Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2010., 12:38   #41
Quote:
19NERA82 kaže: Pogledaj post
Čula sam da može imati prilagodjeni ili posebni program,tj za njega npr. da samo pismeno piše što se nadam da neće trebati ali treba uvjek misliti unaprijed..I naravno dobro je da više stručnjaka u školi procjenjuje djete.
Kad dijete krene u školu ukoliko postoji potreba počinje se s observacijom koja traje min 3 tjedna a max 3 mjeseca, nakon toga se izdaje rješenje o prilagođenom obliku školovanja.
Ukratko - ne brini, dijete se mora primiti u školu jer tako nalaže zakon a što će biti poslije vidjet ćeš i brinuti kad za to dođe vrijeme. na koncu do škole ima još 5 mjeseci a to u njihovim godinama nije malo.
Zar nemaš u vrtiću psihologa? Molim te da mi na pm napišeš koji si vrtić pa da te znam uputiti dalje
(i ja sam Zadar)
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 13:51   #42
Quote:
Bokanjanka kaže: Pogledaj post
uopce se nemoj brinuti kako ce u skoli,oni sami postepeno pocnu sudjelovati,naravno nesmije se nista forsirat.kako sam i rekla mala i dalje ima poteskoca sa usmenim djelom jer se jednostavno smrzne a ja sam uciteljici objasnila da je ona jednostavno takva vani i da joj malo popusti.veci ce problem biti ako ostane na tome i u visim razredima jer se ona jako tesko tj.nikako ne odvazuje javljati vec je potrebno bas njoj se obratit.
i mi smo iz zadra
Ma super,pokušat ću se manje brinuti i baš mi je drago da ste se svi javili i da imam ovdje sugradjana,doznala sam puno toga šta nisam znala a najbitnije da malog moraju upisat u školu i mislit ću na to!!
Svaka daljna informacija,iskustvo i savjet su i više no dobrodošli.
19NERA82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 10:21   #43
Bili jučer ponovno na sistematskom pregledu,bilo je malo problema ali je suradjivao uz moju pomoć,odgovarao je na pitanja,nacrtao dječaka,mislim po reakciji doktorice da je zadovoljna učinjenim i rekla da se javimo prije škole da ga cijepi pošto ga sad nije htjela plašiti jer je konačno uspjela od njega dobiti povjerenje
Na grupnom testiranju nije radio pa čekam da nas zovnu u školu na idividualno testiranje a do tad imamo termin kod psihologa da radimo na njegovom strahu i kako mi se čini ne bi trebalo biti problema za daljnje napredovanje..
19NERA82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 10:26   #44
Danas sam slučajno vidjela da su prijave za 1. razred bile početkom travnja.
Krajem travnja sam slučajno bila sa mojoj malom kod gastroenterologa i tamo sretnemo ženu sa curicom.
Prvi put su došle kod gastroenterologa, zato što su djete odbili upisat u prvi razred te zato što su je u školi uputili da uopće ode gastroenterologu.
Dijete naime, 6god. curica, prosječne visine ima 13kg.
Takvo djete je nemoguće primit u školu.
Stvarno mi nije jasno, ajde mama ima svakakvih, ali da pedijatrica nije ranije reagirala ranije...

Morala sam komentirat.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 11:19   #45
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Danas sam slučajno vidjela da su prijave za 1. razred bile početkom travnja.
Krajem travnja sam slučajno bila sa mojoj malom kod gastroenterologa i tamo sretnemo ženu sa curicom.
Prvi put su došle kod gastroenterologa, zato što su djete odbili upisat u prvi razred te zato što su je u školi uputili da uopće ode gastroenterologu.
Dijete naime, 6god. curica, prosječne visine ima 13kg.
Takvo djete je nemoguće primit u školu.
Stvarno mi nije jasno, ajde mama ima svakakvih, ali da pedijatrica nije ranije reagirala ranije...

Morala sam komentirat.
Ne mogu vjerovati.Moj mišić sada ima 12kg.Nije mi jasno ni za mamu,a za pedicu sam ne znam šta bi rekla.
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 12:40   #46
Evo konačno mogu reći da je problem pri upisu rješen,maleni ide u medjuvremenu psihologu,prošao je sva testiranja,ulazio je bez problema sam kod pedagoginje,obavio test,rekli su da je odličan,jedino da je dosta tih,sve u svemu on je presretan i ponosan i jedva čekamo prvi dan škole
19NERA82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 17:11   #47
super, Nera, baš mi je drago!
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 19:09   #48
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
super, Nera, baš mi je drago!
hvala draga
19NERA82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 22:52   #49
Eto, vidiš, sve se dobro završilo!
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:30.