Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2014., 08:11   #1
Nefroblastom (Wilmsov tumor)

Dragi roditelji,

Majka sam djevojčice kojoj je prošle godine otkriven nefroblastom.Mi smo sada već pri kraju liječenje i za sada je sve u redu.
Tražeći informacije po internetu primjetila sam da na forumima baš i nema teme o ovoj vrsti tumora.A znate i sami kad se tako nešto desi svaka informacija nam puno znači.Zato bih voljela da svi koji su to prošli ili sami il sa svojim djetetom da se ovdje jave i napišu svoje iskustvo,radi budućih roditelja kojima će te informacije puno značit.

Mi smo o procesu liječenja i ja još uvjek tragam za potpunim informacijama i iskustvima drugih.

Mojoj djevojčici je tumor narastao u lijevom bubregu.Kada smo došli u Klaićevu bolnicu bio joj je dimanzija 16*10*10.Tad je krenula sa kemoterapijama.Primala ih je mjesec dana jednom tjedno.Tumor joj se za mjesec dana smanjio na 9*6*6.Tad je išla na operaciju.Izvađen joj je cjel tumor zajedno sa bubregom.

15 dana nakon operacije krenula je na kemoterapije.Po phd-u utvrđeno je da je kod nje 2 stadij intermedijarni,tj srednjeg rizika.Od terapija prima vinkristin,aktinomicin i doksorubicin.Inače u drugom stadiju se ne koristi doksorubicin ali pošto su kod nje pronađene neke stanice zločestije ona spada u skupinu sredjeg rizika pa joj je uveden i doksorubicin.

Evo ovo je ukratko o našoj bolesti.

Voljela bih da se jave drugi roditelji sa svojim iskustvima!
alsamida is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:47.