Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2011., 10:16   #1
Angry Mokrenje po noći u tinejdžerskoj dobi

E ovako ovo je moja prica ja sam kao normalno djete bio prestao nocno mokrenje sa 3 godine medjutim oko 6este godine mi se vratilo i od tada skoro pa svaki dan mokrim a nevjerovatno je da sada imam 14 godina medjutim tome nije kraj i ja i moj drug iz razreda imamo iste simptome jednostavno nas mjehur zeza nemozemo se probudit kada treba a evo jos jedan primjer ja budem budan do 3 sata navece budem na netu i zaspim probudim se u 7 i opet sam mokar jednostavno nekontam dali ima jos neko ko ima vakve probleme a sto se tice mojih roditelja odustali su borbu sa ovim i jednostavno mi stave najlon ispo poseteljine da neprodje na kauc to mi je neojasnjivo jednostavno molim vas pomozite mi moliiim vas
akoonprix is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 10:22   #2
Evo link za pomoc...

http://windeln24.blogspot.com/2011/0...underwear.html

good luck
__________________
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 10:27   #3
je, je..baš pušimo priču. ajde da veliš da sisu tražiš oko 1, pa 3 pa u 7 još bismo ti povjerovali
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 15:55   #4
vidim da te nisu shvatili ozbiljno
imam frenda koji je do 15. godine imao sličan problem

na kraju je poslije svih doktora, psihologa, pregleda i koječega, išao na neku vrstu akupunkture (neki trajnu iglicu u uški, koja se nosi... jebiga, slabo se sjećam, valjda par tjedana, pa se promijeni uho) i prošlo
obrati se docu opće prakse
__________________
Netko to od gore vidi sve...
Kinky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 16:16   #5
u pubertetu ce proc samo od sebe
100 %
misici mjehura kod nekoga nisu dovoljno sazreli da salju signale u mozak kad trebas mokrit-a to sve dode na svoje u pubertetu(99% slucaja)
__________________
Jedno su želje a sasvim nešto drugo mogućnosti
Mamini njumavci
16.10.2009.~19.04.2011.
monatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 16:20   #6
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
je, je..baš pušimo priču. ajde da veliš da sisu tražiš oko 1, pa 3 pa u 7 još bismo ti povjerovali
i da draga to postoji......nazalost
ja sam zivi primjer cak do 13-14 g
moji me vodili ....a di sve ne??
cak u nekog cudotvora travara u Mostar
nista nije pomagalo i kako rekli dr. tako bilo-otislo u pubertetu
__________________
Jedno su želje a sasvim nešto drugo mogućnosti
Mamini njumavci
16.10.2009.~19.04.2011.
monatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 16:23   #7
cuj od moje mame bratic je mokrio u krevet do 30te....
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 16:27   #8
stvarno postoje takvi slucaji.....
Quote:
akoonprix kaže: Pogledaj post
E ovako ovo je moja prica ja sam kao normalno djete bio prestao nocno mokrenje sa 3 godine medjutim oko 6este godine mi se vratilo i od tada skoro pa svaki dan mokrim a nevjerovatno je da sada imam 14 godina medjutim tome nije kraj i ja i moj drug iz razreda imamo iste simptome jednostavno nas mjehur zeza nemozemo se probudit kada treba a evo jos jedan primjer ja budem budan do 3 sata navece budem na netu i zaspim probudim se u 7 i opet sam mokar jednostavno nekontam dali ima jos neko ko ima vakve probleme a sto se tice mojih roditelja odustali su borbu sa ovim i jednostavno mi stave najlon ispo poseteljine da neprodje na kauc to mi je neojasnjivo jednostavno molim vas pomozite mi moliiim vas
ali ovo je netko NAZALOST najverovatnije uvalio zaj....b jer.........
pogledaj boldano do 3h ujutro
bas na netu nisi na internetu
cijelo vrijeme na netu svaku vecer 14 g
ma daj...........?????
__________________
Jedno su želje a sasvim nešto drugo mogućnosti
Mamini njumavci
16.10.2009.~19.04.2011.
monatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 16:51   #9
Monatina, nebitno jel trol ili nije, ali ti očito ne poznaješ današnje tinejdžere, vjeruj mi istina je da oni vise na netu do 2, 3, 4 ujutro, možda ne svaki dan ali dogodi se... Stoposto provjereno iz prve ruke. A na temu bih htjela reći da ima i neki aparatić za noćno mokrenje koji budi dijete, pa malo proguglaj o tome.
__________________
Always look on the bright side of life....
Majalena512 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 17:12   #10
ma trolac..ajde.da je stvarno onda bi ko prvo stavio na odgovarajući podforum (zdravlje?) i naveo neke doktore, pretrage, savjete koje je dobio..a drug iz razreda isto..daj, 2 klinca od 14 godina razgovaraju o tome kako pišaju u krevet
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 17:24   #11
Quote:
Majalena512 kaže: Pogledaj post
Monatina, nebitno jel trol ili nije, ali ti očito ne poznaješ današnje tinejdžere, vjeruj mi istina je da oni vise na netu do 2, 3, 4 ujutro, možda ne svaki dan ali dogodi se... Stoposto provjereno iz prve ruke. A na temu bih htjela reći da ima i neki aparatić za noćno mokrenje koji budi dijete, pa malo proguglaj o tome.
neznam to za aparatic
u moje vrijeme kad sam ja bila mala(a bilo je to davno) nije bilo aparatica
al se mama trudila budula me svako pola sata i opet nije pomagalo
te neke cajeve(groznog okusa) na silu sam pila(zato danas caj nemogu primirisat,osim kad sam bolesna)
od svega i pregleda jedan stari dr reka da ce proc samo od sebe kad udem u pubrtet(al kad krene mjesecnica) i tako bi
al me strah da moja djeca ne budu imali isti problem i nadam se da je medicina po tom pitanju puno vise napredovala

al 14 g i do te ure na internetu
ima li roditelje to dijete


al sto se tice pokretaca teme
ne vjerujem ni rijec
jer sto je rekla katjes tocno je tako
__________________
Jedno su želje a sasvim nešto drugo mogućnosti
Mamini njumavci
16.10.2009.~19.04.2011.
monatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 17:26   #12
proce samo od sebe,zna bit na psihickoj bazi
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 21:26   #13
Angry eee oodgovor

hvala svima na motivaciji koji us pomogli uglavnom da znate ja i sotajem do 3 sata navece kako bi probao da prodjem to vreme kad bi se trebao pisati ali neusbije i onaj gore kreten nezz kako se zove nemoras vervoat ali obadva nas idemo sad u srednju i jos uvjek malo imamo taj probjem zato nemoras lose komenitrat ako neznas pomoc
akoonprix is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 13:32   #14
ja sam prestala tek u 18 godini, dugo sam imala problema s tim,prošla sve maturalce, izlete i ostale stvari nespavajući u strahu da ne popiškim nekoga do sebe..hehe.probala sam sve narodne i ne narodne lijekove dok nisam otišla u polikliniku helenu,tamo su mi izmjeri kapacitet mjerhura za koji sam znala da nije baš najbolji.hehe
ugl.pila sam neke tablete par mjeseci,možda i kraće, ne sjećam se točno .bilo je to prije 5 godina.trenirala mjehur s velikim količinama tekućine ujutro i do popodne, na večer baš nije bilo preporučljivo.al sam se riješila toga zauvijek.od provog pregleda sam još možda par puta mokrila u krevet i to je bio kraj.
kovrcava_mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 08:58   #15
Evo, danas smo ja i moja prijateljica zajedno prespavale. Obje imamo oko 17 godina, bile smo prijateljice od prvog razreda osnovne škole, ali više ne idemo u isti razred. Znale smo već prespavati koji put zajedno, ali ovo se prvi put dogodilo.

Moja prijateljica je preko noći ustala i počela mjenjati gačice i hlaće. Ja sam skužila što je bilo od prve, ali sam se pravila da spavam. Pa sam je pitala ujutro što se dogodilo. Ona se rasplakala i rekla je da je mislila da će je uložak služiti kao pelena, pa se to neće dogoditi, ali izgleda da je popišala dušu pri čemu je uložak bio niškoristi. Sad je otišla kući (zvala ju je mama, iako ja mislim da je izmislila što joj je mama rekla, jer inače njezina mama nema ništa protiv toga da ostane još malo).

Smatram da mi je prijateljica postiđena, ali ja sam shvatila da to ne utječe na nju kao osobu, pa mi ju je malo žao jer misli da se više nećemo družiti. Ona se oprostila.

Još mi je nešto rekla za što mislim da je notorna laž za koju misli da će smanjiti stigmu.
Rekla je da ona piša u krevet sam zimi (što ima veze budući da nikad nismo prespavali jedna kod druge zimi do sad).

Zašto bi osoba od 17 pišala u krevet samo zimi?
Zora Evenei is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 10:25   #16
Quote:
Zora Evenei kaže: Pogledaj post
Evo, danas smo ja i moja prijateljica zajedno prespavale. Obje imamo oko 17 godina, bile smo prijateljice od prvog razreda osnovne škole, ali više ne idemo u isti razred. Znale smo već prespavati koji put zajedno, ali ovo se prvi put dogodilo.

Moja prijateljica je preko noći ustala i počela mjenjati gačice i hlaće. Ja sam skužila što je bilo od prve, ali sam se pravila da spavam. Pa sam je pitala ujutro što se dogodilo. Ona se rasplakala i rekla je da je mislila da će je uložak služiti kao pelena, pa se to neće dogoditi, ali izgleda da je popišala dušu pri čemu je uložak bio niškoristi. Sad je otišla kući (zvala ju je mama, iako ja mislim da je izmislila što joj je mama rekla, jer inače njezina mama nema ništa protiv toga da ostane još malo).

Smatram da mi je prijateljica postiđena, ali ja sam shvatila da to ne utječe na nju kao osobu, pa mi ju je malo žao jer misli da se više nećemo družiti. Ona se oprostila.

Još mi je nešto rekla za što mislim da je notorna laž za koju misli da će smanjiti stigmu.
Rekla je da ona piša u krevet sam zimi (što ima veze budući da nikad nismo prespavali jedna kod druge zimi do sad).

Zašto bi osoba od 17 pišala u krevet samo zimi?
to je jako neugodna situacija pogotovo u tim godinama i normalno je da se srami,da se boji odbijanja ako netko sazna za to,....

trebala bi razgovarati s njom,reći joj da si svjesna što se dogodilo i da to neće promjeniti tvoj odnos prema njoj,reci joj neka se ne srami tebe ida možete pričati o tome,pruži joj podršku

u svakom slučaju bi trebala otići dr. ako to nije napravila nikada,možda joj ni roditelji neznaju za taj njen problem
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 16:43   #17
Ovdje sam dobila psihološki savjet, a na psihologiji sam dobila medicinski.

Hvala, valneahana.
Zora Evenei is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 22:02   #18
Unhappy

Pozdrav! Moja curica ima 11 godina .Mokrila je u krevet do 9godine, da bi nakon dvije godine ponovno se vratilo, cak 2-3 puta nocu mokri u krevet.Neznam kako joj pomoci i sto dalje napraviti.Molim ima li tko slican problem .Pomagajte!
luksemburg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 14:29   #19
Quote:
luksemburg kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Moja curica ima 11 godina .Mokrila je u krevet do 9godine, da bi nakon dvije godine ponovno se vratilo, cak 2-3 puta nocu mokri u krevet.Neznam kako joj pomoci i sto dalje napraviti.Molim ima li tko slican problem .Pomagajte!
u skolskoj medicini trebalo bi biti savjetovaliste za mentalno zdravlje, oni mogu pomoci.
Malena Mu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:09.