Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2017., 18:56   #1
Akrilne boje

Pozz, zna netko gdje mogu povoljno kupiti akrilne boje? (Varaždin i okolica)
Prije sam kupovao u KIK-u ( 8kn jedna boja od 75ml) a sad ih vise bas i nema, tu i tam dobiju...
Chocolate Thunder is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 12:56   #2
kad se već spominju akrilne boje zna li netko gdje da na forumu trazim ili bilo kakav savjet koje akrilne boje kupiti da se crta/oslikava majice ili tenisice.... htjela bih sebi i kcerkici napraviti neke motive, a na dosta mjesta navode da se ne mora kupovati bas one skupe boje za slikanje po tkanini nego akrilne boje... pojma nemam koje bi bile dobre, niti proizvodaca niti vrstu niti cijenu pa ako moze netko pomoci bila bih zahvalna....
snake2808 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 18:58   #3
Quote:
Robbie12 kaže: Pogledaj post
Pozz, zna netko gdje mogu povoljno kupiti akrilne boje? (Varaždin i okolica)
Prije sam kupovao u KIK-u ( 8kn jedna boja od 75ml) a sad ih vise bas i nema, tu i tam dobiju...
Znam za Muller (oko 25kn za 75ml. Te su kvalitetne i jako sam zadovoljna. Imaju i malo veće pakiranje, ali te mi nisu nešto, rjeđe su); Bauhaus 20ak kn 75ml, ali su manje kvalitetne od ovih iz Mullera.

Quote:
snake2808 kaže: Pogledaj post
kad se već spominju akrilne boje zna li netko gdje da na forumu trazim ili bilo kakav savjet koje akrilne boje kupiti da se crta/oslikava majice ili tenisice.... htjela bih sebi i kcerkici napraviti neke motive, a na dosta mjesta navode da se ne mora kupovati bas one skupe boje za slikanje po tkanini nego akrilne boje... pojma nemam koje bi bile dobre, niti proizvodaca niti vrstu niti cijenu pa ako moze netko pomoci bila bih zahvalna....
Najsigurnije je crtati/slikati baš bojama za tkaninu jer je sigurno da se neće oprati nakon fiksiranja. Mislim da je oko 12kn malo pakiranje boje od 15ml u chemacu. A možete kupiti i liner za crtanje po tkanini. 20 i nešto kn, a dugo traje.
Možda se isto može postići i s akrlinim bojama, uz fiksiranje peglom. Znam jedino da mi se fleke od boja ne operu s odjeće.
Meni su najbolje iz Mullera, El Greco. oko 25kn za 75ml.
__________________
Svaka vodoravna površina ubrzo postaje prenatrpana.
paulownia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:59.