koristiti i vise puta na dan, ali da sigurno nece biti potrebe, i stvarno, ocistili smo nosic navecer prije spavanja i ujutro kad smo se probudili.
amiha1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 12:55   #52
Quote:
amiha1 kaže: Pogledaj post
Hvala ti good girl!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jucer mi je tip dostavio onaj aspirator koji si mi preporucila.
Supppppperrrrrr je.:klap: Malac je opet prehladen, dosli smo jucer doma, prokuhali nastavak za nos i poceli usisavati. Sve, ali bas sve je povuklo iz nosica. Bili smo gotovi za 2 min. Ova je prva noc kako smo svi mirno spavali citavu noc. Prije spavanja smo usisali sve smukace, i bez ikakvih Operila... prespavali citavu noc bez budenja. Ujutro ponovili postupak i za sad je nos cist i ispuhan.
Preporuacam svim mamama!!!!!!!!!!!!!!!!!
Baš mi je drago da ti odgovara pumpica. Ma ja sam se preporodila od kad je imam. Si vidjela šta sve izađe vani! Ja je stvarno svima toplo preporučujem.
Ja mislim da je u Mađarskoj koštala nekih 30-tak kuna, ali nisam sigurna jer sam je dobila od sveki.Ma i da košta i 200 kn vrijedi svaki novčić.
__________________
Curica ili dečko??? Pitanje je sad!
good girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 15:37   #53
Ja bih samo napravila kapljice od sljezovog korjena i nakapala u nos, i mukači bi se samo rastopili i iscurili, nije trebalo niš ispumpavat. Testirano na 3 djece...
__________________
Never underestimate the power of stupid people in large groups!
mama Dalton is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 19:56   #54
Neki dan sam čitajući uputstva skužila da fiziološka otopina ima rok trajanja od samo 7 dana kad se otvori. A ja ju koristila duže

Da li se vi toga držite? Zašto samo 7 dana???
babe2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 20:30   #55
Ne znam! Ja kupim onu od pola litre i koristim je dok je ne potrošim...
__________________
Curica ili dečko??? Pitanje je sad!
good girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 23:22   #56
i ja..a sljez mi pomogao 0 bodova
__________________
ljubim jana rasplakana, nasmijana, srcu odabrana
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 12:15   #57
Quote:
Tashi kaže: Pogledaj post
i ja..a sljez mi pomogao 0 bodova
isto kao i fiziološka. to su pomoći, nema čudesnih lijekova.
imaš fluimukan (ne znam koliko ti je staro dijete) koje jako otapa sluz pa lakše ide van.
imaš petrovićevu žutu kremu koja smiruje upalu sluznice i olakšava ispuštanje sluzi.
imaš sterimar

prehlada ima neki rok trajanja, neke mogu trajati tjedan dana.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 13:15   #58
Quote:
babe2 kaže: Pogledaj post
Neki dan sam čitajući uputstva skužila da fiziološka otopina ima rok trajanja od samo 7 dana kad se otvori. A ja ju koristila duže

Da li se vi toga držite? Zašto samo 7 dana???
I ja sam tek saznala nedugo.Rekla gđa. u ljekarni da je zato bolje uzeti Aqua maris sprej.Ima duzi rok trajanja, iskreno sad neznam koliko, ali sigurno ne toliko malo koliko ima klasicna fizioloska.
amiha1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 18:09   #59
Thumbs down kako očistiti nosić bebi

Quote:
amiha1 kaže: Pogledaj post
Posto mi je klinac trenutno prehladen i nosic mu je stalno pun, a jadan ga nezna ispuhat, zanima me da li možda netko koristi elektricni aspirator za ciscenje nosica, da li stvarno ocisti nosic do kraja, kako beba to podnosi i da li se isplati kupiti?
Do sad sam pokusavala sa ovim rucnim, ali nije to to.
Meni je jedna pedijatrica savjetovala da nekupujem te aparatice za ciscenje nosica jer oni nisu bas toliko dobri...djeca se naviknu da im roditelji tako ciste nos pa poslije kad porastu nece ili neznaju da ga sami ispusu... dala mi je savjet da je bolje bebici ispod nosa staviti par dlacica od stapica za ciscenje usiju kako bi je nadrazilo da kihne pa da sama kihanjem izbaci sekret iz nosica... http://www.balkanbebe.tk/
zana_sa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 10:13   #60
Quote:
amiha1 kaže: Pogledaj post
Posto mi je klinac trenutno prehladen i nosic mu je stalno pun, a jadan ga nezna ispuhat, zanima me da li možda netko koristi elektricni aspirator za ciscenje nosica, da li stvarno ocisti nosic do kraja, kako beba to podnosi i da li se isplati kupiti?
Do sad sam pokusavala sa ovim rucnim, ali nije to to.
Joj, to mi je sa svom trojicom sinova bio problem... Pumpicu su mrzili, plakali čim bi je vidjeli... Samo sam brisala, ukapavala sljezov korjenčić, pa opet brisala... Još da i najmlađi nauči ispuhati nos, pa će te 'slatke' muke biti iza mene...
*leona* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:37.