Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2010., 00:41   #1701
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
sori cure kaj cvilim sada... danas me toliko uhvatio neki strah vezan uz porod... dal to ima veze s ovom kišom koja pada vani, pa je sve nekako depresivno.... ne znam.

iskreno, trenutno bih nekako radije na carski jer se bojim vaginalnog, bojim se bolova i mogućih komplikacija, a i evo, danas je beba 32 tjedna točno i još je u istom položaju. moja sestra je prvo dijete rodila carskim rezom zbog zatka, a naša majka je imala jako težak porod sa mojom sestrom iako je bila normalno okrenuta (prvo dijete), možda imamo tako građenu zdjelicu da je prvoj bebi bolje ovako nego s glavicom dolje.

kod carskog, ono jedino čega se sada bojim je zaraza MRSA-om tijekom operacije.... i željela bih spinalnu anesteziju da bebu vidim odmah čim dođe van i da ne bude sama nekoliko sati dok ja spavam.
Hej stani s tim crnim scenarijima, MRSA i ostalo!
Carski nije nikako bolja varijanta za tebe, ako vaginalni dolazi u obzir.

Sto se tice okreta bebe koja je okrenuta zatkom:

Prvo, imas jos vremena da se beba okrene.
Drugo, nisi jos uopce iscrpila mogucnosti okreta.

Ima li tko u Hr da radi okret akupunkturom?
Moja childbirth educator kaze da imaju uspjeh preko 90% sto je dosta vise Nego klasicna vanjska verzija koju rade opstetricari (i koja moze izazvati i neke komplikacije).
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 00:49   #1702
Hudic hvala na objasnjenju MRSA, a savladala sam i jos jednu tehniku, kad nemam vremena citat deset stranica o uguglanom pojmu il mi se ne da selektirat tonu tih informacija, utipkam pitanje na forum jer ce po svoj prilici tu biti netko tko to vec zna
__________________
kućanica wannabe

Zadnje uređivanje kukuc : 23.03.2010. at 00:58.
kukuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 13:58   #1703
Rana od carskog

nova sam u svemu ovome....molim ako postoje iskustva sa curenjem iz rane poslje carskog da ih cujem i dali je to opasno....nisam imala dren pa mi se sada skuplja sukrvica koja izlazi van i iznad rane su mi se pojavile kvrge koje bi trebala masirati (tako mi je rekla patronazna)....hvala..
antonio342010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 15:22   #1704
Meni su 7. dan skinuli one klamerice i nisam uopće imala ranu. Pa koliko ti prošlo od carskog?
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 21:13   #1705
Rana ne bi smjela vlažiti, a ni ove kvrge nisu poželjne, tak da bi najbolje trebalo ići kod gina....mislim da je kod tebe situacija sekundarnog, a ne primarnog zacjeljivanja rane...
__________________
Live Long And Prosper!
Rolerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 23:26   #1706
Ako ti zaostane vidljiv ožiljak mogu preporučit Kontratubex kremu (nisam sigurna da se tako piše)...jeftina je, ali efikasna samo u prvih 6mjeseci od nastanka ožiljka...meni je baš dosta smanjila ožiljak koji sam si nespretno s nožem napravila, a frendica kaže da joj je pomoglo oko ovećeg ožiljka od opekline
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 00:26   #1707
Quote:
antonio342010 kaže: Pogledaj post
nova sam u svemu ovome....molim ako postoje iskustva sa curenjem iz rane poslje carskog da ih cujem i dali je to opasno....nisam imala dren pa mi se sada skuplja sukrvica koja izlazi van i iznad rane su mi se pojavile kvrge koje bi trebala masirati (tako mi je rekla patronazna)....hvala..
ja bi na tvom mjestu otišla kod dr da ti to pogleda.
Ni ja nisam imala dren alii mi nije curilo ništa. Kad sam išla izvaditi konce (gdje neke imaju "klamerice", ja sam imala obične konce), rekao mi je gin da mi se na jednom mjestu rez nije epitalizirao, ali daleko od toga da mi je curilo išta iz reza.
A posebno mi te kvrge ne zvuče baš kao nešto čime bi se zezala!
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 00:44   #1708
ja bih isto otišla kod gina

također sam imala klamerice, al nit je što curilo, nit su kakve kvrge nastale
__________________
26.02.2010. stigla je moja ljubav, moja curica žurilica Anja
vexy315 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 08:23   #1709
ma joj luda sam od svega...neki kazu dobro je da curi,netrebas doktoru,neki me toliko prestrase da neznam sto bi...pricekat cu da vidim dali cu dobiti temperaturu pa cu kod doktora...bas mi je super ovaj moj prvi porod svu medicinu su primjenili na meni i sad jos i ovo...strasno..carski rez je jedna operacija a imam osjecaj da ju na svakoj zeni primjene drugacije,uzas...
antonio342010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 09:37   #1710
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
Ako ti zaostane vidljiv ožiljak mogu preporučit Kontratubex kremu (nisam sigurna da se tako piše)...jeftina je, ali efikasna samo u prvih 6mjeseci od nastanka ožiljka...meni je baš dosta smanjila ožiljak koji sam si nespretno s nožem napravila, a frendica kaže da joj je pomoglo oko ovećeg ožiljka od opekline
ta krema se ne može koristiti ako se doji!
__________________
...Elvis is dead......
snupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 09:38   #1711
i ja bih ti predložila bar da nazoveš doktora i pitaš, bolje da si paničar nego da nisi, i nije ti baš pametno čekati temperaturu.
__________________
...Elvis is dead......
snupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 11:02   #1712
ako ti curi šta iz rane,odi kod doktora jer je jednoj mojoj frendici curilo i otišla je kod doktora pa su joj i uzimali i bris iz rane da vide da nije neka bakterija...nemoj se zezati s tim i čekati, možeš imati poslije posljedice pa ćeš udarati glavom u zid što nisi na vrijeme otišla...samo ti odi kod doktora
__________________
samo je jedno u mom životu sveto ♥ Karla ♥
inoxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 11:59   #1713
Evo iz prve ruke, meni je rana curila puna 3 tjedna nakon skidanja konaca. Svaki drugi dan sam išla u bolnicu na premotavanje i čišćenje rane, i naravno da su mi uzeli bris da vide ima li kakvih bakterija. Prestalo je curiti samo od sebe....tako da ti svakako savjetujem da odeš ili u bolnicu kod doktora koji te porodio ili kod svog ginekologa koji ti je vodio trudnoću. Nije to baš tako bezazlena stvar. Sretno
mikica_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 15:28   #1714
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
Ako ti zaostane vidljiv ožiljak mogu preporučit Kontratubex kremu (nisam sigurna da se tako piše)...jeftina je, ali efikasna samo u prvih 6mjeseci od nastanka ožiljka...meni je baš dosta smanjila ožiljak koji sam si nespretno s nožem napravila, a frendica kaže da joj je pomoglo oko ovećeg ožiljka od opekline
Meni je ta krema bila totalno bezveze, imala sam 2 operacije na prsima, jednu ranu sam mazala Congractubexom, a drugu nisam, i ožiljci su mi jednaki, jednostavno im treba određeno vrijeme da izblijede i to je to. Meni je ta krema bila totalno bacanje novaca, a ako se dobro sjećam nije bila baš ni jeftina, točne cifre se ne sjećam, jer sam ju koristila tamo negdje 2003-e.
__________________
damica bebač
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 15:43   #1715
mikica hvala za iskustvo,sigurno cu otici doktoru pa da budem mirna...jedva cekam da to prode pa da budem mirna...
antonio342010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 20:22   #1716
Meni je vec proslo 6 mj. od operacije gdje mi je rez vertikalni dobro srastao ali me kod promjene vremena stalno nesto svrbi.
One vodoravne recke se skoro ne vide ali onaj glavni rez nema koze, sjajan je i dobro se osjeca pod prstima kao cvrsti kanap tamne nekad svijetle boje.
Nekad me dole nize malo steze i pecucka i svrbi. Uglavnom mi ide na zivce.

Zanima me iskustvo nekoga ko je imao veliki rez: koliko to traje zarastanje i hoce li me prestati svrbiti (ponekad je nepodnosljivo ponekad ni ne svrbi) i zatezati? Jer, onda se strasno ljutim i bjesnim po kuci.
Javite se i kazite svoja iskustva.

p.s. kakvo je stanje sa sportom, posebno ronjenjem nakon op.zahvata (dole je vaginalna zaraslica, nemam maternicu ni jajnike, te sl.crijevo). Sto bih smjela a sto ne bih smjela zanima me jer sam izrazito sportski tip koji rijetko kada miruje. Niko od ljekara kada otpusta pacijenta uopce ne razgovara o prakticnim stvarima koje covjeka cekaju. Kao da je njihovo samo da iskipaju covjeka iz bolnice, a ovi vanjski soc. i priv. ginici i onako nemaju vremena za te operirane pacijente (mogu zlobno reci da rade na tome da jos nekoga zaglave na zakasnjeloj operaciji kao mene).
Slizim is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 21:48   #1717
Quote:
Slizim kaže: Pogledaj post
Meni je vec proslo 6 mj. od operacije gdje mi je rez vertikalni dobro srastao ali me kod promjene vremena stalno nesto svrbi.
One vodoravne recke se skoro ne vide ali onaj glavni rez nema koze, sjajan je i dobro se osjeca pod prstima kao cvrsti kanap tamne nekad svijetle boje.
Nekad me dole nize malo steze i pecucka i svrbi. Uglavnom mi ide na zivce.

Zanima me iskustvo nekoga ko je imao veliki rez: koliko to traje zarastanje i hoce li me prestati svrbiti (ponekad je nepodnosljivo ponekad ni ne svrbi) i zatezati? Jer, onda se strasno ljutim i bjesnim po kuci.
Javite se i kazite svoja iskustva.

p.s. kakvo je stanje sa sportom, posebno ronjenjem nakon op.zahvata (dole je vaginalna zaraslica, nemam maternicu ni jajnike, te sl.crijevo). Sto bih smjela a sto ne bih smjela zanima me jer sam izrazito sportski tip koji rijetko kada miruje. Niko od ljekara kada otpusta pacijenta uopce ne razgovara o prakticnim stvarima koje covjeka cekaju. Kao da je njihovo samo da iskipaju covjeka iz bolnice, a ovi vanjski soc. i priv. ginici i onako nemaju vremena za te operirane pacijente (mogu zlobno reci da rade na tome da jos nekoga zaglave na zakasnjeloj operaciji kao mene).

ja sam operirala cistu, prije 5 godina, koja je bila poprilično velika, pa mi je rađen rez kao kod carskog. uglavnom, šta se tiče svraba i nelagodnog osjećaja prilikom promjene vrimene, to prođe. sada me uopće ne boli dole oko reza, kad se vrime promini jer to s godinama nestane. ista stvar je sa tim svrabom, samo doduše puno brže prestane svrbit nego šta prestane ta bol na promjenu vrimena. zato ne brini, prestat će.. ne mogu ti reć kad, jer se iskreno i ne sićam. možda oko godine dana. mislim, čak i manje. samo se triba još malo strpit.
missundaztood is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 22:33   #1718
Quote:
Nessych kaže: Pogledaj post
Meni je ta krema bila totalno bezveze, imala sam 2 operacije na prsima, jednu ranu sam mazala Congractubexom, a drugu nisam, i ožiljci su mi jednaki, jednostavno im treba određeno vrijeme da izblijede i to je to. Meni je ta krema bila totalno bacanje novaca, a ako se dobro sjećam nije bila baš ni jeftina, točne cifre se ne sjećam, jer sam ju koristila tamo negdje 2003-e.
ma skroz je jeftina(u usporedbi s drugim kremama protiv ožiljaka) ispod 100kn...a sve to ovisi kako čija koža reagira, meni se ožiljak baš smanjio, jer je bio jako debel i pun veziva, jer ga je zapravo trebalo šivat da pravilno zaraste, a meni se nije dalo ići na hitnu
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 15:04   #1719
curke, mene zanima jedna stvar, što kad završimo na carskom, a plodna voda nam nije izašla, kako doktori to rješavaju? probijaju li vodenjak dolje ili kad "otvaraju" drob??? mene se ovo već neko vrijeme mota po glavi
__________________
12.12.2008 Emma 07.01.2011 Dino
litlle_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 23:02   #1720
Quote:
litlle_girl kaže: Pogledaj post
curke, mene zanima jedna stvar, što kad završimo na carskom, a plodna voda nam nije izašla, kako doktori to rješavaju? probijaju li vodenjak dolje ili kad "otvaraju" drob??? mene se ovo već neko vrijeme mota po glavi
e to i mene zanima kako su mi probušili vodenjak,idem za koji tjedan kod doktora na kontrolu pa ću ga pitati kako su to probušili,zaboravila sam u bolnici pitati
__________________
samo je jedno u mom životu sveto ♥ Karla ♥
inoxica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:00.