Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2007., 23:17   #1
Upala očiju

Jel mi može, molim vas, netko slikovito objasniti kako se sve manifestira upala oka. Znači, kako oko izgleda, jel svrbi, boli, jel ima kakvih izlučevina..
__________________
..znam da ništa ne znam..
Artist 12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 00:03   #2
Imas razne nacine upale. Neke su a i najcesce su virusne. Simptomi ti mogu biti peckanje, krmelje, suzenje, crvenilo po rubovima, negativno reagiranje na svijetlost (najčešće sunčevu), pospanost. Lijekove nemoj uzimati bez lječničog recepta a radi toga ne moraš ići privatno. Inače od kapi uvijek uz sebe mozes imati refresh kapi koje su ti jako dobre za umorne oči i naravno ako si korisnik leća. Nadam se da sam ti pomogao
pava3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 01:38   #3
meni su jedini simptomi bili malo crvenila i peckanje. i suzile su mi oči na hladnom, što inače ne čine.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 02:25   #4
Quote:
pava3 kaže:
Imas razne nacine upale. Neke su a i najcesce su virusne. Simptomi ti mogu biti peckanje, krmelje, suzenje, crvenilo po rubovima, negativno reagiranje na svijetlost (najčešće sunčevu), pospanost. Lijekove nemoj uzimati bez lječničog recepta a radi toga ne moraš ići privatno. Inače od kapi uvijek uz sebe mozes imati refresh kapi koje su ti jako dobre za umorne oči i naravno ako si korisnik leća. Nadam se da sam ti pomogao
kod mene je to redovito....
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 04:02   #5
i btw ne postoji upala oka, oko je složen organ i mogu se upaliti pojedini djelovi
i susljedno tomu se i liječi, idi doktoru
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 09:05   #6
Kapilarice su mi malo izražene i to je sve. Nosim leće nekih mjesec dana i suše mi oči. Ništa me ne peće, ne boli, ne suzi, ne izlučuje se. Oči mi nisu ni crvene. Samo su malo suhe od leća ali sam čula da se ljudi dosta žale da im te leće suše oči. Eto, za pregled moram čekat neko vrijeme..
__________________
..znam da ništa ne znam..
Artist 12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 20:45   #7
Doktor

Doktor će ti nabolje procijeniti, ali s tim ti nije sale jer upale nekih dijelova oka mogu ti se vući i po 4-5 mjeseci. I moze ti se znatno oštetiti rožnica
pava3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 12:06   #8
upala oka

pozdrav...prije 2 dana mojoj se sestri jako se upalilo oko, prvo je bilo malo crveno i netečeno, drugi dan je jako nateklo te je isla doktoru koji joj je dao tobrex mast za mazanje, a danas kad se probudila potpuno joj je zatvoreno i kapak joj je poprimio bljedo ljubičastu boju!!!kao da ju je netko udario, sad je otišla na hitnu...ima li netko iskustva s tim?jeli to samo upala?može li biti nešto opasnije!?hvala unaprijed...
ljubavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 20:07   #9
Mislim da sa ovim sada upala nema veze nego je to reakcija na tu mast i ja sam imala reakciju na nju isto!
__________________
Tko me voli kaže mi što zna i da mi što ima!!!
crvena ruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 00:43   #10
Očna mrena + upala (komplikacije)

Pozdrav svima,
Evo ovako imam stvarno jedan veliki problem,a to je očna mrena. Poćelo je to kad sam imao cca 10 godina(ne sječam se točno). Bio sma u školi,imali tjelesni,i točno se sječam,bio sam pao,od tog trenutka na dalje,desno oko mi se počelo mutiti. Pošao sma tad s majkom kod doktora oftamologa u Rijedi(nije privatnik),rekli su mi koliko se ja sječam,tada, da mi se navlači mrena na desno oko,brzo nakon toga sam bio hospitaliziran,jedno mjesec dana,nesjecam se tocno sta su mi radili.Ugl,nakon toga desno oko,skroz mutno. Kasnije,dakle već sa 13 godina, otišao sam bio u Zagreb kod privatnog doktora da me pregleda,i da vidimo šta on kaže,oni su mi rekli da se bez problema može operirati,da neće biti posljedica itd itd,stim da košta 10000kn. E sad,ovi u Rijeci su mi bili rekli da se još nemože na operaciju jer sam mlad, u pubertetu itd. ,da još pričekam sa tim. Našli smo neku vezu,i na kraju sam ipak operiran u Rijeci. E sad,problem je taj,što ja uz tu mrenu imam i upalu u dubini oka.Nakon operacija,vid je koliko se ja sječam bio ajmo reč dobar,ali zbog te upale,mrena se vratila,leča se zamutila opet.Išao sam na terapije, razbijanjem laserom te mutnine u dubini ok,vid bi mi bio dobar,dan dva,i opet bi mi se denso oko mutlo.Lijevo oko je bilo "zdravo",do jedno pred godinu dana, kad sam primjetio da se i na nju lagano mrena navlačiDokori su mi bili to rekli,da će doći i na lijevo. Naočale mi ne pomažu, sad imam 20 godina. Doktor mi govori da zbog te upale,nije jos dobro opet ici na operaciju da se to ocisti sve,jer da bi mi s eopet sve vratilo,nego da još malo pričekam da sazrije. Ali,meni stvarno više nije do čekanja.Stvarno više ne mogu ovako,nevidim čitat iz knjige,nevidim detaljo,samo što vidim čitat je na kompu,kad malo povećam.užas, stvarno više neznam šta ću.Idem na faks,informatika,3.godina.Teško mi je pratiti,pogotovo kad je na projektoru,nista ne vidim.
Bio bih zahvalan ako mi možete dati kakve prijedloge šta da činim dalje,upute bilo šta,bit ču vam jako zahvalan.
Da li da odem kod privatnika opet,pa da vidim za operaciju kod njega, ako imate kakvo preporuku kod kojeg itd.
Hvala unaprijed svima na feedbacku
Bone7ord is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 00:57   #11
Upala oka

trebam jedan savjet....dakle bila ja danas na ocnom radi upala oka..jer imam osjecaj kao da imam u oku sitne kamencice...i peku me...dodem ja kod doktora i kazem mu..i on me pregleda i kaze da je sve u redu da nema upale , a ja njemu pa kako nema upale, pa kaj sam ju ja mozda izmislila,,uglavnom mi je prepisao kapi jer sam ja inzistirala na njima zovu seintensive tears (blink),,mene zanima kakve su to kapi, i koliko kostaju.i naravno dioptrija mi se je malo povecala
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 01:53   #12
Tegobe koje navodiš mogle bi upućivati na problem suhog oka.

Pretpostavljam da je pregled uključivao i pregled na biomikroskopu (uređaj s okvirom za glavu, svjetlom i povećanjem) te izvrtanje vjeđa u potrazi za nekim upalnim promjenama ili malim halacionima (slikovito rečeno, čvorićima s unutarnje strane vjeđe) koji isto mogu smetati pri treptanju. Ako je takav pregled učinjen, i nisu nađeni znakovi upale, vjerojatno se ne radi o upali.

Ono što si ti dobila od liječnika jesu umjetne suze. Ukapava se 1-2 kapi u svako oko nekoliko puta dnevno ili kada se u očima osjeća nelagoda. Mislim da je cijena ovih koje su tebi preporučene oko 60 kn, ali ne znam je li se u zadnje vrijeme mijenjala cijena. Te su kapi namijenjene za srednje teške do teške oblike suhog oka, i dosta dugo zadržavaju vlažnost oka. U ljekarni se možeš raspitati koje sve vrste umjetnih suza imaju (a ima ih dosta), u čemu se razlikuju (razne finese u skladu s kojima se mijenja i cijena), kolika im je cijena... Nekima bolje odgovaraju jedne, drugima neke sasvim druge...

Češće trepći, izbjegavaj zadimljene i klimatizirane prostore, prašinu, pri radu s računalom podesi ekran tako da ti je ispod razine pogleda i da u njega gledaš usmjeravanjem pogleda prema dolje, ne zaboravi češće treptati kad si za računalom ili čitaš i sl.

Vidi hoće li ti ove mjere pomoći...
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 03:14   #13
joj.....hvala ti na pomoci...i savjetu....puno si mi pomogla.....budem se raspitala u ljekarni za te kapi....pa javim kaj sam kupila...i rezultate!!!! hvala jos jednom!!!!!
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 03:15   #14
ej...daj mi reci samo da li bi ja mogla sa tim problemom oka ..mogla nositi lece!
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 09:22   #15
Sa takvim okom (čim ti nešto smeta, upaljeno je ili suho) ne bi mogla ni trebala nositi leće.
Nego kod kojeg si dr. bila? Baš me zanima, a nekako naslućujem.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 20:27   #16
ok...kos dr,Molnara!
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 10:20   #17
Quote:
bjelovarcanka kaže: Pogledaj post
ok...kos dr,Molnara!
Hm, pa on je solidan, sumnjam da je profulao dijagnozu.
Nego, je li ti je što bolje?

Ja sam prije par godina trimerom kosio travu (s lećama i bez zaštite što je doista ekstra pametno) i sitni kamenčić me pogodio u oko. Srećom da sam imao i tu (polutvrdu) leću koja je amortizirala udarac i zaštitila oko. Oko mi je počelo suziti i upalilo se. Kako za leće imam "deal" sa dr. jerčićem nazvao sam ga drugi dan odmah u jutro i došao do njega da me pogleda. Sjeo je pogledao, povukao kapak, pogledao me onom njihovom lampom. Sve skupa je trajalo možda ni minutu. rekao je sve ti je OK, nije ti ništa (a ja jedva gledam na oko). kaže - idi doma i više ne radi pizdarije, ne treba kapati, ne treba mazati, ne treba ništa. A ja očekivao da mi mete ono "jaje na oko" i zamota bar pola glave. I čovjek je bio u pravu, već isto popodne je oko bilo sasvim ok.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 16:51   #18
da...napisao mi je u nalaz astigmatizam!.nisam jos pocela kapati sa kapima...cekam drugi tjedan da si ih kupim...ali uglavno mi nije bolje...ma imam taj grozan osjecaj u ocima kao da imam sitne kamencice i kao neki umor u ocma.....
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 00:19   #19
Sad mi je tek palo na pamet. Boraviš li negdje blizu klima uređaja? Klima baš tako zna djelovati na oči.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 02:34   #20
ne....ali sam puno za kompjuterom
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:41.