Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2015., 00:59   #1
Rastava, drugi brak, kako prezivit? On nece vise bit moj muz ni otac...

Pozdrav svima, unaprijed se ispricavam na dugom postu. Dakle nisam Troll, pisem pod drugim imenom jer je prica duga i teska.

Dakle, ovo mi je drugi brak. Iz prvog imam jedno dijete od 9 godina. Otisla sam ja nakon 11 godina i 8 godina pokusavanja ispravljanja kriva drine. On dobricina dok nije popio,a onda bi skrenuo i premlatio me, porazbijao pola kuci itd. Takva szena- vise puta na tjedan Da ne duljim otisla sam ja. Ostavio sam mu i kucu i nista nisam trazila jer sam imala 2 posla i mogla se brinut za dijete i mene.nisam se htjela svadat, htjela sam da dijete ima oca.

Sadasnjeg sam muza upoznala dok jos sluzbeno nisam bila rastavljena.
Od prvo dana je prihvatio moje dijete kao da je njegovo. Sve super. Skupa smo 5 godina od toga 3 godina u braku. Imali smo uspona i padova, selili se 4 puta, zajedno odlucivali o svemu, brinuli zajedno o svemu. Krenula sam se prekvalificirat - i tu smo odluku donijeli zajedno. Znaci smo da 3 godine nece bit lako. Preselili se u njegov grad, njegova se baka razbolila, njegovala sam ju godina dana pored obitelji i skolovanja dok nije umrla (to mi je struka). Naslijedili smo njen stan, njemu iz ljubavi pristajem sam zivit ispod njegovih roditelja - prva greska.

Dosli tu, namjestili stan, njemu posao - 2 Minute hoda, sve super...recimo.
Kontrola u svako doba dana i noci. Zasto? Di ? Jer? S Kim? Do kad? Znaci svekrva prati svaki korak. A on zna uvijek i u svakom trenutku di sam.
Ocu popit kavu s muzem ona na prozor i pricaaaa, ja izadem iz tusa (kupatilo odmah preko puta ulaza a mi se ne zatvaramo i vrati su skoro uvijek otvorena) kad ono svekrv ispred mene. Otkljuca vrata i upadne - pa kao vidim je on I gorih stvari...
Muz ima okrugli rodendan - ovdje obicaj da te u rano jutro probude.rekli smo ajde za vikend. On bio.bolestan ja imala taj dan ispit. Ma.kakvi evo njih.15 u 4i.po ujutro. Ajde reko... ode muz na posao, mala u skolu a ja sve cekam da ce oni se maknut. Pita svekrv dali markiram, ja kazem ne ali cekam da gosti odu. A oni meni: zakljucat cemo mi kad idemo. I ostane 10 ljudi u Nasen stanu a od nas nikog doma.
Da ne kazem kad smo stan renovirali bili su moji tu I bili su tretirani kao zadnje smece - Jugo, Jel. ..
Sve neka pravila koji se moras drzat, Svekrvini savijeti kaze on nisu savjeti nego zapovjedi.
Ja sam njima pored skole i ucenja i obitelji jako cesto kuhala i pekla kolace, titrala im jajca da prostite. Neka. Nije mi zao.
Moj muz se bunio da nisam izvadila ves iz susare kad je zapistila, da nisam po 3. Put . Taj dan usisala kupatilo jer Eto 2 slake su na podu...nas Troje plus pas. .
Pred ispit sam prala u 2 ujutro pod da nebi imao sta za kakat, isla usred noci u drugi Grad po sastojke za kolac za koji se Eto u 11 Satin navecer sjetio da bi sutra odnesao na posao. On ode spavat a ja do 3 ujutro pecem, pomaze mu oko njegovog kluba, stavljam sebe iza negdje. .neka...

Ovo ljeto bili na godisnjem ja ostala kod mojih duze od njega (na njegov nagovor) da bi on nakon 4 dana poslao poruku! Da on vise ne moze nit zeli bit moj muz ni "otac" mom djetetu. Da njemu treba mir i rastojanje od nas, da ga gusimo.

Ja ne vjerujem sta citam. Citam ponovo. Zovem ga. Kaze ne voli me vise. Smeta mu jer pusim (i kad me upoznao sam pusila) jer kad odem van zapalit pogledam dali je moja.mama se javila (300 km su daleko) njegovi sve vide. Njegova stara kaze meni neka malo manje kontaktiram moju obitelj jer ta ista ima los utjecaj na moje dijete... tu sam pukla. S njima.pijem svaki dan kavu , moje vidim jednom u par mjeseci...

Al volim ga. Prihvacam sve to nekako. Htjela smo kucu sazidat,imali smo iste vizije, super smo Team, zelimo isto...I. onda on kaze da ne zeli vise biti moj muz ni otac
Kao da smo neka igracka koju vise ne treba.
Nakon nekog vremena gledam ja tel. Racun (imamo sve zajednicko) I kontam da je gospodin sok je samnom bio na godisnjem poslao 140 poruka na isti Broj. Pitam ga. Pi*di. Dode s dezurstva, pakira stvari, psa i dolazi.
Zovem.njegovog oca - on kaze sta da ja tu radim to je njegova odluka.
Prijateljica dolazi kod mene. Uzimala malu i mene kod sebe da prespavamo. Vracamo se ujutro kod mene - njega nema. Ja vise ne reagiram. Prijateljica me vidi u bolnicu. Ne sjecam se. Fali mi puno dana, znam da su moji bili tu - sta su pricali - neznam. On nije dosao 10 dana nit je zvao a nit pisao.
Izlazim van. Njegovi nit ne pozdravljaju nit pitanju kako smo mala I ja. - nema veze.
Ponizavam se, molim. On sve hladniji. Oce razvod.spava kod svojih. Ima vise osjecaja za neki kamen na cesti nego za mene. Drugi dan kaze da me voli. Pa onda opet ne , nemoze on vise...kazem ja, uzet si.mi volju za zivot - on meni pa onda se upucaj, napravit ces mi uslugu i usparat puno novaca. Jer jadan mora godina dana radit da me isplati. ma sapunica prava.
Ja se trgnem, idem se raspitat sta mogu trazit. Kazem.mu, on vice da sam ja.luda. drugi dan evo njega sa sljivom na oku. Pitam.ga sta.mu je. A on meni da bi ja trebala znat sta je njemu kad sam ga izbacila iz stana. :eek wtf???
Nakon par dana evo njega u stan, dosao je kod male, fino se napapao i otisao. Tako.par dana za redom. Pa me poljubi i kaze da osjecaji su tu Ali samnom ne moze. Ja Patim. Drugi dan zavrsimo u krevetu. Greska. Idemo dalje.
Kaze ostanite tu u gradu nemojte tako daleko (idem tamo gdje je otac od male) pa se mozemo vidjet kad nas je volja Tj. Kad je njega volja. Ako ne mogu njegove uslove prihvatit neka odem. On tako jedan fakultetski obrazovan covjek..
Kaze doc ce nas posjecivat i ako se bude osjecao dobro ostat ce. Hahaha. ..
I tako sjedim pored spakiranih stvari, na krhotinama zivota, sama, pijem i pitam se sta li sam mu napravila da se tako ponasa ,
Zasto nas je odbacio od sebe a zna da ga obje volim vise nego neznam sta. Sutra krecem sa selidbom pitam se kako cu to.prezivit, znam da sam glupa, jos ga volim..
Sad sam.si.malo.popila pa ne zamjerite na pravopisu, sama sam kao pas, tuga i bol...pitam se kako prezivit?
Nemam posao jer se preobrazujem, maloj treba sve a ja joj mogu priustit -sipak
I pitam se kako netko.moze tako.obavit obitelj..kao da nikad nista nije postojalo. A zivila sam za malu I njega...Dode mi da se ...
Smilje35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 05:26   #2
Mislim da znas odgovor na pitanje sto uciniti. Sve sto trebas je svu energiju koju si ulozila u vas pretociti u opstanak tebe i djeteta. Ona ti treba biti snaga. Ona ce ti donijeti mir. Bavi se njome. Gradi joj samopouzdanje,mudrost,hrabrost...
Sve su to gluposti i trebate sto dalje to otici od toga dok nisi unistila dijete.

Ne ocekuj da ce te netko ovdje bodriti. Svoju snagu moras naci u sebi. Ona ne postoji vani u vreci pa da ces malo uzeti za sebe.
Sretno..

P.s. alkohol nije rjesenje. On samo kamuflira probleme.
Cikcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 09:59   #3
Angry

Quote:
Cikcak kaže: Pogledaj post
Mislim da znas odgovor na pitanje sto uciniti. Sve sto trebas je svu energiju koju si ulozila u vas pretociti u opstanak tebe i djeteta. Ona ti treba biti snaga. Ona ce ti donijeti mir. Bavi se njome. Gradi joj samopouzdanje,mudrost,hrabrost...
Sve su to gluposti i trebate sto dalje to otici od toga dok nisi unistila dijete.

Ne ocekuj da ce te netko ovdje bodriti. Svoju snagu moras naci u sebi. Ona ne postoji vani u vreci pa da ces malo uzeti za sebe.
Sretno..

P.s. alkohol nije rjesenje. On samo kamuflira probleme.
tuzna je ovo prica,ali na zalost nitko nikog ne posjeduje...tvoj muz je odlucio bez obzira sto bi ti htjela da je drukcija.Za suzivot je potrebno dvoje,a u tvom slucaju samo je inicijativa s tvoje strane.Sva tvoja zrtva i predanost su ostale bez priznanja,ali ti znas sta je istina.Takoder ako si imala snage prekinuti prvi brak ,prezivit ces i ovaj raskid.Cini mi se da ga idealiziras,ali s obzirom na prethodno iskustvo svaki bi ti bio bolji od prvog(nasilje,alkohol).Mislim da si ti dovoljno jaka zena i budes ti to prezivjela samo treba vremena...i
Ivy37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 12:11   #4
A zasto si kvotala moj post? Ne kužim?
Cikcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 16:38   #5
Quote:
Cikcak kaže: Pogledaj post
A zasto si kvotala moj post? Ne kužim?
Sorry tehnicka greska
Ivy37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 17:03   #6
on meni pa onda se upucaj, napravit ces mi uslugu i usparat puno novaca.

Nakon ove rečenice koju ti je tvoj 'ljubljeni' rekao, ti nas na forumu pitaš što da radiš???
I o kakvoj obitelji ti pričaš? Pa to nije njegovo dijete, nego samo tvoje.
On je tvoju kćer volio dok si mu ti bila napeta i dok te ševio, a ti brinula o njegovoj babi.
Kako možeš biti tako naivna? Zašto očajnički trebaš nekoga da te voli?
Pa ženo imaš svoju kćer. Proživi život s njom i uživaj.
Nemoj odmah trčati kad nekog upoznaš u novi brak.
Neki ljudi si sami zakompliciraju život. Sad ti još samo treba da se propiješ. To bi bio šlag na torti.
Daj se skuliraj i ne glumi patnicu. Zdrava si i maš dijete.
Možda ti grubo djeluje moj post, ali mora te netko razdrmati, da ti 'pamet' dođe u glavu.
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2015., 14:07   #7
U pravu su ovi koji primjećuju da malu shvaćaš kao vaše dijete.
Ona nije vaše dijete već dijete tebe i tvog prvog ex muža. Ako ju je i "tolerirao" radio je to zbog toga što je bio sa tobom, a to ne bi bilo moguće da malu nije podnosio.

Doduše , sad kad vidim do koje si se ti razine spremna ponižavati radi njega, mislim da bi mu sasvim solidno prošlo i to da je malu otvoreno mrzio.
Ti bi kao dobro pašče mahala repom, tama te hranio batinama triput dnevno.Kao prvi muž.

Vidiš, neki su nefizički oblici zlostavljanja i podliji i bolniji od banalnog šamara...Ti to očito ne vidiš kraj zdravih očiju.

Nakon što ti netko otvoreno sugerira da se ubiješ ti ideš za istog piti ne bi li utopila tugu što je otišao. Ja se slažem da imaš itekako dobar razlog za piti. Šampanjac, najskuplji!Jer si se oslobodila debilnog čobana koji bi ti život pretvorio u pakao.

Očito je da si isfrustrirana i iskompleksirana zbog kraha prvog braka i sad nemaš apsolutno nikakve kriterije za bilo kojeg idućeg partnera...Jel muško, jel te hoće...može. Primaš. Udaješ se. Moliš, kumiš...patiš. Plačeš. Što god, jer se siplati.

A gdje ti je to dijete u svemu?

Čemu učiš tu svoju kćer i kakav joj primjer pružaš?

Želiš i od nje sutradan napraviti očajnu mučenicu koja će davati posljednju kap krvi iz tijela ne bi li zadržala školski primjerak kretena kraj sebe??

Možda će ti zvučati surovo, ali obično se čovjek pokriva onako kako si je prostro...A ti si godinama već prostireš šlampavo i bez ikakvih mogućih standarda...Što se sad čudiš?Moguće da bi takva poput tebe izazvala sadističke porive i u mnogo normalnijeg muškarca...naprosto zato jer bi mu se moglo...Kome danas nije dobrodošao ventil za pražnjenje na kojem će se iskaljivati kad god zagusti??

Mislim da bi taj osjećaj očaja trebala zamijeniti sramom i žaljenjem što si dopustila da ti kći svjedoči tvom takvom odnosu sa muškarcem...Ja bih na tvom mjestu sav svoj naporu ulagala u trud da mi kći ne postane nalik na mene, da shvati prave vrijednosti u životu, da spozna svoju vrijednost, da izgradi samopouzdanje i samopoštovanje bez kojeg si ti davno ostala.

Dijete nije krivo za tvoje loše procjene i odluke. Ne dozvoli da ispašta radi istih. Trgni se i shvati da majke nemaju mnogo vremena za jadikovanje, cmizdrenje i napijanje!! Želiš da si još i pijanstva natovariš u dosije, pa da ti razmatraju i roditeljska prava na dijete?Još ti samo to fali...

Ne sažalijevaj se. Misli na dijete, na vašu zajedničku budućnost. Pusti mlatimudu nek s srećom ode...Da si imalo bistrija više s njim ne bi ni u isti bus ušla.Kamoli na bilo koji način komunicirala.

Pruži barem djetetu šanse koje ti nisi imala.Odradi bolji posao negoli su tvoji roditelji odradili sa tobom. Ne bih se mnogo čudila da je upravo odnos sa njima doveo do toga da se kao odrasla žena ponašaš ovako djetinjasto. Beskičmeno. Labilno...
__________________
A bad day for your ego is a great day for your soul
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2015., 14:20   #8
Nadam se da ce procitat ove komentare...
Cikcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2016., 01:43   #9
Ja bih se slozila donekle sa tvojim postom Nunna ali najlaske je osudjivati drugoga ali sta bi ti da si u njenoj kozi.. najlakse je reci trgni se prestani biti beskicmenjak.. treba raditi na promjeniti.. stalno... I prolaziti kroz greske, I patnje samo zato sto nekog na neki nacin trebas-volis. Svi drugacije gledamo na ljubav. neko je osjetio trunke ljubavi mozda samo od te jedno osobe I sad je ne zeli pustiti da ostane bez icega. Ocaj jeste ne kazem da nije..I ja se iskreno nadam da su to sve lekcije koje cemo sa vremenom nauciti... mozda jedna ocajna zena nikad nece naci I zadrzati pravu ljubav samo zbog ponasanja ali ne vjerujem u to.. samo vjerujem da nije bila iskreno voljena I to je to.
Nadam se da ce nauciti I za utjehu cu joj reci da ja stalno ucim..nisam dobila puno poena ali se ne predajem. Moguce je promjeniti mentalni sklop samo treba truda, I vremena I nade. Bice bolje.
__________________
One day it will happen, without noticing it,
Something will change. Something will calm in us
Something will touch us and there will be nothing to fear from. And it will come. Confident in itself.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2016., 10:20   #10
Quote:
EmiliaK kaže: Pogledaj post
Ja bih se slozila donekle sa tvojim postom Nunna ali najlaske je osudjivati drugoga ali sta bi ti da si u njenoj kozi.. najlakse je reci trgni se prestani biti beskicmenjak..treba raditi na promjeniti.. stalno... I prolaziti kroz greske, I patnje samo zato sto nekog na neki nacin trebas-volis. Svi drugacije gledamo na ljubav. neko je osjetio trunke ljubavi mozda samo od te jedno osobe I sad je ne zeli pustiti da ostane bez icega. Ocaj jeste ne kazem da nije..I ja se iskreno nadam da su to sve lekcije koje cemo sa vremenom nauciti... mozda jedna ocajna zena nikad nece naci I zadrzati pravu ljubav samo zbog ponasanja ali ne vjerujem u to.. samo vjerujem da nije bila iskreno voljena I to je to.
Nadam se da ce nauciti I za utjehu cu joj reci da ja stalno ucim..nisam dobila puno poena ali se ne predajem. Moguce je promjeniti mentalni sklop samo treba truda, I vremena I nade. Bice bolje.
Ja se ne mogu zamisliti u njezinoj koži jer valjda previše volim sebe.

A pazi, čak se i ne smatram nešto pretjerano samoljubivom i samouvjerenom osobom. No, postoji granica ispod koje ne idem, da su preda mnom i svi sveci...

Veliš, treba ju razumijeti, zbog mrva ljubavi za koje se klinga ja sad tu njoj trebam umatati moje viđenje njezine situacije?
Kome to koristi?
Ona treba čuti neke stvari.
Očito je da je u potpunoj zabludi, totalno nesvjesna vlastitog udjela u svemu što joj se u životu izdogađalo...
Samo se sažalijeva, očajava, kumi, moli...Ma strašno nešto.

Sorry, meni je u cijeloj toj priči najviše žao tog djeteta (još k tome i ženskog) koje će na žalost, trpjeti posljedice svih ovih događanja, i možda čak imati slične obrasce ponašanja kad poraste, kao i njezina majka.

Jer ju nitko neće naučiti osnovama samopoštovanja.

Što da nauči od majke koja se propija, očajava na sav glas vukući trećerazrednog mlatimudu za rukav da ostane sa njom?

Možda zvučim grubo, ali hey. Tu je jedno dijete!

I ja imam kćer.

I nema te sile radi koje bih se tako ponižavala njoj pred očima, a usput ponižavala i nju!!Stalno spominje kako očajava jer je napustio nju i dijete, kako i zbog male želi da se vrati...Dakle, ti malu hraniš jadikovkama na račun toga kako ju je netko napustio, ostavio...kako cmizdriš ne bi li tog nekog pridobila nazad itd...
Pa onda ima i prvog tajku, biološkog, koji je mlatio mamu koja je puštala da ta strava traje godinama...
Drugi je egocentrični, labilni edipovac koji veze nema sam sa sobom što hoće...nedozreo i za casual seks s usputnom ženskom, kamoli za ozbiljnije vode.

I sad, nju treba tu ići "shvaćati"i gladiti po ramenima. Ta "shvaća" ona sebe sama dovoljno tokom cijelog svog života....Razumijeva sve i tolerira si sranja koja nitko živ ne bi tolerirao. Sve za muškarca. Jer, bez njih se valjda ne može, jel?
Moraš imat kraj sebe mužjaka s toljagom, i biti pod nečijom čizmom. Inače to nije "to".

Nek počne malo razmišljati o tome da li je ikad imala ikakve kriterije?Postoje li ikakvi uvijeti koje su ti muškarci morali ispuniti ne bi li ih zavoljela, prihvatila kao oca svoje djece itd...
Nitko se ne mijenja preko noći.
Nije ni taj prvi muž.
A nije ni ovaj nesretnik.
Samo je ona to valjda tako doživjela budući da je veći dio života birala biti slijepa.
Pod svaku cijenu.

I sad je začuđena jer se opet našla tu gdje jest.

Daj se ženo zavoli već jednom. Zbog svoje kćeri, ako ne već zbog sebe!


Postoje psiholozi, psihijatri koji mogu pomoći. Ali ništa se neće dogoditi samo od sebe, dok ne shvati koje je greške sama počinila.
__________________
A bad day for your ego is a great day for your soul
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2016., 15:23   #11
@EmiliaK

Kad čitam ovakvu ispovijest,kao što je autorice ove teme,iskreno postajem ljuta.
I pitam se kako žene imaju tako malo samopoštovanja,pa dozvole da se s njima tako postupa?
Sa ili bez djeteta,da je taj autoričin posljednji muškarac na svijetu ne bih ostala s njim ni sekunde više.
Nunna je napisala točno ono što treba.
I kako treba.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2016., 03:08   #12
Da li sve vi citale knjigu Zene koje previse vole.. mozda je upravo ona jedna od takvih.. Psihijatri i psilogozi tesko da mogu puno pomoci jer je obrasci stalno ponavljaju i malo koja se uspije izvuci. mozda tek ona koja odluci odustati od veza sa muskarcima zauvjek. Neka cak i obole od stresa.
lako je pricati ali nije uvijek lako napraviti. Vi mislite da cete vi njeno misljenje promjeniti nekih postom o samopostovanju.. ne vjerujem. Zelim joj srecu ako nista da se nauci sto vise stititi od predatora.. cuvati svoje srce.
__________________
One day it will happen, without noticing it,
Something will change. Something will calm in us
Something will touch us and there will be nothing to fear from. And it will come. Confident in itself.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2016., 07:41   #13
Quote:
EmiliaK kaže: Pogledaj post
Vi mislite da cete vi njeno misljenje promjeniti nekih postom o samopostovanju.. ne vjerujem. Zelim joj srecu ako nista da se nauci sto vise stititi od predatora.. cuvati svoje srce.
Ali možemo pokušati.
Štoviše, i trebamo pokušati.
Pogrešnije je gladiti ju po ramenima. Što zapravo ima od toga što si joj poželjela sreću?

Znam pouzdano da joj neće biti drago pročitati ovakve odgovore, ali duboko u sebi, vjerujem da će ju upravo oni potaknuti da se malo dublje preispita. Da stane na životnu loptu i zamisli se malo nad svojim izborima.
Prvenstveno nad tim da sve što kaže/učini/odluči (kao i ono što ne kaže/ne učini/ne odluči) direktno i presudno utječe na njezinu kćer koja nikom ništa nije skrivila. Koja zaslužuje da je i majka i svi u njezinoj okolini tretiraju kao blago, jer ona to i jest.
A ne da godinama gubi majčinu pažnju jer ona neprekidno cmolji i cmizdri za mudonjama.
Kako je krenula, ogromne su šanse da će za koju godinu i sama plakati pred nečijim pragom i čekati pod stolom mrvice.

Ma nek pošalje k vragu i onog siledžiju i ovog debila. Nije sama, ima svoje dijete. Neka za prvu ruku nauči biti sretna sa tim bogatstvom.Ljubav, ako treba, doći će sama...Nema koristi od grozničavog preznojavanja i silovanja. Dapače, muškarci čim osjete očaj dobijaju instant poriv dati petama vjetra. I umjesto da ih privuče i zadrži, tim će podređenim i slabićkim stavom samo uvijek i iznova uzrokovati odlaske...

Nitko ne voli paćenice i labilne mučenice.
Da se razmemo, ne velim da je svojim ponašanjem uzrokovala da oni postanu debili,ali je u svakom slučaju takvim ponašanjem privukla iste. Pravi muškarci za sebe će ipak birati nešto odlučnije, samouvjerenije žene sa stavom koje znaju da nisu rođene da bi nekome titrale jajca.
__________________
A bad day for your ego is a great day for your soul
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2016., 13:01   #14
Pozeljela sam jos srecu da nauci da sto vise zastiti svoje srce. Sada prolazi kroz jako tezak zivotni period i sve sto cita su kritike sto nije ovo sto nije ono..
Neke stvari je bolje odbolovati ali potencirati to koliko malo samopostovanja ima, ovom casu ni nije bas najbolji savjet.
Sto se tice njene kcerke sve napisano stoji i nadam se da ce je to malo podignuti iako se cesto puta mizerno osjecamo pred svojom djecom sto smo sebi nesto lose dozvolili.
Zene koje previse vole ce sve uraditi za muskarca i stalno ce ponavljati iste greske. To je kao neka ovisnost kao i droga i nisu sve terapeuti ni obuceni u toj oblasti. Tim zenama hronicno fali ljubavi.. a niko ih ne moze ni okriviti za to. nije droga, ne prave nista lose nikome osim same sebi.
__________________
One day it will happen, without noticing it,
Something will change. Something will calm in us
Something will touch us and there will be nothing to fear from. And it will come. Confident in itself.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2016., 13:23   #15
Quote:
EmiliaK kaže: Pogledaj post
Neke stvari je bolje odbolovati ali potencirati to koliko malo samopostovanja ima, ovom casu ni nije bas najbolji savjet.
Odbolovala je ona i prvog muža...
Vjerujem i nekoliko drugih neuspjelih veza...
Sad preboljeva i ovaj brak...
I sve to stoji. Treba odžalovati. Ali kakva korist od žalovanja kad iz toga ne izvuče nikakvu pouku, nikakvu korist za ubuduće?
Sudeći po svemu, ona do sad nije naučila gotovo ništa. Vječito ponavlja iste greške.

Nadalje ste rekli

Quote:
EmiliaK kaže: Pogledaj post
ne prave nista lose nikome osim same sebi.
Dogovorite se sa sobom.

Quote:
EmiliaK kaže: Pogledaj post
Sto se tice njene kcerke sve napisano stoji i nadam se da ce je to malo podignuti iako se cesto puta mizerno osjecamo pred svojom djecom sto smo sebi nesto lose dozvolili.
Dakle, nikako nije istina da ne šteti nikom drugom nego sebi budući da je tu još netko tko trpi direktne posljedice svih njezinih stanja (trenutno i onih polupijanih )
__________________
A bad day for your ego is a great day for your soul
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2016., 20:42   #16
Ja sam propustila da procitam da pije..
Drugo ima tu nekih stvari koje bi ja drugacije napravila ali ljudi grijese i kad misle najbolje
Nadam se da ce uspjeti da se doskoluje kako je i planirala.
__________________
One day it will happen, without noticing it,
Something will change. Something will calm in us
Something will touch us and there will be nothing to fear from. And it will come. Confident in itself.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 02:34   #17
Quote:
Nunna kaže: Pogledaj post
Odbolovala je ona i prvog muža...
Vjerujem i nekoliko drugih neuspjelih veza...
Sad preboljeva i ovaj brak...
I sve to stoji. Treba odžalovati. Ali kakva korist od žalovanja kad iz toga ne izvuče nikakvu pouku, nikakvu korist za ubuduće?
Sudeći po svemu, ona do sad nije naučila gotovo ništa. Vječito ponavlja iste greške.
)
Treba se zasititi na vrijeme.. postati hladna kucka I zgaziti prije nego sto te zgaze jer znas da hoce.... osjeti se to...I znas I svoje ponasanje.. daces sve I biti iskoristena..
Ne kazem sad bukvalno da sve treba gaziti ali timming, kad neko pocne da prelazi granice, da znas pobjeci na vrijeme.. I podrska od najblizih da te podrze da izdrzis I ne vratis se u losu vezu.

Znaci I to je jedna od opcija za -zene koje previse vole.
Uciti voljeti sebe, zadrzati sto vise ljubavi za sebe, pa onda za drugoga.. jer nikad se ne zna...
__________________
One day it will happen, without noticing it,
Something will change. Something will calm in us
Something will touch us and there will be nothing to fear from. And it will come. Confident in itself.

Zadnje uređivanje EmiliaK : 25.02.2016. at 03:00.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 19:18   #18
Arrow

Quote:
Nunna kaže: Pogledaj post
Ali možemo pokušati.
Štoviše, i trebamo pokušati.
Pogrešnije je gladiti ju po ramenima. Što zapravo ima od toga što si joj poželjela sreću?
Zasto bi bilo pogresno ikome pozeliti sricu?
Nije emilia napravila nista pogresno. U biti je rekla da se slaze s tobom, samo je tvom pristupu dodala i razumijevanje i odredenu dozu empatije. Ukazala na to da nije nuzno potrebno ici grubo.
Ne znam zasto se uopce smatra da grubost nuzno motivira svakoga. Pogotovo osobu koja i inace ima ocitih problema sa samopouzdanjem i pretjeranom tolerancijom tudih grubih oblika ponasanja.
Tako da grubi pristup uopce ne mora uroditi zeljenim plodom. Dapace, moze lako dovesti do kontraefekta - povlacenja. Jer tesko da osvjescivanje ide na silu. Posebice kad ti i sugovornik ne krecete s istih startnih pozicija.

A i nije svijest sve. Prominiti svoj zivot iziskuje puno vise od svijesti.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2016., 14:31   #19
Quote:
Nunna kaže: Pogledaj post
Ja se ne mogu zamisliti u njezinoj koži jer valjda previše volim sebe.

A pazi, čak se i ne smatram nešto pretjerano samoljubivom i samouvjerenom osobom. No, postoji granica ispod koje ne idem, da su preda mnom i svi sveci...

Samo se sažalijeva, očajava, kumi, moli...Ma strašno nešto.

Sorry, meni je u cijeloj toj priči najviše žao tog djeteta (još k tome i ženskog) koje će na žalost, trpjeti posljedice svih ovih događanja, i možda čak imati slične obrasce ponašanja kad poraste, kao i njezina majka.

Jer ju nitko neće naučiti osnovama samopoštovanja.

Što da nauči od majke koja se propija, očajava na sav glas vukući trećerazrednog mlatimudu za rukav da ostane sa njom?

Možda zvučim grubo, ali hey. Tu je jedno dijete!

I ja imam kćer.

I nema te sile radi koje bih se tako ponižavala njoj pred očima, a usput ponižavala i nju!


Nek počne malo razmišljati o tome da li je ikad imala ikakve kriterije?Postoje li ikakvi uvijeti koje su ti muškarci morali ispuniti ne bi li ih zavoljela, prihvatila kao oca svoje djece itd...
Dobro je sto postoje zene koje ovako razmiljaju! Steta sto nas nema vise!

Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2016., 19:40   #20
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
@EmiliaK
I pitam se kako žene imaju tako malo samopoštovanja,pa dozvole da se s njima tako postupa?
Ljubav bude slijepa a teśko je boriti se sa vlastitim osjećajima.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:53.