Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2004., 20:51   #1
Pravosudni ispit

Koliko treba učiti za to? ili nikad dovoljno?
__________________
I believe in magic. :)
Tihana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 21:37   #2
pravosudni

...puno.....i što više učiš, manje znaš, ali to ti je samo takav osjećaj...
kad bude vrijeme, sve se samo pojavi...
samo polako i
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 07:45   #3
Re: Pravosudni ispit

Quote:
Tihana kaže:
Koliko treba učiti za to? ili nikad dovoljno?
Dok ne naučiš
__________________
Neki ljudi ne zaslužuju da ih nazovete pičkama. Nemaju tu dubinu, a ni toplinu. IVO ANDRIĆ
baobab is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2004., 13:57   #4
Ja sam ga spremao oko 3 mjeseca.
S napomenom da mi je trebalo dobrih mjesec dana da se priviknem na cinjenicu da opet moram sjediti za knjigom od jutra do mraka.

Objektivno pravosudni se moze spremiti i za 2 mjeseca, ali to onda znaci i dva mjeseca stvarno kvalitetnog ucenja po cijeli dan.

Kod pravosudnog jako puno ovisi i o sastavu komisije.
Vespazijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2004., 15:20   #5
Quote:
Vespazijan kaže:
Objektivno pravosudni se moze spremiti i za 2 mjeseca, ali to onda znaci i dva mjeseca stvarno kvalitetnog ucenja po cijeli dan.

Kod pravosudnog jako puno ovisi i o sastavu komisije.
Što misliš, kakve su šanse za ga kvalitetno pripremit nekome poput mene koji nikad nije radio u sudstvu/odvjetništvu?
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2004., 16:39   #6
pravosudni ispit

Quote:
Vojky kaže:
Što misliš, kakve su šanse za ga kvalitetno pripremit nekome poput mene koji nikad nije radio u sudstvu/odvjetništvu?
teorija je teorija, nju se može nauciti bez obzira gdje se radi, a za izradu presuda i tako se koriste " šalabahteri ",....na njima znaju padati i oni koji dolaze iz pravosuđa, nema pravila...
treba sjesti, nabaviti literaturu, pitanja, po mogućnosti otići na pripremu za ispit, ili nabaviti bilješke od nekoga...
..uz obaveze, posao, obitelj, muža, djecu...treba 6 mj., bez toga i manje, ali svakodnevnog intenzivnog učenja...
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2004., 10:19   #7
Prednost nas koji radimo u sudstvu ili odvjetništvu na pravosudnom nije zanemariva i to se vidi i po rezultatima.
Prolaznost primjerice medju odvjetnickim vjezbenicima je vrlo vrlo visoka, ali i to se moze gledati sa druge strane da mi ipak dobijemo barem 2 mjeseca slobodno za spremanje ispita, dok ljudi koji dolaze iz privrede nemaju tu privilegiju.

Sto rece zuba teorija je teorija i jednostavno treba sjesti i nauciti tih 10 predmeta. Meni je iskustvo sa posla pomoglo u tolko sto sam neke stvari iz recimo gradjanskog prava pogotovo iz procesa puno lakse pamtio jer sam ih prozivio u praksi, ali i to moze biti mac sa dvije ostrice jer ti se cini da neke stvari znas, a ispadne da to bas i nije tako.

Kazem, vas najveci problem je sto nemate dva tri mjeseca slobodno za ispit.
Vespazijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2004., 10:22   #8
a sto se tice pisanja presuda, to zbilja nikoga ne treba zabrinjavati.
Za napisati presudu imas 6-7 sati i pises je u prostoriji gdje nema nadzora, dakle mozes koristiti sta god te je volja, pa cak mozes i naruciti od kolega da ti nabave kopiju presude.
Vespazijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2004., 12:14   #9
Ja sam učio 5 mjeseci 2h na dan, ako ćeš učiti 7-8h na dan možeš dobro spremiti za mjesec i pol. Pisanje presuda je piece of cake
__________________
Neki ljudi ne zaslužuju da ih nazovete pičkama. Nemaju tu dubinu, a ni toplinu. IVO ANDRIĆ
baobab is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 22:55   #10
Praksa ili vježbeništvo???

Dakle,sad sam studentica 2.g.pravnog fakulteta i rado bi se zaposlila kod nekog odvjetnika da steknem praksu..Zanima me kako bi se moj odnos mogao definirati kao praktikant,pomoćnik ili vježbenik???

Koliku bi plaću mogla očekivat i da li imam pravo na stalni radni odnos kod te osobe ukoliko studiram uz potporu ministarstva'???

Jasno mi je da nemogu biti vježebenik jer nemam diplomu ili možda mogu???
nikitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 23:09   #11
Quote:
nikitta kaže:
Dakle,sad sam studentica 2.g.pravnog fakulteta i rado bi se zaposlila kod nekog odvjetnika da steknem praksu..Zanima me kako bi se moj odnos mogao definirati kao praktikant,pomoćnik ili vježbenik???
Nazalost vrlo vjerojatno nikakav,jer cisto sumnjam da cete itko htjeti zaposliti
Vjezbenici su se znali nuditi odvjetnicima da ce si sami placati doprinose i troskove,ali ih ovi svejedno ne bi uzimali. A ako si tek na drugoj bas i nemas neko veliko znanje/iskustvo da bi te htjeli zaposliti.

Quote:
nikitta kaže:
Koliku bi plaću mogla očekivat i da li imam pravo na stalni radni odnos kod te osobe ukoliko studiram uz potporu ministarstva'???
Placu ne bi mogla ocekivati,jer je to kao neko volontiranje. Iznimno ako bi odvjetnik bio vrlo dobar i odlucio te nagraditi.
Ako si u stalnom radnom odnosu,mislim da nemas pravo na potporu ministarstva za studiranje

Quote:
nikitta kaže:
Jasno mi je da nemogu biti vježebenik jer nemam diplomu ili možda mogu???
Nemozes.
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 00:20   #12
Ajme Nikitta Na kojem ti oblaku plutaš?
__________________
The woods are lovely, dark and deep, but I have promises to keep.
Patagonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 01:13   #13
Quote:
Patagonija kaže:
Ajme Nikitta Na kojem ti oblaku plutaš?
Bas ste ti i Eli pravi partybrejkeri
Pustite ljude da plutaju dok mogu
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 09:51   #14
ne mozes bez diplome radit kao pripravnik kod odvjetnika zeno...nema prakse do diplome, tako je u hrvatskoj nazalost.
leticia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 11:55   #15
tako necem genijalnom sam se i ja dosjetila jos na prvoj godini i mislila kak su svi drugi ludi sto ne zele nesto prakticno raditi vec prije diplome
a onda malo odrastes i shvatis neke stvari
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 18:50   #16
Quote:
morski2 kaže:
A ako si tek na drugoj bas i nemas neko veliko znanje/iskustvo da bi te htjeli zaposliti.



.
Što se tiče mog znanja ;bez obzira što sam tek 2.godina pročitala sam sve knjige o kaznenom pravu do kojih sam mogla doći i cijeli zakonik znam napamet..pa sad ima i onih koji tek izađu s faksa pa sigurno neće imati znanja o kaznenom pravu kao ja ..
nikitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 18:55   #17
Quote:
nikitta kaže:
Što se tiče mog znanja ;bez obzira što sam tek 2.godina pročitala sam sve knjige o kaznenom pravu do kojih sam mogla doći i cijeli zakonik znam napamet..pa sad ima i onih koji tek izađu s faksa pa sigurno neće imati znanja o kaznenom pravu kao ja ..
Super. Bravo za tebe.
I vrlo skromno misljenje o svom znanju. Ucenje Kz-a napamet je siguran put do uspjeha.
Usput,jedna mala napomena. Nije Kazneni ZAKONIK nego zakon. Zakonik bi podrazumijevao da je cjelokupno kazneno zakonodavstvo Republike HRV kodificirano u jednom dokumentu. Ali ti sa svojim velikim znanjem Kazenog zakonika to sigurno znas
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 19:59   #18
Quote:
nikitta kaže:
Što se tiče mog znanja ;bez obzira što sam tek 2.godina pročitala sam sve knjige o kaznenom pravu do kojih sam mogla doći i cijeli zakonik znam napamet..pa sad ima i onih koji tek izađu s faksa pa sigurno neće imati znanja o kaznenom pravu kao ja ..
wow
pa ne znam zasto se onda pravo uopce studira 4-5 godina kad je zapravo bitno samo nauciti kazneno pravo
ajde sad trkom u prvi odvjetnicki ured i reci im da znas cijeli kz napamet, odmah ce te uzeti na praksu, good 4 you
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 20:08   #19
Quote:
nikitta kaže:
pročitala sam sve knjige o kaznenom pravu do kojih sam mogla doći i cijeli zakonik znam napamet
Dobro, znaš napamet sve knjige o kaznenom pravu. Ali čeka te druga polovica - kazneno procesno pravo. To je tek pravi užitak. No, ti ćeš to vjerojatno pročitati u jednom dahu.
Usput, znaš li napamet stvarno sve zapriječene sankcije. Jer ako ih znaš, imaš ozbiljan problem. A taj je da znaš puno, puno informacija koje nemaju nikakvu praktičnu svrhu. Vjeruj, nikoga nećeš impresionirati doslovnim citiranjem članaka.
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 20:15   #20
Quote:
qwer kaže:
Dobro, znaš napamet sve knjige o kaznenom pravu. Ali čeka te druga polovica - kazneno procesno pravo. To je tek pravi užitak. No, ti ćeš to vjerojatno pročitati u jednom dahu.

Partibrejkeru!!!!!!!

Što si joj morao reci da postoji i KPP.Trebao si je ostavi u uvjerenju da je dosta KP za bavit se kaznenim.
Baš ste zlocesti ti,Eli i Patagonija.
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:31.