Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2013., 09:51   #1001
Zar svi mi moramo imati isto poimanje normalnog zivota

Nekome je normalni zivot moci pokriti potrosacku kosaricu a nekome drugome uz to skijanje (omiljena aktivnost za usporedbu u rvata), 2 auta, velnes 3 puta tjedno i losos u frizideru.

Ne smatram nenormalnim ni jedno ni drugo a raspon potrebne love je ogroman.
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Old 14.10.2013., 10:01   #1002
Quote:
Ferrari-Ficho kaže: Pogledaj post
Ne nalazim Hrvatsku
Naci ces je dolje nanize, nakon Hondurasa , lista je slozena po imenu valute, ali je prvo postavljeno ime drzave!
fantabox is offline  
Old 14.10.2013., 10:47   #1003
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
...
S druge strane, kupila sam za jednu prigodu dosta skupu haljinu, a pitanje je da li ću je još ikad odjenuti

Nisam već dugo išao, ali bi mogli ako još ima karata

http://www.hnk.hr/novosti/balet/labu...ro_u_listopadu

tj. je si li za jednu posjetu ZG da je ipak barem još jednom odjeneš
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Old 14.10.2013., 11:17   #1004
Quote:
k-kekec kaže: Pogledaj post
o jadan...baš mi te žao sa tih tvojih 12000+ kn...jedva da možeš kupiti nešto za pojest, platit djeci vrtić + slobodne aktivnosti, tu i tamo koji put na more ...

pa kad vam je ZG tako "skup", (a lopov Bandić uredno ima 16 mlrd. kn svake godine u đep) odite u manje "razvijene krajeve" gdje su dopinosi i prirezi gradu manji...ali onda računajte da vam plaća neće bit 10 000+ kn već 3000+ kn...

al ,ne bitno da se kuka na sve strane...idete mi već na k**** zagrebčanci...
Hrvatski jal....uvijek prepoznatiljiv i stalno prisutan.....
Kerefek76 is offline  
Old 14.10.2013., 11:32   #1005
Bas sam neki dan bacio na papir analizu,

Sveukupno mi za normalan zivot treba ca. 1000 €/Mj.

Posto zivim u Deutschland, na stan i rezije mi ode 3/5, jedem kao kralj (sto god zelim, gotovo da negledam cijene), i manje me ispada nego svojedobno u Hr.

I tu mi je uracunat benzin, koji mi je velika stavka jer imam do posla 50 km pa se skupi kroz mjesec barem dva tanka dizela za autic.
Pile4444 is offline  
Old 14.10.2013., 20:49   #1006
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Što je je, nažalost. Ja barem imam oči pa vidim da imam malo pa se trudim zaraditi više ali nažalost jako mi je čudno da se većina naših ljudi zapravo hvali time kako mogu živjeti sa malo love. Kao da se natječu u tome da kažu svima kako njih 5 može živjeti sa 5000 kuna i slično. Ono, radim glup i težak posao cijeli dan i sretan sam jer mi gazda da mrvice.
Umjesto da hrvati teže boljem, da traže bolje prilike i poslove oni se izgleda natječu kako se stisnuti sa što manje.
Žalosno, zaista žalosno.
takmice se tko ce vise i duze jesti g. i jos se time hvale. Hr. Nacionalni sport jadna im djeca.
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Old 15.10.2013., 15:33   #1007
Zivim s majkom u kuci od 50tak kvadrata...
rezije: 100kn struja, 80net, 115max tw i 200komunalije + drva za ogrijev 1 godisnje 1300kn....
hrana je nekih cca. 1000kn nekad vise....
moja placa 2200, njena 2800...
znaci imamo normalan zivot, nit luksuz nit siromastvo...
Ivan__18 is offline  
Old 15.10.2013., 17:11   #1008
Quote:
Ivan__18 kaže: Pogledaj post
Zivim s majkom u kuci od 50tak kvadrata...
rezije: 100kn struja, 80net, 115max tw i 200komunalije + drva za ogrijev 1 godisnje 1300kn....
hrana je nekih cca. 1000kn nekad vise....
moja placa 2200, njena 2800...
znaci imamo normalan zivot, nit luksuz nit siromastvo...
ne uopće nije siromaštvo.

ja sam siromaštvo.



(možda uskoro i jesam. )
Brogan is offline  
Old 15.10.2013., 18:43   #1009
Quote:
Ivan__18 kaže: Pogledaj post
Zivim s majkom u kuci od 50tak kvadrata...
rezije: 100kn struja, 80net, 115max tw i 200komunalije + drva za ogrijev 1 godisnje 1300kn....
hrana je nekih cca. 1000kn nekad vise....
moja placa 2200, njena 2800...
znaci imamo normalan zivot, nit luksuz nit siromastvo...
Moja baka koja u provinciji živi sama uzima 8-10 metara svake godine, ako se dobro sjećam ~300 kn po metru -> ovo vaše mi se čini kao totalni SF... Ili je jednostavno, kod vas uvijek hladno
z_k is offline  
Old 15.10.2013., 20:11   #1010
Lakše ti je odmah priznat da ti baka ima saunu doma i da hajca k'o luda. Nemreš u pitanje dovodit forumske šparkase i fiskalno odgovorne.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Old 15.10.2013., 20:50   #1011
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Lakše ti je odmah priznat da ti baka ima saunu doma i da hajca k'o luda. Nemreš u pitanje dovodit forumske šparkase i fiskalno odgovorne.
Imaš pravo, bake su ionako stalno zimogrozne i žale se da im je hladno. Naši mladi lavovi mogu izdržati bilo kakvu zimu
z_k is offline  
Old 15.10.2013., 21:47   #1012
evo jos jedan primjer dvoje ljudi u jednom stanu. na godisnjoj razini, da bude preglednije.

rezije 800kn x12 mjeseci = 9600

stanarina 2200 x 12 mj = 26.400

hrana: cetiri puta tjedno kuhanje, jedno 40-50 kn po rucku za oboje. dvaput tjedno po 70-110 kn za rucak vani/naruceno za oboje. jednom tjedno besplatan rucak kod roditelja. dorucci, vecere i obroci izmedju negdje jos 40 kn za oboje dnevno. cca mjesecno 2750 kn, odnosno godisnje 32.900 kn za oboje.

odjeca: godisnje po osobi, ugrubo, po par obuce (500 kn), dva para hlaca (2x250 kn), tri para nekakve veste (3x200 kn), 5 majica (5x100) i donje rublje jedno 100 kn godisnje. plus jakna svake dvije godine, prosjecno 300 kn, dakle 0.5x300 kn. sve ukupno za jednu osobu 2350 kn po osobi, odnosno 4700 kn za oboje.

odrzavanje kucanstva: tesko mi procijeniti. 1000 kn godisnje?

higijena i osobno uredjenje: 800-900 kn godisnje po osobi? za zenu nesto vise zbog pokoje dodatne (jeftine) sminke i skupljeg frizera, mozda i blizu 1200 kn. ukupno za oboje recimo 2000 kn godisnje?

mobitel svake 3-4 godine po osobi, racunalo zajednicko svakih 4-5 godina. jedno barem 1300 kn godišnje sve. ali zaboravih na račun za mobitele. cca 1200 kn zajedno oboje godišnje.

cca 79 tisuća kuna za oboje, odnosno mjesečno po osobi 3300 kn.

Još nije uračunato ništa od sljedećega: prijevoz ili nedajbože auto, bilo kakav odlazak van grada, bilo kakav izlazak u grad, bilo kakve sitnice za hobije, nedajbože pokloni za ikoga, osobe koje se ne mogu uzdrzavati (npr. eventualna djeca) itd.

Zakljucak - ako vi i vas partner svako imate placu od 3000-3500 kn - ostanite zivjeti s roditeljima ili u poklonjenom/naslijedjenom stanu.
Shpiro is offline  
Old 15.10.2013., 22:34   #1013
Quote:
z_k kaže: Pogledaj post
Moja baka koja u provinciji živi sama uzima 8-10 metara svake godine, ako se dobro sjećam ~300 kn po metru -> ovo vaše mi se čini kao totalni SF... Ili je jednostavno, kod vas uvijek hladno
Baka je cijeli dan doma, a dvije zaposlene osobe nisu.

A ni kvadraturu ne znaš, ni kakva je izolacija... Bitno da zezaš čovjeka.
Metallic Crnac is offline  
Old 15.10.2013., 22:47   #1014
Quote:
k-kekec kaže: Pogledaj post
o jadan...baš mi te žao sa tih tvojih 12000+ kn...jedva da možeš kupiti nešto za pojest, platit djeci vrtić + slobodne aktivnosti, tu i tamo koji put na more ...

pa kad vam je ZG tako "skup", (a lopov Bandić uredno ima 16 mlrd. kn svake godine u đep) odite u manje "razvijene krajeve" gdje su dopinosi i prirezi gradu manji...ali onda računajte da vam plaća neće bit 10 000+ kn već 3000+ kn...

al ,ne bitno da se kuka na sve strane...idete mi već na k**** zagrebčanci...
Pa da ti uletiš na slobodno mjesto u Zagrebu ili je u pitanju izazov tipa ˝ajmo se mjenjati˝
Pa evo ja bi se rado mjenjao sa kolegom sa posla koji preko puta svojeg imanja ima zapuštenu državnu šumu gdje si fino pripremi drva za zimu znači ulaganje gorivo za motornu pilu i slobodno vrijeme
Znači radimo za istu plaču,ja se vozim autom na posao jer mi je veza sa ZET-om za qurac on putuje vlakom koji je poprilično pouzdan, do posla ja putujem 9km on 30km i sad teška debilana za 3x manje km meni treba više iz N.zg u jankomir nego njemu iz zaboka u gajnice gdje mu je HŽ stanica i onda još 5min do firme pješice
Ja skurim cca 1000kn goriva on 400kn karta za vlak a ni brige ni pameti uopče ga ne jebu servisi,gume,pranje,registracija ono sjedne i ko kofer se fino vozi u beli zagreb grad
I naravno kaže on lako je nama u gradu sve nam je dostupno
BD-zg is offline  
Old 16.10.2013., 00:58   #1015
Quote:
Metallic Crnac kaže: Pogledaj post
Baka je cijeli dan doma, a dvije zaposlene osobe nisu.

A ni kvadraturu ne znaš, ni kakva je izolacija... Bitno da zezaš čovjeka.
1300 kn je oko 4 metra drva... Jesi se ti ikad grijao na drva? Ja jesam, 4 m3 su jako malo za sezonu. U ovom slučaju nije pitanje cijene, već količine... Nekad brojevi na ovoj temi jako upadnu u oči, pa se čovjek zapita...
z_k is offline  
Old 16.10.2013., 01:09   #1016
bosna se cjela grije na drva, ne znam zasto je kod nas drvo toliko skupo

drzavne zemlje ima, dajte je siromasnima nek se bave s njome. nek bude pod crkvom da bude reda. rjesite problem s ultra siromasnim slojem.

kad se spomene zbrinjavanje, odma se misli dajte im novouredene stanove. ma dajte im neuredene... odma dajte im gnjojivo, strojeve i pesticide. ma dajte im zemlju i golim rukama nek kopaju

ako bude viska proizvonje, nek i zaradu sto

stvarno ne znam kako se s 3000kn moze prezivit. 7000n ok. pravi zivot ide s 9000kn s tim da nemas ulaganja. ja imam ulaganja statickih dinamickih troskova da mi 9000 nikao ne idu pod sejfings

isto tako kad ljudi ne idu naprijed, onda se skuplja tako bez smislena energija tipa stari auto, stara kuca... itd

a kad imas na cemu zaradivat novce, a okruzen si vukodlacima, onda te tek boli glava. lako je onima koji svaki dan zarade kunu, ali sezoncima je najgore srce jedan period jace, pa slabije kuca...

mislim da se novci i potrosnja najvise vide na mladima. jer im starci, bake provode pred televizorom da bi usparali i dali bas djeci. blago toj djeci. koliko to dugo moze ic tako, ne znam. netko ipak mora proljevat pare na taj siromasni sloj. a mutimljaderi kupuju zlato i cuvaju ga u sefovima. manjak novca je sigurno. zato cjene nekretnina idu dolje, tj nestaju neki gusti i sredine da bi se nadoknadila najaca potraznja. nece cjena ulaznice u kino pasti

stednja prakticki ne postoji. koliko tog svakodnevno konzumiramo, da jednostavno vise u minus idemo nego sto stedimo.

u velikim gradovima aktivna omladina (citaj ovce za tovljenje - ali druge niti nema) od 20 do 30g zive s cimerima. najeftinija renta. nemaju u vlasnistvu pokretnine, nekretnine... odjecu obucu nose do krajnosti. osnovna higijena. hranu se osnovnim namirnicima. cipi cipsom najvise. za pivu vjerujem da imaju svaki dan. tv niti ne gledaju. to samo gledaju tinejderi tj obitelji

i cim ti zarade koju tisucu odma na koncerte i putovanja. nije im bit sejfiranja novaca, koliko pratit trend ''uzivam dok sam mlad''

iphone ce kupit u svakom slucaju. ili tanki tablet. to je osnova

Zadnje uređivanje MillionMan : 16.10.2013. at 01:52.
MillionMan is offline  
Old 16.10.2013., 01:43   #1017
Ne znam zasto se neki ljute na tude odgovore, kad je tema "Koliko novaca vam je potrebno za "normalan" život?" ?

Svako se pokriva koliko je dug.
Sjecam se da je moj je prekrivac nekad bio kraci, pa mi se sve vise od toga cinio "luksuz"......
Zato sad,opamecen godinama, ne smatram da je sve manje od moje potrosnje "skrtarenje".
__________________
Sunt facta verbis difficiliora
Offshore is offline  
Old 16.10.2013., 07:57   #1018
Quote:
MillionMan kaže: Pogledaj post
drzavne zemlje ima, dajte je siromasnima nek se bave s njome. nek bude pod crkvom da bude reda. rjesite problem s ultra siromasnim slojem.
PFFFFFFFAAAAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!!!!1
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Old 16.10.2013., 12:34   #1019
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
PFFFFFFFAAAAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!!!!1
nije bio bolje onima koji su tek naseljavali sjevernu ameriku

bolje da malo radosti medu ovim narodu dode, umjesto da vlada ovoliko negativna koncetracija

a neka crkve, previse je pokvarenih. stvarno previse. s tim da ne rad, ne urednost, ne cjenit tude ja isto smatram pod ne djelo
MillionMan is offline  
Old 16.10.2013., 12:37   #1020
Quote:
z_k kaže: Pogledaj post
Moja baka koja u provinciji živi sama uzima 8-10 metara svake godine, ako se dobro sjećam ~300 kn po metru -> ovo vaše mi se čini kao totalni SF... Ili je jednostavno, kod vas uvijek hladno
nebi vjerovo al bude dosta, lozi se od popodne 3 4 do nekih 10... )
Ivan__18 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:20.