Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2010., 18:12   #21
Quote:
Ribarica kaže: Pogledaj post
a zzato moja japanska toyota nema...
niti moja
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Old 19.09.2010., 21:42   #22
Quote:
Ribarica kaže: Pogledaj post
tradicija, kvaliteta, njemačka preciznost, ecosilence drive motor... e, to bi bilo u kratkim crtama...

ispričavam se ako sam nekoga naljutila ili povrijedila
pozz
sve to pogotovo njemačko sigurno (a možda se i varam ) je samo kod Liebherr hladnjaka, Miele perilica...ali Bosch ne, barem onaj koji dolazi za HR tržište.

Zadnje uređivanje MUTTLEY WACKY : 19.09.2010. at 21:49.
MUTTLEY WACKY is offline  
Old 19.09.2010., 21:48   #23
Quote:
mario_st kaže: Pogledaj post
u lesnine je akcija 30% na Bosch, navodno do ponedjeljka. Cijene su šarolike od dućana do dućana, razlike i do 30-35%. kod gorenja je to pak uređeno.
cijene svugdje iste.

damn, trenutno sam na gorenje aparatima, ali perilica od boscha. navodno je zbilja najbolji na tom polju. ne bude strasno izgledala, jer se i ne vidi van kuhinje. skrivena je u šanku
svi prodajni centri (trgovine ) bi trebali imati ( i većina ih ima) preporučene MPC uvoznika odnosno dobavljača za sve marke koje se nalaze u HR pogotovo ovdje nabrojani Bosch i Gorenje, a tu spada i Miele, Candy, Končar, Whirlpool, za ostale ne znam. Zato te akcije 30 ili 40 % je navlakuša jer im to već upada u njihovu nabavnu cijenu, odnosno to je nemoguće...nego prvo povećaju cijene pa ih spuste na preporučene MPC,možda 50 - 100 kn manje jer ako je manje e onda oni tu robu niti nemaju, evo Vam čisti primjer Corbis... zna se desiti da takvi koji na taj način kupuju lošije prođu, odnosno kupe nešto i skuplje,no dobro svi imamo pravo izbora.
MUTTLEY WACKY is offline  
Old 19.09.2010., 23:41   #24
Quote:
Ribarica kaže: Pogledaj post
tradicija, kvaliteta, njemačka preciznost,
a ovo su sve vrlo mjerljive osobine pa na njima možeš precizno temeljiti usporedbu

slažem se sa bubicom1 - sva je ta bijela tehnika, više-manje, ista..iznimke su stvarno šrot i jeftine marke tipa quadro i skupe i vrhunske tipa miele...sve ostalo je - čista sreća. nekom radi super, nekom se isti aparat stalno kvari.

što se tiče cijena, one su isto svugdje skoro iste. nižu cijenu od preporučene maloprodajne cijene uvoznika ne smije imati nitko. eventualno višu, a to rijetko tko stavlja jer ak svi imaju istu cijenu, a on višu teško da će prodat.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Old 20.09.2010., 09:41   #25
Bosch.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Old 20.09.2010., 12:37   #26
U sadašnjoj kuhinji imam sve od Gorenja i relativno sam zadovoljna svime. Budući da sam ih jako mlada kupovala, bilo je :kupi ono što moji imaju doma, a to je uvijek bilo Gorenje.

Sada gledam neki omjer cijene i kvalitete, znam što hoću, pa će se u mojoj kuhinji naći Bosch perilica, Elica napa, Whirlpool pećnica, LG friđ i Gorenje staklokeramička ploča ( jer mi je, recimo, ljepša od Boschove).

Gorenje ili Bosch? Ovisi za što...
__________________
20.06.2009.
lavida is offline  
Old 21.09.2010., 19:18   #27
nemam ništa od boscha, ali imam dosta stvari od gorenja novije proizvodnje. i moram reci da nisam zadovoljna.
frizider (kao sta sam negdi vec bila napisala) previse buci... ali samo na momente (evo trenutno nista), i onda ga malo lupnes i sve ok
spakeri (pecnice): u studentskom stanu i u kuci mojih roditelja imamo istu pecnicu, i uzasna je. jednostavno ne mogu opisati, ali slicnu imam i sadasnjem stanu, samo proizvedenu par godina ranije (iste funkcije), i totalno se vrijeme pecenja i sve razlikuje od ovih novijih (na istom programu i temperaturi).

moje misljenje da gorenje od prije 10 godina i danas nije iste kvalitete.
sta mi vridi garancija od 5 godina ako realno gledajući ja nemam problema sa pecnicom. ona ispece i sve ok, ali da bolje pece ova starija pecnica to
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Old 21.09.2010., 21:09   #28
O gorenju ima već masu postova, kako imaju velikih problema što se može i potvrditi. Gorenje trenutno je zanemario na kvalitetu, pa sada puca na kvantitetu. Znači proces hiperprodukcije je uzrokovao česta kvarenja gorenje uređaja. Svi ti uređaji što imaju 5god. garancije imaju ćeste probleme sa kvarovima, servisere malo plaćaju pa im se isplati takvo ulaganje. Dok vjerujte mi nije baš ugodno da vam serviser svakih pola godine kuca na vrata jer vem je nešto crklo. Štvo vam zapravo znači tih 5god garancije ako će se nešto kvariti serijski. Tada je badava i 100god garancije, ako nikad s mirom nećte ići peći kolači, ili prati suđe/veš. Kad bi bosch imao 1dan garancije, uvijek bi e odlučio za nj. jer zbilja radi profinjene uređaje koji se rijetko kvare, traju gotovo viječno. To što se govori za njemačku profinjenost, jbg nemože si slovenija takvu profinjenost priuštiti. Nije više gorenje što je nekad bio- popularna marka gorenja international. Prošla su ta vremena. Vjeruj mi da ako sada kupiš gorenje, nikada u životu kad ćeš imati te aparate nećeš biti zadovoljan. Da nebi neki rekli da zagovaram bosch- u ovom slučaju definitivno inače sam za miele. Ali u ovoj tem apsolutno pobjeđuje BOSCH
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Old 21.09.2010., 23:35   #29
mi smo nedavno kupovali sve kuhinjske aparate, status je slijedeći:
napa zidna i ugradbena pećnica Končar, ugradbeno kuhalo, mikrovalna i samostojeći hladnjak Gorenje, samostojeća suđerica Whirlpool.
Uglavnom smo obraćali pažnju na funkcionalnost uređaja i onda odabrali onaj koji je na akciji i ima minimalno 3 god garancije i sive je boje.
Kao što je to već netko ovdje spomenuo sve su to uređaji istog ranga i zaista je sasvim svejedno koje su marke.
Iako mi se čini da je Bosh ipak mrvicu skuplji, njihovu imamo perilicu-sušilicu (isto smo je kupili na akciji).
Delia is offline  
Old 22.09.2010., 11:56   #30
Kod kuće imam pećnicu, staklokeramičku ploču, ugradbeni hladnjak i teleskopku napu od Gorenja. Super sam zadovoljna i nema greške već 3 godine. Još 2 godine garancije.
Pored toga imam i perilicu posuđa i ugradbenu mikrovalnu od Boscha. Perilica posuđa samo za pohvalu, dok ugradbena mikrovalna ima svoju priču.
Kupljena i ugrađena (4.500 kn) i nakon tjedan dana ne radi. Puno natezanja sa servisom, i čekanja 3,5 mjeseci da bi ju konačno dobila. Ovo je kratka verzija, duža ja jako duga i neda mi se toliko pisati. Ali ako nekog interesira i to ću navesti. Nakon što sam konačno dobila mikrovalku nazad nemam problema. Ali servisi su im katastrofa!!!!!!

Ako se mene pita, iz mog iskustva Gorenje!
Malena10 is offline  
Old 22.09.2010., 20:43   #31
Quote:
Armstrong kaže: Pogledaj post
Štvo vam zapravo znači tih 5god garancije ako će se nešto kvariti serijski. Tada je badava i 100god garancije, ako nikad s mirom nećte ići peći kolači, ili prati suđe/veš. Kad bi bosch imao 1dan garancije, uvijek bi e odlučio za nj. jer zbilja radi profinjene uređaje koji se rijetko kvare, traju gotovo viječno. To što se govori za njemačku profinjenost, jbg nemože si slovenija takvu profinjenost priuštiti. BOSCH
njemacka profinjenost???? jesi li ti kada bio u toj zemlji , pobogu sto je tamo profinjeno?

no nazad na temu. nikada nisam imao prilike zagristi duboko u industriju kucanskih aparata. zagristi mislim reci upoznati se nacinom razmisljanja prilikom proizvodnje, kontroli kvalitete, organizaciji R&D itd, itd.....

no tvoj odgovor ( kao i ostalih ) koji zagovaraju BOSCH su kao da zadnjih 10-15god radite u nekoj od firmi ( whirpool, bosch, miele... ) i da znate sve o tome....
kada mislim "radite"! ne da prodajete doticne nego da ste npr "vodeci covijek kontrole kvalitete"
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Old 22.09.2010., 23:08   #32
Quote:
mario_st kaže: Pogledaj post
Bok,

vjerovatno se dosta ljudi pita isto, pa molim pomoć. samostojeci frizider, sve ostalo ugradbeno i izvlacna napa.
Sve aparate sam nasao, i od jednog i drugog proizvodjaca.sto se tice cijene, razlike gotovo da i nema.
Bosch izgleda naprednije, robustnije, ljepse,kvalitetnije...svi aparati su Made in Germany.
Kod Gorenja pak je garancija 5.g. i nekakvo povjerenje cijele drzave

Ajmo malo pomoci, hitno je!

tnx
Ovo je koda pitas dali je bolji Mercedes ili Golf

Bosch naravno

Osim toga razlika u cijeni je vise nego ocigledna, rekla bi cak i dupla, ali naravno ovisno o kojim modelima govorimo.

U sadasnjoj kuhinji imam sve od Boscha i istina da su samo aparati dosli ko bolja kuhinja, ali nema zamjerke za nista.
Megich is offline  
Old 22.09.2010., 23:29   #33
Quote:
Megich kaže: Pogledaj post
Ovo je koda pitas dali je bolji Mercedes ili Golf

Bosch naravno

Osim toga razlika u cijeni je vise nego ocigledna, rekla bi cak i dupla, ali naravno ovisno o kojim modelima govorimo.

U sadasnjoj kuhinji imam sve od Boscha i istina da su samo aparati dosli ko bolja kuhinja, ali nema zamjerke za nista.
ponoviti cu pitanje tebi kao i jednome forumasu iznad ali mi nije odgovorio

imas li paralelno dvije kuhinje, u svakoj kuhas isto vremena i naravno u jednoj su BOSCH a u drugoj Gorenje aparati...

vjerujem da se trebalo naslutiti iz tvoje paralele sa autoindustrijom da je Gorenje Golf, zer mislis da je Bosch Mercedes
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Old 23.09.2010., 01:27   #34
potraga završena.
-hladnjak
http://www.gorenje.hr/hladnjaci/samo...njaci?c=250124
-ploča 3+1
http://www.gorenje.hr/aparati_za_kuh...hanje?c=261151
-pećnica
http://www.gorenje.hr/aparati_za_kuh...cnice?c=242666
-napa
http://www.gorenje.hr/aparati_za_kuh..._nape?c=185614
-perilica suđa
http://www.bosch-home.com/hr/proizvo...?source=browse

Gorenje je Made in Slovenia, a Bosch je Made in Germany.
lova mi nije bila tolika presudna. pitao sam se što meni ustvari treba i u skladu s tim sve izabrao.
ne visim u kuhinji 24h niti se mislim njome hvaliti ni pokazivati susjedima, tako da mi nije bitno da imam sve najnovije/najbolje/najskuplje.
ne treba mi xy programa pranja/pečenja niti mi igra ulogu da li će mi voda zagrijati kroz 5 il 10minuta(no hard feelings nikome).

hladnjak sam znao da zelim no frost.
opcija mi je bio ovaj ili jedan model od boscha.
nakon pomnog pregleda skuzio sam da gorenje ima puno bolje izvedene ladice/police.
najbitnija stavka je da mi je na kuhinji jedan zub na zidu, te bi mi vrata tresnula, tj. kvaka po njemu. ovaj model gorenja ima full zaobljene vratnice,
tako da kvaka ne prelazi izbacaj vratnice.
i jos jedna stavka, vrata se trebaju puuuuno manje otvoriti od boscha da bi mogao otvoriti ladice iz hladnjaka ili zamrzivaca.

pećnica je trebala biti od boscha, ali budući da imaju ono ultra tanko smeće od posude za pečenje odmah je iskljucena.
naravno, druge posude ne pašu na vodilice tako da bih onda bio idiot da koristim rešetku i npr. posudu od gorenja, a plaćam vodilice koje ne mogu koristiti.
gorenje pećnica iznutra izgleda puno bolje od boscha.

3+1 ploča, kad je već ispod nje gorenje, onda nek i bude ona. cijeli zivot kuham na plin, tako da što se mene tiče sam htio 4plina, al eto...
ako nekad nesto treba skuhat, a nestane plina u gluho doba noći čisto da se ima kuhalo na struju.

napa mi izgleda ok, ima 2 motora. cijena je takodjer ok u odnosu na konkurenciju, te zauzima manje mjesta u elementu od boscha/candy/faber.
a bogme je i dosta jeftinija od njih.

perilica sudja, malo duza priča, ali da skratim. pričao sam s ljudima koji znaju dosta o gorenje suđericama i rekli su mi da 90% njih u HR dolaze iz Kine, te da ih zaobiđem.
Takodjer su mi isti ljudi rekli da uzmem Boscha bez razmisljanja, iako ga nemaju u ponudi na svojim radim mjestima. E da, što jest jest, al Bosch zbilja izgleda bolji od Gorenja


Eto ljudi, puno vam hvala na savjetima i zao mi je ako sam unio kakav nered s ovim topicom, nadam se da će pomoći još kome

Bosch da je skuplji od Gorenja? Moš mislit... u ovoj klasi NE. Mozda je skup na online cjeniku, ali u dućanima su i cijene po 30% manje od ove koje navode na webu. čak je Gorenje perilica skuplja 400kn od ove Bosch.
mario_st is offline  
Old 23.09.2010., 12:38   #35
Quote:
bubica1 kaže: Pogledaj post
ponoviti cu pitanje tebi kao i jednome forumasu iznad ali mi nije odgovorio

imas li paralelno dvije kuhinje, u svakoj kuhas isto vremena i naravno u jednoj su BOSCH a u drugoj Gorenje aparati...

vjerujem da se trebalo naslutiti iz tvoje paralele sa autoindustrijom da je Gorenje Golf, zer mislis da je Bosch Mercedes
Od toliko rijeci koliko si napisano, nista smisleno i logicno ne pronalazim dapace, niti ne razumijem
Megich is offline  
Old 23.09.2010., 13:01   #36
Quote:
Megich kaže: Pogledaj post
Od toliko rijeci koliko si napisano, nista smisleno i logicno ne pronalazim dapace, niti ne razumijem
Pa zena je htjela reci da samo ako imas obje npr pecnice mozes ih direkno uporediti.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Old 23.09.2010., 18:42   #37
Quote:
bulthaup kaže: Pogledaj post
Pa zena je htjela reci da samo ako imas obje npr pecnice mozes ih direkno uporediti.
U tome i je stvar, da govorim iz vlastitog usporednog iskustva
Megich is offline  
Old 23.09.2010., 18:55   #38
Quote:
bubica1 kaže: Pogledaj post
njemacka profinjenost???? jesi li ti kada bio u toj zemlji , pobogu sto je tamo profinjeno?

no nazad na temu. nikada nisam imao prilike zagristi duboko u industriju kucanskih aparata. zagristi mislim reci upoznati se nacinom razmisljanja prilikom proizvodnje, kontroli kvalitete, organizaciji R&D itd, itd.....

no tvoj odgovor ( kao i ostalih ) koji zagovaraju BOSCH su kao da zadnjih 10-15god radite u nekoj od firmi ( whirpool, bosch, miele... ) i da znate sve o tome....
kada mislim "radite"! ne da prodajete doticne nego da ste npr "vodeci covijek kontrole kvalitete"
Kao prvo, u njemačkoj živim već x godina, da bi vi sada rekli dali sam ikad bio ondje.
Vi očito niste upoznati sa nikakvim aparatima i ostalim el. uređajima.
Što se profinjenosti tiče, da u njemačkoj se to uvelike prepoznaje, od nekih drugih zemalja, pa tako i slo.
Vi ste očito malo skrenuli (možda i jako), ili pak ste se svercali na kontrolnim ispitima iz čitanja sa razmujivenjem.
Što se tiče firme, pa kakve to veze ima dali ja radim u takvoj firmi, uopće moja struka nema veze sa takvim čime, tako da nemam veze sa bijelom tehnikom (što se posla tiče). Rekao sam da zagovaram inače miele i siemens, dok je u ovom slučaju naveden sam gorenji i bosch - znači tresnite se čekićom po gubici jer neznate što govorite/ ili po prstima da ne pišete takve gluposti.
Zbilja ne kužim kako možete takvu glupost reći i onda se praviti pametnim.

Ajde sretno, nadam se da ćete i vi jednom u svom životu barem malo pomirisati njemačku i njezinu profinjenost, a ne samo govoriti na pamet- tj. imate nekakve turske-kineske aparate kao vi, te najednom njemačka profinjenost???-wtf, , još jednom sretno u mirišanju
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Old 23.09.2010., 21:25   #39
mario meni se čini da si ti točno znao što hoćeš i sukladno tome odabrao
želim ti da ti svi uređaji rade besprijekorno i da ti ne krepaju dan nakon što im garancija izađe
Delia is offline  
Old 23.09.2010., 23:14   #40
Quote:
Armstrong kaže: Pogledaj post
Što se profinjenosti tiče, da u njemačkoj se to uvelike prepoznaje, od nekih drugih zemalja, pa tako i slo.
:
x godina sam suradjivao sa jednim njemackim automibilistickim gigantom ( proizvodjacem automobila ) , i slijedom nesrece putovao sam u istu zemlju katkada i dva puta mjesecno....
necu ulaziti u kvalitetu istih, ali boravak meni osobno je u toj zemlji bio katastrofalan... zemlja bez trunke duha.... rekao bi djole "dzaba vam novci moji sinovci"
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:03.