Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2009., 17:51   #1
Šepanje u djece

jučer sam skužila da mi maleni (23mj) šepa, baš ono očito

do prije neki dan je sve bilo ok...

Bojim se da se nije ozlijedio jer neki dan se bacao po kauču i pao baš grubo da sam mislila da će vrat slomit...sad me strah da nije od tog.


gdje trebam ići - uzv kukova? abdomena(kičmice)? fizijatru? ortopedu?
nina2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 17:58   #2
mislim da trebaš otići običnom pedijatru koji će te uputiti kamo da ideš.
moguće je da mu je streptokok ušao u kosti kukića i stvorio upalu, a m0oguće bi da ga boli od pada.
najbolje će, za početak, znati - pedijatar
__________________
ljubim jana rasplakana, nasmijana, srcu odabrana
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 18:29   #3
kod nas je to bilo FAza kad je sepo jedno tjedan dva al to mu je bilo fora
a jel moze trcat?
m@mek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 19:49   #4
čim sam vidjela temu, jeza me prošla.
ne bih htjela paničarit, ali to svakako ali OBAVEZNO naglasiti pedijatru i tražiti uputnicu ili otići kod privatnika ortopeda.

znam za jedan jako ružan slučaj, sa prilično nemilosrdnom dijagnozom, ali je srećom sve dobro završilo.
dečkić je počeo šepati sa otprilike godinu i pol, nakon brojnih pretraga, gdje su svašta tumačili doktori od onih da se radi o spuštenim stopalima do onih nimalo ugodnih dijagnoza, su hvala nebesima došli do doktora koji je utvrdio pravu dijagnozu, talis vertikalis
ukucaj na google o čemu se radi.
naravno, ne mora biti i ja se iskreno nadam da nije to, ali ja bih paničarka kakva jesam ne čekala ni minute do pregleda kod tifenbacha.
emeral is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 21:22   #5
m@mek ne bih rekla da je to njegova igra - vidi se kad on to forsira (znao je to radit tu i tamo) a ovo sad mi se čini kao da ga nešto koči/sputaje i onda mu noge u hodu nisu usklađene...a ne mogu skužit koja nogica je u pitanju.

Probala sam mu tokom mijenjanja pelene malo razgibat nogice (nešto kao one vježbe za kukiće koje se rade kad je bebo jako malen 3-4mj) - i tako mi pari sve ok Ali dok hoda šepa; i trčat ne može.

emeral uff

ne znam stvarno šta da mislim...u svakom slučaju, najbitnije mi je da odreagiram na vrijeme - zato sam pitala ako netko zna gdje trebam ić, da zaobiđem pedijatra opće prakse (strah me da ne pokupi kakvu virozu/gripu tamo u čekaoni) - da odmah ciljano idemo specijalisti privatno snimit što treba. Ali izgleda da ćemo ipak morat pedijatru da nas uputi gdje dalje...nadam se samo da će nam nešto pametno reć...javim sutra
nina2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 21:44   #6
@nina ... da li se je možda nedugo cijepio? ...

naime, nama dogodilo sa starijim sinom (imao je cca 1,5god) da nakon jednog popodnevnog spavanja više nije mogao stati na nogicu ... doslovno je padao ... završili Vinogradskoj (još mu tamo upisali boldano da dijete ima hematom na nogici pod sumnjoj da smo ga istukli , a on bio cijepljen na tome mjestu) ... ništa nisu našli ... prošlo kroz par dana ... uglavnom to je bila kratkotrajna posljedica cijepljenja
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 22:24   #7
Moj sin je tocno u istoj dobi odjednom poceo šepati i mi smo bili izvan sebe sa najcrnjim mogucim scenarijima u glavi.Ne bi baratala s nekim polustrucnim terminima,uglavnom ako je u posljednje vrijeme imao temperaturu i uglavnom simptome prehlade ili viroze mislim da je stanje prolazno.slabo ti mogu objasniti posljedicno uzrocnu vezu.Mi smo išli i na krvne pretrage i na neke briseve.
__________________
nebo strpljive voli
Magaivago is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 22:32   #8
ne znam stvarno šta da mislim...u svakom slučaju, najbitnije mi je da odreagiram na vrijeme - zato sam pitala ako netko zna gdje trebam ić, da zaobiđem pedijatra opće prakse (strah me da ne pokupi kakvu virozu/gripu tamo u čekaoni) - da odmah ciljano idemo specijalisti privatno snimit što treba. Ali izgleda da ćemo ipak morat pedijatru da nas uputi gdje dalje...nadam se samo da će nam nešto pametno reć...javim sutra[/QUOTE]

Isti slucaj je bio i s nasim bebacem (koji sad ima skoro cetri godine) kad je imao malo manje od dvije godine. Sepanje je pocelo odjednom; ja sam isto razbijala glavu da nije mozda negdje pao pa se ozljedio; otisli smo pedijatru i dobili uputnicu za vadjenje krvi i za ortopeda; pokazalo se da je rijec o streptokoku, a malo prije toga ga je bila ulovila neka prehladica; davali smo mi par dana sirup protiv temperature (po preporuci ljecnika) i to se nikad vise nije ponovilo. Nina2007, znam da se brines, ali sigurna sam da ce sve biti u najboljem redu! Drzim vam fige !!
Petea is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 08:59   #9
Eto mene je isto jeza prošla, ali sam se svega nagledala, pa zato tako reagiram!
Najgore je ako ne boli (upale, povrede i sl. bole)! Uzmi djetešce i odi privatno na ultrazvuk kukova-abdomena-kičme. Sretno!
moremall is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 11:06   #10
da kažem koju riječ..
Znma da su neke mame prošlo gorko iskustvo sa šepanjem i jako mi je žao zbog toga
Čijenica je da šepanje kod djece nije baš neubičajeno,bila je već tema o tome.
Nekoj djeci je prestalo šepanje samo od sebe,na pretragamas se nije ništa pronašlo. Neka djeca su imala upalu čašice,koja je prošla nakon terapije..
Ma može biti milijun razloga i najćešće nije opasno,čak i ako je neka upala,bože moj,da se izliječiti.


Autorici topica bih rekla da odvede malog na pretrage,bez ikakve panike. I da će joj najbolje pretrage pokazati o čemu je riječ,a najvjerojatnije nije ništa opasno.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 11:18   #11
moja princeza je isto imala fazu šepanja ali to je njoj bila igra, pravila bi se da šepa i mi bi umirali od smijeha pa je njoj to bilo fora. nadam se da je i njemu to samo igra, da nije nista ozbiljno, ako i nije igra nadam se da je prolazno. u svakom slucaju javi sta kaže pedijatar.
__________________
*Sunce moje malo*
mamica :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 16:04   #12
evo da se javimo...nazvala sam jutros pedijatra opće prakse i zamolila da me uputi gdje da odem (da zaobiđem čekanje u čekaoni punoj klica) pa mi je rekao da odem - ortopedu. Otišli smo odmah privatno u dr.Ivaniševića: pregledao ga je i napravio uzv kukova - i nije ništa našao...rekao mi je da ne brinem, da bi trebalo proć za 2-3dana samo od sebe, da je nalaz skroz uredan.
E sad, ne želim bit paničarka i želim mu vjerovati, ali da ne brinem - to ne mogu.
Svega sam se načitala nažalost i jeza me prođe kad iti promislim...a eto vidjet ćemo za koji dan. Držite nam fige!

P.S. temp. nema, niti je imao lately..
nina2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 18:20   #13
Evo da ispričam jednu zgodu svog poznanika koji je sad već odrasla osoba...
Odjednom on kao maleni dječak šepa..i šepa...
Mama i tata u brizi.
Jel te što boli? ne
zašto šepaš? ne znam.
Opet doktorima.
Na kraju tata u dobra stara vremena poludi i nalupa ga po guzi i kaže: zašto šepaš??
A on odgovori: vidio sam da tako šepa jedan dečko iz vrtića pa sam i ja
Svašta djeci padne na pamet.
__________________
Toliko smo postali jedno da kada jedna od nas plaće, druga osjeća okus soli....
Samojedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 14:28   #14
Samojedica kamo sreće da je nešto tako bezazleno, ali nažalost ovdje ne vjerujem da je to uzrok jer on ne forsira sam to nego dapače - vidim da se on trudi normalno sve kao inače obavljati radnje hodanje/trčanje/penjanje na krevet/stolicu; ali hod mu je neskladan i šepa. Ujutro kad se digne je najgore - jedva se osovi na nogice, kao malo lane pada

Uglavnom, dobili smo uputnicu od pedijatra za ujutro napravit krvne pretrage: KKS, CRP, SE, reumatoidni faktor..pa ćemo vidit šta nalazi kažu.
nina2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 17:48   #15
Dobro vi njega provjerite.
Nadam se da nije ništa ozbiljno.
__________________
Toliko smo postali jedno da kada jedna od nas plaće, druga osjeća okus soli....
Samojedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 08:30   #16
Nina, slušajte svoj instinkt! Odvedite dijete na ultrazvuk abdomena i kičme, molim vas! Pa ako nije ništa, slobodno me pošaljite kvragu, ali napravite to da budete mirni.
moremall is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 13:08   #17
moremall htjela sam i to nakon ortopeda, ali je on (ortoped) rekao da nema potrebe

uglavnom, i on i pedijatar opće prakse su se složili da je idući korak obavit krvne pretrage da se provjere infekcije.

I tako, evo bili smo mu jutros vadit krv iz vene. Rekli su da će prvo napravit samo one osnovne nalaze: sedimentaciju, leukocite/DKS (jer u tom laboratoriju se ne može napravit CRP nalaz, a kamoli egzotike kao što je reuma.faktor) a u ponedjeljak ćemo ako se šepanje ne smanji/povuče vidjet šta dalje

ma puna mi je glava više od brige i crnih scenarija
nina2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 13:44   #18
evo zvala sam za rezultate...sedimentacija je 30, a leukociti 4,5...pa mi je sestra rekla da dođemo već danas da ne čekamo ponedjeljak.
nina2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 14:06   #19
Quote:
nina2007 kaže: Pogledaj post
evo zvala sam za rezultate...sedimentacija je 30, a leukociti 4,5...pa mi je sestra rekla da dođemo već danas da ne čekamo ponedjeljak.

Baš se ne razumijem previše u sedimentaciju.
javi nam kaj je bilo. Vjerujem da će sve biti dobro.
__________________
Toliko smo postali jedno da kada jedna od nas plaće, druga osjeća okus soli....
Samojedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 16:24   #20
znaci neki upalni proces, neka upalica, virusi haraju, zar ne? sedimentacija na to upucuje, a leukociti su skoro pa normalni.

sve ce biti dobro, na vrijeme si reagirala.

Zadnje uređivanje oona : 27.11.2009. at 16:30.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:06.